۱۳ ترفند زیبایی که شما را زیبا و جوان تر نشان می دهد

چند ترفند زیبایی و آرایشی برای خانم های جذاب

آرایش بانوان باید جالب باشد نه عجیب و غریب! از همین رو شما بانوان عزیز باید بدانید که برای داشتن ظاهری زیبا، الزاما به پول زیادی نیاز ندارید. ما در اینجا راز و ترفند زیبایی را که برای شما بیان می کنیم و خودتان می توانید آن ها را انجام دهید. این ترفندهای زیبایی بسیار سریع و آسان هستند و به شما کمک می کنند بدون هزینه زیاد، ظاهری زیبا داشته باشید. صرفه جویی در زمان، هزینه کم و ظاهری عالی، دیگر چه می خواهید؟ پس با ما همراه باشید.

پادکست ترفند زیبایی

چند ترفند زیبایی مو

۱ – چربی زدایی موهای چرب با پودر بچه

وقتی که از خواب بیدار می شوید، ریشه موهای شما چرب شده است؟ مقداری پودر تالک یا پودر بچه را با نوک انگشتان خود بردارید، سپس انگشتان خود را روی ریشه موهای خود فشار دهید و بمالید. پودر، روغن را جذب می کند و چربی موها را کاهش می دهد. با مقدار کمی از پودر شروع کنید و اگر نیاز بود بیشتر از آن استفاده کنید.

۲ – شامپو دست ساز مخصوص موهای چرب

برای این که بتوانید خیلی راحت موها را حالت دهید، می توانید با یک ترفند زیبایی ساده، شامپوی مخصوص موهای چرب را خودتان با موادی که از سوپرمارکت ها یا فروشگاه های غذایی تهیه می کنید، بسازید. برای موهای با رنگ روشن تر، از نشاسته ذرت و برای موهای تیره تر از پودر کاکائو استفاده کنید. سپس این مواد را با چند قطره از روغن مخلوط کنید. آن را درون یک نمکدان یا شیشه های ادویه بریزید، آن را روی ریشه موهای خود بپاشید و سپس با شانه یا فشار انگشت، آن را در بین موهای خود پخش کنید.

موی سر زیبا

۳ – نرم کننده دست ساز موی سر

شما می توانید یک نرم کننده را با یک ترفند زیبایی ساده و با رقیق کردن نرم کننده معمولی خود با آب در یک ظرف اسپری، بسازید. حداکثر برای یک چهارم نرم کننده، سه چهارم آب استفاده کنید، اگر می بینید که این نرم کننده باعث می شود موی شما شل شود، آب بیشتری به آن اضافه کنید. می توانید بعد از دوش گرفتن از آن استفاده کنید تا موهایتان نرم و خوش حالت شود و یا هر زمانی در طی روز برای رفع مجعد شدن مو، از آن استفاده کنید.

۴ – یک ترفند زیبایی دیگر پوشش دادن نوک شکسته موها است!

زمان و پول کافی برای رفتن به آرایشگاه را ندارید؟ کمی از لوسیون خود را برای پنهان کردن نوک شکسته شده موهایتان استفاده کنید و یا فقط با استفاده از لوسیونی که بعد از استفاده روی صورت تان بر روی دستان تان باقی مانده است، کار خود را آسان تر کنید. آن را به انتهای موهای شکسته شده خود بمالید تا ظاهری سالم به موهای آسیب دیده خود ببخشید.

۵ – با یک مسواک، موهای پخش شده را منظم کنید

موهای پخش شده، ناراحت تان می کند؟ اسپری مو را روی یک مسواک تمیز بپاشید؛ لازم نیست تازه باشد، یک اسپری قدیمی نیز مناسب است! سپس از این مسواک برای شانه کردن استفاده کنید و موهای نامرتب تان را درست کنید. خیلی سریع مشکلات تان حل می شود!

یک نکته: اگر دقیقا چیزی برعکس آن را می خواهید و دوست دارید موهای بافت دار و درهم داشته باشید، از همان مسواک برای برعکس شانه کردن و پوش دادن مو استفاده کنید. این روش ملایم تر از به کار بردن شانه است و به شما این امکان را می دهد در بخش های کوچکتری از موهای خود بافت هایی را اضافه کنید، مثلا حالتی شبیه به موی بافته شده ایجاد کنید.

چند ترفند زیبایی برای چشم ها

چند ترفند زیبایی برای چشم ها

۶ – چشم هایی روشن فقط در چند لحظه

فقط با کمی از پودر شل درخشان، چشمان تان را به صورت مصنوعی عریض تر نشان دهید و صورت تان را شفاف تر کنید. مروارید برای پوست های روشن و طلایی برای پوست های با رنگ تیره تر مناسب است. تنها انگشت کوچک تان را در سایه چشم مخلوط شده با پودر فشار دهید و به آرامی آن را به گوشه چشم خود بمالید. با این ترفند زیبایی، چشم هایتان روشن تر به نظر می رسند.

۷ – با یک ترفند زیبایی ساده استاد آرایش چشم گربه ای شوید!

چشم گربه ای و باله دار را دوست دارید؟ به جای آن که از خط چشم خود مثل یک قلم خوشنویسی استفاده کنید، یک طرح رسم کنید و سپس آن را پر کنید. از یک خط چشمی که کمی مایع در آن استفاده شده است برای رسم باله هایی در بالا و بیرون گوشه خارجی چشم خود استفاده کنید و سپس خط دوم را کمی آن طرف تر به سمت داخل آغاز کنید و آن را به خط اول متصل کنید، دقیقا مثل یک مثلث کوچک.

بعد، خطی را که از گوشه داخلی چشم شما شروع می شود را رسم کنید، پلک چشم خود را دنبال کنید و آن را به همان مثلث کوچک متصل کنید. حال تنها کاری که باید انجام دهید آن است که خط چشم خودتان را بردارید و شکل به دست آمده را با آن پر کنید.

۸ – یک سایه چشم دودی زیبا

برای این که سایه چشم دودی شما آشفته نشود، از دو قلم سایه استفاده کنید. سایه تان را با یک قلم روی پلک بمالید و سپس با قلم تمیز، آن سایه را به اطراف پخش کنید. استفاده از یک قلم تمیز باعث می شود سایه مالیده شده را به اطراف پخش کنید و مجبور نباشید برای دودی کردن آن، سایه اضافی را پاک کنید.

۹ – تاب دادن کامل به مژه ها یک ترفند زیبایی ساده است!

برای این که یک تاب دهنده مژه، بتواند به خوبی عمل کند، باید مژه های بلندی داشته باشید، ولی برای این که بهترین نتیجه را بگیرید، قبل از استفاده از آن، کمی آن را گرم کنید. وقتی آرایش تان را شروع کردید، تاب دهنده مژه هایتان را به سوتین خود و یا اگر نشسته اید بین پاهای خود قرار دهید. شاید کمی زشت به نظر بیاید ولی خیلی راحت است. گزینه دیگر برای این ترفند زیبایی این است که اگر موهایتان را سشوار می کنید، ابتدا کمی تاب دهنده مژه را گرم کنید، باید آن را گرم کنید ولی نگذارید داغ شود، سپس مژه هایتان را تاب دهید.

۱۰ – باز کردن مژه های به هم چسبیده به خاطر ریمل

ریمل مژه هایتان را به هم چسبانده است؟ اگر قلم ابرو یا قلم تمیز ریمل مژه را داشته باشید، می توانید این مشکل را برطرف کنید ولی اگر واقع بین باشیم، اکثر ما اینجور چیزها را با خود همراه نداریم. به احتمال زیاد چه چیز دیگری همراه شماست که می تواند برای باز کردن مژه ها با استفاده از یک ترفند زیبایی به شما کمک کند؟ بله، یک مسواک تمیز. فقط انتهای خوشه های به هم چسبیده مژه ها را به آرامی از ریمل اضافی پاک کنید و آن ها را از هم باز کنید.

حال که صحبت از ریمل شد، باید بگوییم که باید همیشه آن را در آخر کار استفاده کنید. این کار پودر یا سایه ای که روی مژه های شما افتاده باشد را پاک می کند، که اول هم این مواد را پاک می کند و دوم باعث می شود مژه های شما ضخیم تر به نظر برسند.
چند ترفند زیبایی برای پوست

صورت زیبا

۱۱ – با یک ترفند زیبایی خیلی سریع صورت خود را روشن کنید

سرخاب به شما کمک می کند تا صورت تان تازه و سالم به نظر برسد، اما معمولا در کیف آرایش شما پیدا نمی شود. می خواهید صورت تان را زیبا کنید؟ روشن ترین تیره ترین نه، روشن ترین رژ لب تان را روی گونه های تان قرار دهید، سپس از انگشتان تان برای پخش آن روی صورت استفاده کنید. یک رژ لب مات، بهترین تاثیر را دارد، ولی هرچیزی از براق کننده های لب گرفته تا رژ لب می تواند به شما در رنگ دادن به گونه هایتان کمک کند.

۱۲ – برنزه کننده خودتان را بسازید

می خواهید صورت یا بدن خود را درخشان کنید؟ شما می توانید خیلی سریع و فقط در آشپزخانه خود، یک پودر برنزه بسازید. یک قاشق غذاخوری دارچین، ۲ قاشق چای خوری نشاسته ذرت، ۱ قاشق چای خوری جوز هندی و ۱ قاشق چای خوری پودر کاکائو را با هم ترکیب کنید تا به طور یکنواختی درآید. یک قلم آرایش بزرگ انتخاب کنید تا خیلی آرام هرجا از بدن تان را که می خواهید بدرخشد، با آن بمالید.

از آنجایی که تا به حال چنین کاری نکرده اید، باید بدانید که این ترکیب واقعا بوی خوبی دارد. می خواهید از آن در تمام صورت خود استفاده کنید؟ آن را با لوسیون مخلوط کنید و در هرجایی که می خواهید از این ترفند زیبایی استفاده کنید.

۱۳ – با یک ماسک دست ساز روزنه ها را بپوشانید

جای جوش های روی صورت خود را با یک ماسک دست ساز خیلی ساده و خیلی ارزان پر کنید. خیلی ساده است، ۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک قاشق غذاخوری از آب میوه پرتغال البته آب میوه صنعتی نه، خودتان آب یک پرتغال را بگرید و مخلوط کنید. یک لایه نازک را روی صورت خود بمالید، بگذارید برای ۲۰ دقیقه روی صورت شما بماند و سپس با یک پارچه مرطوب آن را پاک کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.