با اصول اساسی موفقیت از دیدگاه افراد بزرگ آشنایی پیدا کنید

چطور می توانیم به اصول اساسی موفقیت دست پیدا کنیم ؟

انسان های موفق به این مسئله پی برده اند که در محیط کار استفاده از واژه های خوب تا چه اندازه می توانید در محیط کاری آن ها تاثیرگذار باشد. مثالی در این راستا وجود دارد که می گوید «سعی کن عضوی از شرکت سریع ما باشی» این مسئله به این معناست که «ما برای این که تو را آموزش دهیم وقت کافی نداریم، از همین رو همه چیز را به خودت واگذار می کنیم.»

در واقع این مسئله از این موضوع نشات می گیرد که شرکت های بزرگ به این واقعیت و اصول اساسی موفقیت پی برده اند که افرادی می توانند در شغل و حرفه خود به موفقیت برسند که از ذهن و هوشی بالا و تجربه زیاد در یک رشته برخوردار باشند. نکته ی دیگری که در رابطه با شرکت های موفق وجود دارد این است که آن ها حتی در استخدام کارکنان خود بهره ی عاطفی را نیز در نظر می گیرند.

کارمندانی که از نظر عاطفی در سطح بالایی هستند، از هوش بالایی نیز بهره مند می باشند. آن ها مغز پرقدرتی دارند و در گروه خود می توانند بهترین عملکرد را داشته باشند و همین مسئله در پیشرفت شرکت تاثیر بسیار زیادی دارد و یکی از اصول اساسی موفقیت محسوب می شود. این گونه افراد در محیط کاری خود حس مسئولیت، ثبات و تعهد را بالا می برند و هزینه ها را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهند.

دقت داشته باشید همواره چند عامل هستند که بهره ی عاطفی افراد را تشکیل می دهند از این رو عده ای از متخصصان در صدد هستند تا به طور دقیق این عوامل را کشف کنند. البته این گونه به نظر می رسد که با کمی کندوکاو در درون فرد می توان به چگونگی احساسات و واکنش های او پی برد و ماهیت او را کشف کرد؛ این که او به چه ارزش هایی پایبند است و کدام از این ارزش ها برای او اهمیت بالایی دارد، می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. در واقع جنبه عاطفی یکی از اصول اساسی موفقیت است که افراد موفق از مدت ها پیش به اهمیت آن پی برده اند.

از همین رو فهرستی تهیه شده است و خصوصیات افراد موفق اعم از هوش و استعدادشان که در این راه به آن ها کمک می کند در آن آورده شده است. البته همواره ذکر می شود که عناصر عاطفی که مورد نظر شرکت ها و سازمان ها می باشد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این موارد عبارتند از:

انرژی

انتظارات بالا

اصول اخلاقی

ثبات عاطفی

تواضع

جدیت

افراد موفق بر این عقیده هستند که این عناصر و اصول اساسی موفقیت به آن ها کمک می کند تا به اصولی تکیه کنند که آن ها را از افراد عادی متمایز می کند و نقش بزرگی را در پیشرفت موفقیت آن ها دارد. این مسئله در دنیای امروز باعث می شود که شما به فردی منحصر به فرد و بی همتا تبدیل شوید.

انرژی موفقیت

انرژی اکسیر موفقیت است

اگر بگوییم که انرژی اکسیر معجزه بوده و سوخت یک زندگی را تامین می کند دروغ نگفته ایم. هیچ شکی در این نیست که دنیا متعلق به انسان های پر انرژی می باشد. و افراد موفق به این مسئله پی برده اند و همواره انرژی بسیار زیادی را در خود ذخیره می کنند. آن ها بدون این که به مجوز رسمی نیاز داشته باشند همواره از حداکثر انرژی مجاز خود بهره می برند و هرگز نمی توانید آن ها را به فردی مطیع و تاثیرپذیر تبدیل کنید.

افراد موفق به خوبی می دانند که هر اتفاقی در دنیا رخ دهد باز هم به علت وجود چیزی به نام انرژیِ اتفاق خواهد افتاد. آن ها این مسئله را درک کرده اند که زندگی به علت آرام بودن ماده یا کند بودن DNA به وجود نیامده است، بلکه این انرژی است که همه ی این ها را موجب گردیده است. در واقع این انرژی آن هاست که باعث شده تا همواره هیجان و تحرک لازم برای شروع کار و به سرانجام رساندن آن را داشته باشند.

نکته ای که وجود دارد این است که این انرژی همواره در بین افراد دیگر مسری می باشد و در صورتی که افراد از انرژی لازم بهره مند نباشند، کمبود آن نیز می تواند مسری باشد. افراد موفق به خوبی می دانند که اگر در نظر دارند در محیط کاری خود به موفقیت بیشتری برسند، باید برای آن انرژی بیشتری را صرف نمایند:

وقتی شغل بیشتری را طلب می کنند باید جاه طلبانه رفتار کنند.

وقتی انعطاف پذیری به عنوان یک ابزار در محیط کار محسوب می شود.

وقتی باید کلماتی از قبیل «این حق من است» و «من به این عنوان نامیده شدم» از فرهنگ لغات شخص حذف شود.

وقتی مشتریان افرادی آگاه باشند و اطلاعات بیشتری داشته باشند.

وقتی انتظارات مشتریان بالا می رود.

وقتی مشتریان خواهان خدمات بیشتری هستند.

وقتی شما فقط در کاری که هم اکنون انجام می دهید تخصص داشته باشید.

افراد موفق به خوبی به اصول اساسی موفقیت پی برده و آن ها را درک کرده اند که همواره در تمام مراحل زندگی خود باید فردی بی باک، مقاوم، عاقل و قوی باشند و در شرایط حساس همواره باید خونسردی خود را حفظ کرده و مطیع و آرام باشند.
تمامی مواردی که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم نیازمند آن است که افراد انرژی لازم برای انجام آن داشته باشند و به همین دلیل است که تنها افراد کمی برای موفقیت و پیشرفت تلاش می کنند و به آن چیزی که می خواهند می رسند. تاکنون فکر کرده اید که:

با انجام چه کاری می توانم احساس با انرژی بودن را در خود ایجاد کنم؟

چه کار کنم که این گونه به نظر برسد که به راه خود ادامه می دهم؟

چکار کنم که احساس کنم همواره می توانم به راه خود ادامه دهم؟

افراد موفق به خوبی می دانند که یکی از اصول اساسی موفقیت که باعث می شود کنترل زندگی از دست افراد خارج شود تنبلی است. آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که جامعه ما یک جامعه کاملا تنبل است؟ شاید باورش سخت باشد اما هستند کسانی که پس از رفتن به خشکشویی باید یک چرت بخوابند زیرا انرژی آن ها تحلیل رفته است و سپس به کارهای دیگر بپردازند. فکر این که افراد تا چه اندازه می توانند تنبل باشند حس بدی ایجاد می کند.

همان طور که میدانید این انرژی است که باعث بیدار شدن شما می شود و به شما نیرو می بخشد و روحتان را تازه می کند. همچنین این انرژی است که می تواند حواس پنجگانه شما را سر جایش بیاورد. با تمام این تفاسیر اگر در نظر دارید به کارمند و یا کارفرمای موفقی تبدیل شوید، برای تاثیر گذاشتن روی دیگران باید انرژی لازم و موثری را صرف انجام کارهایتان کنید. شاید نیاز باشد که بدانید یکی از مهمترین وظایف رهبران بزرگ این است که اصول اساسی موفقیت را بدانند، و اطلاع داشته باشند که چگونه باید سطح انرژی خود را افزایش دهند، تا به این وسیله بتوانند انرژی افرادی را که با آن ها مشغول به کار هستند بالا ببرند و باعث تحرک آن ها شوند.

انتظار بالا از خود

از خودتان انتظارات بالا داشته باشید

افراد موفق به خوبی می دانند که شما آن چیزی را که در زندگی می دانید به دست نمی آورید؛ تنها موفق می شوید به آن چیزی که انتظارش را دارید برسید. از همین رو سعی دارند تا در حد ممکن انتظارات خود را در سطح بالایی نگه دارند.

دقت داشته باشید شما همواره باید در نظر داشته باشید که چه انتظاراتی از خودتان و دیگران دارید؟ افراد موفق به این اصول اساسی موفقیت پی برده اند که شروع هر کاری با انتظارات بالا در ابتدای کار بسیار آسان است، اما مهمترین مسئله ای که وجود دارد این است که شما بتوانید ضمن پیشرفت در کارتان، میزان انتظارات خود را در سطح بالا نگه دارید. اما یک نکته منفی در این زمینه وجود دارد و آن این است که افراد همواره در حال تغییر دادن سطح انتظارات خود می باشند.

اما باید بدانید که افراد موفق هر کاری را علاوه بر این که در سطح بالا شروع می کنند، تمام تلاش خود را هم به کار می گیرند تا آن را در همان سطح نگه دارند و تغییراتی در آن ایجاد نکنند. اما همواره برای این که در انتظاراتی که برای خود ایجاد کرده اید به نتایجی مثبتی دست پیدا کنید باید سوالاتی که در زیر به آن اشاره می کنیم را برای خود مطرح کنید:

بهترین اتفاقی که می تواند در یک سال برای شما، خانواده و شرکتتان اتفاق بیفتد چیست؟

بدترین اتفاقی که می تواند در یک سال برای شما، خانواده و شرکتتان اتفاق بیفتد چیست؟

چه اقداماتی را باید با سرعت انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید بهترین اتفاقات رخ خواهد داد؟

پس از این که این سوالات مطرح شد و توانستید جواب هایی قابل قبول برای آن پیدا کنید، باید همانند یک فرد موفق اقداماتی را انجام دهید و به صورت روزانه یک قدم در ارتباط با خود، خانواده و شرکتی که در آن مشغول به کار هستید بردارید تا اطمینان کاملی از این که بهترین اتفاق ها در حال رخ دادن است به دست آورید. دقت داشته باشید انجام این اقدامات کمک می کند تا از بروز بدترین اتفاقات نیز جلوگیری کنید. البته این مسئله غیر قابل کتمان است که از بروز برخی از حوادث نمی توان جلوگیری کرد، زیرا از کنترل خارج می باشد اما با تمام این موارد افراد موفق مایل هستند تا هر چه را که می توانند کنترل کنند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.