۸ تمرین تقویت اعتماد به نفس که باید هر روز انجام دهید

راهکارهای فوق العاده تمرین تقویت اعتماد به نفس

اعتماد به نفس، ابزار قدرتمندی است که می تواند در زندگی بسیار به ما کمک کند و موجب رشد و توسعه فردی در ما شود. داشتن اعتماد به نفس باعث می شود که از تک تک لحظات زندگی خود لذت ببریم و تمام کارهای خود را به صورت کامل انجام دهیم. با این حال، بسیاری از ما از این ویژگی محروم هستیم چرا که توانایی های خود را باور نداریم.

اعتماد به نفس چیزی نیست که سریعاً به دست آید، اما با آماده سازی و تلاش های ادامه دار و پشت سر هم می توان به این ویژگی دست پیدا کرد. اگر شما کارهای کوچک را به طور منظم و با یک برنامه مشخص انجام دهید، مطمئناً می توانید آن را به دست آورید. تمرین تقویت اعتماد به نفس می تواند زندگی شما را دگرگون کند.

پادکست تمرین تقویت اعتماد به نفس

۱ – دید مثبت به زندگی داشته باشید

برای تمرین تقویت اعتماد به نفس همیشه نگاه مثبتی به زندگی داشته باشید و حتی در بدترین شرایط هم به دنبال موارد خوب و مثبت باشید. تلاش کنید که از داشته های خود، کارهایی که می توانید انجام دهید و از مکانی که اکنون ایستاده اید خرسند شوید.
شما نباید در طول زندگی، خود را محدود کنید؛ اما شاد بودن با آنچه اکنون دارید، کمک بسیار زیادی به تمرین تقویت اعتماد به نفس شما می کند. یکی از کارهای متداولی که افراد بدون اعتماد به نفس انجام می دهند این است که احساس می کنند چیزی ندارند و نمی توانند چیزهایی که می خواهند را به دست آورند. شما باید نگاه مثبت به زندگی را در خود تقویت کنید و باور داشته باشید که با تلاش می توانید هر آنچه می خواهید را به دست آورید. این موضوع، مهمترین فاکتور برای ایجاد و تمرین تقویت اعتماد به نفس است.

۲ – به زیبایی خود اهمیت دهید

برای تمرین تقویت اعتماد به نفس به زیبایی خود اهمیت دهید، بهداشت فردی را رعایت کنید و به طور مناسب لباس بپوشید. به طوری که زمانی که رو به رو آینه قرار می گیرید، احساس خرسندی داشته باشید. اگر بتوانید با آنچه که هستید احساس شادی کنید، می توانید تمام فکرهای مخرب را از خود دور کنید و نگذارید که دیگران شما را مسخره کنند.

رسیدگی به ظاهر به بهترین حالت ممکن، نه تنها باعث احترام سایر افراد به شما می شود بلکه باعث می شود خود شما احساس بهتری داشته باشید. این مورد هم یکی از مهم ترین فاکتورهای ایجاد و تمرین تقویت اعتماد به نفس است.

۳ – خود را برای انجام کارهایتان آماده کنید

در بیشتر اوقات، ما نمی توانیم کارها را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم، چرا که خود را برای انجام آن کارها آماده نمی کنیم. این کار می تواند برای ما نتایج بسیار مهمی را به دنبال داشته باشد. از طرفی، ما نمی توانیم بهترین عملکرد خود را در همان زمان داشته باشیم. بنابراین در کارهای طولانی ممکن است به توانایی خود شک کنیم و فکر کنیم که نمی توانیم کاری که می خواهیم را انجام دهیم.

این تفکرات می تواند تمام تلاش هایی که می خواهیم در آینده انجام دهیم را هم مختل کند. برای جلوگیری از وقوع این اتفاق، باید خود را از قبل آماده کنیم حتی اگر کاری که می کنیم بسیار ناچیز و بی ارزش باشد. در نهایت، پیوسته و با ملاحظه کار کردن به تمرین تقویت اعتماد به نفس بپردازیم تا به رشد و توسعه فردی در این زمینه دست پیدا کنیم.

رژیم غذایی سالم

۴ – رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید

شاید بگویید که غذا و رژیم غذایی چگونه می تواند بر اعتماد به نفس شما تاثیر بگذارد اما باور کنید که ما می دانیم تعادل غذایی می تواند تاثیر مهمی بر اعتماد به نفس و زندگی شما داشته باشد. داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل، باعث تندرستی شما می شود و درمان بسیاری از ناراحتی ها در صورت تندرستی شما، بسیار راحت تر است.

سالم و تندرست بودن احساس خوبی را به شما القا می کند و در این صورت می توانید برخورد بهتری با چالش های پیش رو داشته باشید. فردی که با انرژی باشد، اشتیاق بیشتری برای انجام کار دارد. این تمرین از راه های بسیاری به شما کمک می کند که تمرین تقویت اعتماد به نفس داشته باشید.

همه ما رویاهایی داریم. بعضی از ما می خواهیم نویسنده شویم، برخی دیگر می خواهیم موسیقی دان معروفی شویم و بعضی هم دوست داریم تبدیل به فوتبالیست مشهوری شویم. ما این رویاها را گرامی می داریم و با آن ها زندگی می کنیم. ما باید تلاش کنیم که به سمت رویاهای خود گام برداریم حتی اگر رویاهایمان بسیار کوچک است باید به آن ها به دید یک رویای بزرگ نگاه کنیم. این کار کمک می کند که از زندگی خود لذت ببریم و احساس خوبی نسبت به خود داشته باشیم. زمانی که احساس خوبی نسبت به خود داشته باشیم، به خوبی تمرین تقویت اعتماد به نفس را انجام می دهیم.

۵ – فعالیت های فیزیکی داشته باشید

انجام هرگونه فعالیت های فیزیکی بسیار مناسب و یک تمرین تقویت اعتماد به نفس است. فعالیت فیزیکی می تواند طیف گسترده ای را شامل شود. با انجام فعالیت های فیزیکی می توانید ظاهر زیبایی را برای خود ایجاد کنید و فرد تندرستی شوید.
در هنگام انجام این فعالیت ها می توانید دوست های جدیدی پیدا کنید ‌و از این طریق روح خود را تقویت کنید. انجام فعالیت فیزیکی، از پیاده روی تا کار کردن در باغچه، باعث آزاد شدن اندورفین در بدن می شود و باعث ایجاد و تمرین تقویت اعتماد به نفس در شما خواهد شد.

۶ – تفکرات منفی و نگران کننده را از خود دور کنید

فکر کردن به موضوعات منفی و نگران کننده را رها کنید و به موضوعات بی ارزش فکر نکنید. اگر می توانید شرایط را بهبود دهید به هر طریقی که می توانید وضعیت را بهتر کنید اما اگر نمی توانید شرایط را تغییر دهید، خود را سرگرم کار دیگری کنید. تفکر منفی باعث تخریب موفقیت های فرد می شود. دوری از تفکر منفی و ایجاد تفکر مثبت یکی از راه های گوناگون برای تمرین تقویت اعتماد به نفس ما می باشد.

۷ – از تک تک لحظات خود لذت ببرید

شاید این کار ساده ای نباشد اما بهترین کار برای ساختن اعتماد به نفس این است که در لحظه زندگی کنید و از تمام لحظات خود لذت ببرید. فکر کردن به زمان های بد و ناگوار در طول روز، تنها باعث ایجاد تفکرات منفی می شود و اعتماد به نفس را مختل می کند.

اگر به لحظات بد فکر کنید، احساس بدی نسبت به خود پیدا می کنید و نمی توانید کارها را به خوبی انجام دهید. بنابراین در لحظه زندگی کنید، آن را گرامی بدارید، تلاش خود را بکنید و از آن لذت ببرید. با این کار، می توانید بهترین تلاش خود را به کار گیرید و احساس خوبی نسبت به خود و اطرافیان تان داشته باشید. پس از این به بعد، فکر خود را به سمت تفکرات منفی و ناراحت کننده نبرید و از این تمرین تقویت اعتماد به نفس استفاده کنید.

۸ – به یاد داشته باشید که زندگی بسیار کوتاه است

همواره باید به خاطر بسپارید که زندگی کوتاه است و شانس دوباره ای برای زندگی وجود ندارد پس از اولین شانس خود به خوبی استفاده کنید. همیشه باور داشته باشید که می توانید حتی در بدترین شرایط هم موفق باشید.
هر روز برای رسیدن به اهداف و رویاهای خود تلاش کنید. به قلب خود توجه کنید و برای رسیدن به آنچه دوست می دارید تلاش کنید. هرگز قدرت اعتماد به نفس را دست کم نگیرید. کارهایی که دوست دارید را انجام دهید تا زمانی که آن ها با توانایی دیگران برای انجامشان مداخله نداشته باشند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.