تاثیر نگرش های مثبت در زندگی

خلاصه نوشته: نگرش مثبت در زندگی، به قدری می تواند به شما کمک کند که حتی فکرش را هم نمی کنید! در واقع شاید بسیاری از شما مثبت اندیشی را تنها جمله ای کلیشه ای بدانید و حتی به اینکه برای یک مدت کوتاه هم که شده با عمل به اصول نگرش مثبت بتوانید در نحوه زندگی تان تغییراتی ایجاد کنید، فکر نکرده باشید.

موفقیت با مثبت اندیشی

مثبت اندیشی که از نظر بسیاری از افراد همان خوشبینی همه اتفاقات در زندگی معنی می شود، یکی از مهم ترین مسائل در شاخه های روانشناسی است. مثبت اندیشی سبب می شود تا یک دانش آموز به اصطلاح درس نخوان در مدت زمان کوتاهی به شاگرد اول یک مدرسه تبدیل شود، چراکه به این نتیجه خواهد رسید که توانایی های خود را دست کم گرفته و باید بهترین بهره را از هوش و ذکاوتش ببرد!

مثبت اندیشی سبب می شود تا یک فرد افسرده که تقریبا هر روز به خودکشی فکر می کند، به زندگی عادی خود برگشته و روح و بیشتر مراقب روح و روانش باشد و باید بگوییم این افکار و اندیشه های شماست که به زندگی تان نظم می بخشد و یا حتی شما را به یک فرد بی نظم تبدیل خواهد کرد. بنابراین انتخاب با شماست! می توانید با افکار منفی بارها و بارها در زندگی دچار لغزش و سقوط شوید و می توانید با اندیشه های مثبت به سعادت، موفقیت و خوشبختی دست یابید.

با افکار مثبت بهتر می توانید مسئولیت کارهای تان را چه به اشتباه و چه درست به عهده بگیرید و از پس از مانعی در زندگی بر بیایید. می توانید هر روز از خواب بیدار شوید و از این زندگی که فکر می کنید مدام با شما سر جنگ و جدال دارد بنالید و می توانید با افکار و نگرش مثبت به بهترین شکل ممکن با زندگی کنار بیایید. پس در وهله اول سعی کنید باورها و افکار و احساسات خود را به خوبی بشناسید.

در زندگی هر انسانی دو نوع انرژی و نگرش وجود دارد. اولی PMA است که به معنای نگرش ذهنی مثبت می باشد و دومی در مقابل او قرار دارد که NMA است و به نگرش ذهنی منفی شهرت دارد. هر کدام از این نگرش ها قدرت های خاص خودشان را دارند. مثلا اولی که PMA است برای انسان شادی، سلامتی، ثروت و … به ارمغان می آورد و دومی هم گوشه ای نشسته است و همه ی این خوبی ها را نابود می کند. قدرت PMA باعث می شود که انسان ها رشد کنند و به درجه های بالایی از موفقیت دست پیدا کنند، اما در مقابل NMA مانع از رشد انسان می شود و به دنبال فروکش کردن انسان به سکوهای پایین است.

پادکست تاثیر نگرش های مثبت در زندگی

به این داستان جالب توجه کنید!

پسری در یک زندگی فقیرانه در آفریقا به دنیا آمد. پدر او کشاورز و مادرش خانه دار بود. اکثر کشاورزهای آن منطقه بسیار فقیر و تنگدست بودند و اعتقاد داشتند که خواست و اراده ی خدا چنین بوده است. مادر این پسر هرگز به چنین چیزی اعتقاد نداشت و همیشه به فرزندش امید می داد که روزی پولدار خواهد شد.

حرف های مادر چنان تاثیری بر روی پسر داشت که تمام کارهایش را رها کرد و به سراغ فروش کالا رفت. او ابتدا از فروش صابون شروع کرد و پس از دوازده سال توانست خودش یک شرکت صابون سازی بخرد و تبدیل به فرد کاملا ثروتمند شود.

نور را دنبال کنید

اگر می خواهید به موفقیت برسید ابتدا باید بدانید که در زندگیتان چه چیزهایی را می خواهید، به دنبال چه اهدافی هستید؛ سپس برای به دست آوردن آن ها مطالعه و تحقیق داشته باشید. بسیاری از افراد در زندگی شان اعتراض می کنند که امکانات کافی ندارند و نمی توانند به خواسته های خود برسند یا به مقدار زیادی پول نیاز دارند.

در حقیقت همه ی این حرف ها بهانه ای است که بی کفایتی فرد را بپوشاند. کسی که نگرش مثبت به زندگی و آینده اش داشته باشد از کوچک ترین کارها هم شروع می کند تا به موفقیت برسد. فردی که در بالا مثال زدیم هم از فقیرترین زندگی به موفقیت بزرگ و پول زیادی دست پیدا کرد؛ چون نگرش منفی خود را رها کرد و به دنبال PMA خود، آرزوهایش را به واقعیت تبدیل کرد.

تاثیر نگرش های مثبت در زندگی

تعیین هدف و نگرش مثبت

هرکس باید در زندگی اش هدف داشته باشد. هدف چیزی است که به انسان انگیزه می دهد که تلاش کند تا به آن ها برسد. زندگی کسی که در آن هدف وجود نداشته باشد خیلی زود راکد می شود. تمام افراد موفق جهان در زندگی خود هدف داشته اند و برای رسیدن به آن ها تلاش کرده اند. البته موفقیت فقط به معنای ثروت بالا و دارایی فراوان نیست؛ بلکه به معنای شاد بودن و راضی بودن فرد از زندگی است. شاید هدف فردی زندگی در جنگل و طبیعت باشد و به مادیات دنیا وابستگی نداشته باشد. ولی زمانی که به هدف خود برسد موفق شده است. هدف ها و موفقیت ها از نظر هرکس تعریف جدا و کاملا شخصی دارد.

مهم نیست که شما چه هدف و برنامه ای دارید. باید بدانید که شما نیازهای خود را با مثبت اندیشی به دست می آورید و با تفکرات و نگرش منفی تنها پلیدی و سیاهی را به خودتان نزدیک می کنید. برای اهمیت نگرش مثبت در زندگی باید به این مثال دیگر هم توجه کنید:

یک تصادف و قهرمان بیسبال شدن

پسری عاشق بیسبال بود و همیشه مهم ترین ضربه های تیم را می زد. روزی او تصادف می کند و یکی از انگشت هایش آسیب می بیند. او بعد از چنین حادثه ای به شدت ناامید می شود و دیگر برای ضربه زن نمونه بودن و بازی بیسبال تلاشی نمی کند، چون فکر می کرد که دیگر نمی تواند چنین کاری را انجام دهد.

روزی مربی آن پسر به او نصیحت های جالبی می کند و پسر از فردای آن روز دوباره در تمرین ها حاضر می شود. او بعد از چندین ضربه متوجه می شود که ضربه هایش پیچ می خورند و حالت زیبایی به خود می گیرند که کسی نمی تواند آن را متوقف کند و همه ی این ها به خاطر خاص بودن انگشتی که دچار نقص شده می باشد. او پس از چند سال تمرین به یکی از بهترین ضربه زن ها تبدیل می شود و اکنون کلم لابین نام دارد.

نگرش مثبت یا همان مثبت اندیشی باعث شده بود که لابین به زندگی و بیسبال علاقه مند شود و دوباره وارد تمرین شود. نگرش مثبت می تواند زندگی انسان را تغییر دهد و به سمت هدف پیش ببرد. به همان صورت که نگرش منفی انسان را از تمام خوبی ها دور می کند. اندیشه های انسان، آینده ی انسان را تشکیل می دهد و اکثرا سعی می کنند که اندیشه های خود را به واقعیت تبدیل کنند. حال ممکن است که این اندیشه مثبت یا ممکن است که منفی باشد.

نگرش منفی از کجا می آید؟!

ممکن است روزی شما برای انجام کاری قدم هایی بردارید. حال این قدم های شما به اشتباه باعث نرسیدن تان به هدف می شود و در کارتان شکست می خورید. نگرش منفی چنین موقعیتی را مناسب می داند و سراغ شما می آید. او به شما می گوید که نمی توانید کاری را انجام دهید و همیشه شکست می خورید.

نگرش منفی از طریق عقب کشی و ترس به وجود می آید. تا زمانی که شما آرامش داشته باشید و در برابر همه چیز منطقی فکر کرده باشید، نگرش منفی نمی تواند شما را از جاده ی موفقیت بیرون کند و در برابر شما هیچ شانسی برای پیروزی ندارد.

بنابراین به شما دوستان عزیز سایت آگاه باشیم توصیه می کنیم که تا زمانی که زنده هستید به دنبال نگرش مثبت باشید و هر چیزی را با دید منفی یا بد نگاه نکنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.