بهترین روش درخواست کردن

چگونگی بیان خواسته ها و نیازها

به طور واضح مشخص است که اگر چیزی را نخواهید نمی توانید آن را هم به دست بیاورید. در کار هم چنین قانونی مطرح است. خیلی از افراد شاغل به دلایل های مختلف خودشان را عقب می کشند و نمی خواهند به چیزهای بیشتری در کارشان برسند. آن ها همیشه نیمی از علاقه خود را نشان می دهند و حتی به کارهایی با حقوق پایین هم تن می دهند. تنها راهی که باعث می شود این افراد پیشرفت کنند این است که بیشتر بخواهند و به راحتی درخواست خود را مطرح کنند، این موضوع باعث می شود که انسان چیزهای بیشتری به دست بیاورد و داشته هایش را آرام آرام بالا ببرد.

خواسته های خود را بیان کنید تا به دست آورید

اگر شما در کارتان یک مجری قوی یا یک فرد قدرتمند هستید، مدیرتان همیشه تلاش می کند که شما را در تیم خودش نگه دارد و حالت فیزیکی و روانی شما را مانند قبل حفظ کند. خیلی از چنین انسان هایی در کار برایشان مشکلی پیش می آید و جای آن که درخواستی از مدیرشان داشته باشند، استعفا می دهند. خواستن باعث می شود که آینده ی انسان همچنان تضمین شده باقی بماند اما با استعفا هیچ چیز درست نمی شود. در ادامه به مثال هایی می پردازیم که کامل تر این قضیه را برای شما روشن خواهد کرد.

شخصی قرار بود به یک مسافرت برود. او در شرکت حمل و نقل بین المللی کار می کرد و به خوبی می دانست که در چنین شرایطی نمی تواند مرخصی بگیرد زیرا شرکت زیر بار مشکلات و فشار زیادی است. او داشت به این فکر می کرد که وقت آن رسیده که از کارش استعفا دهد. البته به شدت عاشق کارش بود و آن کار را دوست داشت، اما از طرفی هم به آن مرخصی دو ماهه نیاز داشت. بالاخره با مشورت یکی از همکارانش نزد مدیر بخش رفت و تقاضای مرخصی کرد. در کمال ناباوری مدیر آن مرخصی را تایید کرد و گفت که از راه دور هم می تواند کارهای شرکت را انجام دهد.

زنی در یکی از بخش های حسابداری به مشکل بر خورده بود. یک ماه بود که درگیر برطرف کردن آن بود اما نمی توانست به نتیجه برسد و همکارانش هم نتوانستند او را به خوبی کمک کنند. او دیگر از این مشکل خسته شده بود و نمی توانست این را به مدیر خود بگوید زیرا می دانست که مدیر او را اخراج می کند. تصمیم گرفته بود که استعفا دهد و از کارش خارج شود تا این که شوهرش به او پیشنهاد داد که شجاعت به خرج دهد و نزد مدیرش برود. زن با هزاران ترس و اضطراب آن مشکل را با مدیرش در میان گذاشت. مدیر با همان آرامشی که داشت پروژه را بررسی کرد و به کمک خود حسابدار طی یک هفته توانستند آن را تکمیل کنند و زن دیگر نیازی به استعفا نداشت.

یکی از کارمندهای بخش خصوصی بانک نامه ی استعفا را پر کرده بود. مدیر وقتی آن نامه را دید تعجب کرد زیرا می دانست که آن فرد انسان پرکاری است و همیشه به شغل خود عشق می ورزد. او را به دفترش دعوت کرد و دلیل استعفا دادنش را جویا شد. آن فرد گفت که نیاز دارد در خانه به کمک همسرش برود تا بتواند فرزندش را بزرگ کند و نمی توانست برای مدتی سر کار بماند. مدیر به جای آن که نامه ی استعفای او را امضا کند، او را به شیفت عصر انتقال داد تا صبح ها نزد فرزندش باشد و عصرها کار کند.

بهترین روش درخواست کردن

مرحله اول: در مورد چیزی که می خواهید شفاف سازی کنید

در ابتدا باید با شخصی صحبت کنید و از او مشورت بگیرید. ممکن است اشتباهاتی در گفتار و بیان کارتان در برابر مدیر داشته باشید که باید آن را از قبل اصلاح کنید. سپس باید یک مصاحبه برای خودتان آماده کنید تا بدانید که در آن جا دقیقا از چه چیزی می خواهید صحبت کنید. نباید مصاحبه ی شما گنگ و تکراری باشد، زیرا ممکن است مدیر برداشت اشتباهی از حرف های شما داشته باشد و همه چیز خراب شود. می توانید از سوال های زیر برای مصاحبه و واضح تر شدن درخواستتان استفاده کنید و از خودتان بپرسید:

– وجود چه چیزی در محل کار، شما را از خانه تان بیرون می کشد؟!

– چه چیزی باعث می شود که نخواهید در محل کارتان چرت بزنید؟!

– اگر در یک قرعه کشی بزرگ برنده شوید، باز هم به شغلتان ادامه می دهید؟!

– باید چه چیزی تغییر پیدا کند تا بتوانید زمان بیشتری در شغلتان بمانید؟!

جواب چنین سوالاتی راه را به شما نشان می دهد و مشخص می کند که دقیقا به دنبال چه چیزی بوده اید.

مرحله دوم: فکر کنید که از چه کسی، چه وقت و چطور بخواهید

حال باید فکر کنید که درخواستتان را باید از چه کسی بخواهید. باید شرایط و زمان را هم در نظر بگیرید. ممکن است در زمانی که شرکت به شدت به شما نیاز دارد، مرخصی بخواهید که قطعا جوابی که دریافت می کنید منفی است. یا ممکن است که درخواست بزرگی داشته باشید که در این صورت باید نزد مدیر عامل بروید، اما شما از روی نادانی به سمت مدیر بخش می روید. همه ی این ها را باید قبل از صحبت بدانید و برای آن ها آماده شوید. حتی می توانید در این بخش هم از سوالات زیر برای رسیدن به جواب موردنظرتان استفاده کنید.

– چه افرادی اطلاعات مورد نیاز شما را دارند؟!

– گفتگوتان باید رو در رو باشد یا با ایمیل هم کفایت می کند؟!

– درخواستتان در حد همان بخش است یا مختص کل شرکت است؟!

– بهترین زمان ملاقات چه موقعی است؟!

– چه وقت باید نزد آن مدیر بروید؟!

مرحله سوم: موانع را مشخص کنید، سپس آن ها را نابود کنید

برای گفتن درخواست، موانع زیادی در برابر انسان قرار می گیرد. از استرس و ترس تا موانعی دیگر در کار که مهم ترین آن ها ترس انسان است. تمام نویسنده ها حداقل یک بار بحث ترس را پیش کشیده اند و گفته اند که باید در برابر آن جنگید و تن به تسلیم شدن نداد. برای این که بتوانید درخواستتان را بیان کنید و خواسته های خود را به دست آورید، باید ترستان را از بین ببرید و با آن مبارزه کنید. در تمام مراحل زندگی ترس وجود دارد زیرا انسان به درخواست و کارهای جدید عادت ندارد و همین باعث می شود که درون او ترس شکل بگیرد. برنامه ریزی و داشتن هدف باعث می شود که ترس از بین برود یا حداقل کمتر شود.

مانع بعدی، ترس از تفکر خود مدیر یا تصمیم گیرنده است. ممکن است با خود فکر کنید که درخواستتان مدیر را عصبانی می کند و باعث اخراج شدنتان می شود یا درخواستتان باعث می شود که در کار کل شرکت اختلال ایجاد شود. حتی ممکن است که از جواب منفی مدیر ترس داشته باشید و به همین دلیل تا به حال درخواستی را مطرح نکرده باشید. این را باید به خوبی بدانید که هیچ مدیری با یک درخواست کارمندش را اخراج نمی کند، زیرا خوب می داند که استخدام یک کارمند سخت است به خصوص اگر کارمند خوبی در شرکت باشید. باید بدانید که مدیر شما همیشه درخواستتان را به خوبی بررسی می کند و درجا به شما جواب منفی نمی دهد و حتی اگر جوابش منفی هم باشد چیزی از شخصیت و کار شما کم نمی شود.

احتمالا مانع بعدی سوالی است که شما از خودتان می پرسید. این سوال «چه فایده ای برای آن ها دارد» است. مشخص است هر انسانی که درخواست دارد باید این سوال را از خودش بپرسد اما باید بدانید که اگر درخواست شما واقعا سودی برای شرکت یا محیط کاری خودتان داشته باشد، برای مدیرتان هم فایده و سود دارد.

بهترین روش های درخواست کردن

بهترین روش های درخواست کردن

اگر تمام تلاشتان را کردید و جواب مدیرتان منفی بود از راهکارهای زیر استفاده کنید:

می توانید درخواستتان را در زمان دیگر با روش بهتری مطرح کنید. لحن و گفتار در بیان درخواست نقش مهمی دارد.

از مدیرتان بپرسید که چه کمکی می توانید به او و شرکت کنید تا بتوانید پاسخ مثبت را دریافت کنید.

از شخص دیگری کمک بخواهید. شاید مدیرهای دیگری وجود داشته باشند که آگاهانه تر با درخواست شما برخورد کنند و بتوانند جواب مثبتی به شما بدهند.

اگر هرکاری کردید اما باز هم جواب مدیرتان منفی بود، درخواستتان را به نحو دیگری بیان کنید و آن را کمی تغییر دهید. شاید مدیرتان با کلیت درخواست شما مشکلی ندارد بلکه با بخشی از آن مشکل دارد.

از مدیرتان بپرسید که در چه زمانی می تواند درخواست شما را اجابت کند.

نباید از دیگران انتظارات بالایی داشته باشید. شاید آن ها هیچ موقع آغاز کننده ی مسیری نباشند که شما می خواهید. خود شما هستید که باید مسیرتان را شروع کنید و اگر خواسته ای در آن مسیر داشتید باید شجاعانه آن را مطرح کنید. ترس و سکوت باعث می شود که شما همیشه از مسیرتان دور بمانید. به مثال زیر دقت کنید:

مردی در بخش اداری یک شرکت وارد کننده کار می کرد. او مسئول دریافتی از مشتری ها بود. یعنی کالاهایی که مشتری ها می خواستند به کشور وارد شود را به او می گفتند و بیعانه ای پرداخت می کردند. مشکلی که آن مرد در محل کارش داشت گرمای بیش از حد بود. یکی از کولرها خراب شده بود و حرارت آن مکان بالا رفته بود و هر مشتری که آنجا می آمد اعتراض می کرد زیرا کار هر مشتری حداقل نیم ساعت طول می کشید.

مرد می خواست که از مدیرش درخواست یک کولر کند اما از طرفی هم می دانست که وضع اقتصادی آن شرکت خراب است و شاید جواب منفی بشنود، اما اگر درخواستش را بیان نمی کرد آن شرکت مشتری هایش را از دست می داد. در نهایت نزد مدیرش رفت و گفت که به کولر نیاز دارد و در کمال تعجب مدیر او هم یک کولر برای آن بخش تهیه کرد و توانست مشتری های شرکت را نگه دارد.

حال تصور کنید اگر فرد درخواستش را بیان نمی کرد چه اتفاقی پیش می آمد؟! تمام مشتری های شرکت از دست می رفتند و خود آن مرد هم از شدت گرما دچار بیماری یا گرمازدگی می شد. گاهی خواسته ی شما سودی دو طرفه دارد. یعنی هم باعث می شود که شما به نتیجه برسید و هم مدیر شما را به سود می رساند. پس نباید خودتان را از گفتن خواسته ها و مطرح کردن آن ها منع کنید، بلکه باید آگاه باشید که حق هر کارمند این است که خواسته هایی داشته باشد و آن ها را بیان کند و در نهایت هم به آن ها برسد. بنابراین بهتر است به دنبال خواسته های خود باشید و آن ها را به دست آورید.

100%
نظرسنجی
  • لطفا به مطلب بالا امتیاز دهید بدهید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.