اهمیت اولویت قرار دادن همسر

همسرتان را در اولویت قرار دهید

بسیاری از زن ها و مردها درباره ی همسرشان شکایت دارند که او افراد و چیزهای دیگری مانند دوستانش یا بازی فوتبال را بیشتر از همسرشان دوست دارند و آن ها را همیشه به همسرشان ترجیح می دهند. اغلب مردها و زن ها ازدواج را مانند وسیله ای تصور می کنند که با گذاشتن باتری در آن، برای همیشه کار می کند؛ در صورتی که متوجه نیستند با بی اهمیتی باتری آن وسیله تمام می شود و رابطه از بین می رود.

برای رسیدن به موفقیت در زندگی، ازدواج باید اولویت اول هر زن و شوهری باشد و نیازهای همسر را باید نیازهای خودتان بدانید. اگر همسرتان احساس کند که برای شما فردی خاص نیست به سرعت دلسرد می شود و به سراغ شخص دیگری می رود.

درست است که اولویت قائل شدن برای ازدواج در کنار کارهای دیگر مانند شغل و … کار سختی است اما باید با یک برنامه ریزی درست، ازدواج را در زندگی مهم ترین هدف دانست و باید بیش از هر کار دیگری مورد توجه واقع شود. مثلا مردی ممکن است به دلیل ساعات کاری زیاد نتواند به احساسات زن توجه کند و باعث خراب شدن رابطه شود. بهترین کار در این شرایط این است که به زن قول بدهد که زمان بیشتری را با او خواهد گذراند یا ساعات کاری خود را تا حد امکان کمتر خواهد کرد.

پادکست اهمیت اولویت قرار دادن همسر

اولویت دادن همسر یا فرزند؟!

شاید بعضی وقت ها بیان شجاعانه شما برای رسیدن به درخواست ها و نیازهایی که دارید کافی نباشد، اما همین را نشان می دهد که شما برای پایداری رابطه تلاش کرده اید و به همسرتان اهمیت داده اید. باید سعی کنید جوری در زندگی تان برنامه ریزی کنید که شغل یا کارهای متفرقه باعث نشود که رابطه با همسرتان ضعیف یا خدشه دار شود. ازدواجی که سالم باشد برای همه سودمند است. حتی فرزندان شما هم با ازدواج سالم شما، سود می برند، به این خاطر که وقتی فرزندی احساس کند پدر و مادرش در کنار همدیگر خوشخبت و خوشحال هستند، احساس آرامش می کند و خوشحال می شود.

البته نگه داشتن تعادل بین دو نقش والدین و همسری هم کار سختی در زندگی است و در این راه ممکن است والدین به اشتباه بچه ها را در اولویت اول قرار دهند. این که کودکانتان را اولویت اول زندگی تان قرار دهید شاید کار خوبی به نظر بیاید اما در حقیقت باعث می شود که ثبات ازدواج شما ضعیف تر شود و زمانی که ازدواج و پایداری شما ضعیف تر می شود؛ علاوه بر خودتان، کودکانتان هم دچار ناراحتی و ضعف عاطفی می شوند.

این که کودکان تان را در اولویت قرار بدهید طبیعی است، اما با این کار باعث رنجش خودتان و احساس سردی نسبت به کودک و همسرتان می شوید، پس نگذارید که این کار در زندگی تان رخ دهد و اگر احساس کردید که همسرتان می خواهد چنین کاری را انجام دهد، با او حرف بزنید و به او آگاهی دهید. زمانی که همسرتان احساس کند خواسته هایش از خواسته های کودک هم مهم تر هستند، نسبت به رابطه امیدوارتر می شود و رابطه پایدارتر خواهد بود.

اهمیت اولویت قرار دادن همسر

نحوه ی اولویت قرار دادن همسر در زندگی

سعی کنید یک لیست تهیه کنید و در آن تمام کارهایی که باعث می شود همسرتان در اولویت قرار گیرد را بنویسید. سپس تمام آن ها را به صورت یک برنامه ی منظم در زندگی تان انجام دهید و باعث خوشحالی همسرتان شوید. زمانی که این کارها را انجام دهید با نتایج مثبتی رو به رو خواهید شد. یکی از این نتایج این است که همسرتان متوجه کارهای شما می شود و علاوه بر خوشحالی، سعی می کند که کارهایتان را جبران کند و شما را هم خوشحال کند. هنگامی که عشق میان شما بیشتر شود، انرژی جدیدی وارد رابطه تان می شود که از تکراری شدن رابطه جلوگیری می کند.

جملاتی که باید به همسرتان بگویید

عبارت ها و جملاتی در زندگی وجود دارند که باید هر فردی به همسرش بارها این جملات را بگوید. فردی که همسرش را دوست دارد، باید برای پایداری این عشق و علاقه و شور و اشتیاقش را به همسرش نشان دهد تا او هم متوجه احساسات همسرش بشود و بداند که یکی از مهم ترین اولویت ها در زندگی همسرش می باشد و شخص به او اهمیت بسیار زیادی می دهد. بنابراین توصیه می کنیم جملات زیر را بارها به همسرتان بگویید تا نتیجه آن را در درازمدت ببینید:

به همسرتان بگویید که مهم ترین شخص در زندگی تان است و هیچ کس و هیچ چیزی نمی تواند جای او را برای شما بگیرد.

خواسته های همسرتان را بدون هیچ چون و چرایی انجام دهید و هرگز بهانه های الکی برای او نیاورید.

از همسرتان بخواهید بگوید که چه کارهایی در روز می توانید برای او انجام دهید و متعهد باشید. مثلا می توانید به جای همسرتان برای منزل به خرید بروید و بگذارید او کمی استراحت کند.

ساعت بیدار شدنتان را زودتر تنظیم کنید تا بتوانید با آرامش همدیگر را در آغوش بگیرید و راجع به کارهایی که قرار است در روز انجام دهید، صحبت کنید.

به همسرتان قول بدهید که تحت هر شرایطی حامی او خواهی بود و به او بگویید که هیچ چیزی نمی تواند مانع علاقه تان به همدیگر بشود و با همه سختی ها و مشکلات مقابله خواهید کرد.

به همسرتان بگویید که مهم ترین دارایی شما در دنیا است و به هیچ عنوان نمی خواهید که از دست برود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.