۱۰ تکنیک جدید برای توسعه شبکه سازی

توسعه شبکه سازی با مهارت های جدید

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در این مقاله قصد داریم به چند راهکار کلیدی برای توسعه شبکه سازی و رشد مهارت های ارتباطی شما اشاره کنیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

پادکست توسعه شبکه سازی

۱ – با شور و اشتیاق شبکه سازی کنید

واقعیت این است که مردم به افرادی جذب می شوند که شاد، پرانرژی، خوش بین و مشتاق هستند. اگر شما هم می خواهید در توسعه شبکه سازی های خود به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید، شور و اشتیاق بیشتر باید یکی از مهارت های ارتباطی شما باشد. در هنگام توسعه شبکه سازی، همواره انرژی مثبت داشته باشید.

زمانی که به صورت حضوری دیگران را می بینید و به شبکه سازی موثر با آن ها اقدام می کنید، مثبت باشید و از خود اشتیاق نشان دهید. به گرمی با دیگران احوالپرسی کنید و کاملا واقعی رفتار کنید. سعی کنید رفتاری کنجکاوانه داشته باشید. مثلا وقتی که تلفنی شبکه سازی می کنید بایستید. این کار به شما کمک خواهد کرد به صدای خود انرژی ببخشید و با علاقه و اشتیاق بیشتری، با دیگران ارتباط برقرار کنید.

سعی کنید به فردی مثبت تبدیل شوید. هیچ کس از شنیدن چیزهای منفی خوشحال نمی شود و از آن لذت نمی برد. مردم همواره دوست دارند چیزهای مثبت بشنوند. در نتیجه در برخورد با دیگران، محتاط باشید.

۲ – تلاش کنید گفتار و رفتار شما مثبت باش

یاد بگیرید که به صورت مثبت رفتار کنید. انرژی مثبت باید در گفتار و رفتار شما جریان داشته باشد. حتی در موقعیت های منفی روی جنبه های مثبت موضوع تمرکز کنید. درباره هر اتفاق و هر فردی، موضوع مثبتی برای گفتن پیدا کنید.

قبل از برگزاری جلسه ملاقات، اهداف خود را از آن جلسه مشخص کنید. وقتی درباره چیزی که از جلسه های توسعه شبکه سازی می خواهید صریح باشید، خیلی زود می توانید به اهداف شبکه سازی خود دست پیدا کنید. یادتان باشد که اهداف شما، باید اهدافی واقعی باشند که می تواند در جلسه انجام شود. همچنین به اهداف و نتایج بعد از جلسه فکر کنید.

قبل از برگزاری جلسه، آنچه می خواهید اتفاق بیفتد را بررسی کنید. شما باید قبل از موقعیت های توسعه شبکه سازی، به اتفاقی که می خواهید در طی جلسه اتفاق بیفتد فکر کنید. بهتر است موضوعاتی مانند کسب اعتماد طرف مقابل، رشد مهارت های ارتباطی، برقراری ارتباط و انگیزه دادن به اشخاص را جزو اهداف ارتباطی خود قرار دهید. داشتن این اهداف در ذهن، به شما کمک می کند که جلسات توسعه شبکه سازی را به سمت دلخواه خود هدایت کنید و شاهد نتایجی فوق العاده آن باشید.

۳ – برقراری یک ارتباط قابل اطمینان اهمیت دارد

اگر دقت کرده باشید، احتمالا دیده اید که مردم، با افرادی که به آن ها اعتماد دارند، بیشتر ارتباط برقرار می کنند. همکاری و همدلی میان افراد قابل اطمینان بسیار زیاد است. در نتیجه اگر می خواهید افراد به شما کمک کنند و در توسعه شبکه سازی های خود، به صورت دو طرفه سود کنید، تلاش کنید تا اطمینان افراد را جلب کنید.

تلاش کنید که روابطی قابل اعتماد بسازید. اگر می خواهید مردم به شما اعتماد کنند، در هنگام شبکه سازی به سود خود زیاد فکر نکنید و نگرش فروش و معامله را کنار بگذارید. در ابتدا از گفتگوهای کوتاه برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده کنید. بکوشید تا طرف مقابل خود را بشناسید. به او نیز اجازه دهید شما را بشناسد و در سطح شخصی و دوستانه با او ارتباط برقرار کنید. زمانی که دو طرف رابطه به هم اعتماد کنند، حمایت متقابل صورت می گیرد و به هر دو طرف، سود قابل توجهی می رسد.

۴ – برای کمک به دیگران شبکه سازی کنید

وقتی با نیت کمک به دیگران اقدام به توسعه شبکه سازی می کنید، هم از نظر عاطفی و هم از نظر اهداف ارتباطی سود این کار به شما خواهد رسید. یادتان باشد که هرچه در کمک به دیگران بیشتر تلاش کنید، برای رسیدن به اهداف خودتان نیز موفق تر خواهید بود و شاهد سود بیشتری خواهید بود.

از این پس، روی کمک به دیگران تمرکز کنید. از حالا به بعد، در هنگام توسعه شبکه سازی به این فکر کنید که برای اهداف دیگران چه کارهایی می توانید انجام دهید. مثلا فرض کنید که شخصی، اهداف تخصصی و شغلی خاصی دارد. در این صورت، شما باید به او کمک کنید و نرم افزارهای مرتبط و افراد حرفه ای مرتبط با آن شخص را به او معرفی کنید.

توسعه شبکه سازی

۵ – اجازه ندهید که دیگران شما را ناامید کنند

بعضی از افراد، واقعا در شبکه سازی حرفه ای هستند و مهارت های این کار را به خوبی آموخته اند. در این میان، تعدادی از افراد هستند که فکر می کنند توسعه شبکه سازی به معنای تعهد دادن به موفقیت دیگران است! این افراد همواره تمایل دارند که دیگران را به موفقیت برسانند و طبیعی است که در بسیاری از موارد، ناامید خواهند شد.

بنابراین به دیگران نشان دهید که به موفقیت و خوشبختی آن ها اهمیت می دهید. به دیگران نشان دهید که برای موفقیت آن ها ارزش قائل هستید و تلاش می کنید که زندگی آن ها را بهتر کنید. با این کار، اتفاقی که می افتد این است که دیگران از شما یاد می گیرند. البته این موضوع هم نسبی است. زیرا همیشه افرادی پیدا می شوند که نسبت به حرف های شما گارد می گیرند و سخنان و ماموریت شما را قبول نمی کنند.

۶ – توسعه شبکه سازی را یک فرآیند بدانید

شبکه سازی یک فرآیند مداوم از ملاقات ها، بحث ها، دلیل آوردن ها، به اشتراک گذاری دانش و دریافت کمک از دیگران است. شما باید هر کدام از بخش های فرآیند توسعه شبکه سازی را مهم بدانید.

اولین ملاقات را اولین گام در توسعه شبکه سازی بدانید. وقتی اولین بار، کسی را می بینید به مدتی طولانی فکر کنید و ببینید چه کارهایی می توانید انجام دهید. اولین ملاقات، یک گام ابتدایی در توسعه شبکه سازی است. تلاش نکنید که همه کارها را در جلسه اول ملاقات انجام دهید. ملاقات اول را به عنوان فرصتی برای ایجاد سکوی اعتماد سازی و قوی تر کردن روابط خود بدانید.

۷ – اعتماد یکی از اصول مهم در توسعه شبکه سازی است

در موقعیت های شبکه سازی، شما باید اعتماد طرف مقابل را به دست بیاورید. بیشتر افراد خجالتی، در موقعیت های اجتماعی خجالت می کشند؛ زیرا از شنیدن مخالفت سایر مردم اجتناب می کنند. خجالت، نشان دهنده فقدان اعتماد به خود و مردم است. عدم اعتماد افراد خجالتی به این خاطر است که آن ها فکر می کنند سایر افراد در تعاملات اجتماعی، دل سوز و حامی آن ها نیستند و به نوعی سعی در تحقیر آن ها دارند.

۸ – دیگران را به عنوان افرادی مهربان و حامی خود بدانید

برای موفقیت در شبکه سازی باید خجالت را کنار بگذارید. این نگرش را در خود ایجاد کنید که دیگران، افرادی مهربان و حامی شما هستند و به موفقیت شما علاقه دارند. با این نگرش، می توانید به حمایت دیگران اعتماد کنید و کمتر مضطرب شوید یا خجالت بکشید.

۹ – کیفیت و کمیت را در توسعه شبکه سازی رعایت کنید

شبکه شما، مانند پولی است که در بانک سرمایه گذاری کرده اید. همان طور که حساب بانکی و خانه شما، سرمایه های مالی شما هستند و آموزش، سرمایه فکری شما است، شبکه شما و افراد داخل شبکه نیز سرمایه های اجتماعی شما هستند. ارزش شبکه ای که شما می سازید، به تعداد افرادی که می شناسید و شغل آن ها است.

در شبکه های خود باید به این توجه کنید که با دیگر افراد ارتباط خود را حفظ کنید و با آن ها تعامل داشته باشید. بدانید که این افراد، دارایی باارزش شما هستند و شما باید دارایی خود را حفظ کنید. یادتان باشد که با نگهداری از سرمایه اجتماعی خود، می توانید سرمایه مالی خود را افزایش دهید و به دارایی های بیشتری دست پیدا کنید.

۱۰ – شبکه خود را مانند دارایی باارزش خود بدانید و از آن مراقبت کنید

با افراد شبکه خود همان گونه رفتار کنید که با طلا و جواهرات تان رفتار خواهید کرد. دائما تلاش کنید که شبکه خود را بزرگ کنید و تعداد افراد عضو شبکه خود را افزایش دهید. همیشه ارزش شبکه تان را به خودتان یادآوری کنید. از خود بپرسید که آیا به تازگی، افراد جدید را ملاقات کرده اید یا خیر؟ آیا به صورت حضوری یا تلفنی با افراد شبکه خود صحبت کرده اید؟ آیا افراد جدید را به دیگران معرفی کرده اید؟ دوست دارید سرمایه اجتماعی شما به چه شکل برایتان سودآوری کند؟ آیا موفق شده اید کمک و حمایت افراد شبکه خود را به دست بیاورید؟ وقتی این سوالات را از خودتان بپرسید، می توانید برای بهبود شبکه خود و گسترش آن برنامه ریزی کنید. در این بررسی ها، ممکن است بفهمید که سرمایه اجتماعی شما به سرمایه گذاری بیشتری نیاز دارد و باید با افراد جدید و مهم، ارتباط برقرار کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.