۱۰ تغییر در سبک زندگی که حتما باید در ۳۰ سالگی انجام دهید

راه های تغییر در سبک زندگی در سن ۳۰ سالگی

۳۰ سالگی برای شما یک زمان هیجان انگیز است! ممکن است احساس کنید که تازه در ابتدای زندگی هستید و یا فکر می کنید که دیگر زندگی تان رو به اتمام است. در هر صورت، شما نسبت به قبل عاقل تر شده اید و تجارب بیشتری کسب کرده اید. در این سن دیگر باید رفتارهای ناسالمی مانند خوشگذرانی های بی مورد و خرج یکباره تمام پولتان را کنار بگذارید. شما در حال حاضر وارد دوره بزرگسالی شده اید پس باید تغییر در سبک زندگی تان را شروع کنید.

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم برای این که شما بتوانید از این مرحله جدید و هیجان انگیز زندگی خود نهایت استفاده را ببرید، باید ۱۰ تغییر در سبک زندگی تان، همچنین در فیزیک و ذهن خود ایجاد کنید تا پایه ای برای موفقیت در زندگی داشته باشید. برای آشنایی با این تغییرات در ادامه با ما همراه باشید.

پادکست تغییر در سبک زندگی

۱ – برای تغییر در سبک زندگی شروع به عشق ورزیدن به خودتان کنید

دوست داشتن خود در این سن بسیار مهم است چرا که دیگر شما از لحاظ ذهنی به بلوغ رسیده اید و باید کارهایی مانند پیدا کردن شغل مناسب، پرداخت مالیات و مخارج زندگی و تشکیل خانواده را انجام دهید. شما اگر خودتان را دوست داشته باشید، می توانید واقعا به دیگران عشق بورزید و در زندگی شخصی و حرفه ای خود پیشرفت کنید. علاوه بر این، در طی این دوره، در آغوش گرفتن خود، فوق العاده روحیه بخش است.

هر روزِتان را با تشویق و تحسین به خاطر زیبایی، هوش و توانایی های خود شروع کنید؛ این بهترین کاری است که می توانید انجام دهید. به تمام انتخاب ها و تصمیمات خود افتخار کنید. از درگیر شدن با کسانی که با شما درست رفتار نمی کنند، خودداری کنید. در عوض، وقت بیشتری را با عزیزانی که در کنارشان احساس خوبی دارید، صرف کنید. این کار احساسات شما را تقویت می کند و اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. بنابراین تغییر در سبک زندگی تان را از همین الان شروع کنید.

۲ – شروع به ساختن زندگی خصوصی رویایی خود کنید

رویای شخصی شما در شادی، موفقیت و رضایت تان از زندگی نقش مهمی خواهد داشت. بنابراین، اگر می خواهید ازدواج کنید، بچه داشته باشید یا یک خانه خریداری کنید، ۳۰ سالگی زمان خوبی برای شروع این اهداف است. از خودتان بپرسید که در سال جاری چه کاری می توانید برای ساختن زندگی رویایی خود انجام دهید. محقق کردن رویاهای خود را به عقب نیاندازید. به عنوان مثال، تشکیل خانواده و داشتن فرزند را به آینده موکول نکنید. اگر دوست دارید فرزند داشته باشید، قبل از این که خیلی دیر شود اقدام کنید.
«مارک منسون» در این باره می گوید: «پول ندارم، زمان ندارم، ابتدا باید در شغلم پیشرفت کنم. این ها بهانه هایی است که افراد برای عدم تشکیل خانواده بیان می کنند. داشتن فرزند بسیار عالی است و باعث می شود فشارهای کاری شما کاهش پیدا کند. آن ها شما را خوشحال می کنند.»

۳ – برای تغییر در سبک زندگی کارهایی که دوست دارید را انجام دهید

۳۰ سالگی بهترین سن برای انجام کارهای مورد علاقه تان، مانند سفر به مناطق ناشناخته، یادگیری موسیقی و پیشرفت در کارتان است. هیچ چیز بدتر از این است که خودتان را به شغلی که از آن متنفر هستید، متعهد کنید و مجبور شوید زندگی خود را صرف آن نمایید و هرگز فرصتی برای تحقق بخشیدن به آرمان های خود نداشته باشید. در واقع برای این نگرش یک اصطلاح اقتصادی برای آن وجود دارد: هزینه فرصت. یعنی شما با انجام دادن یک کار، فرصت انجام دادن کارهای دیگر را از دست می دهید. گاهی شما مجبور به انجام کارهایی فاجعه آمیز و ناخوشایندی می شوید.

شغلی را که واقعا دوستش دارید، جایی که استعدادهایتان را می توانید شکوفا کنید و جایی که بیشترین حقوق را دریافت می کنید، انتخاب کنید. استیو جابز می گوید: «کار شما بخش بزرگی از زندگی تان را تشکیل می دهد. و تنها راه انجام کار بزرگ این است که آن را دوست داشته باشید. اگر هنوز آن را پیدا نکرده اید به جست و جو بپردازید. اگر با تمام وجود خواهان باشید، آن را پیدا خواهید کرد.»

۴ – خودتان را با دیگران مقایسه نکنید تا تغییر در سبک زندگی تان را احساس کنید

امروزه با توجه به شبکه های مجازی ممکن است به خودتان فکر کنید و خودتان را با دیگران مقایسه کنید و بر اساس کارهایی که آن ها انجام داده اند، تشخیص دهید که چه زمانی باید ازدواج کنید و یا بچه دار شوید. به هیچ عنوان خود را با دیگران مقایسه نکنید. ما همه متفاوت هستیم و متفاوت رشد می کنیم. این بسیار مهم است که شما درک کنید که این کار در این سن ممکن است باعث ناراحتی و افسردگی شما شود. روانشناسان می گویند مقایسه خود با دیگران استرس مضاعفی برای شما ایجاد می کند و می تواند اعتماد به نفس شما را کاهش دهد. تغییر در سبک زندگی را با مقایسه نکردن خود با دیگران شروع کنید.

خودتان را دوست داشته باشید و مراقب خودتان باشید. این بدان معنی است که به خود اجازه رشد و پیشرفت بدهید. به شما توصیه می کنیم که اگر در مقایسه با دیگران قادر به انجام برخی کارها نیستید به هیچ عنوان خود را ناراحت نکنید و به خودتان سخت نگیرید.»

تغییر در سبک زندگی

۵ – قدر داشته های خود را بدانید تا تغییر در سبک زندگی برایتان شیرین تر شود

به جای تلخی و حسادت به دیگران، با آرامش، صبر و محبت از آنچه دارید لذت ببرید. تحقیقات نشان می دهد که قدردانی از خود می تواند شادی را افزایش و احساسات منفی را کاهش دهد. البته این به این معنی نیست که دست از تلاش بردارید. دانستن این نکته می تواند در موفقیت شما بسیار اثرگذار باشد.

حتی اگر دستاوردهای کمی در زندگی داشته اید، قدر همان ها را نیز بدانید. موفقیت های خود را به صورت روزانه یادداشت کنید. این کار بسیار اهمیت دارد. جبران خلیل جبران می گوید: «زندگی شما بستگی به نگرش تان دارد. هر چه ذهن شما بزرگتر باشد، موفقیت های شما نیز بزرگ تر و بیشتر می شود.»

۶ – تغییر در سبک زندگی از این نکته کلیدی شروع می شود: اشتباهات خود را ببخشید

شما احتمالا اشتباهات زیادی در نوجوانی و ۲۰ سالگی انجام داده اید. هر کسی می تواند اشتباه کند. سن ۳۰ سالگی زمان مناسبی برای جبران این اشتباهات است. افراد موفق ضعف های خود را تغییر پذیر می دانند و سعی می کنند از همان اشتباهات در آینده جلوگیری کنند.

از اشتباهات خود درس بگیرید و اجازه دهید که کمک تان کنند. در اشتباهات گذشته خود باقی نمانید. روانشناسان می گویند بخشیدن و فراموش کردن اشتباهات، عامل اصلی موفقیت و تغییر در سبک زندگی است.

۷- برای تغییر در سبک زندگی به صورت منظم ورزش کنید

در این سن باید زمانی را برای ورزش کردن خالی کنید. در آینده برای انجام این کار از ما تشکر خواهید کرد. در نیمه دوم دهه سوم زندگیتان، عضلات شما تحلیل می رود و سوخت و ساز بدن تان کم می شود. به همین دلیل مهم است که در این زمان ورزش کنید.
سعی کنید تا جایی که می توانید تحرک داشته باشید. مهم نیست که چه ورزشی می کنید پیاده روی، دویدن، شنا یا وزنه برداری، فقط باید فعالیت بدنی داشته باشید. با این حال، فعالیت های بدنی که دوست دارید را انتخاب کنید، زیرا اگر تمرینات خود را دوست نداشته باشید، به احتمال زیاد آن را ادامه نخواهید داد.

۸ – در فواصل منظم به والدین تان سر بزنید

بسیاری از افرادی که به سن ۳۰ سالگی می رسند، به دلیل مشغله های زیادی مانند همسر و فرزندان و یا فعالیت های سنگین شغلی، والدین خود را فراموش می کنند. به یاد داشته باشید که والدینتان، شما را بزرگ کرده اند و این که آن ها همیشه زنده نیستند. ممکن است بعدها به دلیل نادیده گرفتن آن ها پشیمان شوید.

بنابراین برای تغییر در سبک زندگی تان، مرتب با پدر و مادر خود تماس بگیرید. حال آن ها را بپرسید و به آن ها ابراز عشق کنید. هر کاری که لازم است را برای حفظ سلامت شان انجام دهید. هر زمان که می توانید به دیدن آن ها بروید. اگر این کار را انجام دهید، مطمئن باشید که تغییر در سبک زندگی را احساس خواهید کرد.

۹ – عادات غذایی سالم برای خود ایجاد کنید

یکی از کارهای مهمی که برای تغییر در سبک زندگی می توان به این لیست اضافه کرد، خوردن غذاهای سالم است. با این حال شروع به خوردن غذای های سالم در این سن نمی تواند به طور قطعی از بروز بیماری ها در آینده جلوگیری کند. برای این کار باید از ابتدا غذای سالم می خوردید.

از یک رژیم غذایی سالم و متعادل، بدون چربی های اشباع و پر از میوه ها و سبزیجات استفاده کنید. از خوردن غذاهای فرآوری شده و دارای مواد نگه دارنده جلوگیری کنید. سیگار را ترک کنید بیش از حد الکل مصرف نکنید و به هیچ عنوان از مواد مخدر استفاده نکنید. سلامت خود را در اولویت قرار دهید، زیرا سلامتی شما ثروت شماست.

۱۰ – تغییر در سبک زندگی باعث می شود از زندگی لذت ببرید

رسیدن به سن ۳۰ سالگی به این معنی نیست که شما نباید دیگر از زندگی لذت ببرید. اگر در این سن تمام وقت خود را صرف کسب درآمد بکنید، احساس افسردگی و نارضایتی خواهید کرد. نکته مشترکی که در میان کسانی که ۳۰ سالگی را گذرانده اند این است که هیچ چیز ارزش این را ندارد که باعث شود از زندگی لذت نبرید. پس با افراد مورد علاقه تان در ارتباط باشید و از زندگی لذت ببرید. اگر از زندگی لذت نمی برید، حتما تغییر در سبک زندگی تان را در اواویت های خود قرار دهید.

با همسر خود به گردش بروید، با فرزندانتان بازی کنید، با دوستانتان به سفرهای گروهی بروید. شما فقط یکبار زندگی می کنید. پس چرا نباید به بهترین شکل ممکن زندگی خود را بسازید؟! یک انفجار در ۳۰ سالگی خود داشته باشید، خاطرات بدی که داشته اید را فراموش کنید و در پی تحقق اهدافتان و آرزوهای تان باشید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.