۵ دلیل جذابیت عکاسان

۵ دلیلی که نشان می دهد عکاسان به طور غیر ‏معمولی جذاب هستند

مفهوم جذابیت مهم است و تعریف آن آسان نیست. قطعا بدیهی ترین جنبه جذابیت، ظاهر فیزیکی است اما این کافی نیست. برای مثال جک نیکلسون را در نظر بگیرید. او خوش تیپ نیست. ظاهر ورزشکاری هم ندارد اما حتما ویژگی ظاهری خاصی دارد که او را نزد خانم ها بسیار جذاب کرده است. عوامل متعددی وجود دارد که می تواند یک نفر را جذاب تر از دیگران کند. در بعضی موارد، اعتماد به نفس زیاد است که موجب جذابیت یک شخص می شود. حرفه شخص چطور؟ آیا می تواند یکی از دلایل جذابیت باشد؟ دلایل جذابیت عکاسان چیست؟

پادکست ۵ دلیل جذابیت عکاسان

بر اساس یک مطالعه انجام شده در مورد دانشجویان دانشگاه پنسیلوانیا توسط پروفسور اسکات باری کافمن، خلاق بودن شخص یکی از مهمترین عوامل جذابیت اوست. اگر شما یک عکاس حرفه ای هستید، خوشحال خواهید شد اگر بدانید در لیستی که موسیقیدان ها در صدر آن قرار دارد، شما جایگاه هفتم را دارید. با این حال، اگر تمام فعالیت های خلاقانه مربوط به موسیقی را در هم ادغام می کردیم و ورزش را نیز از این لیست حذف می کردیم چون کار خلاقانه ای نیست و به آمادگی جسمانی مربوط می شود، جذابیت عکاسان حتی رتبه بالاتری را به خود اختصاص می دادند. چه چیزی موجب جذابیت عکاسان می شود؟ برای این امر عوامل متعددی وجود دارد!

۱ – در هر چیزی زیبایی را جستجو می کنند

جذابیت عکاسان حرفه ای به این دلیل است که همیشه به دنبال الهام گرفتن و یافتن چیزهای جدید هستند. چشم آن ها دائما در جستجوی زاویه، ترکیب و نورپردازی است که این امر به آن ها کمک می کند تا شاهکارهای بعدی خود را خلق کنند. این دیدگاه، به شکل بی قید و شرطی به زندگی روزمره آن ها منتقل می شود، به طوری که حتی زمانی که قصد عکاسی ندارند نیز ذهن شان به سمت زیبایی های یک صحنه خاص می رود.

آن ها سعی می کنند دیدگاه خود را در مورد چیزهای مختلف تغییر داده و بر روی زیبایی ها تمرکز کنند و واقعا می توانند زیبایی را در هر چیز و هر کس پیدا کنند! جذابیت عکاسان به این دلیل است که زیبایی را در سخت ترین مکان ها پیدا می کنند و به آن خیره می شوند. این یک استعداد فوق العاده است؛ تغییر نحوه نگاه یک فرد به جهان.

عکاس خلاق

۱ – افراد خلاقی هستند

خلاقیت از یک هنرمند به هنرمند دیگر و همچنین از یک رشته هنری به رشته دیگر متفاوت است، اما در هر صورت در شکل گیری شخصیت هنری یک هنرمند نقش به سزایی دارد. تمایزی در زندگی هنرمندان وجود دارد که به طور مستقیم به روح خلاقانه آن ها نسبت داده شده است و موجب منحصر به فرد بودن هنر آن ها می گردد. عکاسی یک راه خوب برای ایجاد شیوه زندگی متمایز است، به شما یک ذهنیت عجیب و غریب و صادقانه می دهد.

فکر نمی کنم که زندگی دو عکاس در هر نقطه از جهان به طور کلی با یکدیگر یکسان باشد. هر کس می تواند با چند راهنمایی ساده، عکس های عالی بگیرد اما اصالت و ارزش هنری عکس ها اهدافی است که برای رسیدن به آن باید استعداد لازم را داشته باشید و در این رشته به یک شخص حرفه ای تبدیل شده باشید. مستند سازی لحظات خاص، یک کار کلی است که هر شخصی می تواند انجام دهد و امروزه هر کدام از ما عکاس محسوب می شویم.

اما فقط یه عکاس حرفه ای، هنرمند و خلاق است که می تواند این رویدادهای واقعی را به زیباترین شکل ممکن ثبت کند و این خلاقیت است که کار او را به اثری هنری تبدیل می کند و همین است که موجب جذابیت عکاسان می شود؛ خلاقیت در هر رشته هنری و در کل زندگی بسیار مهم و ارزشمند است.

بیشتر بدانیم : شبکه سازی چیست؟

۳ – مدام در حال تغییر مکان زندگی هستند

دلیل جذابیت عکاسان به این خاطر است حداقل زمانی که جوانتر هستند و تازه شروع به کار کرده اند، تنوع در محیط زندگی و کسب و کار خود را دوست دارند. به زندگی یک عکاس حرفه ای دقت کنید. واقعا چند حرفه دیگر وجود دارد که به شما این امکان را می دهد که به هر بهانه ای سفر کنید. آیا عکاس یک رشته خاص هستید مانند عکاس ورزشی، عکاس مد و … ؟

شما برای انجام فعالیت های عکاسی خود باید سفر کنید. افرادی که زیاد سفر می کنند، با فرهنگ های مختلف در تماس هستند و به یک دیدگاه جهانی می رسند و داستان های فرهنگ های مختلف که بسیار جذاب است را می شنوند و با آن ها آشنا می شوند. اگر چه شیوه زندگی آن ها ممکن است سخت و دشوار به نظر برسد، اما حتما انسان های مرتب و سازمان یافته ای می شوند.

آن ها نیاز دارند تا تجهیزات عکاسی را بسته بندی کنند و با خود به همه جا ببرند که کاری بسیار پرهزینه ای است. پس یاد می گیرند که هنگام بسته بندی، تجهیزات ضروری و مورد نیاز و ارزشمند را با خود ببرند. یکی دیگر از علل جذابیت عکاسان بیشتر به این خاطر است که بیشتر از یک زبان صحبت می کنند که این مهارت های ارتباطی به نوبه خود بسیار جذاب است.

جذابیت عکاسان

۴ – افرادی مستقل و آزاد هستند

یکی دیگر از دلایل جذابیت عکاسان به این خاطر است که آن ها افرادی آزاد و مسقل هستند که کنترل کارها را در دست دارند و با افراد دیگر همکاری می کنند. این نوع آزادی آن ها معمولا از یک اعتماد به نفس سالم حاصل می شود و همچنین باعث می شود افرادی که با آن ها در ارتباط هستند نیز اعتماد به نفس پیدا کنند.

هنگامی که شما کارها را به تنهایی انجام می دهید، باید بتوانید تمام کارها را مدیریت کنید. هر اشتباهی که انجام می دهید تاثیر منفی زیادی بر روند کاری شما خواهد داشت. این افراد معمولا افراد توانا و مسئولی خواهند بود که می توانند روابط مناسبی با شریک خود برقرار کنند. اکثر آن ها زندگی مدرنی خواهند داشت که نتیجه سفرهایشان است.

عکاسان به دلیل فشرده سازی نسبی تجهیزات و ارزش زیاد تجهیزات عکاسی، اغلب هدف حملات دزدان خیابانی در هر کشوری از جهان هستند و این واقعیت به این معناست که باید موارد امنیتی را به شدت رعایت کنند و مراقب خطرات احتمالی باشند. شاید بتوان یکی دیگر از دلایل جذابیت عکاسان را به این خاطر دانست که آن ها طراحان خوبی برای ایجاد امنیت هستند. این که شخصی بتواند فرد متکی به خود و مستقل باشد و بر روی پای خودش بایستد، یک ویژگی بسیار جذاب برای هر مرد و زنی به شمار می رود.

۵ – همیشه در حال ملاقات با افراد جدید هستند

جذابیت عکاسان به این خاطر است که آن ها بیش از هر شخص دیگری که در سایر حرفه ها مشغول کار هستند، و به ارتباط با افراد مختلف نیاز دارند. حرفه آن ها مستلزم ملاقات و کار با بسیاری از افراد مختلف است. این ملاقات ها بسیار متنوع است و محیط های اجتماعی متفاوتی دارد.

یکی دیگر از دلایل جذابیت عکاسان برخورداری از مهارت های ارتباطی بالا است، که آن ها همیشه می توانند یک موضوع مشترک برای گفتگو با افراد در زمینه های مختلف پیدا کنند. هر کسی صبر و بردباری برای دیدار با افراد جدید را ندارد و قادر به انطباق خود با افراد مختلف نیست.

گاهی اوقات دایره ای از دوستان ممکن است کل روابط یک شخص باشد. جذابیت عکاسان به این خاطر است که آن ها معمولا افراد خوشرویی هستند. به علاوه این روزها، هر کسی می خواهد عکس های خوبی از خود داشته باشد و این میلی بسیار وسوسه برانگیز است؛البته این حرف ما بیشتر جنبه ی خوشی داشت!

همان طور که می بینید، دلایل زیادی وجود دارد که شما ممکن است بخواهید حرفه ای عکاسی کنید. با این که بسیاری از مردم به این حرفه علاقه مند هستند، اما برای رسیدن به این هدف کار و تلاش زیادی لازم است. پس شروع به کار کنید. این امر به DSLR ختم نمی شود و به کسب علم و دانش و مهارت در این رشته نیاز است. خلاقیت و سبک شخصی است که می تواند شما را به یک هنرمند منحصر به فرد تبدیل کند. برای رسیدن به این هدف به سال ها تمرین و کار نیاز است تا به سطح حرفه ای در این صنعت و همچنین جذابیت عکاسان دست پیدا کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.