با رایج ترین اشتباهات زنان در رابطه زناشویی آشنا شوید

مهم ترین اشتباهات زنان در رابطه زناشویی چیست؟!

همه ی ما می دانیم که خانم ها روحیه لطیفی دارند و مانند گل، زیبا و با ظرافت و در عین حال بسیار حساس و شکننده هستند. آن ها برای حفظ رابطه زناشویی خود و محبت به همسرشان گاهی اوقات زیاده روی می کنند و خودشان را نادیده می گیرند، و همین مسئله موجب بروز خلاهای روحی در آن ها می شود. به همین منظور در این مقاله قصد داریم به برخی از این اشتباهات زنان بپردازیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

جبران کم کاری های روحی

مسلما این سخنان را از زبان بسیاری از خانم ها شنیده اید که «به طور مرتب در حال محبت کردن به همسرم هستم، او از این مسئله راضی و خشنود است اما گاهی فکر می کنم اگر به او محبت نکنم آیا او باز هم مرا دوست خواهد داشت؟» در واقع یکی از بزرگترین اشتباهات زنان همین است. اگر بخواهیم این اشتباه را در یک جمله خلاصه کنیم این است که آن ها بیش از آنچه عشق دریافت کنند، عشق می ورزند. در واقع این موضوع یکی از اشتباهات زنان در یک رابطه می باشد که نمی توان از آن به طور سطحی عبور کرد.

دست و پا زدن و تقلا برای عشق

اگر کمی به سخنان زنان توجه کنید متوجه می شوید که همه ی آن ها فداکاری های بسیار گسترده ای در این زمینه انجام داده اند و حتی لحظه ای از عشق ورزیدن دست برنداشته اند، آن ها بر این عقیده اند که برای آن که از جانب مردی دوست داشته شوند، همواره باید تلاش کنند و زحمت بکشند و همواره این سوال در ذهن آن ها وجود دارد که آیا طرف مقابل به آن ها علاقه دارد؟

مطمئنا با انجام چنین رفتارهایی طرف مقابل، به شما علاقمند خواهد شد، اما نکته اینجاست که انجام این کارها باعث می شود که دیگران عاشق کارها و حرکات و همچنین سخنان شما شوند، نه صرفا خود شما و این مسئله در درازمدت می تواند مشکلات بسیار زیادی را به همراه داشته باشد که خیانت و قطع رابطه از جمله شایع ترین این اتفاقات می باشد.

دقت داشته باشید برای این که بتوانید عشق را در رفتار و حرکات مردان احساس کنید باید به آن ها فرصت دهید تا احساسات واقعی خود را نسبت به شما درک کنند و به این نتی

جه برسند که آیا واقعا به شما علاقمند هستند؟ یکی از اشتباهات زنان این است که وقتی به طور مرتب در حال عشق ورزیدن هستند، مردها هیچ فرصت و فضای کافی برای درک احساساتشان پیدا نمی کنند.

اشتباهات زنان در رابطه زناشویی

چگونه زن ها کم کاری ها و خلاهای روحی را پر می کنند؟

این قسمت و این تیتر مربوط به پر کردن خلاهای احساسی می باشد. همه ما یک تصویر ایده آل از یک رابطه داریم. همه ی ما مردی را می خواهیم و در ذهنمان خلق کرده ایم که بدون تشریک مساعی و همکاری از جانب او سخت تلاش می کنیم، به گونه ای که این پیام را به او می رسانیم که فقط در این رابطه شرکت داشته باشد. ترتیب دادن کلیه کارها از جمله کارهای روحی و عاطفی رابطه بر عهده من، از جمله این کارها: ترتیب دادن مکالمات؛ خط دهی، فراهم نمودن زمینه های صمیمیت، کار بر روی مسائل روحی و عاطفی، برنامه ریزی برای فعالیت های اجتماعی و… تنها کاری که باید آن ها انجام دهند، این است که موافقت خود را برای حضور در این رابطه اعلام نمایند و بپذیرند که در آینده به عنوان نامزد و یا همسر مسئولیت هایی را بر عهده داشته باشد.

نکته ای که در این مسئله وجود دارد و بسیار خطرناک می باشد، این اشتباهات زنان است که در آن عملا وارد رابطه با خودشان می شوند و سخت تلاش می کنند تا به ظاهر رابطه خوبی را دست و پا کنند، حتی پس از مدتی این مسئله باورشان می شود که در یک رابطه دو طرفه قرار گرفته اند. این درحالی است که در یک تک نوازی بیش نیستند. در این تک نوازی مرد به صندلی خود تکیه زده است و حتی در برخی موارد به شما حتی نیم نگاهی هم نمی اندازد.

در پر کردن جاهای خالی فعالیت های اجتماعی، در این گونه موارد، این شما هستید که برای فعالیت های اجتماعی برنامه ریزی می کنید:

این شما هستید که روزنامه مطالعه می کنید و از تئاترها، کنسرت ها و فیلم های جدید و… آگاهی پیدا می کند و با تلاش زیاد سعی در متقاعد کردن او دارید، تا با شما در این مراسمات شرکت کند.

این شما هستید که پیشنهاد می دهید آخر هفته ها را چگونه بگذرانید.

این شما هستید که برای تعطیلات و مناسبت های ویژه برنامه ریزی می کنید.

پر کردن خلاهای صمیمی و نزدیکی

این شما هستید که صمیمیت یک رابطه را شروع خواهید کرد.

در اکثر موارد شما پیشنهاد می دهید که در رابطه با احساسات خود با یکدیگر صحبت کنید.

شما همواره موضوع تعهد و آینده را پیش می کشید.

پر کردن خلاهای ارتباطی

شما هستید که وقتی با هم هستید بیشتر حرف می زنید.

شما همواره سوال های بیشتری از نامزدتان مطرح می کنید.

شما همواره در حال حدس زدن احساسات همسرتان هستید.

اشتباهات زنان در رابطه زناشویی

چگونه جبران کم کاری ها می تواند منجر به تخریب رابطه شود؟

هنگامی که شما برای پر کردن کم کاری های خود رابطه ای را آغاز می کنید در ابتدا خوشحال هستید زیرا عشق و توجه بسیار زیادی متوجه شما خواهد شد و به این باور می رسید که تلاشتان ارزشش را داشته است، اما در نهایت به این مسئله پی می برید که تمام بار احساسی آن رابطه بر دوش شماست و در آن لحظه است که از نامزد و یا همسر خود متنفر شده و وجودتان را حالت انزجار قرار خواهد گرفت.

در واقع یکی دیگر از اشتباهات زنان است که شما به همسرتان فضای کافی نمی دهید که او هم جاهای خالی را پر کند. شما عادت کرده اید تا جاهای خالی را خودتان پر کنید و همین مسئله باعث می شود تا نامزد و یا همسرتان از این فرصت محروم شده و دست او را برای انجام حرکت می بندید. شما از این که او از قبول مسئولیت انجام چنین کاری را سرباز می زند، مایوس شده و ناراحت می شوید، بدون این که بدانید خودتان فرصت انجام آن کار را از او گرفته اید.

همه ی ما می دانیم که مردها موقعی احساس خوبی نسبت به خودشان دارند که بتوانند مسئولیتی را بر عهده بگیرند و آن را به خوبی به اتمام برسانند. از همین رو هنگامی که این فرصت را به آن ها نمی دهید، آن ها را از مذکر بودن خود دور کرده اید و این اشتباهات زنان باعث می شود که احساس انزجار تمام وجود آن ها را فرا بگیرد.

مردها زمانی که همسرشان متخصص پر کردن جاهای خالی است، با احساسات متفاوت و ضد و نقیضی واکنش نشان می دهند. از یک طرف احساس خلاصی و راحتی می کنند و از طرف دیگر به طرزی پنهانی از این که به آن ها فرصت داده نشده تا کاری کنند و جاهای خالی را پر کنند احساس اجحاف می کنند.

هنگامی که شما همواره در تلاش هستید، تا جاهای خالی یک رابطه را پر کنید باید این مسئله را قبول کنید که طرف مقابل خود را از عشق ورزیدن محروم کرده اید و فرصت رشد را از او گرفته اید. در این بین شما همواره در حال گول زدن خودتان هستید و به خود تلقین می کنید که از رابطه ای خوب بهره مند می باشید، در صورتی که این گونه نیست. در واقع متخصص پر کردن جاهای خالی در یک رابطه بودن باعث می شود تا شما توهم داشتن رابطه فوق العاده را داشته باشید، در حالی که در واقعیت چنین چیزی نیست.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.