آیا می دانید چرا مردها از احساساتی بودن زن ها ناراحت و عصبی می شوند؟

راهکارهای ساده برای از بین بردن ترس مردها از احساساتی بودن زن ها

زن ها همواره موجوداتی لطیف تر و حساس تر نسبت به مردها هستند؛ و همین احساساتی بودن زن ها باعث ایجاد مشکلاتی در ازدواج و زندگی مشترک آن ها می شود. به همین منظور در این مقاله قصد داریم برای شما دوستان عزیز سایت آگاه باشیم شرح دهیم که چه دلایلی باعث می شود مردها از احساساتی بودن زن ها ابراز شکایت کنند و همچنین راهکارهای مناسبی هم در این رابطه به شما عزیزان ارائه دهیم که در امر ازدواج و زندگی زناشویی بسیار مهم و کارساز خواهد بود. با ما در ادامه همراه باشید.

آیا می دانید چرا مردها از احساساتی بودن زن ها ناراحت می شوند؟

مردها با این احساس بزرگ شده اند که مسئولیت درست کردن و سرجا قرار دادن همه ی موارد در یک زندگی بر دوش آن ها قرار دارد. آن ها از دوران کودکی و حتی از زمانی که یک پسربچه کوچک بودند، به گونه ای رفتار می کردند که گویی مسئولیت تمام کارها با آن ها می باشد.

در واقع پسر بچه ها به صورت ناخودآگاه با این باور بزرگ می شوند، که اگر می خواهند مردی قوی و واقعی باشند، باید لایق و توانا باشند و از همین رو مسئولیت مواظبت از زن و زندگی بر دوش آن ها می باشد. بنابراین احساساتی بودن، ظریف و شکننده بودن با این وظایف و مسئولیت های مردها منافات دارد.

مردها احمق هستند یا شوالیه

مردها احمق هستند یا شوالیه؟

زمانی که به عنوان یک زن، از مسئله ای ابراز ناراحتی می کنید و آن موضوع را برای همسرتان بیان می کنید، او عملا به گفته های شما گوش نمی دهد، بلکه او تنها این جملات را می شنود: «به من کمک کنید»، «مرا نجات دهید» و… اما شما به عنوان یک زن نیاز دارید که:

– به شما اطمینان خاطر و دلداری داده شود، تا به طور کلی آرام شوید و این احساس در شما به وجود آید که همه چیز سر جای اول خود باز می گردد.

اما آن چیزی که نصیبتان می شود:

– نصیحت، بازجویی، سخنرانی و سرزنش های طولانی مدت است!

زن ها به شدت تمایل دارند تا دیگران آن ها را دوست بدارند، اما دیگران با استدلال های مختلف در حال صحبت هستند. زن ها نیاز دارند تا شخصی مادرانه از آن ها حمایت کند، اما آن ها رفتاری پدرانه با زن ها خواهند داشت.

زمانی که مرد زندگی شما متوجه می شود که شما از موضوعی ناراحت هستید، ذهنش به طرزی جاری و خودکار می گوید: « راه حل…. راه حل» حتی این امکان وجود دارد که هیچ راه حلی برای آن موضوع پیدا نکند. اما مسئله هیچ گاه این نیست. مسئله این است که او با پرسش های فراوان خود، اوضاع را متشنج تر می کند. شاید با خود فکر کنید که او احمقی بیش نیست!

اما او در آن لحظه خود را شوالیه شما می داند که باید به کمک و نجات تان بشتابد. مطلبی که در این قسمت به آن اشاره کردیم، توضیح می دهد که وقتی در رابطه با مشکلات خود با همسرتان صحبت می کنید و بخشی آسیب پذیر از خود را برای او فاش می کنید، او به شدت عصبانی می شود.

دلیل این عصبانیت مردها چیست؟!

اما تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که دلیل این عصبانیت مردها از احساساتی بودن زن ها چیست؟ این دلایل عبارتند از:

۱- او خود را مسئول می داند که برای مشکل به وجود آمده راه حلی پیدا کند.

۲- زمانی که نمی تواند راه حل مناسبی را برای شما پیدا کند، احساس حماقت کرده و به این باور می رسد که شما را مایوس کرده است.

همانطور که گفته شد دلیل این که مردان از احساساتی بودن زن ها خوششان نمی آید و گاهی حتی عصبانی هم می شوند، این است که آن ها خود را مسئول درد و رنج شما می دانند و اگر نتوانند این مشکل را برطرف کنند احساس گناه تمام وجود آن ها را فرا خواهد گرفت.

در واقع مردها در برابر احساساتی بودن زن ها، زمانی که درد و رنج آن ها را می بینند، به شدت احساس سرزنش و سردرگمی پیدا می کنند. آن ها خود را مسئول می دانند و به همین دلیل احساس بسیار بدی بهشان دست می دهد. بنابراین تمام این ها باعث می شود که از این ویژگی یعنی احساساتی بودن زن ها به شدت بدشان بیاید.

احساساتی بودن زن ها

چرا مردها به جای دلداری دادن از شما خشمگین می شوند؟!

آیا تاکنون این سوال ذهن شما را مشغول کرده است که چرا در زمان ناراحتی برای دلداری به سراغ همسرتان می روید ولی او خشمگین می شود؟! دقت داشته باشید بخشی از این قضیه می تواند به این دلیل باشد که او از دست خودش عصبانی است، زیرا نمی تواند در رفع این ناراحتی هیچ کمکی به شما کند. بخش دیگر نیز به این دلیل مربوط می شود که او خودش را مسبب ناراحتی شما می داند.

دقت کنید مردان عادت دارند یاس ها و سرخوردگی هایشان را به شکل خشم ابراز کنند. چرا که احساس خشم از هر احساس دیگری امنیت بیشتری برای آن ها فراهم می کند. از همین رو زمانی که مردها به خاطر احساساتی بودن زن ها، از آن ها ناراحت و عصبانی می شوند، احتمالا احساساتی از قبیل: تحقیر، عجز، ناتوانی، رنج و… را به زن ها منتقل می کنند. در واقع هرگونه احساسی به غیر از خشم را تجربه می کنند.

چرا مردها سعی می کنند دست از بیان احساسات خود بردارید؟!

آیا تاکنون این اتفاق برای شما رخ داده که پس از بیان احساساتتان برای همسرتان، او سعی کند شما را از آن احساس دور کند و یا با انجام کاری سعی داشته باشد تا شما دست از آن بردارید؟! در صورتی که شما سعی دارید کمی گریه کنید، ولی او به گونه ای برخورد می کند که گویی شما دچار یک بیماری عصبی و یا روانی هستید. به طور معمول مردها احساساتی بودن زن ها را با حالت هیستریک اشتباه می گیرند، و فرض را بر این می گذارند که وضعیت روحی شما خراب تر از آن است که تصورش را می کنید. آن ها می ترسند که مبادا هرگز دست از گریه کردن برندارید.

همان طور که بارها دیده اید نشان دادن احساسات قوی نظیر عجز، ناتوانی و یا ترس برای مردان بسیار سخت است. آن ها تنها زمانی این احساسات را از خود بروز می دهند که در اوضاع بسیار وخیمی قرار داشته باشند. از همین رو وقتی متوجه می شوند که از چیزی ناراحت هستید، استانداردهای احساسی خودشان را بر روی شما فرافکن کرده؛ و فرض را بر این می گذارند که اکنون باید در چنین وضعیت وخیمی قرار داشته باشید.

مردان نمی توانند این مسئله را درک کنند، که زنان چگونه می توانند در رابطه با یک موضوع چنین احساسات قدرتمندی را در یک لحظه تجربه کنند، بدون این که تعادل روانی و احساسی خود را از دست بدهند. مردان فکر می کنند زمانی شما شروع به گله و شکایت می کنید که دیگر دست از این کار برنمی دارید و تا ابد به این کار ادامه می دهید. به همین دلیل است که می گوید:

«همین طور به این حرف هایت می خواهی ادامه دهی؟!»، «الان حوصله درگیری و دعوای بزرگ را ندارم» این مسئله در صورتی است که شما تنها به پنج دقیقه از توجه، محبت و عشق نیاز دارید. اما آن ها به گونه ای به این مسئله پاسخ می دهند که گویی از آن ها انتظار یک ماراتن دوازده ساعته را دارید.

مردها هرگز نمی توانند درک کنند که زن ها بیشتر از این که انعطاف پذیری و الهام پذیری احساسی داشته باشند، از برگشت پذیری احساسات نیز بهره مند می باشند. این مسئله به این معناست که اگر زنی در یک لحظه گریه می کند، این توانایی را دارد که در لحظه ای دیگر آماده عشق بازی باشد. اما مردها کاملا برعکس این قضیه هستند و به سختی می توانند از یک حالت احساسی به حالتی دیگر تغییر وضعیت دهند. به همین دلیل در هنگام روبرو شدن با چنین وضعیتی، احساس وحشت وجود آن ها را در بر می گیرد.

راهکارهای مفید برای برطرف کردن ترس مردها از احساساتی بودن زن ها

راهکارهای مفید برای برطرف کردن ترس مردها از احساساتی بودن زن ها

۱- زمانی که احساس ناراحتی می کنید، به همسرتان بگویید که دقیقا چه خواسته هایی از او دارید. این کار باعث می شود که از بروز ساعت ها جنگ و دعوا، سوء تفاهم ها و همچنین مشاجره ها جلوگیری شود. همچنین در وقتتان صرفه جویی بسیار زیادی به وجود می آید. این مسئله به این دلیل بیان می شود که مردان هنگامی که نقشه مشخصی داشته باشند، خیلی راحت می توانند کار کنند. از همین رو شما می توانید در مشخص کردن این برنامه زمانی برای همسر خود احساس امنیتی بیشتری ایجاد کنید، تا بتواند به شما گوش دهد.

نکته ی دیگری که در مورد احساساتی بودن زن ها وجود دارد، این است که در برخی موارد همسرتان نمی تواند خواسته های شما را برآورده سازد. زیرا این امکان وجود دارد که خود او نیز به اندازه کافی ناراحت باشد. و حتی از دستتان نیز عصبانی باشد و نمی تواند شما را در آغوش بگیرد و یا از احساساتش حرف بزند. چنانچه این اصول را برایش بیشتر توضیح دهید، او نیز درک خواهد کرد. آنچه شما نیاز دارید دوست داشته شدن است، نه نجات یافتن.

۲- هنگامی که ناراحت هستید، اغراق نکنید و ناراحتی تان را از آنچه که واقعا هست بزرگتر جلوه ندهید. مردها همواره به معنای لغوی کلماتی که به کار می برید توجه زیادی می کنند.

۳- شما باید برای مرد زندگی خود این مسئله را بیان کنید که احساس بدبختی و درماندگی نمی کنید و هیچ اجباری وجود ندارد که او به شما کمک کند و یا شما را نجات دهد. این مسئله را به خاطر داشته باشید که مردها احساس می کنند که مسئولیت درست کردن و رو به راه کردن همه چیز، برعهده آن هاست. ولی بهترین چیزی که می توانید به زبان آورید این است که از او بخواهید کمی دلداری تان بدهد، عشق بورزد و… .

دوستان عزیز مطمئن باشید با این راهکارهایی که به شما ارائه دادیم، مردها درک بهتری از احساساتی بودن زن ها به دست می آورند، و بسیاری از مشکلات و مشاجرات زناشویی از بین خواهد رفت.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.