تاثیر ارتباط با انسان های مختلف

ارتباط با افراد روی شما تاثیر می گذارد

انسان هایی که وقت خود را با آن ها می گذرانید و با آن ها به بحث و گفتگو می پردازید، مهم ترین انتخاب ها در زندگی شما هستند. از قدیم گفته اند که انسان شبیه کسانی می شود که با آن ها نشست و برخاست دارد.

کارمندی در شرکت همیشه عالی کار می کرد و همه احساس می کردند که از شغل خود راضی است. او بعد از مدتی کارهایش را به کندی انجام می داد و دیگر سرعت قبلی را نداشت. پس از کمی تحقیق بقیه متوجه شدند که او با نامزدش دچار مشکل شده است. از همین مثال می توان به این نتیجه رسید که زندگی شخصی و کاری با هم در ارتباط هستند و نمی توان آن ها را از هم جدا دانست، به این خاطر که به شدت بر روی یکدیگر تاثیر دارند.

آدم هایی که با آن ها سر و کار دارید و وقتتان را با آن ها سپری می کنید، تاثیر مستقیمی بر شما دارند و می توانند اخلاق شما را عوض کنند. ممکن است شما را به بالا بکشند و ممکن است که به همراه خودشان شما را هم غرق کنند. تمام کارهایی که با آن ها انجام می دهید روی زندگی تان تاثیر دارد و ممکن است شما را هم به بیراهه بکشند.

پادکست تاثیر ارتباط با انسان های مختلف

روابط ما چگونه روی ما تاثیر می گذارد؟!

روابط شما مانند بینایی شما است. زمانی که لامپ را خاموش می کنید همه جا را تیره و سیاه می بینید. پس از چند دقیقه می توانید کمد و دیوارها را ببینید و کم کم احساس می کنید که همه چیز برایتان شفاف تر شده است و قادر به دیدن هستید. دوست های شما هم مانند این بینایی هستند. بعضی هایشان به شما بینایی می دهند و می توانید چیزهای جدیدی را ببینید، اما بعضی از آن ها بینایی را از شما می گیرند و شما را در دنیایی تاریک و سیاه قرار می دهند.

بسیاری از بازتاب های دنیای اطرافتان نتیجه ی رفت و آمد با انسان هایی است که با آن ها در ارتباط هستید. اگر با آدم های موفق و آگاه در ارتباط باشید، می توانید بسیاری از مشکل های زندگی تان را به کمک آن ها حل کنید و دانش های جدیدی را به خودتان بیفزایید؛ اما اگر با انسان های نادان و ناآگاه رفت و آمد داشته باشید، نه تنها هیچ چیزی در زندگی تان بهتر نمی شود، بلکه شرایط بدتری را هم تجربه خواهید کرد. اگر نمی دانید چگونه باید انسان های مناسبی را برای زندگی تان انتخاب کنید بهتر است نزد یک مشاور بروید و با او صحبت کنید تا بتواند شما را راهنمایی کند.

انتخاب خانواده با شما نبوده است، اما انتخاب دوست دست خودتان است. بسیاری از افراد زمانی که می خواهند دوست های ناسالم خود را از زندگی حذف کنند، درجا می زنند و انصراف می دهند؛ اما باید این سوال را از خودتان بپرسید که حاضرید زمانتان را با چنین انسان هایی تلف کنید؟! زمانی که هیچ وقت به دست نمی آورید و همیشه گذرا است.

تاثیر ارتباط با انسان های مختلف

تفاوت روابط افراد موفق و افراد معمولی

کارآفرین های موفق روی وقتشان هم سرمایه گذاری می کنند و زمان خود را با انسان های موفق سپری می کنند. آن ها به خوبی می دانند که این زمانی که می گذرد بهترین زمان است، چون قرار است چیزهای جدیدی یاد بگیرند! اما کارمندهای ناموفق زمانشان را بیهوده تلف می کنند. آن ها نیمی از روز را نمی دانند که باید چکار کنند و نیم دیگر را با انسان های بی مصرف با خوش و بش سپری می کنند و به همین راحتی عمرشان تلف می شود.

یک کارآفرین موفق درباره موفقیت گفته است که اگر شخصی می خواهد پولدار شود باید کارهایی که فقیرها انجام می دهند را انجام ندهد، اگر می خواهد تبدیل به فردی الکلی شود باید با افراد الکلی بگردد و اگر می خواهد انسان موفقی شود باید با انسان های سعادتمند رفت و آمد کند. او راز موفقیت را در افرادی که با آن ها رفت و آمد دارد می بیند.

کسی که با روابط درست توانست زندگی اش را متحول کند

فردی در فقر کامل به سر می برد و هیچ دوستی نداشت. او با انجمنی در کلیسا آشنا شد و تصمیم گرفت که در آن شرکت کند. در آن کلیسا افراد زیادی قرار داشتند که از موفقیت های خود صحبت می کردند. برای آن فقیر این همه موفقیت عجیب و جالب بود. آن انجمن تبدیل به تفریح شبانه این فرد فقیر شده بود و هر شب با آن ها صحبت می کرد و رازهای موفقیت آن ها را یادداشت می کرد. مدتی بعد دیگر از مرد فقیر خبری نشد و بعد از سه سال به آن کلیسا رفت در حالی که یک شرکت و بهترین خانه شهر را داشت. او به تمام رازهای موفقیت عمل کرده بود و توانسته بود خودش را از فقر نجات دهد.

نتیجه گیری

بنابراین نتیجه می گیریم به راستی موفقیت و سعادت رابطه ی مستقیمی با افرادی که با آن ها در ارتباط هستید دارد. سعی کنید که از افراد وقت گذران و کسانی که هیچ هدفی در زندگی شان ندارند و همیشه بیکار هستند دوری کنید و در عوض وقتتان را با انسان های هدفمند، با انگیزه و موفق بگذرانید.

خلاصه این که بدانید هر انسانی که با آن گفتگو و رفت و آمد دارید، می تواند یک تاثیر مثبت یا منفی در شما ایجاد کند و نگرش شما را تغییر دهد. حال این خود شما هستید که در این دو راهی قرار می گیرید و تصمیم خواهید گرفت که انسان های درست را انتخاب کنید یا به سمت بدی کشیده شوید. اگر بتوانید راه درستتان را پیدا کنید در زندگی خود موفق خواهید شد و سعادت خودتان را به دست می آورید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.