چطور با تنظیم اهداف روزانه برای همیشه با بی برنامگی خداحافظی کنیم؟!

تنظیم اهداف روزانه چگونه باعث موفقیت های بزرگ می شود؟!

افراد موفق همیشه و در همه حال به فکر کسب موفقیت و دستیابی به رشد و توسعه فردی هستند. به همین دلیل است که اهداف خود را به طور مستقل در ناخودآگاه خود دائما مرور می کنند و اهداف روزانه را با آن ها گره می زنند. در حالی که اکثر افراد معتقدند که داشتن یک هدف بلند مدت برای رشد و توسعه فردی و رسیدن به موفقیت ضروری است، افراد موفق می دانند که بدون داشتن اهداف روزانه شما یا موفق نخواهید شد و یا آن را به سختی به دست خواهید آورد.

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در این مقاله، ما به اهمیت تعیین اهداف روزانه و چگونگی دستیابی به اهداف برای رسیدن به موفقیت و رشد و توسعه فردی پرداخته ایم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

سر فصل مباحث:

۱٫ چگونه به صورت ناخودآگاه به موفقیت فکر کنم؟

۲٫ چگونه اهداف روزانه موجب موفقیت می شوند؟

۳٫ چرا افکار مثبت می تواند الهام بهش شما باشد؟

۴٫ چگونه اهداف روزانه برای خود تعیین کنیم؟

۵٫ نکته پایانی

چگونه به صورت ناخودآگاه به موفقیت فکر کنیم؟

ضمیر ناخودآگاه بسیار ارزشمند و مهم است. این عنصر کلیدی باعث می شود شما به صورتی کاملا غیر ارادی به مهم ترین کارهای خود فکر کنید و برای شان برنامه ریزی نمایید. این نکته به این معنی است که هر چه شما بیشتر درباره موضوعی فکر کنید، ضمیر ناخودآگاه تان راه حل های خلاقانه بیشتری برای آن می تواند پیدا کند.

اگر شما فقط به مشکلات و مسائل ناراحت کننده بیندیشید، ضمیر ناخودآگاه تان نیز به خلق مشکلات بیشتر می پردازد. اگر شما درباره راه حل ها، اهداف و رویاهای خود فکر کنید، ضمیر ناخودآگاه برای تحقق آن ها تلاش خواهد کرد.

اما گاهی ضمیر ناخودآگاه فراتر از ذهن و عقل شما کار می کند و بر اساس احساسات شما نیز فعالیت خواهد کرد. خوشبختانه ثابت شده است که یک فکر مثبت تاثیری ۱۰۰ برابر بر شما دارد. این امر موجب می شود تا احساسات مثبت به سمت ناخودآگاه شما رانده شود.

اهداف روزانه

چگونه اهداف روزانه موجب موفقیت می شوند؟!

کافی است که مثبت باشیم و درباره کاری که می خواهیم انجام دهیم مثبت فکر کنیم. شما مجبور نیستید تمامی افکار خود را کنترل کنید. فقط کافی است چند بار در روز اندیشه های خود را با افکاری مثبت تحریک نمایید. این موضوع را به عنوان یک ورزش در نظر بگیرید و به یاد داشته باشید هر چه بیشتر این کار را انجام دهید، قوی تر خواهید شد.

برای بسیاری از افراد تعیین اهداف روزانه و برنامه ریزی برای تحقق آن ها کاری است که باعث می شود پر از احساسات منفی شوند. این پتانسیل فعالیت های آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. شما باید افکار و احساسات خود را به صورتی مثبت پرورش دهید تا بتوانید قوی تر عمل نمایید.

در طی چند سال گذشته، ما تمرینات متعددی را آموخته اام که می تواند به شما کمک کند تا بیشتر بر اهداف خود تمرکز کنید و زمان بیشتری را صرف فکر کردن و احساس در مورد آن ها کنید. آنچه ما می خواهیم شما در انجام این تمرینات به یاد داشته باشید، لذت بردن است.

هرگز نباید به اهداف روزانه خود مثل یک مسئله عادی و روزمره نگاه کنید، شما باید با اهداف خود زندگی کنید و از آن ها لذت ببرید. اگر شما امروز نمی توانید بر اهداف خود تمرکز کنید، هیچ ایرادی ندارد. می توانید این کار را فردا با قدرت بیشتری انجام دهید.

چرا افکار مثبت می تواند الهام بخش شما باشد؟

ما در شغل و حرفه خود به طور مداوم نیاز به ارائه راه های جدید برای بهبود بهره وری، ایده های جدید برای آزمایش و موضوعات تازه برای آموزش داریم. کارهای خلاقانه به زمانی طولانی نیاز دارند. انجام کارهای خلاقانه همیشه یکی از نقاط ضعف ما بوده است. خوشبختانه ما توانسته ایم با تمرکز بر اهداف مان، ضمیر ناخودآگاه خود را وادار به ارائه راه حل های خلاقانه کنیم.

ما هر روز ایده های جدید درباره روش های انجام کارها، تولید محصولات جدید، موضوعات سمینارها و غیره ارائه می دهیم. شاید همه آن ها عالی نباشن،د ولی ارائه دائم ایده های جدید قدرت خلاقیت شما را تقویت می کند. این کار را ناخودآگاه ما انجام می دهد.

چگونه اهداف روزانه برای خود تعیین کنیم؟

این روش توسط هزاران نفر در سراسر جهان امتحان شده است و نتایج باور نکردنی در پی داشته است:

۱ – هر روز صبح یک قلم و کاغذ بردارید و ۱۰ هدف برتر خود را بنویسید. به هیچ عنوان به اهداف روزهای گذشته نگاه نکنید و فقط اهدافی که برای تان مهم تر است را یادداشت کنید.

۲ – اطمینان حاصل کنید که این اهداف را با حالی مثبت می نویسید و برای تحقق هر هدف یک زمانی را مشخص کنید. دقیقا عین همان کاری که ما در هنگام تنظیم اهداف بلند مدت و کوتاه مدت انجام دادیم. به عنوان مثال شما می توانید این هدف را برای خود مشخص نمایید: من تا بیستم آذر سال آینده باید ماهانه ۱۰ میلیون تومان درآمد داشته باشم.

۳ – این کار را برای هر ۱۰ هدف خود انجام دهید. در ابتدا ممکن است نوشتن ۱۰ هدف دشوار باشد. گاهی اوقات ممکن است اهداف شما با یکدیگر متفاوت باشند.

۴ – اگر شما هدفی را فراموش کردید به این معنی است که این هدف اهمیت چندانی ندارد و اهداف مهم تری جایگزین آن شده اند.

این کار چه فایده ای دارد؟

با شروع روز و نوشتن ۱۰ هدف برتر، قوه خلاقیت شما کار خود را شروع می کند و برای ادامه روز به شما انگیزه می دهد. شما برای خود برنامه ریزی کرده اید تا بر اهداف تان تمرکز کنید و برای تحقق آن ها تلاش نمایید.

اهداف روزانه

پس از نوشتن اهداف روزانه چه اتفاقی برای شما می افتد؟

اگر این کار را انجام دهید، متوجه خواهید شد که چه چیزی برای شما مهم است. متوجه خواهید شد که شما برای تحقق چه اهدافی تلاش خواهید کرد.

شما آنچه را که از زندگی می خواهید، پیدا می کنید و فرصت هایی که قبل از آن متوجه نشده اید را خواهید یافت. شما در پیدا کردن ایده ها و شانس هایی برای تحقق رویاهایتان، خلاق تر خواهید بود.

نکته پایانی

داشتن اهداف به صورت روزانه می تواند زندگی شما را به سوی بهتر شدن تغییر دهد. این کار به شما کمک خواهد کرد تا سریعتر به سوی اهداف و رویاهای خود حرکت کنید. بنابراین اکنون اهداف خود را تعیین کرده و آن ها را به عادات تبدیل کنید:

۱ – یک دفتر و قلم از لوازم التحریر محل خود بخرید.

۲ – هر روز صبح ۱۰ تا هدف برتر خود را بدون توجه به روزهای گذشته بنویسید.

۳ – از فرصت هایی که برای تان پیش می آید نهایت استفاده را بکنید.

به یاد داشته باشید عادات روزانه شما کلید دستیابی به موفقیت و رشد و توسعه فردی شما هستند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.