تفاوت های افراد ثروتمند و افراد متوسط – بخش اول

ثروتمندان چه تفاوت هایی با افراد طبقه متوسط دارند

همیشه افراد زیادی از طبقه ی متوسط و قشر فقیر وجود دارند که می خواهند پولدار شوند یا جای افراد ثروتمند باشند. آن ها هر وقت یک انسان ثروتمند را می بینند نسبت به آن ها احساس حسودی می کنند؛ یا حتی ممکن است او را انسان ناحقی بدانند و بگویند که این همه ثروت حق او نیست.

چنین افرادی تمام تلاششان را می کنند که جای آن ها باشند اما در این مسیر به هیچ وجه موفق نخواهند بود و ثروت زیادی دست و بالشان را نمی گیرد. باید دانست که مشکل اصلی چنین افرادی در نوع تفکر و کارهای آن ها است. برای رسیدن به موفقیت و ثروت باید چند چیز را به خوبی دانست و آن ها را در خود تغییر داد. افراد زیادی بوده اند که به جای حسادت و نزاع تلاش کرده اند که خودشان پول و ثروت موردنظر را به دست بیاورند و بعد از سال ها تلاش به جایگاه مناسب خودشان رسیده اند.

پادکست تفاوت های افراد ثروتمند و افراد متوسط – بخش اول

نقش برنامه ریزی در ثروتمند شدن

انسان هایی که از لحاظ دارایی در طبقه ی متوسط جامعه قرار دارند هیچ برنامه ای برای خودشان ندارند. آن ها صبح از خواب بیدار می شوند و با کار کردن روزشان را تمام می کنند و تا آخر شب هم بیکار در خانه می نشینند و برای خودشان روزمرگی ایجاد می کنند. آن ها حتی برای فردای خودشان هم هیچ برنامه ای طراحی نکرده اند، به گونه ای که انگار با برنامه ریزی آشنایی ندارند. در حالی که چنین وضعیتی در قشر متوسط رخ می دهد، قشر ثروتمند از چنین قاعده ای به دور هستند. آن ها دو نوع برنامه ریزی برای خودشان دارند.
اولی برنامه ریزی کاری می باشد. افراد ثروتمند و آگاه برای کاری که انجام می دهند برنامه می ریزند و هر روز برنامه های خود را چک می کنند. به همین روش آن ها هیچ وقت غافل گیر نمی شوند و چیزی نمی تواند باعث شوک آن ها شود.

دوم برنامه ی زندگی شخصی است. افراد ثروتمند هر شب به کارهایی که در طول روز انجام داده اند، فکر می کنند و برای فردا یا یک هفته ی آینده ی خود، برنامه های مختلفی طرح ریزی می کنند. این کار باعث می شود که از روزمرگی و تکراری بودن در زندگی شان دور بمانند. اکنون اگر شما هم می خواهید یک قدم به ثروتمند شدن نزدیک تر شوید و نظم بیشتری در زندگی خود پیاده کنید، پیشنهاد می کنیم حتما برای کارهای خود یک برنامه ریزی صحیحی داشته باشید.

موفقیت و کسب ثروت با انجام وعمل

موفقیت و کسب ثروت با انجام وعمل

افراد زیادی هستند که حرف های زیادی برای زدن دارند، اما نوبت عمل که می شود فرار می کنند. احتمالا شما هم، چنین افرادی را در جاهای مختلفی دیده اید و با آن ها هم کلام شده اید. بیشتر این افراد از قشر متوسط جامعه هستند. آن ها هیچ راهی برای خالی کردن عقده های خود ندارند و مجبور هستند که همیشه حرف بزنند و این و آن را نقد کنند. وقتی بخواهید عمیق به زندگی این افراد نگاه کنید متوجه خواهید شد که کل زندگی آن ها حرف بوده و هیچ عملی در آن وجود نداشته است.

حال اگر به آن طرف قاعده یعنی افراد ثروتمند نگاه کنید متوجه خواهید شد که ثروتمندان ترجیح می دهند به جای حرف زدن آرام و بی صدا عمل کنند. در حقیقت همین عمل کردن است که آن ها را به چنین مقام هایی رسانده است. افراد ثروتمند همیشه ایده هایی برای خودشان طراحی کرده اند و به جای آن که درباره ی آن ها با همه حرف بزنند، سعی می کنند، بیشتر آن ها را عملی نموده و تغییری در دنیا ایجاد کنند. بنابراین شما هم زمانی می توانید به موفقیت نزدیک شوید که حرف های اضافه را کنار بگذارید و در عوض به عمل و انجام دادن اهداف و ایده های خود بپردازید.

اهمیت داشتن باور و امید

فردی دارای ثروت متوسطی بود و زندگی اش را طی می کرد. او هر روز برای خود برنج های معطر تهیه می کرد. برای او فرق نداشت که چقدر برنج در خانه دارد؛ او به این باور داشت که این برنج ها روزی گران می شود و می تواند آن ها را با قیمت بیشتری به بازار بفروشد و ثروت هنگفتی به جیب بزند. دقیقا چنین اتفاقی هم برای آن شخص رخ داد و توانست برنج های معطر را ده برابر بیشتر از چیزی که خریده بود بفروشد.

مثال بالا تاثیر امید و باور را به انسان نشان می دهد. انسان های عادی به چیزهای زیادی باور ندارند و بسیاری از راه های زندگی شان را منفی و بی نتیجه می دانند. آن ها زمانی که در یک قرعه کشی شرکت می کنند، از قبل می گویند که مطمئن هستند در این قرعه کشی برنده نخواهند شد، چون به شدت بد شانس هستند! یا زمانی که در یک مسابقه شرکت می کنند خود را بازنده آن می دانند.

این افراد هیچ وقت خودشان را باور نداشته اند و خود را انسانی ناتوان و بدشانس در زندگی می پنداشتند، و همین باعث شده بود که برای چیزی تلاش نکنند. اما از آن طرف انسان های موفق همیشه باور و امید خودشان را حفظ کرده اند و زمانی که در کاری شرکت می کنند به خودشان باور دارند که در آن کار موفق می شوند.

نتیجه ی این باور و امید تلاش بیشتر فرد برای آن کار است و در نهایت هم فرد می تواند آن را انجام دهد. دوستان عزیز سایت آگاه باشیم شما هم زمانی به ثروت و موفقیت می رسید که حداقل کمی از خودتان را باور داشته باشید و بدانید که شما هم قادر هستید مانند بقیه ی افراد ثروتمند، به جایگاه و مقام مورد نظرتان برسید و شاد شوید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.