۱۶ راز ساده که می تواند شما را به افراد بسیار موفق تبدیل کند

 

۱۶ راز سودمند از افراد بسیار موفق

اگر اسرارِ انگیزشیِ قدیمی، دیگر شما را برنمی انگیزند، ما در اینجا ۱۶ راز افراد بسیار موفق را برای شما عزیزان آورده ایم تا با الهام گرفتن از آن ها بار دیگر رویکردتان را نسبت به زندگی و کار خود مورد ارزیابی قرار دهید و تا انگیزه لازم برای رسیدن به موفقیت و رشد و توسعه فردی را به دست آورید. مهارت های شخصی افراد بسیار موفق را بیاموزید و آن ها را در عادت های روزانه خود بگنجانید تا به رشد و توسعه فردی و به طبع آن موفقیت نزدیک و نزدیک تر شوید.

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم لطفا برای آشنایی با این ۱۶ راز افراد بسیار موفق در ادامه ما را همراهی کنید.

۱ – ذهن خود را خالی کنید

این توصیه یکی از کارآمدترین راه های دست یابی به رشد و توسعه فردی است که می توان به آن اشاره کرد. این کار باعث می شود ذهن شما از افکاری مانند وظایف هفته گذشته تان خالی شود. ذهن خود را خالی کنید و تنها به این فکر کنید که امروز و در حال حاضر چه کاری را باید انجام دهید و فکر کردن به کارهایی که باید در طول هفته انجام دهید را به بعدا موکول کنید.

۲ – روزهای مشخصی را برای خود تعطیل اعلام کنید

بعضی از شرکت ها روزهای چهارشنبه هیچ قرار ملاقاتی را نمی پذیرند، این کار، این امکان را فراهم می آورد که کارمندان یک روز تمام را به وظایف خود اختصاص دهند، بدون این که مشغول دیگر کارها یا جلسات متفرقه شوند. این کار را در زندگی شخصی نیز می توان به کار گرفت، برای مثال شما می توانید دسترسی به فیس بوک یا تماس های تلفنی خود را محدود کنید.

۳ – افراد بسیار موفق کارهای خود را اولویت بندی می کنند

همه کارهای شما به یک اندازه اهمیت ندارند یا ممکن است بعضی از کارهایتان وقت کمتری نیاز داشته باشد. اگر می خواهید مثل افراد بسیار موفق عمل کنید، سعی کنید وظایف خود را اولویت بندی کنید و مشخص کنید کدام یک از آن ها باید زودتر انجام شوند. با این کار شما وقت بیشتری خواهید داشت و می توانید انرژی خود را صرف کارهای مهم تر کنید.

تقسیم بندی زمان

۴ – وقت خود را تقسیم بندی کنید

بسیاری از رهبران و افراد بسیار موفق در زمینه تجارت زمان خود را به بخش های ۱۵ دقیقه ای تقسیم بندی می کنند، به این معنی که آن ها هر کدام از وظایف خود را در ۱۵ دقیقه انجام می دهند، یا ملاقات های خود را برای ۱۵ دقیقه برنامه ریزی می کنند. این کار باعث کارآمدتر شدن آن ها در انجام وظایف شان می شود.

۵ – یک موقعیت خاص برای زمانی که می خواهید فکر کنید، در نظر بگیرید

«ترومن کاپوت» ادعا کرده که فقط در حالتی که دراز کشیده باشد می تواند فکر کند. پروست نیز همین ادعا را داشت در حالی که استراوینسکی زمانی که روی پای خود ایستاده بود بهتر می توانست فکر کند! شما نیز باید سعی کنید موقعیتی که در آن بهتر می توانید فکر کنید را پیدا کنید.

۶ – بین ۳ الی ۵ تا از کارهایی که آن روز باید انجام دهید را انتخاب کنید

تنظیم لیست انجام کارها می تواند بسیار موثر و کارا باشد. به جای نوشتن لیست بلند بالایی از کارها می توانید به کارهایی فکر کنید که باید انجام شوند، بهتر است لیست های روزانه ای که بین ۳ تا ۵ کار را شامل می شوند، تنظیم کنید و مطمئن شوید که آن ها مهم ترین کارهایی هستند که باید در آن روز انجام شوند، به این ترتیب شما از انجام آن ها غافل نمی شوید. اولویت بندی یکی از مهمترین کارهای افراد بسیار موفق است.

۷ – افراد بسیار موفق بیش از حد کار نمی کنند

ممکن است فکر کنید این توصیه با هر روز کار کردن در تضاد است، اما این به آن معناست که نباید لقمه بزرگ تر از دهان خود بردارید و هر پروژه کاری یا مشارکت اجتماعی را قبول کنید.

۸ – یک برنامه کاری روزانه داشته باشید

هر روز صبح ۱۰ دقیقه از وقت خود را به تنظیم یک برنامه کاری روزانه اختصاص دهید. در این برنامه علاوه بر این که کارهای آن روز را می نویسید، باید اولویت بندی آن ها و مقدار زمانی که برای انجام دادن آن ها نیاز دارید و کارهایی که انجام آن ها را به اتمام رسانده اید را نیز در نظر داشته باشید. برای نوشتن این ها جای مناسبی را انتخاب کنید که در آن بتوانید هر چه در ذهن تان است را پیاده کنید.

۹ – سخت ترین کارهای خود را اول از همه انجام دهید

با این کار می توانید بقیه کارهای خود را در باقی مانده روز و با آرامش بیشتری انجام دهید. هم چنین باعث می شود شما به طور مداوم کارهای سخت تان را به تعویق نیندازید و به مروز زمان با انجام دادن آن ها خود را برای انجام کارهای سخت تر آماده کنید.

قانون دو دقیقه ای

۱۰ – قانون «دو دقیقه ای» را دنبال کنید

قانون دو دقیقه ای توسط «دیوید آلن» معروف شد. اگر کار جدیدی برای شما پیش آمد که می توانستید آن را در ۲ دقیقه یا کم تر انجام دهید، همان لحظه آن را انجام دهید، زیرا قرار دادن آن در لیست کارهای خود باعث می شود فکر کنید انجام آن وقت گیر است.

۱۱ – افراد بسیار موفق یک محل را برای انجام کارهای خود اختصاص می دهند

اگر در دفتر کار می کنید مسلما میز کار شما بهترین جایی است که می توانید در آن مشغول به کار شوید. اما اگر در خانه کار می کنید، یک جای مخصوص را برای انجام کارهای خود اختصاس دهید. برای مثال نباید وسایل خود را روی میز غذاخوری پهن کنید یا روی کاناپه کارهای خود را انجام دهید، زیرا این گونه به نظر می رسد که شما در حال استراحت هستید تا این که مشغول کار باشید.

«آگاتا کریستی» هیچ گاه نوشته های خود را پشت میز تحریر ننوشت، بلکه او هرجایی که می توانست روی زمین بنشیند مشغول به کار می شد، ارنست همینگوی عادت داشت سرپا مشغول به نوشتن شود! توماس ولف از یخچال خود به عنوان میز تحریر استفاده می کرد! ریچارد رایت در هر شرایط جوی چه باران و چه آفتابی بر روی نیمکت پارک نوشته های خود را می نوشت! داشتن یک جای مخصوص برای کار باعث می شود، هر موقع به آن جا رفتید مشغول به کار شوید. آن مکان می تواند یک کافه، یک کتابخانه یا اتاق جلسه باشد.

۱۲ – ساعت های طلایی خود را بشناسید

شما مجبور نیستید یک برنامه معمولی ۹-۵ ساعته داشته باشید. آنی رایس در طول روز می خوابید و شب ها برای این که حواسش پرت نمی شد، مشغول نوشتن بود. جرزی کاسینسکی ۸ ساعت در روز می خوابید، اما این ۸ ساعت پشت سر هم نبود، او صبح ها مشغول به کار می شد، بعد از ظهرها ۴ ساعت می خوابید و تا شب مشغول به کار می شد!

ساعات طلایی شما، اوقاتی است که در اوج تمرکز خود هستید و آماده اید که به برنامه ریزی خود عمل کنید. زمانی که ساعات طلایی خود را یافتید، آن را حفظ کنید و تلاش کنید در آن ساعات کارهای خود را بدون وقفه انجام دهید و از آن به نحو احسن استفاده کنید.

۱۳ – وانمود کنید که در یک هواپیما هستید

ممکن است نتوانید همه را از محیط کار خود دور نگه دارید و یک دفتر ساکت برای انجام کارهای خود داشته باشید، اما می توانید بعضی از مزاحمت ها را از خود دور نگه دارید. با وانمود کردن این که در یک هواپیما هستید، این حس در شما به وجود می آید که نمی توانید دسترسی شما به اینترنت محدود است، نمی توانید از قفسه کتاب های خود چیزی بردارید، یا این که نمی توانید به هر تعداد که خواستید تماس تلفنی برقرار کنید.

کم کردن این مزاحمت ها به شما کمک می کند که روی کارهای خود تمرکز بیشتری داشته باشید و آن ها را بدون وقفه انجام دهید. اگر در محیط اطراف خود مزاحمت هایی حس کردید و نتوانستید تمرکز کنید این راهکار می تواند به شما کمک کند.

افراد بسیار موفق

۱۴ – افراد بسیار موفق هرگز متوقف نمی شوند

آنتونی تروپلوپ و هنری جیمز کتاب بعدی خود را به محض تمام شدن کتاب فعلی شان شروع می کردند. استفان کینگ در تمام طول سال مشغول نوشتن بود و حتی گاهی اوقات در یک روز ۲۰۰۰ کلمه می نوشت. مارک تواین نیز پس از این که نوشتن را در یک روز به اتمام می رساند، آن را برای اعضای خانواده خود می خواند تا واکنش آن ها را ببیند. این توصیه نشان دهنده این است که باید کارهای خود را بدون وقفه و به طور مداوم انجام دهیم.

۱۵ – با بدن خود سازگار باشید

معمولا ذهن و بدن شما بعد از نود دقیقه تا دو ساعت کار خسته می شود، پس این را به خاطر داشته باشید که اگر در طول روز مشغول انجام پروژه ای هستید زمانی را به استراحت اختصاص دهید.

۱۶ – افراد بسیار موفق روش های مختلفی را امتحان می کنند

ولادیمیر ناباکوف نخستین پیش نویس رمان هایش را بر روی کارت های کوچک می نوشت، این کار باعث می شد که حروف، پاراگراف ها و فصل ها را با جابه جا کردن کارت ها تنظیم کند و زمانی که از چیدمان آن ها مطمئن می شد، همسرش آن ها را تایپ می کرد. شما نیز به یاد داشته باشید که اگر یک روش شکست خورد می توانید روش دیگری را امتحان کنید، روش های مختلف را تا پیدا کردن مناسب ترینِ آن ها امتحان کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.