۲ راز که می تواند به شما در انتخاب همسر مناسب کمک کند

۲ قانون مهم که هر خانمی برای انتخاب همسر مناسب باید بداند

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در این مقاله قصد داریم برای خانم های جوان دو قانون مهم و کلیدی را در میان بگذاریم که با کمک آن بتوانند در مقوله ازدواج و انتخاب همسر مناسب به درستی عمل کنند. برای آشنایی با این دو قانون در ادامه با ما همراه باشید.

قانون ۱ – همان گونه با مردها رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند

اگر بخواهیم در یک جمله ی کوتاه قانون شماره ی ۱ را خلاصه کنیم باید بگوییم که این قانون چکیده ی تمامی قوانین واقعی در دنیا محسوب می شود. در واقع این قانون تنها در رابطه با عشق و ازدواج صحبت نمی کند، بلکه تمام زندگی را شامل می شود. این قانون به شما می آموزد که «هر چه از این دست بدهی از دست دیگر پس خواهی گرفت» شما می توانید اسمش را هر چه می خواهید بگذارید. اما معنای آن در هر صورت یکی می باشد، این که با دیگران به گونه ای رفتار کن که دوست داری با تو رفتار شود.

اگر می خواهید مردی با شما ملاحظه کارانه رفتار کند، بهتر است شما نیز چنین رفتاری با او داشته باشید. و اگر می خواهید مردها با شما صادق باشند؛ بهتر است صادقانه با آن ها صحبت کنید. اگر نیازمند احترام هستید شما باید رفتاری محترمانه داشته باشید. اگر دوست ندارید مردها با شما بازی کنند، پس بهتر است شما هرگز بازی را با آن ها شروع نکنید.

قانون ۱ بر این معنی استوار است که از دید خدا همه ی موجودات یکسان و با ارزش یکسانی آفریده شده اند، یعنی مردان آسیب پذیرتر و یا برتر از زنان نیستند. از همین رو زنان باید با همان درجه از احترام و توجه با مردها رفتار کنند که دوست دارند مردها با آن ها رفتار کنند. اگر شما زنی هستید که می خواهید دستمزدی برابر با مردان داشته باشید و به حقوق و تساوی اجتماعی دست پیدا کنید، از همین رو نباید انتظار داشته باشید که در یک رابطه تنها مردان بار تمامی اتفاقات را به دوش بکشند.

اگر در برهه ای از زمان قوانین واقعی را فراموش کردید تنها کافیست نگاهی به قانون شماره ی ۱ بیندازید. مطمئنا به راحتی می توانید تصمیمی درست بگیرید و یا از انجام دادن حرکتی اشتباه جلوگیری کنید. زیرا در قانون شماره ی ۱ اکیدا توصیه می شود که تمامی تصمیم ها، حرکات و رفتارها باید بر مرکزیت برابری، احترام و انصاف بگذرد.

اما تاکنون فکر کرده اید که چه بر سر قوانین قدیمی می آید؟ قوانینی که زنان را در تعقیب مردان گماشته بود. در گذشته این قوانین به زنان می آموخت که برای انتخاب همسر مناسب و به دست آوردن مردان نباید اجازه دهید که آن ها از درون شما باخبر شوند و برای برقراری ارتباط با آنان باید دست به کارهای احمقانه ای می زدند.

قانون شماره ی ۱ آزمون و محک ساده ای را برای سنجیدن اعمال و رفتار زنان در روابط با مردان و انتخاب همسر مناسب در اختیار آن ها قرار داده است. این که شما هر رفتاری که با مردان دارید، آن ها نیز با شما انجام دهند یا برعکس. مسلما در این هنگام متوجه خواهید شد که آیا شما رفتاری عادلانه و منصفانه با آن ها دارید یا خیر.

به عنوان مثال؛ مردان دوست ندارند که هرگز به آن ها زنگ بزنید و به تلفن های شما نیز پاسخ نمی دهند. حال فرض کنید این قانون برعکس شود و زنان قانونی وضع کنند که «هرگز از جانب همسرانشان با آن ها تماسی گرفته نشود و آنان نیز به تلفن هایشان جواب ندهند.» مطمئنا پیروی از این قانون برای مردان خیلی دلچسب نخواهد بود.

شما باید همواره قانون شماره ۱ را در انتخاب همسر مناسب سرلوحه زندگی خود قرار دهید، و باید به دیگران با مهربانی، توجه، محبت، علاقه و هیجان و اشتیاق صحبت کنید و اگر این موارد به شما بازگردانده نشد … اتفاقی نیفتاده است و تنها در یک رابطه شکست خورده اید، شما هرگز چیزی را از دست نداده اید. شما باید بدانید که هرگاه با تمام وجود در زندگی نیکی، خوبی و محبت کنید؛ در این صورت همیشه این شما هستید که برنده خواهید بود، زیرا آنچه در جهان هستی اتفاق می افتد دوباره به شما بازگشت داده خواهد شد.

انتخاب همسر مناسب

قانون ۲ – مردان هم به اندازه زنان به عشق، محبت، توجه و اطمینان خاطر و امنیت نیازمندند

شما برای این که بتوانید جزئیات بیشتری در رابطه با قانون شماره ی ۲ در مورد انتخاب همسر مناسب بدانید، باید آن را به خوبی درک کنید. این قانون به شما نمی گوید که باید رفتاری خاص در زمان های خاص نسبت به مردان داشته باشید. این یک قانون جهانی و همیشگی می باشد که باید در تمام روابط خود با مردان آن را الگوی رفتاری خود قرار دهید و از آن پیروی کنید. مطمئن باشید که مردان متوجه این رفتارهای شما می شوند و به خوبی درک می کنند که شما برای این رابطه تلاش می کنید، در نتیجه قلب و روح خود را به روی شما می گشایند.

سه گروه مرد وجود دارد

نکته ی دیگری که در رابطه با قانون شماره ۲ وجود دارد این است که مردان به سه گروه تقسیم می شوند:

گروه اول: مردانی هستند که به آن ها علاقه ای ندارید و هیچ جذابیتی برای تان ندارند

برخی دیگر از مردان در زمینه های مختلف از نظر تعهد، وفاداری، صمیمیت و عزت نفس با مشکلات زیادی روبرو هستند. از همین رو این گروه از مردان آمادگی برقراری ارتباط صمیمانه با هیچ کس را ندارند. آن ها تنها به کارهای خودشان می پردازند و هیچ نوع ارزیابی نسبت به خودشان را قبول ندارند.

گروه دوم: مردانی کاملا بی عیب و نقص و ایده آل هستند که به طور کامل رشد و تکامل پیدا کرده اند

آن ها هیچ گونه مشکل عاطفی حل نشده ای از گذشته با خود حمل نمی کنند و هیچ گاه احساس ناامنی در آن ها به وجود نمی آید. آن ها همواره تلاش می کنند تا نیازها و خواسته های شما را در هر اوضاع و احوالی برآورده سازند.

گروه سوم: مردانی هستند که تمایل زیادی به برقراری رابطه ای عاطفی، متعهدانه و همچنین ماندگار و عاشقانه دارند

ولی این گروه از مردان همانند زنان از این که با کلمه «نه» روبرو شوند، به شدت هراس دارند و به لحاظ روحی آسیب شدیدی می بینند. از همین رو برای ابراز عشق به تشویق و محبت طرف مقابل خود نیاز دارند.

اگر بخواهیم در رابطه با مردان این سه گروه برای انتخاب همسر مناسب مقایسه ای انجام دهیم و توضیحاتی بدهیم، باید بگوییم که مردان گروه اول که غیرقابل تحمل هستند و همواره باید از بودن در کنار آن ها پرهیز کرد. مردان گروه دوم که جای هی چگونه انتخابی را برای شما نمی گذارند. اما در رابطه با مردان گروه سوم که شما در اکثر مواقع با این مردان روبرو می شوید، باید بگوییم که آنها تفاوت خیلی زیادی با زنان ندارند. آن ها از نظر احساسی نیاز شدیدی به اطمینان خاطر دارند و هرگز نسبت به این که حسی به شما دارند صحبت نمی کنند و حتی گاهی به روی خود نیز نمی آورند.

شما باید همواره به این موضوع آگاه باشید که مردان آرزو دارند دوست داشته شوند و برای زنی «خاص» باشند این مسئله احساس امنیت عاطفی را در آن ها افزایش می دهد و به این باور می رسند که عملکردی خوب در یک رابطه ی عاطفی داشته اند.

شما باید برای انتخاب همسر مناسب به این مسئله آگاه باشید که مردان برای این که رابطه ای را شروع کنند و برای آن پا پیش بگذارند با احساسات ناخوشایندی روبرو می شوند؛ آن ها قبل از ملاقات با هر زنی با ترس ها و نگرانی های زیادی روبرو می شوند. حتی می توان گفت که در برهه ای از زمان میزان ترس آن ها به مراتب بیشتر از زنان است.

اگر می خواهید قانون شماره ۲ را برای انتخاب همسر مناسب اجرا کنید، نباید هرگز فراموش کنید که مردان علاقه شدیدی به دوست داشته شدن دارند، شما وقتی به آن ها نزدیک می شوید متوجه خواهید شد که درون آن ها یک پسر بچه ی کوچک و ترسیده وجود دارد که درست مثل شما از این که به او «نه» بگویید و عشقش را رد کنید می ترسد. شما نباید هرگز یک مرد را دست کم بگیرید و یا او را مسخره کنید و دلش را بشکنید. شاید این مسئله را به روی شما نیاورد اما مطمئن باشید که هرگز آن را فراموش نخواهد کرد.

از همین رو به جای این که به طور مداوم از مردان بترسید سعی کنید دیدگاهی تازه نسبت به آنان داشته باشید و بدانید که مردان نیز همانند شما سرشار از عشق، محبت و توجه هستند. وقتی قانون ۲ را اعمال می کنید احساس می کنید که در کنار آن ها آرامش و احساس امنیت بیشتری دارید و رفتار شما نیز روان تر خواهد شد. مطمئن باشید او نیز وقتی رفتار شما را می بیند دل و جانش را بیشتر به روی شما می گشاید و آمادگی و تمایل بیشتری به این که شما را یک بخش همیشگی از زندگی اش کند، نشان خواهد داد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.