۶ راهکار کلیدی برای مقابله با بحران میانسالی در مردان

راه های مقابله با بحران میانسالی در مردان چیست؟

اگر فکر می کنید به بحران میانسالی در مردان دچار شده اید و احساس افسردگی و اضطراب می کنید، می خواهیم یک بار دیگر به شما اطمینان دهیم که شما تنها نیستید. مردان زیادی دچار این بحران شده اند، اما اکنون دل شان برای روزهای گذشته تنگ شده است. سپس تصمیم گرفتند که تغییر کنند. شما هم باید سعی کنید مقداری از شادی را به زندگی خود تزریق کنید. بعد از آن، یک رویه بسیار متفاوت را در زندگی تان دنبال نمایید.

درست است که نمی توانیم تضمین کنیم این رویه مقابله با بحران میانسالی در مردان برای شما هم کاملا کارآمد باشد. اما مطمئنیم که امتحان آن ضرری ندارد. برای این کار باید موارد زیر را انجام دهید:

پادکست مقابله با بحران میانسالی در مردان

۱ – تصمیم بگیرید

اولین قدم برای رشد و توسعه فردی و ایجاد تغییر در زندگی تصمیم گرفتن است. در واقع این مرحله نقطه آغازین این فرآیند است. شما بعد از این که تصمیم گرفتید وضع نابه سامان زندگی خود را تغییر دهید، شروع کنید که از تجربیات دیگران استفاده کنید. مهم نیست که در این راه چقدر به مشکل برمی خورید، فقط به هدفتان فکر کنید و به جلو بروید.

۲ – به دنبال شادی نباشید

یک چیز بسیار جالب همواره در زندگی همه انسان ها وجود دارد. ما تمام عمر خود را صرف پیدا کردن شادی می کنیم در حالی که هنوز معنای واقعی آن را نمی دانیم. ما به هیچ عنوان نمی توانیم شادی را توصیف و یا تعریف کنیم، فقط می دانیم که خواهان آن هستیم. با این حال مطالعات انجام شده نشان داده است که خوشبختی در واقع همان زمانی است که ما به دنبال آن می گردیم.

تلاش برای یافتن شادی، یک تلاش بی هدف است، که احتمالا موجب ایجاد بحران می شود. سعی کنید کارهایی را که دوست دارید در زندگی تان انجام دهید. هنگامی که این کار را انجام دهید، دیگر نیازی نیست که به دنبال شادی بگردید. در نهایت، شادی شما را پیدا خواهد کرد.

۳ – از مدیتیشن استفاده کنید

یکی از راه های مقابله با بحران میانسالی در مردان استفاده از مدیتیشن است. از زمانی که افکار منفی را از ذهن خود خارج کنید، می توانید زندگی تان را هم تغییر دهید. استفاده از مدیتیشن باعث می شود که علائم اضطراب و افسردگی کاهش پیدا کند، تمرکز و سلامت بهبود یابد و همچنین خودآگاهی تان بیشتر شود و در نهایت به رشد و توسعه فردی دست پیدا کنید. در مورد بسیاری از مردها این تنها فعالیتی است که به طور واقعی اثرگذار بوده است.

در این حالت شما بر روی چیزی تمرکز نمی کنید و ذهن شما درگیر افکار و اندیشه های مختلف نمی شود. در بهترین حالت، این افکار می تواند الهام بخش و سرگرم کننده باشد. اما هنگامی که شما در جریان بحران میانسالی در مردان قرار می گیرید، این افکار می توانند مخرب باشند. مدیتیشن باعث ایجاد آرامش می گردد. کسانی که از این روند استفاده می کنند راحت تر می توانند ذهن خود را آرام کنند.

زیاد فکر کردن

۴ – زیاد فکر کنید

در بین تمام روش ها و استراتژی هایی که برای درمان افسردگی و اضطراب برای مقابله با بحران میانسالی در مردان مورد استفاده قرار می گیرد، تفکر از همه آن ها دشوارتر است. این روش بسیار مفید است. شما نیاز به تغییر بعضی از باورهای اصلی خود را دارید.

افراد زیادی سال هاست که به خاطر طرز فکر اشتباهی شان در عذاب هستند و از همه کس و همه چیز در دنیا عصبانی اند. از این که برخی از اطرافیان شان آنقدر ثروتمند هستند تعجب می کنند و به آن ها احساس حسودی دارند. این نوع تفکر نه تنها نا امید کننده بلکه کاملا نادرست است.

جهان در واقع محل فرصت های طلایی است. این نکته را بدون توجه به سن تان هر روز به خودتان یادآوری کنید. فکر خود را باز کنید. سعی کنید که یک توانایی نامحدود را برای خود تصور کنید و
با تمام وجود با بحران میانسالی در مردان مقابله نمایید.

۵ – قدردانی کردن را یاد بگیرید

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای مقابله با بحران میانسالی در مردان انجام دهید قدردانی کردن است. قبل از رفتن به رخت خواب به پنج کار مثبتی که امروز انجام داده اید فکر کنید و به خاطر آن ها از خودتان قدردانی کنید. این کارها می تواند شامل کارهای روزمره و معمولی نیز باشد. این را بدانید قدردانی در درجه اول راهی برای تغییر چشم انداز است.

۶ – به دنبال علایق تان بروید

اگر به سال هایی فکر کنید که احساسات خود را جدی نمی گرفتید، به شدت ناراحت می شوید. اگر شما هم دچار بحران میانسالی در مردان شده اید، کمتر چیزی باعث شادی و اشتیاق شما می شود. اما شما باید با کارهای ساده، روح و روان خود را فعال نگه دارید.

درباره کارهایی که دوست دارید انجام دهید، فکر کنید. اگر توان مالی انجام آن کارها را دارید، حتما انجامشان دهید. به کسانی که شما را دوست دارند و حمایت تان می کنند، فکر کنید. هانتر تامسون می گوید: «هر کاری را که دوست داری با تمام قوا انجام بده، هر چیزی که باعث شاد شدن شما می شود ارزش امتحان کردن را دارد.» اگر نمی توانید کارهای مورد علاقه خود را مشخص کنید، نگران نباشید.

لئو بابوتا برای انجام این کار چند روش را به شما پیشنهاد می دهد

تحقیقات نشان می دهد که تلاش برای انجام کارهای جدید سطح دوپامین در مغز را افزایش می دهد و باعث رضایتمندی افراد می شود. پس از خانه خارج شوید و چیزهای جدید را امتحان کنید.

ورزش کنید

یکی از مکان هایی که دیگران کمتر به آن علاقه دارند، باشگاه است. یکی از سخت ترین کارهای دنیا هم ورزش کردن است. البته یکی از راه های از بین بردن احساسات منفی هم، ورزش کردن است که به شدت توصیه می شود. اما شما نیازی به رفتن به باشگاه ندارید تا ورزش کنید.

شما می توانید یوگا، بدمینتون و یا شنا را امتحان کنید. هم چنین می توانید رقص، پیاده روی و یا دوچرخه سواری را انجام دهید. شما می توانید انباری خود را تمیز کنید یا علف های هرز باغچه را از بین ببرید. فقط سعی کنید برای ۲۰ دقیقه در روز هم که شده یک فعالیت فیزیکی انجام دهید.همچنین مطمئن شوید، که تغذیه سالمی هم دارید. خوردن فست فودها و غذاهای فرآوری شده اصلا توصیه نمی شود.

هدف گذاری کنید

شنیدن کلمه هدف خودش باعث کاهش افسردگی می شود. اما واقعیت این است که تعیین اهداف برای سلامتی انسان اهمیت دارد و برای درمان افسردگی شگفت انگیز است. فهرستی از همه چیزهایی را که می خواهید در سال بعد، یا در پنج سال آینده و در ده سال آینده انجام دهید را تهیه نمایید. با یک فرد مورد اطمینان در مورد اهداف خود صحبت کنید و برای محقق ساختن آن ها برنامه ریزی نمایید.

از فضای مجازی دوری کنید

هیچ چیز بدتر از فضای مجازی برای یک آدم افسرده نیست. فضای مجازی می تواند منجر به افسردگی، اضطراب، حسادت، احساس ناامیدی و بی ارزش بودن و انواع مشکلات دیگر شود. همچنین استفاده از فضای مجازی اتلاف وقت است. به جای این کار زمان خود را به انجام کارهای مفیدی که دوست دارید اختصاص دهید.

شاد باشید و بخندید

تا جایی که می توانید شاد باشید و بخندید

این جمله که می گوید خنده بر هر درد بی درمان دواست را واقعا باید طلا گرفت. مطالعات نشان می دهد که خنده اندورفین را آزاد می کند، سروتونین عصبی را فعال می کند، تنش فیزیکی و استرس را کاهش می دهد، سیستم ایمنی را تقویت می کند و قلب را محافظت می کند. اگر شما هم درگیر بحران میانسالی در مردان هستید، باید شادی و خنده را در زندگی خود ایجاد کنید. به جای تماشای اخبار صبحگاهی، به تماشای نمایش های کمدی و خنده دار بپردازید و به طور آگاهانه، خندیدن را در زندگی خود افزایش دهید.

به زندگی خود مانند یک مهمانی نگاه کنید

واقعیت این است همین که شما زنده هستید خودش یک معجزه است. اگر شما این موضوع را درک کنید، می توانید تغییرات بزرگی در زندگی خود ایجاد نمایید. طبق تحقیقات و آمارهایی که دکتر علی بینه زار دانشمند دانشگاه هاروارد و نویسنده کتاب «تائو داتینگ»، جمع آوری کرده است، احتمال این که پدرتان در بین این همه انسان با مادرتان ازدواج کند یک در ۲۰ هزار است و احتمال این که شما به دنیا بیایید یک در ۴۰۰ است و این تازه شروع کار است.

تمام این احتمالات برای پدر بزرگ و مادر بزرگ شما نیز صدق می کند. بسیاری از ما هرگز از زندگی خود استفاده کافی را نمی کنیم و این واقعا غم انگیز است. ما دچار شرایط بد، مشاغل بد و روابط بد می شویم، به دیگران اجازه می دهیم که با ما رفتار نادرست داشته باشند. این کارها را سال های زیادی انجام می دهیم و پس از آن می میریم. این نکته را به عنوان سرمشقی برای زندگی تان همیشه به یاد داشته باشید: زندگی به معنای لذت بردن است

آیا می توان از بروز بحران میانسالی در مردان جلوگیری جلوگیری کرد؟

فکر نمی کنیم که لازم باشد توضیح دهیم، جلوگیری از چیزی که در حال وقوع است غیرممکن است. اما اگر در آینده ای نزدیک، دچار بحران میانسالی در مردان شدید، می توانید با استفاده از راهنمایی های بالا به خوبی از پس آن برآیید. علاوه بر این شما می توانید مطمئن باشید که در مسیر پیشرفت قرار گرفته اید.

آیا به دنبال بهانه می گردید؟ شناختن آنها کار سختی نیست. اکثر شما احتمالا با کلماتی مانند من نمی توانم، وقت ندارم، پول ندارم، آماده نیستم و غیره شروع می کنید. به عنوان یک انسان، همه ما دائما از بهانه های مختلف استفاده می کنیم تا زندگی خود را برای بهتر شدن تغییر ندهیم. ما این کار را از روی ترس انجام می دهیم. ترس احساسی ناشناخته در درون شماست که مانع از انجام کارها می شود. در این حالت ممکن است شما با شکست، استرس و خجالت زدگی مواجه شوید. ممکن است مجبور به انجام مسئولیت های جدید باشید. ممکن است در این راه نتوانید کارها را درست انجام دهید و شکست بخورید.

یا ممکن است موفقیتی چشم گیر به دست آورید. واقعا هیچ راهی برای دانستن این موضوع وجود ندارد. به همین دلیل است که ناشناخته مانده است و نیز به همین دلیل ممکن است بسیار ترسناک باشد. اما چرا ما از ناشناخته ها می ترسیم؟ اگر سعی کنیم به ترس خود غلبه کنیم می توانیم در جهت شناخت این ناشناخته ها قدمی رو به جلو برداریم.

ترس از ناشناخته ها بخشی اجتناب ناپذیر از شرایط انسان است. هر انسانی بنابر ذات فطری خود تمایل به راحتی دارد و دوست ندارد که تحت کنترل قرار بگیرد. در عین حال ما نیاز به تنوع نیز داریم چرا که ما یک موجود زنده هستیم. «آنتونی رابینز» در این زمینه می گوید: «اکثر مردم شرایط مطمئن را دوست دارند به همین دلیل زندگی شان بسیار کسل کننده است».

برای غلبه بر بهانه ها شما باید آن ها را در اولویت خود قرار ندهید. هنگامی که شما کار مثبتی انجام می دهید، احساس خوبی خواهید داشت. شما نباید انجام این کارها را متوقف کنید. همان طور که می دانید انجام کارهای جدید ممکن است ترسناک باشد. بنابراین باید با برنامه ریزی جلو بروید.

اگر شما هیچ کاری نکنید چه اتفاقی می افتد؟ اگر کاری نکنید هیچ اتفاقی نمی افتد و این موضوع اصلا تعجب آور نیست. شما هیچ پیشرفتی نخواهید کرد.

بحران میانسالی در مردان

بحران یا فرصت؟

مهم نیست که در چه سنی هستید، شما هر روزه با فرصت های جدید مواجه می شوید:

سام والتون در سن ۴۴ سالگی “ال مارت را تاسیس کرد.

ری کراک اولین شعبه مک دونالد”را بعد از ۵۰ سالگی افتتاح کرد.

هارلند سندرز در سن ۶۴ سالگی توانست اولین مرغ سرخ شده کنتاکی را به فروش برساند.

و چارلز داروین نظریه خود را در سن ۵۰ سالگی منتشر کرد.

مرگ اجتناب ناپذیر است. نکته مهمی که وجود دارد این است که ما در زمان حیات مان چه کارهایی انجام داده ایم؟

زندگی ارزشمند است. اگر فکر می کنید که دچار بحران میانسالی در مردان شده اید، یک دقیقه به مطالبی که بیان شد فکر کنید. پس از آن متوجه می شوید که واقعا هیچ بحران جدی وجود ندارد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.