آرامش زنان از طریق گفتگو

خلاصه نوشته: آرامش زنان از طریق گفتگو و وجود حس صمیمیت و همدردی از سوی دیگران، آنها را برای مقابله با مشکلات قوی تر می کند. زنان با بروز هیجانات و احساسات خود سعی در کاهش فشارهای روانی خود و مردان اغلب با تمرکز روی مشکلات درصدد حل و یا فراموش کردن آنها خواهند بود.

آرامش زنان از طریق گفتگو چه ویژگی هایی دارد؟

اینکه زنان بتوانند شنونده خوبی برای گفتگو داشته باشند، مهم و وجود چنین فردی تاثیرات مثبتی برای نشاط روحی آنها خواهد داشت. احساس راحتی زنان با یک شخص مسئولیت پذیر، حس با ارزش بودن را برای آنها به وجود می آورد و این به یک زن، انگیزه بزرگی برای رویارویی با مشکلات خواهد داد.

داشتن روحیه ی حساس و متفاوت زنان، تحمل فشارهای روانی را برای آنها سخت تر می کند و از آنجایی که اغلب زنان ذهنی چند بعدی و اغلب مردان ذهنی تک بعدی دارند، صرف انرژی زیاد زنان برای مشکلات خود شخصیت آنها را مغموم تر و افکار آنها را پریشان تر می کند، بنابراین برای بدست آوردن آرامش هرچند موقتی، نیاز دارند که گاهی با دیگران صحبت کرده و عقده های درونی خود را خالی کنند؛ در نتیجه زنانی که راحت تر هیجانات و احساست خود را بروز می دهند از سلامت روانی بهتری برخوردارند.

سکوت یک زن نشانه خوبی از روحیات او نیست و این نشان دهنده عمق ناراحتی روحی او می باشد، پس برای بهتر شدن حال همسر خود سعی کنید با صحبت کردن او را به آرامش دعوت کنید.
گوش دادن به حرف های همسر خود، باعث ایجاد حس تعهد بیشتری از نظر روانی و عاطفی برای طرفین می شود. تنها برای شنونده خوب بودن کافی است جبهه نگیرید و خود را مقصر مشکلات مطرح شده ندانید.

صحبت کردن زنان

هر زنی در موقعیت های حساس و استرس زا، برای گرفتن تصمیم گیری و … نیاز به آرامش دارد. حال هرکس آرامش خود را از طریق روش های مختلفی به دست می آورد. یکی با کتاب خواندن و دیگری با فیلم دیدن. اما یکی از روش های مهم، گفتگو است. وقتی که زن ناراحت و دلخور می شود، نیاز دارد با شخصی حرف بزند یا درد و دل کند. اگرچه حرف زدن، مشکلاتش را کم و زیاد یا بالا و پایین نمی کند، بلکه تمام آنچه که در دلش است را بیان می کند تا کمی سبک تر شود و عقده های درونی خود را از بین ببرد. هنگامی که همه ی حرف هایش زده شود، احساس می کند که استرس در او کمتر شده و فشار آن مشکل از روی دوشش به شکل قابل توجهی برداشته شده است.

پادکست آرامش زنان از طریق گفتگو

مردی که دچار یک مشکل یا استرس است، تمام ذهنش درگیر آن مشکل می شود و به کارهای دیگری فکر نمی کند. اما زن ها وقتی دچار یک استرس می شوند، می توانند به همه ی مسائل فکر کنند و در واقع تمام کارها روی سرش خراب می شود. حال زن با گفتگو و حرف زدن در مورد آن مسائل، بدون آن که به دنبال حل آن باشد، آرام تر خواهد شد و همچنین نسبت به خودش آگاهی بیشتری پیدا می کند و می داند که برای هر مشکلی باید چه کاری انجام دهد تا آرامش خود را به دست آورد. این روش در تمام زنان وجود دارد و به گونه ای با آن ها متولد می شود و نمی شود این نوع گفتگوها را از آنان گرفت؛ وگرنه موجودیت شان نفی خواهد شد.

البته باید به طرف مقابل گفتگو هم دقت کرد. زن در هنگام صحبت از همه مشکلاتش حرف می زند و به دنبال سبک شدن خودش است. اگر احساس کند که فرد مقابلش به حرف هایش گوش می دهد، خوشحال می شود و استرسش از بین می رود. اما اگر بی توجهی فرد مقابل را ببیند، مشکلاتش بیشتر خواهد شد و دیگر نمی تواند بحث را ادامه بدهد.زنی که احساس کند کسی به حرف هایش گوش نمی دهد، احساس می کند که همه چیزش را از دست داده است، در نتیجه به شدت احساس تنهایی و افسردگی می کند.

باید به این نکته دقت کرد که برای زن ها فرقی نمی کند که از مشکلات خودشان سخن بگویند یا دیگران. زیرا حرف زدن در مواقع سخت و دارای مشکل یک امر طبیعی در زنان است و تنها باعث آرامش آن ها می شود. حتی اگر اتفاقی هم نیفتاده باشد آن ها تمایلی به صحبت کردن دارند و نباید این رفتار را سرزنش کرد.

آرامش زنان از طریق گفتگو

واکنش مردان در برابر حرف زدن زنان

هنگامی که زن قصد دارد در مورد مشکل خود با شوهرش صحبت کند و مسائل را بیان کند، مرد مخالفت می کند یا سعی دارد از آن قضیه فرار کند. چرا که احساس می کند همسرش تمام مشکلات را بر گردن او می اندازد و هر چه بیشتر حرف بزند، شوهر بیشتر مقصر می شود. مرد نمی داند که حرف های زن تنها برای خالی شدن خودش است و به دنبال کسب آرامش است و کافی است به حرف هایش گوش دهد و با او درد و دل کند تا بتواند آرامش خود را پیدا کند. کافی است مرد همین کار را انجام دهد تا زن بعد از حرف زدن از او تشکر کند و به بقیه ی کارهایش برسد.

مردها چه زمانی در مورد مشکلات خود حرف می زنند؟!

مردها تنها دو دلیل دارند که مشکلات خود را به شخص دیگری بگویند. اولی این است که بخواهند تمام تقصیرها را گردن طرف مقابل بیندازند و دومی هم این است که به دنبال یک چاره و راه حل باشند. اگر مرد احساس کند که زن شدیدا ناراحت است آن موقع حس می کند که زن می خواهد تمام تقصیرها را گردن مرد بیندازد. اما اگر احساس کند که زن ناراحت و دلخور است، حس می کند که به دنبال راه چاره است و درجا پیشنهادهای متعددی می دهد که اصلا به درد زن هم نمی خورد! اما اگر حس کند که قرار است مقصر شناخته شود، آماده ی دفاع از خود می شود و با کوچک ترین حرف زن از خودش دفاع می کند. در نهایت مرد در وضعیتی قرار می گیرد که دیگر تمایلی به شنیدن حرف های زن ندارد و خود را گوشه ای پنهان می کند.

بهترین راه مرد این است که حتی اگر خودش هم مقصر باشد به دنبال دفاع و دلیل نباشد و سعی کند که زن را آرام کند زیرا با آرام شدن زن و شنیدن درد و دل او حتی اگر مشکل از خود مرد هم باشد، فراموش می کند یا دیگر آن را بیان نمی کند. مشکل مردها و حتی زن ها این است که آشنایی کاملی با روحیات و حساسیت های طرف مقابل ندارند و همین باعث می شود که جدال ها و دعواهای جدی میان آن ها رخ بدهد.

نتیجه گیری

تا اینجا متوجه شدیم که گفتگو، راه دفاع زنان در برابر استرسشان است و می خواهند با این روش مشکلات خود را فراموش کنند. پس نباید فراموش کنید که اگر احساس کردید زنی در حال درد و دل است یا علاقه به گفتگو دارد، ممکن است مشکلی داشته باشد و بخواهد از آن فرار کند، فراموش کند تا استرسش کمتر شود. باید سعی کنید شرایط زن را درک کنید و به هیچ عنوان حرف های او را زیر سوال نبرید، حتی اگر حرف اشتباهی زد، آن را به یاد داشته باشید و هنگامی که آرام شد به او بگویید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.