تقویت انگیزه وزن کم کردن با تکنیک تیسرت – بخش دوم

چگونه انگیزه وزن کم کردن را در خود افزایش دهیم؟!

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم، در مقاله قبلی به شما ایده ای را در مورد نوع تغذیه معرفی کردیم که متوجه شدید چطور می توانید با استفاده از اقدامی ساده، سخت ترین وابستگی ها را بدون درنگ کنار بگذارید و انگیزه وزن کم کردن را در خودتان تقویت کنید، و همچنین به شما گفتیم هروقت که ممکن بود بازی نیروی اراده را کنار بگذارید؛ و اگر شما آدم دقیقی باشید ممکن است معنی ضمنی، پشت این صحبت ها را دریافته باشید. این که انگیزه وزن کم کردن آن طور که تصور می شود یک بازی نیروی اراده نیست. «ولی کاهش وزن سخت است!»

اعتقادی پنهان که کم کردن وزن را ۱۰۰ برابر سخت تر می کند و انگیزه وزن کم کردن را از بین می برد

به نظر می رسد با در نظر گرفتن این که چندین نفر طی تمام این سال هایی که رژیم غذایی گرفته اند، این جمله را بیان کرده اند، دلایل کافی برای اثبات این جمله وجود دارد. اما نگاهی به اطرفتان بیندازید و از خودتان بپرسید: این عبارت چند بار از زبان افرادی بیرون آمده که به طور موفق وزنشان را کاهش داده اند و برای سال ها با زندگی کردن مثل یک فرد عادی توانسته اند آن وزن را حفظ کنند؟! با شما شرط می بندیم هیچکس!

آیا این اتفاق تصادفی است یا علتی پشت آن است؟ آیا موفق نبودن در کاهش وزن باعث می شود آن شخص فکر کند که کم کردن وزن کار سختی است؟ یا آیا فکر کردن به این که کار سختی است باعث می شود فرد شکست بخورد؟!

صدای قدرتمند درونی خودتان را تغییر دهید!

احتمالا می دانید که نحوه فکر کردن شما، واقعیت شما را شکل می دهد و فکر کردن به این که کاهش وزن کار سختی است، می تواند شما را بترساند و انگیزه وزن کم کردن را از همان ابتدا از شما بگیرد. اما، آیا اصلا می دانید که مسبب ناامیدی و مقصر اصلی «چرایی» است که درست بعد از این عبارت می آید، همان اعتقاد پنهانی که از آن صحبت نشده است، اعتقادی که مقاومت ناپذیر است.

این مورد درباره یکی افراد به نام سارا کاملا صدق می کند. برای بیش از یک دهه، سارا به خود می گفت «من نمی توانم به خاطر ژنی که دارم وزنم را کاهش دهم» و شما می دانید که سارا فقط یکی از افراد گروهی است که می گویند به خاطر ژن شان نمی توانند وزن کم کنند و با جستجویی ساده در اتاق های گفت و گوی مختلف می توانید به آن پی ببرید. سارا با تلقین به خود که این یک مشکل ژنی است، اعتقادی را در خود ایجاد کرده و دیدی نسبت به خود پیدا کرده که اگرچه از ریشه غلط است، ولی برای بیش از ۱۰ سال بر او غلبه پیدا کرد.

او هرگز انگیزه وزن کم کردن را نداشت، چون فکر می کرد حل مسئله او غیرممکن است. او به خاطر این موضوع افسرده شد. اگرچه تنها چیزی که می خواست، کم کردن ۲۰ کیلو از وزنش بود ولی برای ۱۰ سال با این پرسش بیشتر از ۳۰۰۰ کیلومتر دوید. او نه تنها کاهش وزن را ۱۰۰ برابر سخت تر کرد، بلکه عزت نفس و غرور خود را تخریب کرد و به نقصی اعتقاد داشت که هرگز وجود نداشته است، تنها به خاطر همان یک خط اعتقادی که او برای خودش ساخته بود. هیچ کس آن طور که سارا به ژن های خود شک داشت، شک ندارد ولی شما نیز به طور مشابهی با اعتقاداتی مشابه اعتقادات زیر از این موضوع تاثیر می پذیرید:

انگیزه وزن کم کردن

۱ – شاید بدن من باید اضافه وزن داشته باشد چون به سختی رژیم گرفتم تا وزنم را کاهش دهم ولی هرگز به جایی نرسیدم. (به نظر ما: ۱۰۰% افرادی که با محدود کردن خودشان وزن کم کرده اند، دوباره به همان حالت برگشته اند. رژیم گرفتن بن بست است. بدن شما این چنین نیست).

۲ – من برای مدت طولانی رژیم گرفتم. کاهش وزن برای من غیرممکن است چون متابولیسم بدن من به رژیم عادت کرده است! (این را کجا یاد گرفتید؟)

۳ – من نمی توانم وزنم را کاهش دهم چون تمام خانواده من اضافه وزن دارند. (اگر بچه های شما هم روزی این اعتقاد را داشته باشند به آن ها چه خواهید گفت؟)

۴ – سخت است چون من وقت کمی برای آن دارم. (آیا واقعا این کار به چنین زمانی نیاز دارد؟)

۵ – سخت است چون فکر می کنم من لیاقت زیبا بودن را ندارم؟ (واقعا؟ چه کسی چنین چیزی به شما گفته؟ زیبا؟)

شما می توانید کلماتی که پس از «چرا» می آیند را ببینید و این که چقدر درست هستند. اما این جملات بیشتر اوقات درست نیستند و تنها به این خاطر وجود دارند، چون ما می خواهیم یک تفکر را با چیزی توجیه کنیم که نمی توانیم با آن پیش برویم. وقتی عقیده محکمی وجود داشته باشد، انگیزه وزن کم کردن می میرد.

راه فرار کلیدی: اسیر عقیده ها نشوید. اما اگر در حال حاضر اسیر آن شده اید، در بخش بعدی راهکاری برای شما بیان می کنیم. اما هنوز به شما نگفتیم که چرا حتی اگر تمام رژیم گیرندگان بگویند کار سختی است، ما باز هم می گوییم که اینطور نیست! چون تفکرات سنتی همیشه اشتباه هستند. به همین علت است که ۱۰۰% آن ها دوباره آن میزان وزنی را که کم کرده اند، دوباره به دست می آروند. آیا شما هم بازی نیروی اراده را بازی می کنید؟

انگیزه وزن کم کردن

چطور با یک گام ساده دوباره انگیزه وزن کم کردن را به خود برگردانید؟

خوب سارا چطور از اعتقادی که مدت ها اسیرش بود رها شد، این که ژن های او نیروی مهارنشدنی بودند که او را به عقب می بردند، چه چیزی باعث شد او دوباره انگیزه وزن کم کردن را به دست آورد و تنها در طول ۳ هفته وزنش را کاهش دهد؟! از طریق اثبات آن.

وقتی او توانست ۵ کیلو را در دو هفته و فقط با تکنیک تیسرت کم کند، اعتقاد به این که ژن های او کاهش وزنش را غیرممکن کرده بود، خیلی سریع رنگ باخت. تنها دو هفته طول کشید تا دیدگاهی که او برای ۱۰ سال نسبت به خود داشت را دور بیندازد. ناامیدی او رنگ باخته بود و انگیزه وزن کم کردن او حالا و در این زمان، به میزان زیادی افزایش یافته بود.

این چیزی است که ما می خواستیم با شما در این بخش به اشتراک بگذاریم:

برای تقویت انگیزه وزن کم کردن، لازم است که با پیروزی های سریع، تجربه خود را بالا ببرید. نکته کلیدی آن است که پیروزی های درستی را هدف بگیرید وگرنه هفته به هفته بیشتر احساس بیهودگی می کنید. خوب شما چه چیزی را برای یک پیروزی سریع هدف قرار می دهید؟

کاهش ۵ کیلو در ۲ هفته همان طور که سارا انجام داد! – قطعا با شور و شوق آن را فریاد می زنید. درست است، من با شما مخالفت نمی کنم، چون امکانش هست. اما، باید این را بدانید ک: کاهش وزن واقعی محصول مجموعه ای از خوردن های درست و الگوهای زندگی درست است، همان طور که یک نوشته خوب حاصل هوش و سخت کوشی است.

و به هر حال، سارا ۵ کیلوگرم کم نکرد، بلکه بعدا ۲۳ کیلوگرم کم کرد! چون هدف خود را به درستی انتخاب کرده بود. به جای آن، او با یاد گرفتن این موضوع که باید خودش را از مصرف شیرینی اضافی دور نگه دارد، وزنش را کاهش داد. این مهارتی است که به شما کمک می کند تا به طور پیوسته ای وزن کم کنید و تا زمانی که زنده اید وزن شما ثابت می ماند. به هیمن دلیل او توانست ۵ کیلوگرم را بدون هیچ زحمتی کم کند. آیا می خواهید ۵ کیلوگرم را با محدود کردن خود کم کنید و یا می خواهید این کار را به روشی ایمن، لذت بخش و اثر بخش انجام دهید؟! انتخاب با خودتان است.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.