با همسرتان در یک تیم باشید

همکاری و هماهنگی در زندگی مشترک

مشکل اصلی زوج های امروزه این است که نمی دانند آیا در کنار همدیگر می توانند در مقابل مشکلات ایستادگی کنند یا نه! جواب خیلی ساده است اما عمل کردن به آن سخت است. برای این که مسیر ازدواج به درستی به راهش ادامه دهد باید از آن مراقبت کرد و نظم را در آن به خوبی رعایت نمود. زن و مرد باید مفهوم اتحاد و تیم را به درستی درک کنند.

آن ها باید کارهای خود را مطابق برنامه های همدیگر کرده و در برابر مشکلات زندگی با کمک همدیگر ایستادگی کنند. ازدواج مانند یک مسابقه ی سرعت است. اگر زن و مرد به همدیگر کمک نکنند بازنده ی این بازی می شوند اما اگر بتوانند به همدیگر کمک کنند، برنده ی مسابقه خواهند بود.

پادکست با همسرتان در یک تیم باشید در زندگی مشترک

ممکن است گاهی اوقات فراموش کنید که با همسرتان در یک تیم هستید و به دنبال پیروزی و مقابله در برابر او باشید. باید مفهوم تیم بودن را بدانید، این که اگر همسر شما ببازد، شما هم باخته اید و اگر همسر شما پیروز شود شما هم برنده می شوید. پس باید به همسرتان در این راه کمک کنید تا جفت شما پیروز شوید، چون سرنوشت های شما با همدیگر مرتبط است. شما می توانید نقطه ضعف های همسرتان را بپوشانید و نقطه ی قوت او باشید. در واقع اگر همسرتان زمین بخورد باید دستتان را دراز کنید و او را بلند کنید.

پنج اصل مهم در زندگی مشترک

در ازدواج باید سعی کنید که به معنی واقعی کلمه با همسرتان یکی شوید. تا زمانی که مجرد هستید با واژه ی «من» زندگی می کنید، اما وقتی در رابطه قرار می گیرید با واژه ی «ما» رو به رو خواهید شد و باید به آن عادت کنید. زمانی که در یک تیم هستید قوی تر و کارآمد تر خواهید شد و احساساتی مانند ترس و تنهایی کمتر به سراغ شما می آید. همچنین از دعواهای بی دلیل دوری خواهید کرد. البته زمانی که با همسرتان در یک تیم هستید، باید پنج فاکتور مهم را در نظر بگیرید، که در اینجا آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

تعهد در زندگی مشترک

بنا و اساس یک رابطه ی خوب و موفق، تعهد و اعتماد به یکدیگر است. اگر تعهد در رابطه وجود نداشته باشد، آن رابطه به سرعت خراب می شود و زن و مرد نسبت به همدیگر بی اعتماد و بی اعتنا خواهند شد. تعهد واقعی به این معنا است که حتی در سخت ترین شرایط هم در کنار همسرتان باقی بمانید و به او کمک کنید. یک رابطه نیازمند یک تعهد واقعی است.

ارتباط در زندگی مشترک

تیمی که با همدیگر در ارتباط نباشند، در خطر خواهند بود. ارتباط برقرار کردن با افکار و عقاید همسر خود رکنی اصلی در زندگی است. ساده ترین مثال در این باره این است که جفت تان در یک تیم هستید و می خواهید که شیر برای خانه تهیه کنید. اگر درباره خرید آن شیر حرفی نزده باشید دو حالت به وجود می آید. یا دو شیشه شیر در خانه خواهد بود یا اصلا شیری وجود نخواهد داشت. به همین دلیل است که باید در رابطه تان با همسر تان ارتباط برقرار کنید. با برقراری ارتباط می توانید بهتر به هم نزدیک شوید و عقاید همدیگر را راحت تر درک کنید. رابطه ای که در ان ارتباط وجود نداشته باشد سرد می شود و از بین خواهد رفت.

با همسرتان در یک تیم باشید در زندگی مشترک

تناسب و هماهنگی در زندگی مشترک

اگر در رابطه تان هماهنگی وجود نداشته باشد، ممکن است که حتی در مقابل همدیگر هم قرار بگیرید. هماهنگی به این معنا است که از تمام استعدادها و توانایی های دو نفره در رابطه استفاده شود. بعضی ها فکر می کنند هماهنگی یعنی داشتن رقابت و انجام کارهای خانه توسط یک نفر که باوری اشتباه است. زمانی که در رابطه تان هماهنگی وجود داشته باشد، انجام کارها راحت تر می شود و جفتتان به آرامش می رسید.

مثلا اگر آشپزخانه تان نیاز به تعمیر داشته باشد، می توانید بخش خرید وسایل لازم را بر عهده ی زن و تعمیر آن را بر عهده ی مرد قرار دهید. با این روش هم راحت تر می توانید کارهای خود را انجام دهید و زمانی که به آشپزخانه تان نگاه می کنید، یاد همکاری کردنتان با هم می افتید و از این بابت حس خوبی پیدا می کنید و به شدت خوشحال خواهید شد.

توجه در زندگی مشترک

احساسات و رویاهایی که در رابطه وجود دارند، به توجه نیاز دارند، چون بدون آن از بین خواهند رفت. اگر به نیازهای همسرتان توجه نکنید، دچار خودخواهی می شوید و خودخواهی می تواند تیمتان را از بین ببرد. باید در زندگی تان نیازها و احساسات همسرتان را در اولویت اول خود قرار دهید و به آن ها توجه کنید.

فقدان توجه باعث می شود که هم رویاهای شما از بین برود و هم نسبت به همدیگر احساس سردی و بی اعتنایی داشته باشید. توجه علاوه بر این که باعث می شود به همدیگر اعتماد داشته باشید، هماهنگی را در رابطه رشد می دهد.

وضوح در زندگی مشترک

باید در حرف ها و کارهایتان شفافیت وجود داشته باشد. اگر حرفی بزنید که عجیب باشد ممکن است همسر شما برداشتی اشتباه از آن بکند و کار اشتباهی انجام دهد که باعث باختن تیم شما شود. باید حرف های شما ساده و واضح باشد که همسرتان بتواند یک برداشت دقیق از آن داشته باشد. به همین دلیل است که در یک تیم نیاز است وضوح و شفافیت وجود داشته باشد تا آن تیم به خطا و اشتباه های گوناگون برخورد نکند و بازنده نشود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.