آشنایی و شناخت قبل از ازدواج

شروع رابطه عاشقانه و شناخت در همان نگاه اول

در واقع اگر بخواهیم صادق باشیم، شناخت طرف مقابل در نگاه اول نمی تواند چندان هم درست باشد. برای مثال گاهی برخی افراد همان لحظه ی اول که همسرشان را می بینند با خودشان می گویند این همان شخصی است که همیشه به دنبالش بوده ام، اما این مسئله برای تمامی افراد صدق نمی کند.

در واقع حقیقت این است که اگر نسبت به این مسئله شک دارید که طرف مقابلتان همان شخص ایده آل شما هست یا نه باشد، هیچ گاه ریسک نکنید چرا که اگر آن شخص همانی باشد که دوست دارید حتی در مدت زمان کوتاهی، بالاخره متوجه اصل قضیه خواهید شد، یعنی اگر رابطه ی شما رابطه ای کاملا درست باشد، چه به صورت مستقیم و چه اندکی بعدتر شما را به اطمینان و اعتماد می رساند.

پادکست آشنایی و شناخت قبل از ازدواج

پس اگر شما جزو دسته اول می باشید و در همان لحظه ی اول به یقین رسیده اید که با فرد موردنظر خود خوشبخت می شوید، بحث جداگانه ای دارد؛ اما اگر هر بار که شخصی را برای بار اول می بینید این احساس را دارید پس نمی توانید به طور مطمئن در این زمینه صحبت کنید و برای انتخاب طرف مقابلتان دقت بیشتری باید به خرج دهید.
در هر صورت باید تلاش کنید قبل از اطمینان کامل به طرف مقابل خود را درگیر رابطه نکنید، چرا که افراد زیادی را می توان پیدا کرد که حتی در روز عروسی نسبت به طرف مقابلشان شک داشته اند و در نهایت کارشان به طلاق رسیده است.

در واقع این چنین شخصی کار کاملا اشتباهی انجام داده است، چرا که اگر شخصی حتی در روز عروسی نسبت به طرف مقابلش دودل و مردد می باشد پس ادامه ی رابطه اشتباه بسیار بزرگی است، زیرا ازدواج و بزرگ کردن فرزندان خود به خود کار بسیار سختی می باشد. لذا شروع همه ی این ها بدون اطمینان و با شک، حماقت محض است.

چرا نسبت به ازدواج تردید داریم؟!

اگر در همان لحظه ی اول شروع رابطه مقداری تردید داشته باشید کاملا عادی است، چرا که گاهی زمان بسیار زیادی لازم است تا بتوانید نسبت به طرف مقابلتان کاملا یقین پیدا کنید. حتی اگر فردی شکاک باشید این زمان ممکن است بیشتر هم بشود. باید به این نکته توجه داشته باشید که تمامی این ها کاملا طبیعی است، اما تا زمانی که نسبت به رابطه ی خود کاملا یقین پیدا نکرده اید هیچ گاه آن را دایمی و رسمی نکنید.

گاهی ممکن است طرف مقابلتان قبل از شما به شناخت لازم برسد، لذا هیچ گاه اجازه ندهید قبل از آن که خودتان به اطمینان برسید طرف مقابل به شما فشار بیاورد. در واقع شما فرد جذابی هستید و کاملا طبیعی است تا یک نفر بخواهد شما را درگیر خودش کند، اما تا زمانی که شما به تصمیم نهایی نرسیده باشید، همه چیز به ضرر هر دو طرف خواهد بود.

اگر اطمینان دارید که طرف مقابل شما به اندازه ی کافی فرد لایقی است که زندگی خود را با او شریک شوید، پس هیچ گاه شک و دودلی به دل شما راه پیدا نخواهد کرد، و در این صورت هرگز با خودتان جمله ی مطمئن نیستم را تکرار نمی کنید، اما اگر شرایط این گونه نیست و در دل خود دچار تردید هستید، نسبت به این قضیه اطمینان داشته باشید که هنوز آماده ی شروع یک رابطه نیستید.

آشنایی و شناخت قبل از ازدواج

شخصی را به عنوان عشق خود انتخاب کنید که توانایی خنداندن شما را داشته باشد

در قدم اول باید این قانون را یادآور شد چرا که اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر انتخاب طرف مقابلتان از جانب شما تنها به خاطر وضعیت خوب مالی، ظاهر زیبا و یا مقام و منزلت او باشد، سرانجام رابطه چیزی جز پشیمانی نخواهد بود! چرا که همه ی این موارد بعد از ازدواج به تدریج کمرنگ می شوند، به صورتی که گاهی برخی ویژگی های شخصیتی طرف مقابلتان نیز ممکن است تغییر کند.

مثلا ممکن است شریک زندگی تان فردی سرشار از اعتماد به نفس باشد اما با یک اتفاق ناگهانی و یک ضربه ی احساسی، تمام اعتماد به نفسش را از دست دهد و یا این که برای مثال ممکن است طرف مقابلتان بسیار صبور باشد، اما به دلیل ابتلا به یک بیماری تمام صبر و تحمل خود را از دست بدهد.

اما ویژگی شوخ طبعی یکی از ویژگی هایی است که امکان از بین رفتن آن بسیار پایین می باشد. در واقع زمانی که سال های زیادی از ازدواجتان گذشته است، فرزندانتان ازدواج کرده اند و مجدد دو نفری تنها شده اید، تنها ویژگی که باقی خواهد ماند خوش اخلاقی و شوخ طبعی همسرتان است. به همین خاطر اگر این ویژگی در طرف مقابلتان وجود داشته باشد، برای شما کافی می باشد.

چرا ویژگی شوخ طبعی در همسر آینده مهم است؟!

از نظر میزان ارزش خنده با طلا برابری می کند. در واقع شوخ طبعی یکی از ویژگی هایی است که در برخی افراد وجود دارد، بنابراین بعضی افراد بیشتر از دیگران باعث خنده ی ما می شوند. اگر توانسته اید شخصی را پیدا کنید که بیشتر از سایر افراد باعث خندیدن شما می شود، به عنوان یک نصیحت، ازدواج با او را قبول کنید. فرض کنید چنین شخصی همان فرد کامل مورد نظر شما است، چرا که افراد شوخ طبع، جذابیت ویژه ای در خود دارند و این در حالی است که احتمال دارد از نظر ظاهری آن شخص همانی نباشد که همواره تصور می کردید.

در واقع ممکن است تصور کنید حرف های ما مقداری زیادی است، اما توصیه می کنم که ویژگی شوخ طبع بودن را از ملاک های ازدواج خودتان قرار دهید چرا که واقعا اولویت بسیار بالایی دارد. هم چنین یکی دیگر از مواردی که جزو ضروری ها می باشد، این است که به دنبال فردی بگردید که تلاش می کند همواره بر لب هایتان خنده باشد و اما در این بین گزینه ی بهتری نیز وجود دارد و آن هم شخصی است که باعث می شود تا شما به خودتان بخندید و این همان ویژگی است که با آن می توانید در مسیر زندگی سختی های کمتری را متحمل شوید.

برای مثال فردی را در نظر بگیرید که همسرش فوت شده است، اگر از او بپرسید چه چیزی را از دست داده ای؟ جوابش این است که دیگر نمی تواند به خودش بخندد. در واقع این شخص متوجه تاثیر همسرش در تقویت این توانایی در خودش نبوده و نمی دانسته است تا چه اندازه همسرش بر شاد بودن و خنداندن او تاثیر مثبتی داشته است. چنین شخصی کم کم متوجه می شود مسائلی که اکنون برایش کاملا جدی هستند در زمان حضور همسرش برایش مسائلی کاملا ساده بوده اند. لذا همواره تلاش کنید هم زمان که به دنبال شخصی جذاب همراه با لبخندی بر لب می گردید به ویژگی شوخ طبعی او هم دقت داشته باشید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.