۱۵ روشی که به افراد موفق کمک می کند متفاوت فکر کنند

چگونه مانند افراد موفق نگرشی متفاوت داشته باشیم ؟

چه چیزی میزان موفقیت عملکرد افراد را تعیین می کند؟ جواب این سوال بستگی به نحوه تفکر و نگرش شما نسبت به موقعیت های گوناگون دارد. آیا شما برای انجام فعالیت های جدید و نوین داوطلب می شوید و حاضر هستید آن کار را به عنوان اولین نفر انجام دهید؟ اگر می خواهید جزو افراد موفق باشید، ابتدا باید درباره ی طرز تفکر و نحوه ی تغییر تفکر افراد موفق اطلاعاتی را بدانید. ما در اینجا برای شما دوستان عزیز سایت آگاه باشیم ۱۵ روش موفقیت آمیز فکر کردن، که افراد موفق از آن استفاده می کنند را برایتان بیان کرده ایم:

پادکست افراد موفق

۱ – بر اتفاقات پیش آمده تمرکز کنید

تنها ۲۴ ساعت در روز وجود دارد، اما چیزی که مهم است این است که شما این ساعات را چگونه سپری می کنید. افراد موفق می توانند اتفاقات را پیش بینی کنند و قبل از بروز آن اقدامات لازم را انجام دهند تا در هر کاری به موفقیت برسند.

۲ – بیش از حد توان برای خود برنامه ریزی نکنید

شما باید برای انجام کارهای روزانه ی خود برنامه تهیه کنید، اما این برنامه باید کارهای محدودی را در بر بگیرد. اگر شما بتوانید سه کار مهم و اساسی را در طی یک روز انجام دهید، به این معنی است که روز خود را بیهوده نگذرانده اید. اگر کارهای محدودی که برای خود در نظر گرفته اید را به پایان رساندید، می توانید به فعالیت های دیگر خود نیز بپردازید.

این که شما بخواهید فعالیت های زیادی را در طی یک روز انجام دهید، مطمئنا غیر ممکن است و به روند موفقیت شما هیچ کمکی نخواهد کرد.

ایده های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

۳ – ایده های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

آیا ایده خوبی دارید و می خواهید آن را عملی کنید؟ خوب، آن را مخفی نکنید. ایده های خود را با افراد موفق مربوط به آن صنعت، دوستان و حتی افراد غریبه به اشتراک بگذارید. ببینید بازخورد آن ها به این ایده چیست؟ شاید آن ها مواردی را که شما اصلا به آن توجه نکرده اید را در نظر بگیرند و به شما کمک کنند و شما با این اقدام به موفقیت بزرگی دست پیدا کنید.

۴ – از قانون ۲۰/۸۰ استفاده کنید

اصل پارتو بیان می کند که ۸۰ درصد از نتایج شما از ۲۰ درصد تلاش های شما حاصل می شود. برای دستیابی به موفقیت های بزرگ در زندگی و کارتان ۲۰% تلاش و توانایی خود را شناسایی کرده و بر روی آن تمرکز کنید.

۵ – سعی کنید آرامش داشته باشید

مدیتیشن برای افراد موفق بسیار مهم است. شما باید روزی ۵ تا ۳۰ دقیقه را به این فعالیت اختصاص دهید تا ذهنی آرام داشته باشید. ذهن شما مملو از اطلاعات است و شما باید راهی برای آرام کردن ذهن خود پیدا کنید.

۶ – یک چشم انداز خوش بینانه داشته باشید

سعی کنید افکار منفی و مخرب را از ذهن خود پاک کنید و فقط به موفقیت بیندیشید. هنگامی که شما مثبت فکر کنید، احتمال موفقیت پروژه هایتان افزایش می یابد. بنابراین اجازه ندهید افکار منفی به ذهن تان نفوذ کند.

۷ – نترسید از این که متفاوت از دیگران باشید

تفکر رایج همیشه منجر به موفقیت نمی شود. گاهی اوقات متفاوت بودن از دیگران ممکن است دشوار باشد، اما شما را به موفقیت می رساند. اگر تفکر متعارف منجر به نتیجه مورد نظر شما نشود، زمان آن رسیده که طرز تفکر خود را تغییر دهید.

۸ – افراد موفق در کارهایشان پیگیر هستند

افراد موفق همیشه کاری که شروع می کنند را حتما به پایان می رسانند. اگر می گویید کاری را انجام خواهید داد، آن را حتما انجام دهید. هنگامی که شما این ویژگی را داشته باشید در بین سایر افراد متمایز خواهید شد.

۹ – افراد موفق با دیگران همکاری می کنند

آیا در حال شروع یک پروژه عالی هستید؟ شاید همکاری با یک شخص دیگر در زمینه این پروژه بتواند نتایج فوق العاده ای برای شما به ارمغان بیاورد. بسیاری از افراد موفق می دانند که می توانند در پروژه های خود از خلاقیت دیگران استفاده کنند. شاید شما یک عکاس، نقاش و یا یک نویسنده باشید، فرقی ندارد در پروژه های خود از دیگران کمک بگیرید.

۱۰ – به خود اعتماد داشته باشید

اگر فکر می کنید می توانید، پس می توانید. یکی از ارکان اصلی موفقیت اعتماد به نفس است. اگر می خواهید به عنوان بهترین نویسنده معرفی شوید، ابتدا باید خودتان این مسئله را در مورد خودتان باور داشته باشید. به یاد داشته باشید که اعتماد به نفس کلید موفقیت شماست.

۱۱ – افکار خود را گسترش دهید

افراد موفق به خوبی می دانند که یک ایده عالی یک شبه به وجود نمی آید. شکل گیری یک ایده فرآیند زمان بری است. پروژه ای که منجر به موفقیت شما می شود یک شبه ایجاد نمی گردد. شما باید برای دست یابی به موفقیت افکار خود را توسعه دهید.

افراد موفق

۱۲ – افراد موفق متفاوت و منحصر به فرد هستند

انجام کارهای مشابه با دیگران شما را به جایگاهی که می خواهید نمی رساند. همان طور که «چیس جارویس» می گوید: «سعی کنید متفاوت باشید نه بهترین». بنابراین در زندگی سعی کنید به هیچ وجه از دیگران تقلید نکنید و همواره تلاش کنید فردی منحصر به فرد باشید.

۱۳ – به هیچ عنوان سعی در مخفی کردن اعتقادات و عقاید خود نداشته باشید

افراد موفق نمی خواهند آنچه را که باور دارند، مخفی کنند. شما هیچ گاه نیازی ندارید تا افراد بسیاری از عقاید و نظرهای شما پشتیبانی کنند. ولی باید سعی کنید برای خود مخالفان زیادی به وجود نیاورید.

۱۴ – ریسک کردن در همه شرایط کار درستی نیست

نه، ما اینجا بازی پوکر نمی کنیم، بلکه بازی زندگی می کنیم. شما باید درباره ی کارهایی که به آن اطمینان دارید ریسک پذیر باشید. آیا ریسک کردن در همه شرایط جواب می دهد؟! خیر. شما باید تمام جوانب یک کار را در نظر بگیرید و از روی احساسات و هیجان تصمیم نگیرید. گاهی اوقات شما باید کارهایی را انجام دهید که قبلا امتحان شده اند.

۱۵ – افراد موفق از شکست های خود درس می گیرند

هنگامی که نتوانستید کاری را به درستی انجام دهید، باید وضعیت را تجزیه و تحلیل کنید. چه عواملی باعث عدم کارایی شدند؟ چه عواملی را می توانید بهبود ببخشید؟ افراد موفق هنگامی که در انجام کاری شکست می خورند و یا دچار مشکل می شوند، به عقب بر می گردند و نتایج را بررسی می کنند و از شکست های خود درس می گیرند. سعی می کنند که این اتفاق دوباره تکرار نشود.

نتیجه گیری نهایی

هنجارها قوانینی هستند که خود افراد به وجود می آورند، پس می شود تغییرشان داد و یا متفاوت از آن ها عمل کرد. هنگامی که شما متفاوت فکر کنید، افق دید وسیع تری خواهید داشت و به موفقیت می رسید. پس اگر می خواهید در زندگی و کار خود به موفقیت برسید، بهتر است شما هم شیوه ی تفکر افراد موفق را یاد بگیرید و از آن ها استفاده کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.