به آینده نگاه کنید نه به گذشته

خلاصه نوشته: پاک کردن گذشته، کار هر کسی نیست و اصلا گذشته چیزی نیست که بتوان آن را در طی یک هفته، یک ماه و یا یک سال فراموش کرد! این گذشته است که شما را تبدیل به انسانی با تجارب مختلف کرده و شما را به حدی از پختگی رسانده است. پس تمام حرف ما این است که به جای سیر و سفر در گذشته ای که گذشته به آینده ای نگاه کنید که پیش روی شماست.

موفقیت در کسب و کار با نگاه به آینده

بدون شک مجلات و مطالب بسیاری در رسانه های اجتماعی و سایت های مختلف خوانده اید که تحت عنوان “فراموشی گذشته با این روش ها” یا ” راه های فراموش کردن گذشته” خوانده اید! گذشته فراموش نمی شود و این را همه ما به خوبی می دانیم اما چیزی که باعث می شود شما به دنبال چنین مطالبی بروید و بعد هم نا امید تر از همیشه از آن ها نتیجه ای نگیرید این است که شما به دنبال فراموش کردن گذشته هستید. مگر مغر انسان شبیه به کامپیوتر است که بتوان داده ها و اطلاعات آن راحذف نمود؟ نه! شما نمی توانید خاطرات خود را برای همیشه از ذهن تان پاک کنید، اما می توانید به گونه ای گذشته خود را به یاد بیاورید که هیچ حسرتی در آن نباشد.

حتما این جمله معروف را شنیده اید که می گوین: فکر کردن به گذشته، همانند دویدن به دنبال باد است. شما نباید به خاطر فکر کردن به گذشته بشکنید و زندگی را بر خودتان حرام کنید. اگر کنکور پارسال را قبول نشده اید، دلیل نمی شود که با فکر کردن به این شکست بیخیال آینده شوید و دیگر کنکور ندهید! اگر کارخانه تان ورشکسته شده، دلیل نمی شود که دیگر به فکر کار آفرینی و پیروزی نباشید. شما از آینده خبر ندارید اما باور کنید که با افکارتان با نگرش تان آن را خواهید ساخت.

بسیاری از افراد قدرت دورنما یا همان آینده را تشخیص نمی دهند و به همین خاطر است که بسیاری از افراد کارمند هستند. دورنما همان رابطه ی زناشویی ای است که قرار است شکل بگیرد یا درآمدی است که قرار است حاصل شود، در صورتی که خیلی ها به این فکر نمی کنند. تقریبا تمام کارآفرین ها از قدرت دورنما برخوردار هستند.

باید سعی کنید گام های سریع و محکمی بردارید. اگر می خواهید در آینده به چیزهای خوبی برسید، باید یک دورنما از آن برای خودتان تهیه کنید و به آن فکر کنید تا بتوانید به آن ها برسید. بسیاری از کارمندها با اتفاقات مواجه می شوند زیرا همیشه درگیر گذشته هستند و نمی توانند آینده ی خود را تجسم کنند.

کارآفرین های موفق یک تصویر زیبا از آینده ی خود می سازند و توضیح می دهند که چگونه می خواهند به آن ها برسند. این کار باعث می شود که انگیزه و تلاششان دو چندان شود تا بتوانند به وعده هایی که داده اند برسند. البته توجه به گذشته هم مهم است و می توان با توجه به گذشته برنامه ای صحیح برای آینده تعیین و انتخاب کرد، اما نباید بیش از حد به گذشته بها داد.

پادکست به آینده نگاه کنید نه به گذشته

با گذشته ی خود چگونه برخورد کنیم؟!

هر چه در گذشته اتفاق افتاده دیگر تمام شده و باز نمی گردد، اما آینده مقابل روی شما است و قرار است که به شما برسد. بنابراین به شما خوانندگان عزیز سایت آگاه باشیم توصیه می کنیم که بیش از حد زمانتان را برای گذشته تلف نکنید؛ چون این کار باعث می شود که در گذشته گم شوید و زمان زیادی را از دست دهید.

علاوه بر همه ی این ها گذشته برای انسان غم و اندوه می آورد و انسان را ناراحت می کند، چون انسان یاد کارهای اشتباه خود می افتد و ناراحت می شود! در صورتی که باید از همان اشتباه ها پند بگیرد و دیگر در آینده آن ها را تکرار نکند. زمانی که به گذشته فکر می کنید تنها سعی کنید از آن درس بگیرید.

بنابراین از تمام کارهایی که کرده اید پند بگیرید و برای آینده روند بهتری را در پیش بگیرید؛ و اگر هم از بابت گذشته ناراحت هستید سعی کنید آن ها را فراموش کنید و به حال و آینده ی خود فکر کنید. تنها چیزی که ارزش واقعی فکر کردن را دارد، آینده است زیرا همیشه در حال آمدن است و شما باید در آن اتفاقات زیبایی بسازید و به آن چیزهایی که می خواهید برسید.

به آینده نگاه کنید نه به گذشته

رویا پردازی درباره ی آینده

بسیاری از کارمندها معمولا غایب هستند زیرا همیشه در گذشته سفر می کنند و اطلاعی از امروز و فردای خود ندارند اما کارآفرین ها هر از گاهی غایب می شوند و دلیل آن هم تفکر و رویاپردازی درباره ی آینده شان است. تمام شرکت های بزرگ جلسه ها و برنامه های چند ساله برای آینده ی خود دارند که در آن مشخص می کنند که تا فلان سال چه کارهایی را می خواهند انجام دهند و چه چیزهای جدیدی را وارد صنعت می کنند. این تفکر واقعی یک کارآفرین است.

البته رویاپردازی درباره ی آینده، خود نیز می تواند خطرناک باشد. اگر از رویاهای خود بیرون نیایید و کاری انجام ندهید ممکن است که اسیر آن شوید و نتوانید کاری را برای خودتان انجام دهید. یا اگر تنها در زندگی تان رویا پردازی کنید و دیگر به فکر عمل نباشید هم نمی توانید به جایی برسید. آینده هم به اندازه ی گذشته می تواند خطرناک باشد و انسان باید بداند که رویا پردازی برای عمل کردن است و کسی که نمی خواهد کاری انجام دهد بهتر است که اصلا رویایی نسازد! چون تمام این ها به ضرر خودش تمام می شود.

تفکر به همراه عمل می آید. تفکر تنها نیز نمی تواند به انسان کمک کند و تنها راه حل را به انسان می دهد و آن راه حل هم باید حتما در عمل صورت گیرد. انسان هایی که فکر می کنند اما عملی ندارند دست کمی هم از کارمندهایی که در گذشته ی خود گیر کرده اند هم ندارند. بسیاری از افراد بوده اند که ایده های پول سازی داشته اند اما تنها به آن فکر کرده اند، و با بهانه های مختلف هرگز به آن عمل نکرده اند و شخص دیگری آن را ساخته و موفق شده است.

همسو سازی دورنمای خود با دورنمای دیگران

در ابتدا باید بدانید که دورنمای شما چیست و چه برنامه هایی برای آن دارید. حال باید آن را با دورنمای شغل خود یا شرکتی که در آن کار می کنید مورد بررسی قرار دهید. اگر دورنمای شما با دورنما و آینده ی شرکتتان مطابقت نداشت، باید شرکت خود را عوض کنید! چون دیر یا زود در آن کار دچار مشکل می شوید.

سعی کنید برای ارزش های شخصی و دورنمای خود احترام قائل شوید و به آن ها اهمیت دهید. شغل های زیادی وجود دارند که با دورنمای شما مطابقت دارند. کافی است کمی بگردید و آن ها را پیدا کنید تا بتوانید به راحتی در شغل خود به فعالیت مشغول شوید و دیگر چیزی شما را ناراحت نکند.

افراد زیادی شغل های خود را براساس حقوقی که می گیرند انتخاب می کنند؛ که این کار باعث می شود آن ها بعد از مدتی دچار روزمرگی شوند و هیچ لذتی از شغلی که دارند نبرند. اگر می خواهید شغلتان را دوست داشته باشید، پیشنهاد می کنیم که آن را بر اساس دورنما و علاقه خود انتخاب کنید. مهم نیست که چقدر در آن درآمد دارید، بلکه مهم این است که دلتان شاد باشد و از بابت چیزی ناراحت نباشید. بنابراین همواره باید دورنمای خود را راضی نگه دارید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.