برآورده شدن نیازها با نگرش ذهنی مثبت یا منفی

برطرف کردن نیازها با نگرش ذهنی مثبت

نیاز کلمه ای است که وقتی با نگرش ذهنی مثبت همراه می شود، می تواند انسان را به اهدافش برساند اما هنگامی که با نگرش ذهنی منفی همراه است، به دنبال مسائل بد و منفی مانند دروغ، نا امیدی و … است. این کلمه مادر اختراعات و پدر جنایات است. رعایت کردن استانداردها و صداقت همیشه با نگرش ذهنی مثبت در کارها همراه بوده و نیاز به انسان ها انگیزه داده است.

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در این مقاله برای شما داستان ها و مثال هایی را شرح خواهیم داد که بدانید افراد چگونه به کمک این نیاز و انگیزه توانسته اند خودشان را به اهدافشان نزدیک کنند.

پادکست برآورده شدن نیازها با نگرش ذهنی مثبت یا منفی

داستان مرد فقیری که با نگرش ذهنی مثبت ثروتمند شد

مردی در یکی از ایالت های آمریکا زندگی می کرد. او فرزند دهم یک خانواده ی فقیر بود و به زحمت توانست تا کلاس ششم درس بخواند. او تمام کارهایی که می توانست را انجام داده بود. کارهایی مانند کفاشی، نجاری، کارگری و خرید برای خانه های دیگران. دست آخر او در یک تعمیرگاه مشغول به کار بود و احساس خوبی نسبت به زندگی اش نداشت.

او در همان وضعی که قرار داشت ازدواج کرد و به همراه همسرش در فقر زندگی خود را سپری می کرد. به گفته ی خودش آن ها به فقر و نداشتن پول عادت کرده بودند. اوضاع آن ها از آنجایی بدتر شد که مرد از کارش اخراج شد و دیگر نمی توانست قسط ها و اجاره ی خانه اش را هم پرداخت کند. ولی انسانی به شدت مذهبی بود و همیشه نزد خدا دعا می کرد که وضع مالی اش بهتر شود.

پس از مدتی در جواب همین دعاها یک کتاب آموزش ثروتمند شدن از طریق دوستش به دست او رسید و با خواندن آن و انجام کارهایی که گفته شده بود، توانست مال و ثروتی برای خودش به دست بیاورد و دیگر مانند قبل به صورت فقیرانه زندگی نکند. او بارها کتاب را خواند و با خودش می گفت که هر چه زودتر باید کار مهمی در زندگی اش انجام دهد.

ابتدا توانست نگرش ذهنی مثبت خود را به دست آورد و سپس هدف هایی را برای خودش تعیین کرد. او نیازمند یک نقطه ی آغاز بود و با کاری که درآمد زیاد بالایی نداشت شروع کرد. بعد از چند سال توانست شهردار آن شهر شود و در بسیاری از معامله ها نقش مهمی داشته باشد. چیزی که به همراه نگرش ذهنی مثبت او باعث شده بود به اینجا برسد «نیاز» بود. او بدون دزدی و کلاهبرداری بلکه با تلاش فراوان توانست نیازهای خود را برطرف کند و به راحتی بازنشسته شود. صداقت بخشی است که همیشه با نگرش ذهنی مثبت همراه است.

نیاز، نگرش ذهنی منفی و جنایت

حال همین شخصی که داستان زندگی اش را برای شما شرح دادیم را با افرادی مقایسه کنید که با نگرش ذهنی منفی و کارهایی از قبیل دزدی و کلاهبرداری می خواستند به هدفشان برسند و اکنون در زندان به سر می برند. زمانی که از تمام این افراد دلیل دزدی و کارهای زشتشان را بپرسید با جمله ی «مجبور بودم» مواجه می شوید. آن ها صداقت، تلاش و نگرش ذهنی مثبت خودشان را از بین بردند و نگرش ذهنی منفی، آن ها را مجبور کرد که به خاطر نیازهایشان به چنین کارهایی دست بزنند.

نگرش ذهنی مثبت یا منفی

داستان فردی که با نگرش ذهنی منفی آینده خود را نابود کرد

شخصی در یک زندان مشاور بود و زمانی که از یکی از زندانی ها دلیل کارهایش را پرسید با جمله ی «نیاز داشتم» مواجه شد. شخص زندانی بعد از آن حرف تلاش کرد تمام کارهای خوبش را هم بیان کند، اما دیگر تاثیری نداشت و کسی به آن کارها اهمیتی نمی داد. آن شخص سلامت روحی و جسمی خودش را از بین برد، چون یاد نگرفته بود زمانی که به چیزی نیاز دارد باید آن را از طریق نگرش ذهنی مثبت و صداقت به دست بیاورد.

آن شخص مانند تمامی اشخاص دیگری که در زندان هستند، سعی می کرد با انجام و بیان کارهای مثبت دیگرش عذاب وجدان خود را کمتر کند، اما هیچ کدام از این ها فایده ای نداشت، زیرا آن کارهای مثبت تنها پوششی برای از بین رفتن کارهای منفی هستند.

او در نوجوانی هم مانند دیگر نوجوان ها دچار مشکلات بزرگی بود. و در انجام برخی کارها افراط می کرد و غرور زیادی داشت. مثلا قمار بازی می کرد و در آن تقلب می کرد، و حتی در استفاده از سیگار و الکل زیاده روی داشت. همچنین دارای چندین سابقه ی دزدی های کوچک در نوجوانی اش بود. دعاها و نصیحت های مادرش باعث شده بود که کمی بیشتر به کارهایش فکر کند و برای آگاهی به سمت خواندن و کتاب های آسمانی برود. او تا مدتی توانست خودش را کنترل کند، اما باز هم اسیر دام های شیطانی و نگرش منفی خود شد و نتوانست دیگر به سمت راه صحیح برود.

انتخاب نگرش ذهنی مثبت یا نگرش ذهنی منفی

اکنون شما با زندگی و عاقبت دو شخصیت آشنا شدید. اولی مردی موفق که به وسیله نگرش ذهنی مثبت خود توانست به مقام و جایگاهی برسد و ثروت فراوانی به دست آورد. و دومی کسی که نتوانست نگرش ذهنی منفی خود را کنترل کند و سرانجام کار او به تباهی و زندان کشیده شد.

باید بدانید که نیاز مقوله ای است که همیشه به شما فشار می آورد و نمی توانید آن را دست کم بگیرید، زیرا ممکن است بخواهید از طریق نگرش ذهنی منفی آن را برطرف کنید. افراد منفی را هیچ کس دوست ندارد و کسی نمی خواهد حتی نام آن ها دوباره برایشان زنده شود به گونه ای که حتی خانواده هایشان هم از گفتن نام فرزندشان شرم می کنند!

نیاز همیشه و در همه جای زندگی انسان ها وجود دارد و باید بدانید که تنها داشتن نگرش ذهنی مثبت، اعتماد به نفس بالا، باور قوی و خواندن کتاب های مفید باعث می شود که آن ها را از طریق نگرش ذهنی مثبت برطرف کنید. کسانی که با نگرش ذهنی مثبت و صداقت نیازهای خود را برطرف کرده اند، همیشه به خوبی در تاریخ و در میان دوست ها و آشنایان یاد می شوند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.