باورهایی برای موفقیت ؛ ۱۰ باور قدرتمند که شما را به موفقیت می رساند

باورهایی برای موفقیت که شما را به سوی پیروزی هدایت می کند

آنتونی رابینز در مورد باورهایی برای موفقیت می گوید: «اعتقادات، قدرت تولید و نابودی دارند. انسان ها دارای توانایی بسیار خوبی برای کسب تجارب مختلفی هستند که می تواند زندگی آن ها را به اوج برساند و یا نابود کند.» آنتونی رابینز در نقل قول خود، درباره توان و نفوذی که اعتقادات بر زندگی ما دارند صحبت می کند.

اعتقادات و باورهای ما انسان ها به شدت زندگی ما را کنترل می کنند و گاهی اوقات در بعضی موارد باورها و اعتقادات محدودیت هایی را برایمان ایجاد می نماید. همچنین همین اعتقادات می تواند به باورهایی برای موفقیت تبدیل شود. همه ما دوست داریم زندگی سرشار از عشق و شادی داشته باشیم و هیچ کس نمی خواهد زندگی فلاکت باری را تجربه کند. افرادی که زندگی موفق و شادمانی دارند به دلیل باورها و اعتقاداتی است که در ذهن خود پرورش داده اند. آن ها در ذهن خود باورهایی برای موفقیت ساخته اند.

پادکست باورهایی برای موفقیت

پس باور به چه معناست؟

باورها، افکاری در سر ما هستند که بر رفتار، نگرش و عملکرد ما تاثیر می گذارد. اعتقاداتی که زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهند یا باعث شکوفایی و یا باعث نابودیمان می شوند. پس به هیچ عنوان نباید آن ها را نادیده بگیریم. قدرت انتخاب، یک هدیه شگفت انگیز است که همه ما دارای آن هستیم و این هدیه ما را قادر می سازد تا انتخاب هایی مطابق با باورها و اعتقادات خود انجام دهیم.

کسانی که زندگی موفقی را دنبال می کنند، انتخاب کرده اند که به اندیشه هایی که آن ها را توانمند می سازند باور داشته باشند و البته کسانی که در میان نا امیدی زندگی می کنند، تصمیم گرفته اند که به اعتقاداتی که آن ها را محدود می کنند، میدان دهند. اعتقادات تنها افکار ما هستند و واقعی نیستند، بنابراین ما با قدرت انتخاب، می توانیم افکارمان را هر زمانی که بخواهیم تغییر دهیم.

گام اول برای تغییر چگونگی تفکر و احساساتمان این است که عواقب تصمیمان را در نظر بگیریم. قبل از آن که بر اساس اعتقادتان کاری را انجام دهید، بررسی کنید که عواقب کاری که می خواهید انجام دهید چیست، این گونه دیگر می توانید نگران باورهای غلط یا درست خود نباشید. مدت زمانی که این کار طول می کشد بستگی به خودتان دارد. شما فقط باید متوجه شوید که چه باورها و اعتقاداتی باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود و شما را به سمت یک زندگی موفق سوق می دهد. به همین منظور شما باید باورهایی برای موفقیت بسازید.

ادگار ای می گوید: «شما فردی هستید که می توانید تصمیم بگیرید. این که شما تصمیم خود را عملی می کنید و یا از انجام آن صرف نظر می کنید بستگی به ذهنیت شما دارد. آیا شما حاضرید برای اهداف دست نیافتنی تلاش کنید؟ و یا به راحتی از انجام آن سر باز می زنید؟»

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم برای کمک به شما در جهت کشف باورها و اعتقاداتی که منجر به موفقیت تان می شود، در اینجا ۱۰ مورد از باورهایی برای موفقیت را که مورد قبول افراد موفق است را برایتان بیان کرده ایم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

۱ – من نمی ترسم، فقط برای آنچه پیش رو است هیجان زده ام

مایا آنگلوا می گوید: یک توانایی بزرگ و قدرتمند در وجود من هست که اجازه می دهد جرات پذیرش ناشناخته ها را داشته باشم.

۲ – من در برابر زندگی خود مسئول هستم

الینور روزولت می گوید: «در دراز مدت، ما زندگی و وجود خود را شکل می دهیم؛ این روند هرگز به پایان نمی رسد تا ما بمیریم و انتخاب هایی که انجام می دهیم، در نهایت مسئولش خودمان هستیم.»

۳ – عدم موفقیت برای من معنایی ندارد

یکی از باورهایی برای موفقیت این است که من به دنبال دستیابی به نتایجی هستم که اگر این نتایج مورد انتظار من نباشند، ارزیابی می کنم که چه کاری باید انجام دهم تا آن ها را تغییر دهم. اپرا وینفری می گوید: «آیا فکر می کنید کاری هست که نتوانید انجامش دهید؟ آن را دوباره امتحان کنید و اگر شکست خوردید سعی کنید دفعه بعدی آن کار را بهتر انجام دهید. کسانی که هیچ کاری انجام ندهند، هیچ پیروزی نیز به دست نخواهند آورد. بنابراین از لحظات خود بهینه استفاده کنید.»

۴ – من چالش ها را درک می کنم زیرا همیشه راهی برای غلبه بر آن پیدا خواهم کرد

مایا آنگلوا می گوید: «شما ممکن با شکست های بسیاری در زندگی مواجه شوید، ولی هرگز نباید ناامید شوید. در حقیقت گاهی شکست خوردن به نفع مان است، چرا که در این مواقع شما می توانید شرایط را تجزیه و تحلیل کنید، نقاط قوت و ضعف خود را مشخص نمایید و سپس تصمیم بگیرید که چگونه اوضاع را عوض نمایید.»

۵ – آسیب دیدن به من قدرت می دهد و اعتقاداتم را قوی تر می کند

آسیب پذیری جایگاه عشق، تعلق، شادی، شجاعت، همدلی و خلاقیت است. این منبع امید، همدلی، پاسخگویی و اعتبار است. یکی دیگر از باورهایی برای موفقیت این است که اگر می خواهیم وضوح بیشتری در اهداف و یا زندگی معنوی خود داشته باشیم، بهتر است کمی آسیب پذیر باشیم.

باورهایی برای موفقیت

۶ – از تجربیات گذشته ام درس می گیرم

شما نمی توانید آینده را متوقف کنید، شما نمی توانید گذشته را عوض کنید، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که از تجربیات خود درس بگیرید. بنابراین یکی از باورهایی برای موفقیت این است که همواره از تجربیات گذشته درس بگیریم.

۷ – واژه هایی که برای توصیف خودم استفاده می کنم که به اعتقادات، ارزش ها و اعمالم بستگی دارد

مهاتما گاندی می گوید: «اعتقادات شما تبدیل به افکارتان می شود، افکارتان تبدیل به کلمات می شود، کلمات تبدیل به اعمالتان می شود، اعمالتان تبدیل به عادات می شوند. عادات تان تبدیل به ارزش ها می شود و در نهایت ارزش هایتان سرنوشت شما را رقم می زند.»

۸ – من در همه زندگی خود دائما در حال یادگیری هستم

برایان تریسی می گوید: «افرادی که می توانند دائما زندگی خود را تغییر دهند و از دانش خود استفاده کنند و دائما در حال یادگیری باشند، افراد موفق تری خواهند شد.» بنابراین یکی دیگر از باورهایی برای موفقیت این است که همواره در حال یادگیری و دانش اندوزی باشیم.

۹ – دائما در حال تلاش هستم تا انسان بهتری باشم

من قبول دارم که گاهی اشتباهاتی مرتکب می شوم، خراب کاری هایی انجام می دهم و این که به هیچ عنوان انسان کاملی نیستم، ولی هرگز دست از تلاش بر نمی دارم و دائما برای انسان بهتری بودن می کوشم.
استیو مارابولی می گوید: «ما همه اشتباهاتی مرتکب می شویم، در گذشته کارهایی انجام داده ایم که به خاطرشان پشیمانیم. اما این اشتباهات و پشیمانی ها نباید مانع موفقیت شما در آینده بشود.» بنابراین یکی از مهم ترین باورهایی برای موفقیت این است که لحظه ای برای انسان بهتری بودن دست از تلاش و کوشش نکشیم.

۱۰ – غیر ممکن برای من معنایی ندارد

لوئیس کارول می گوید: «کسی که فکر می کند انجام کاری غیر ممکن است، به این دلیل است که وی تلاش کافی انجام نمی دهد. من اگر هدفی را در ذهنم داشته باشم، هر روز تایم مشخصی را برای تحقق آن اختصاص می دهم تا بتوانم آن را عملی کنم.»
بنابراین یکی دیگر از باورهایی برای موفقیت این است که باید همیشه اهدافی بزرگ در سر داشته باشیم و برای تحقق آن ها تلاش کنیم و هرگز اهدافی را غیر ممکن ندانیم.

یک چالش فوق العاده برای شما

برای ۱۰ روز آینده، باورهایی برای موفقیت را که برایتان شرح دادیم را حداقل روزی سه بار با خود تکرار کنید. این کار باعث می شود باورهای قدرتمند در وجود شما شکل بگیرد. سعی کنید هر روز کارهایی انجام دهید که به قدرتمند شدن شما کمک کند. پس از انجام این کارها شما مطمئنا احساس متفاوتی خواهید داشت. برای انجام کارهای غیر ممکن جرات داشته باشید و زندگی پر از موفقیتی را برای خود بسازید. چرا این کار را نمی کنید؟ تلاش کنید باورهایی برای موفقیت در درون خود بسازید.

آنتونی رابینز می گوید: «همه پیشرفت های شخصی با تغییر در باورها آغاز می شود. پس چگونه می توانیم تغییر کنیم؟ موثرترین راه این است که مغز خود را برای پذیرش باورهایی برای موفقیت آماده کنید. شما باید با تمام وجودتان به این باورها اعتقاد داشته باشید چرا که آن ها در آینده زندگی درخشانی را برایتان به ارمغان می آورند. علاوه بر این باید از پذیرش این باورها و اعتقادات احساس لذت کنید.»

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.