انواع قرارهای عاشقانه

جلوگیری از رفتارهای اشتباه در قرارهای عاشقانه

یکی از پایه های مهم هر رابطه ای، قرارهای عاشقانه ای است که مرد و زن با هم ایجاد می کنند. آن ها ممکن است قرارهای خود را در یک کافه کوچک یا در یک رستوران ایجاد کنند و حتی ممکن است که تصمیم بگیرند به خانه همدیگر بروند و باهم تلویزیون تماشا کنند. قرارهای عاشقانه باعث می شود که انسان رابطه ی نزدیک تری با فرد مورد علاقه اش داشته باشد و بتواند حرف های احساسی و عشق خود را ابراز کند. قرارهای عاشقانه بر اساس اخلاق و رفتار مرد و زن شکل می گیرد. مثلا ممکن است آنها به فضای شهری عادت نداشته باشند و قرارهای خود را در یک طبیعت محیا کنند.

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در حقیقت قرارهای عاشقانه شامل پنج نوع مختلف هستند که در این مقاله قصد داریم هریک از آن ها را به طور کامل برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

پادکست قرارهای عاشقانه

قرارهای هیجان انگیز

قرارهای سنتی یا کلاسیک

این نوع قرارهای عاشقانه می تواند مانند یک شام خوردن ساده در رستوران، یا رانندگی، تماشای تلویزیون، رفتن به موزه و … باشد. در این نوع قرارها همه چیز بستگی به خودتان دارد که چقدر می خواهید هزینه کنید. ممکن است قرارتان هزینه زیادی داشته باشد. مثلا به یکی از گران ترین رستوران های شهر بروید و شام خود را در آن جا میل کنید که در این حالت باید مبلغ زیادی هم خرج کنید. از آن طرف هم می توانید به یکی از پارک های شهر بروید و با خوردن یک بستنی قرارتان را زیبا کنید و اصلا هم خرج زیادی را متحمل نشوید.
بستگی به خودتان دارد که چگونه قرارهای عاشقانه را زیبا کنید. بعضی ها فکر می کنند که همه چیز پول است و شخصی که تنگدست است نمی تواند قرار عاشقانه ای با فرد مورد علاقه اش داشته باشد در صورتی که چنین تفکری کاملا اشتباه است؛ چون باید بدانید که جذابیت قرار به عمل هایی است که درون آن رخ می دهد نه به محیط و هزینه هایش. یکی از افراد پولدار در برنامه ای تلویزیونی گفت که بهترین قرارهایش با همسرش زمانی بود که به یک جزیره رفته بودند و سه روز در چادر زندگی کردند.

قرارهای هیجان انگیز

قرارهای هیجان انگیز

قرارهای هیجان انگیز از حالت عادی و نرمال همه ی قرارها خارج هستند؛ زیرا فرد مقابل در آن قرار، حسابی هیجان زده می شود و شادی زیادی به دست می آورد. هرچیز ساده ای می تواند هیجان را به انسان منتقل کند. مثلا می توانید به فرد موردعلاقه خود در اول صبح، صبحانه ی موردعلاقه اش را بدهید یا می توانید چند شاخه از گل های مورد علاقه اش را کنار او قرار دهید تا هنگامی که از خواب بیدار شد آن ها را ببیند.

برای هیجانات بزرگ تر در قرارهای عاشقانه هم می توان به سفرهای هوایی یا رفتن به جاهای خطرناک و ریسک پذیر کشور اشاره کرد که می توانید چنین لحظاتی را با فرد مورد علاقه خود به اشتراک بگذارید. اگر چنین قرارهایی را تجربه نکرده اید یا به آن فکر نکرده اید، حتما با فرد موردعلاقه تان به گوشه ای بروید و برای چنین قرارهایی برنامه ریزی کنید.

این قرارهای عاشقانه باعث می شوند که شادی و نشاط در رابطه شما تکمیل شود و زندگی تان تکراری نشود. همچنین اگر کینه و ناراحتی بین شما پیش آمده باشد، به وسیله ی این قرارها از بین می رود؛ به این دلیل که هیجان جایگزین ناراحتی در فرد خواهد شد. مشکل بسیاری از رابطه ها این است که نمی دانند چگونه باید شادی را وارد رابطه شان کنند. آن ها همیشه به جاهای تکراری می روند و هیچ تنوعی به زندگی شان نمی دهند که باید سعی کنند از چنین قرارهایی استفاده کنند. گاهی وقت ها عشق را نباید با بیان نشان داد بلکه باید در عمل آن را به فرد موردعلاقه تان نشان دهید تا بداند شما چقدر او را دوست دارید و همچنین بتواند قدر قرارهای عاشقانه را هم بداند.

قرارهای خانگی

قرارهای خانگی

این نوع قرارها دیگر مختص افراد مجرد و تنها نیست، بلکه ویژه ی کسانی است که در یک خانه زندگی می کنند و فرزندهایشان، مشکلات مالی و … دست و پای آن ها را به شدت بسته اند. قرارهای خانگی بیشتر برای افراد متاهلی است که عاشق همدیگر هستند و هنوز می خواهند قرارهای عاشقانه ای با همدیگر داشته باشند.

این نوع از قرارهای عاشقانه می تواند شامل کارهای دو نفره مانند دیدن یک فیلم عاشقانه در خانه، روشن کردن شمع هنگام شام، خواندن کتاب یا شعر برای یکدیگر، تمیز کردن خانه با کمک همدیگر و … باشد. نیازی نیست که دو نفر حتما به بیرون از خانه بروند بلکه می توانند در همان خانه هم قرار خوبی برای خود داشته باشند.

البته درست است که فضای بیرون و قرارهای کلاسیک بهتر است، اما این دلیل نمی شود که زن و مرد برای هر قراری به بیرون بروند. آن ها حتی می توانند درون همان خانه هم عشقشان را به یکدیگر ابراز کنند و خاطره های زیبایی برای همدیگر بسازند. البته گاهی وجود فرزندان باعث می شود که قرار عاشقانه تان آن گونه که باید پیش نرود. در این حالت شما دو راه دارید:

اول این که قرارتان را جوری برنامه ریزی کنید که باعث تداخل در کارهای فرزندانتان نشود.

و دوم این که می تواند فرزندانتان را نزد پدربزرگ و مادربزرگ یا یکی از اقوام نزدیک و مورد اعتماد خود بسپارید و در خانه با فراغ بال به قرارهای عاشقانه خود بپردازید.

قرارهای اجتماعی

قرارهای اجتماعی

گاهی وقت ها پیش می آید که دیگر قرارهای دو نفره برای شما لذتی ندارد یا تمام قرارهای تان تکراری می شود و نمی توانید شاد باشید. در چنین حالتی شما باید از قرارهای اجتماعی کمک بگیرید. قرار اجتماعی به این معنا است که زوج دیگری را هم به قرار خود اضافه کنید و یک برنامه ی چهار نفره داشته باشید. این نوع قرارها باعث می شود که حس بهتری داشته باشید و تجربه های جدیدی کسب کنید.

شاید در این نوع قرارهای عاشقانه کمی محدودتر باشید اما حداقل دیگر چیزی برایتان تکراری نمی شود و می توانید کارهای بیشتری انجام دهید. این نوع قرارها، ایده های بیشتری را برای گفتگو و بحث در اختیار شما قرار می دهد و می توانید راجع به تمامی مسائل دنیا با هم بحث کنید بدون این که حتی خسته شوید؛ چون حرف های جدیدی خواهید شنید که باعث می شود بحثتان تکراری نشود.

البته نکته مهم این است که باید زوجی را انتخاب کنید که از لحاظ رفتاری و اخلایق به شما شباهت داشته باشد تا در قرارتان به مشکل بر نخورید. بسیاری از قرارهای اجتماعی به دلیل نداشتن تفاهم دو زوج، خراب شده است و خاطره ی بدی از خود به جای گذاشته است. به همین خاطر توصیه می کنیم که در درجه ی اول به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید.

قرارهای کاری

قرارهای کاری

زمان هایی بوده است که زن و مرد همکار هم بوده اند و به بهانه ی حل مشکلات کاری و پروژه ها، با همدیگر قرارهای عاشقانه گذاشته اند و به جای این که درباره ی کارشان صحبت کنند، درباره ی عواطف شخصی شان صحبت کرده اند. این نوع قرارها بیشتر در مکان های شلوغ و درون شهر ایجاد می شوند، زیرا محوریت قرار در حقیقت کار است و نمی توان آن را در محدوده های خارج از شهر برقرار کرد.

مرد و زن باید سعی کنند در این نوع قرارها علاوه بر کار و پروژه هایشان، درباره ی همدیگر هم صحبت کنند و عواطف و احساسات خود را هم بیان کنند، چون این کار باعث می شود که کارتان هم با شادی آغاز شود و لذت بخش تر باشد.

رفتارهای اشتباه در قرارهای عاشقانه

رفتارهای اشتباه در قرارهای عاشقانه

در نهایت قرارهای عاشقانه ی انسانی در پنج دسته جا گرفت. البته اگر بخواهید دقیق تر به این موضوع نگاه کنید، قرارهای بیشتری هم وجود دارد که بتوان راجع به آن ها صحبت کرد اما کلیت آن ها در همین پنج دسته جای می گیرد و برای دسته بندی کافی است. حال پس از بررسی قرارها باید به رفتارهایی که در قرار رخ می دهد دقت کرد.

گاهی وقت ها مرد یا زن به دلیل ناآگاهی ممکن است رفتاری از خود نشان دهند که باعث ناراحتی فرد مقابل شود و قرار عاشقانه خراب شود. به همین دلیل تمام بخش های یک قرار عاشقانه باید برنامه ریزی شده باشد و فرد نباید بدون آگاهی راجع به چیزی صحبت کند یا رفتار بدی از خود نشان دهد. در دسته بندی زیر رفتارهایی مورد بررسی واقع شده اند که در قرارهای عاشقانه زیاد رخ داده است. برای اطلاع از این اشتباهات در قرارهای عاشقانه با ما همراه باشید.

عجله داشتن در قرارهای عاشقانه

عجله داشتن در قرارهای عاشقانه

وقتی دو نفر در قرارهای عاشقانه هستند، می خواهند که زمان دیر بگذرد و جز قرارشان به چیز دیگری فکر نکنند. حال اگر یک نفر از این زوج عجله داشته باشد و دائما به ساعت خود نگاه کند، باعث می شود که شخص دیگر هم حواسش به زمان باشد و نتواند تمرکز خوبی روی قرار داشته باشد. این کار ممکن است فرد مقابلتان را ناراحت کند.

بنابراین زمانی که به یک قرار عاشقانه می آیید، تمام کارهای خود را لغو کنید و تنها به قرارتان اهمیت دهید. مهم نیست که چقدر زمان می گذرد، سعی کنید از آن قراری که ایجاد کرده اید لذت ببرید و همه چیز را فراموش کنید.

دیر آمدن سر قرارهای عاشقانه

زمانی که یک نفر از زوجین به مکان موردنظر می رود و منتظر شخص دیگر می ماند، انتظار دارد که آن شخص هم مانند او دقیقا به موقع سر قرار حاضر شود. حال در این شرایط هرچه قدر که شما تاخیر داشته باشید، باعث می شوید که فردی که سر قرار است دچار استرس شود و نتواند آرام باشد. حال همین استرس باعث می شود که در قرار عصبانی شود یا حتی از آن مکان برود. به همین دلیل است که باید همیشه سعی کنید که زمانتان را تنظیم کنید و هیچ موقع با تاخیر زیاد سر قرار عاشقانه ای که دارید نروید. حتی اگر می دانید که فرد مقابل شما ممکن است کمی دیر بیاید، باز هم خودتان سعی کنید به موقع سر قرار حاضر شوید.

بد رفتاری کردن در قرارهای عاشقانه

بد رفتاری کردن در قرارهای عاشقانه

وقتی زن و مرد در کنار همدیگر در یک قرار عاشقانه قرار می گیرند، مسلما نمی خواهند که به چیزهای بدی فکر کنند یا اتفاق بدی میان آن ها رخ دهد. گاهی مرد یا زن در قرار عاشقانه به اتفاقات گذشته فکر می کند و نمی تواند آرام شود و به همین دلیل بدرفتاری می کند. این بدرفتاری شامل داد زدن، بد خلقی و حرف های ناراحت کننده می شود که از دهان مرد یا زن خارج می شود. زمانی که زن یا مرد به قرار عاشقانه می آید، نمی خواهد که حرف های بدی بشنود بلکه از همه ی حرف های بد مردم دور شده است که شنوای حرف های خوب و زیبای فرد مقابلش باشد.

بی توجهی کردن در قرارهای عاشقانه

بی توجهی

توجه و اهمیت یکی از ارکان مهم هر رابطه است. یکی از افراد موفق در رابطه زناشویی در شبکه ای برای سخنرانی آمده بود. از او پرسیدند که راز موفقیت در رابطه اش چه بوده است و او هم گفت که همیشه در رابطه اش به همسرش توجه کرده است و به او اهمیت داده است. حال چنین شرایطی را باید در قرارهای عاشقانه در نظر بگیرید.

توجه مهم ترین چیزی است که فرد مقابلتان به آن دقت می کند. اگر احساس کند که به او توجه دارید خوشحال می شود و بحث را باز می کند اما اگر بداند که توجهی به آن ندارید و حواستان جای دیگری است، به شدت ناراحت می شود و سکوت می کند.

مکان های اشتباه در قرارهای عاشقانه

مکان های اشتباه در قرارهای عاشقانه

هر رابطه و قراری شرایط خاص خودش را دارد. ممکن است در یک رابطه زن از مکان های شلوغ نفرت داشته باشد و بارها این مسئله را به همسرش گفته باشد، اما با این حال باز هم همسرش قرارهای عاشقانه را در مکان های شلوغ ایجاد می کند. همین باعث می شود که نه زن و نه مرد بتوانند از قرارشان لذت ببرند؛ چون زن نمی تواند تمرکز داشته باشد و مرد هم از چنین وضعیتی ناراحت می شود.
سعی کنید به سلیقه های فرد مقابلتان دقت داشته و به آن اهمیت دهید. ابتدا بدانید که فرد مقابلتان از چه فضاهایی خوشش می آید و سپس بر همان اساس قرارهای خود را تنظیم کنید. اگر او از مکان های آرام لذت می برد، قرارهای خود را در طبیعت ایجاد کنید.

نگاه و اشاره در قرارهای عاشقانه

نگاه کردن و اشاره بخشی از همان توجه به فرد مقابل است. در رابطه ها نگاه معنای زیادی دارد. زن ها همیشه به نگاه ها دقت بیشتری دارند و همیشه وقتی در حال صحبت کردن هستند انتظار دارند که شوهرشان به چشم هایشان نگاه کند و به آن ها دقت داشته باشد. در قرارهای عاشقانه هم ممکن است بیشتر مردها حواسشان جای دیگری باشد و به زن نگاهی نکنند. مردها هرچقدر هم که گوششان با همسرشان باشد فایده ای ندارد. آن ها باید حتما به چشم های زن نگاه کنند و به آن دقت داشته باشند تا زن به این باور برسد که مرد تمام حواسش به او بوده و به حرف هایش گوش می دهد. این تنها راهی است که در قرارهای عاشقانه می توان این اطمینان را به زن منتقل کرد.

گفتگو

تقریبا بخش عمده ای از هر قرار را گفتگو و صحبت تشکیل می دهد. هر آنچه شما در گفتگوهای خود می گویید مستقیما بر روی رابطه ای که دارید تاثیر می گذارد. حال این دست شما است که چگونه صحبت کنید و لحنتان چگونه باشد. باید همیشه با لحنی گیرا صحبت کنید تا طرف مقابلتان متوجه منظور شما شود و به حرف های شما دقت کند. سعی کنید در قرار عاشقانه بحث های مختلفی را پیش بکشید و خودتان را با صحبت کردن سرگرم کنید. قراری که در آن گفتگوی کمی شکل گیرد، خسته کننده و تکراری می شود و لذتی در آن وجود ندارد.

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم اکنون که به تمام رفتارهای اشتباه در قرارهای عاشقانه آگاهی پیدا کردید، باید سعی کنید که آن ها را از زندگی خود حذف کنید و یک رابطه ی مناسب با قرارهایی زیبا برای خودتان ایجاد کنید. مهم نیست که تعداد قرارهایتان چقدر است بلکه تنها چیزی که مهم است، لذت و شادی در قرار است. قرارهای عاشقانه شما به رفتارهای خودتان بستگی دارد. پس سعی کنید هر روز رفتارتان را بهتر کنید و از نکات منفی دور شوید تا نتوانند بر روی رابطه ی شما تاثیری ایجاد کنند یا آن را نابود کنند. اکنون با آگاهی کامل می توانید قرارهای عاشقانه به یاد ماندنی و زیبایی را برای لحظات شیرین با هم بودنتان خلق کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.