۵ سوالی که انسان های بزرگ همواره از خودشان می پرسند

مهمترین سوالاتی که انسان های بزرگ از خودشان می پرسند، چیست؟

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم اگر بخواهیم این مسئله را برایتان شرح دهیم در نظر داریم آن را با یک مثال شروع کنیم. فرض کنید که شما سخنران هستید و به عنوان یک زن، بهترین شغل را در اختیار دارید؛ شما می توانید به خوبی صحبت کنید و در رابطه با آن حقوق دریافت کنید. این یک مسئله بسیار مهم می باشد که شما قادر هستید در رابطه با یک موضوع ساعت ها صحبت کنید و در صورت احاطه کامل می توانید برای مدت طولانی نیز به صحبت های خود ادامه دهید. نکته ای که در این مسئله وجود دارد این است که برای این که بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید و همواره در آن جهت حرکت کنید، باید نسبت به موقعیت هایی که در پیش روی شما قرار دارد اهمیت دهید و آن ها را جدی بگیرید.

انسان های بزرگ و موفق چگونه هستند؟

۱ – به خوبی می توانند فرصت هایی که در جامعه برای پیشرفت و ترقی آن ها وجود دارد را شناسایی کنند.

۲ – به این باور رسیده اند که هر چیزی را که بخواهند می توانند به دست آورند، به شرط آن که بهایی را برای آنان بپردازند.

۳ – این مسئله را درک می کنند که در برخی مواقع بهایی که بابت ترقی و پیشرفت می پردازند، بیشتر از فعالیت های آنان است و از توان آن ها خارج است، ولی آن چیزی که اهمیت دارد و لازم است را انجام می دهند.

مسئله تاسف باری که در این راستا وجود دارد این است که عده ای از افراد از این مسئله آگاه نیستند که از زندگی چه می خواهند. در خواسته ی آن ها «اگرها» و «ولی ها»ی بسیار زیادی دیده می شود. حتی برخی از افراد از این که سوالات زیادی را مطرح کنند مشکلاتی دارند. زیرا به این باور رسیده اند برای این که بخواهند در رابطه با موضوعی فکر کنند بسیار دیر شده است.
حتی برای برخی از افراد بسیار کسالت آور است که حتی به عنوان سرگرمی در رابطه با آن فکر کنند. ولی واقعیت آن است که مشخص کردن هدف در زندگی هر فردی بسیار مهم است و انسان های بزرگ به خوبی از پس این کار برآمده اند. اگر شما نمی دانید که چه چیزی از زندگی می خواهید و می خواهید به کجا بروید، فرصت هایی را که جامعه برای شما آماده کرده است را از دست خواهید داد.

سوالاتی که انسان های بزرگ از خود می پرسند

برای این که تصمیم بگیرید که می خواهید از تمام مزایای ارائه شده توسط جامعه بهره مند شوید و نیازی هست به طور جدی خود را با موقعیتی که می خواهید، تطبیق دهید، سوالات زیادی وجود دارد که باید برای خودتان مطرح کنید و همچنین باید به آن ها پاسخ دهید تا شما هم به انسان های بزرگ در زندگی تبدیل شوید.

انسان های بزرگ

۱ – اگر در رابطه با چیزهایی که اکنون می دانم در گذشته اطلاعاتی داشتم، آیا کارهایی که اکنون انجام می دهم را در گذشته انجام می دادم؟

نکته ای که وجود دارد این است که شما در همین لحظه به آرزویی که داشته اید، نرسیده اید دلیل این نیست که شما در راه موفقیت های لازم را کسب نکرده اید. در واقع وقتی انسان های بزرگ در موقعیتی قرار می گیرند صرف نظر از آن موقعیت باید تمام تلاش خود را به کار گیرند تا زندگی بهتری را برای خود فراهم آورند و به موفقیت برسند. ولی سوال اصلی این است که آیا شما دقیقا در جایی قرار دارید که برای آن تلاش کرده اید؟ آیا شما در این موقعیت از زندگی احساس خوشحالی دارید؟ اگر پاسخ ها به این سوالات منفی است نباید خیلی مایوس و ناامید شوید.

شما می توانید از سه موردی که ارائه می شود یکی را انتخاب نمایید تا به انسان های بزرگ تبدیل شوید.

۱ . از موقعیتی که در حال حاضر در آن قرار گرفته اید راضی باشید و سعی خود را بر آن بگذارید تا با تغییر روش خود آن را به بهترین شکل ممکن درآورید.

۲ . علاوه بر این که برای بهتر شدن موقعیت فعلی خود در تلاش هستید باید بتوانید خود را با آن سازش دهید، در صدد این باشید که موقعیت دلخواه خود را به دست آورید.

۳ . سعی خود را بر آن بگذارید تا تغییراتی اساسی به وجود آورید تا بتوانید در مسیر موفقیت قرار گرفته و به آرزوهایتان جامه ی عمل بپوشانید.

نکته ی مهم و بسیار جالبی که در این موقعیت قرار دارد این است که اگر شما بخواهید، تغییراتی در زندگی ایجاد کنید در واقع توانسته اید سرنوشت خود را دستخوش تغییراتی کنید که شانس تان برای موفقیت و خوشبختی افزایش پیدا کند و به انسان های بزرگ و موفقی تبدیل شوید. همچنین این قدرت و توانایی در شما وجود دارد که بتوانید بار دیگر موقعیتی را به وجود آورید که شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

واقعیتی که در وجود هر انسانی نهفته این است که هرکسی در درون خود یک نیرویی دارد که می گوید «من امروز در چنین موقعیتی هستم ولی در آینده در موقعیت بهتری قرار خواهم گرفت» از همین رو با طرح سوال سعی خود را بر آن بگذارید تا با طرح سوال و پاسخ به آن شروع کنید که «آیا اینجا همان جایی است که من می خواهم باشم؟»

اگر در آن جایی که می خواهید حضور ندارید باید به سراغ سوال دوم بروید. سوال دوم به جزئیات موقعیتی که می خواهید در آن حضور داشته باشید مربوط می شود و برای این که بتوانید پاسخ خود را دریافت کنید باید سوال زیر را مطرح نمائید:

بیل گیتس

۲ – چگونه می توانستم به کار خود ادامه دهم اگر می دانستم که شکست نمی خورم؟

در این مرحله اصلا به چیزهایی که برای رسیدن به موقعیت دلخواه به آن نیاز دارید و همچنین منابعی که در اختیار دارید فکر نکنید، بلکه برای چیزهایی ارزش قائل شوید که باید با آن ها کنار بیایید تا به موقعیت مورد نظر دست پیدا کنید. به زبان ساده تر شما باید موقعیتی را که می خواهید در آن قرار بگیرید و کاری را که می خواهید انجام دهید را معین کنید.

نکته ی منفی که در این رابطه وجود دارد این است که اکثر مردم بیشتر زمان خود را صرف گله و شکایت از زندگی می کنند و همواره از زندگی خود ناراضی هستند، اما تاکنون سعی نکرده اند تا به علت بروز این مسئله پی ببرند تا احساس بهتری داشته باشند. همچنین هیچ اقدام و فعالیتی برای این که شرایط فعلی زندگی خود را بهتر کنند انجام نمی دهند.

دقت داشته باشید هیچ اهمیتی ندارد که شما موقعیت خود را تغییر دهید زیرا این کار هرگز به تنهایی میسر نمی شود و دقیقا آن چیزی که نیاز دارید تا به موفقیت دست پیدا کنید، این است که حس موقعیت یابی بهتری داشته باشید و فکری که بتواند با این وضعیت کنار بیاید. اکنون سوال دیگری مطرح می شود اما سوال به مراتب مشکل آنهاست. این که در واقع برگشتن از پرسش خیالی به واقعیت است.

۳ – آیا می توانم با توجه به تغییراتی که در راه رسیدن به هدف در زندگی ایجاد می شود، زندگی توام با آرامشی داشته باشم؟!

در این مسئله شما برای این که بتوانید خواسته هایتان را برآورده سازید و به انسان های بزرگ تبدیل شوید، باید دوره های جدید و متفاوتی را تجربه کنید تا به انسان های بزرگ تبدیل شوید هیچ شکی نیست. شما همواره باید تغییراتی را در زندگی خود به وجود آورید، اما قبل از آن از خود بپرسید که این تغییرات تا چه اندازه بر روی زندگی من تاثیر می گذارد؟ آیا این تغییرات ارزش آن را دارد که برخی از چیزهایی را که به دست آورده اید از دست بدهید؟ آیا راهی وجود دارد برای این که بتوانید آنچه را که از دست می دهید کنترل کنید تا به موفقیت برسید؟

۴ – آیا از نظر جسمانی آمادگی تغییرات و کارهای مربوط به آن برای رسیدن به موقعیت و موفقیت دلخواه را دارم؟

برای این که بتوانید به این سوال پاسخ دهید در ابتدا باید مصمم بودن، خواستن و خودانگیزشی را در خود پیدا کنید. به عبارت دیگر، شما شخصا تا چه اندازه می توانید برای خواسته ی خود فعالیت کنید؟ همواره به خاطر داشته باشید به کار بردن حداکثر تلاش در این راه کافی نیست. سوالی که در این قسمت مطرح می شود این است که آیا می توانید خودتان را برای انجام هر کاری که لازم است آماده کنید؟ اگر بگویید که من نهایت تلاش خود را انجام دادم سخت در اشتباه هستید. زیرا همواره باید بیشتر از حد خود تلاش کنید.

وقتی در جوانی و حتی کودکی به سر می برید، کاری را شروع می کنید و آن را انجام می دهید؛ همواره بر این عقیده هستید که نهایت تلاش خود را به کار می برید و همین مسئله می تواند کافی باشد. از نظر منطقی نیز این مسئله کاملا درست است و هر بار با خود تکرار می کنید که چه کار دیگری از دست شما بر می آید؟ در واقع به طور واقعی آنچه افراد از یکدیگر انتظار دارند، در این خلاصه می شود که نهایت سعی خود را به کار گیرند و کار را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانند تا در زمره ی انسان های بزرگ قرار گیرند.

وارن بافت

۵ – آیا بهترین تلاش در هر کاری دقیقا آن چیزی بود که من از خودم انتظار داشتم؟

اما این سوالی است که همواره وجود دارد و مطرح می شود. اگر بخواهیم در این رابطه توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم باید در جریان باشید که شما هنگامی این توانایی را خواهید داشت که سطح انتظارات خود را به طور قابل ملاحظه ای بالا و یا پایین ببرید که تلاش خود را نیز به مراتب بیشتر و یا کمتر کنید. اگر شما میزان بهترین تلاش خود را تعیین کنید و در بالا بردن آن بکوشید، قادر خواهید بود کار مورد نظر خود را نیز انجام داده و به آن موقعیتی که دلتان می خواهد دست پیدا کنید.

نکته ای که در این راستا وجود دارد این است که شما به عنوان انسان های بزرگ می توانید با مقدار فعالیت بیشتر، انتظار بیشتری از خودتان و همچنین آمادگی لازم برای انجام هر کاری که لازم است تا به آن چیزی که می خواهید دست پیدا کنید را داشته باشید. از همین رو پیام کاملا ساده و روشن است شما برای این که به هدف مورد نظر خود برسید و به انسان های بزرگ تبدیل شوید، باید بیشتر از توان خود کار کنید. و سوالی که مطرح می شود این است که آیا برای تلاش بیشتر و انجام هر کاری که لازم باشد آمادگی دارید؟

مسلما قدم گذاشتن در آن راه ساده و آسان نخواهد بود و شما راه بسیار سختی را در پیش خواهید داشت اما اگر تمایل دارید تا به آن چیزی که می خواهید دست پیدا کنید باید بهایی را نیز برای آن بپردازید. اگر بخواهید هر کاری را برای رسیدن به هدف تان انجام دهید پس موفقیت با شماست.

از همین رو سعی کنید به انسان های بزرگ و موفقی تبدیل شوید. می توانید فعالیتی را شروع کنید که شما را به جایی که می خواهید برساند، یا به آن موقعیتی که دارید قانع باشید و از آن لذت ببرید. زندگی خیلی کوتاه تر از آن است که شما روزهای خود را با نارضایتی سپری کنید. از همین رو در بهتر شدن خود تلاش کنید تا راهی پیدا کنید که بتوانید از زندگی خود نهایت لذت را ببرید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.