۷ روش ساده و کاربردی برای جذاب به نظر رسیدن شما

برای جذاب به نظر رسیدن چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟!

جذاب به نظر رسیدن کار پیچیده ای نیست و نیاز به رمز و راز ویژه ای ندارد با این حال در مهارت های ارتباطی یکی از مسائلی است که افراد همواره با آن دست و پنجه نرم کرده اند. دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در این مقاله قصد داریم با معرفی چند روش به شما در جذاب به نظر رسیدن کمک کنیم. با استفاده از این راهکارها می توانید طرز تفکر دیگران را نسبت به خودتان تغییر دهید و به شخصی والا مقام در یک جمع تبدیل شوید. لطفا با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

پادکست ۷ روش ساده و کاربردی برای جذاب به نظر رسیدن شما

خیلی از ما در طول زندگی خودمان با انسان هایی رو به رو شده ایم که به اصطلاح به راحتی با مردم اطراف خود ارتباط برقرار می کنند و برای نمونه اگر در جمع کارکنان یک شرکت باشند، پس از پایان جلسه با چهره ای خندان و در حالی که در حال صحبت با مدیر شرکت هستند بیرون می آیند. درست است؛ این افراد در روابط اجتماعی خودشان افراد توانایی هستند، اما تنها مهارت های ارتباطی و روابط عمومی خوب تعیین کننده ی نوع طرز فکر دیگران در مورد ما نیست.

چنین اشخاصی با پیگیری راهکارهای جذاب به نظر رسیدن به افرادی دوست داشتنی تبدیل شده اند که همه دوست دارند با ایشان وقت بگذارنند. به طور معمول این گونه اشخاص در مجموعه رفتارهای خود با دیگران طوری برخورد می کنند که گویی جذاب به نظر رسیدن مخصوص برخی انسان هاست و سایرین نمی توانند چنین ویژگی داشته باشند، اما چنین چیزی حقیقت ندارد و با راهکارهایی که در ادامه ذکر خواهیم کرد به فردی دوست داشتنی تبدیل خواهید شد.

لبخند زدن

۱ – لبخند بر روی لب داشته باشید

شما نمی توانید چهره ی خود را تغییر دهید و به فرض اگر این چهره نقصی هم داشته باشد آن را برطرف نمایید، اما لبخند زدن می تواند به راحتی در جذاب به نظر رسیدن شما تاثیر به سزایی داشته باشد. یک چهره ی خندان شما را فردی قابل اعتماد نشان داده و به دیگران القا می کند که فردی دوست داشتنی و جذاب می باشید. بر اساس پژوهش های اخیر هر چقدر که چهره ی یک فرد خوشحال تر به نظر بیاید آن فرد مورد اعتماد تر نیز می باشد.

۲ – سعی کنید با مهارت هایی که دارید جذاب به نظر بیایید

سوزان دی یاناش، استاد مدیریت در دانشگاه سیاتل می گوید هر کدام از ما مهارت ها و استعدادهایی داریم که به آن اهمیت می دهیم و هنگامی که در خانه و یا محیط اداری هستیم از این استعداد و مهارت ها بهره می گیریم. تمرین کنید تا مهارت خود را گسترش دهید و با استفاده از همین مهارت به فردی جذاب در میان اطرافیان خودتان تبدیل شوید. برای نمونه وقتی شما در یک مسئله نسبت به دیگران بهترین باشید همیشه سایرین نزد شما خواهند آمد و از شخص شما تقاضای کمک خواهند کرد.

۳ – بالا انداختن ابروها برای جذاب به نظر رسیدن

معمولا مجریان تلویزیونی در هنگامی که در حال اجرای برنامه ی خود هستند حالات چهره ی خود را نسبت به هر خبری تغییر می دهند. این ها حالاتی از چهره هستند که هر شخصی پیش از آن که به عنوان مجری روی آنتن برود با آن ها آشنا خواهد شد. اما همه ی ما که مجری تلویزیون نیستیم و قرار است در جامعه زندگی کنیم، پس برای جذاب به نظر رسیدن چه کنیم؟

یکی از مجریان محبوب تلویزیون آمریکا در این باره می گوید که جذابیت یک فرد می تواند از حالت ابروهای او تعیین شود. برای این کار کافی است تا ابروهای خود را مقداری بالا دهید تا حالت چهره ی شما دچار دگرگونی خاصی شود. وقتی به دیگران نزدیک می شویم، بایستی سه حرکت را انجام دهیم تا به آنان ثابت کنیم فردی قابل اعتماد و دوست داشتنی هستیم، اول بالا بردن ابروها و بعد کج کردن سر به صورت ملایم و سپس یک لبخند ساده؛ البته به یاد داشته باشید که تمامی این کارها به خصوص بالا بردن ابروها باید در کسری از ثانیه انجام شود تا تاثیرگذاری لازم را به همراه داشته باشد.

انرژی مثبت دادن به دیگران

۴ – به دیگران انرژی مثبت انتقال دهید

پژوهشگران می گویند یکی دیگر از نکات لازم برای جذاب به نظر رسیدن آن است که نقاط مثبت دیگران را برای آن ها بیان کنیم تا آن ها متوجه احترام ما نسبت به خودشان گردند. شما با این کار ثابت خواهید کرد که به دیگران اهمیت می دهید و احساس خوبی در وجودشان خلق خواهید کرد. نکته ی تاثیرگذار دیگر آن است که هنگام صحبت کردن با دیگران باید به رنگ های چشم او متمرکز شوید، در این صورت اینطور به نظر خواهد آمد که شما نسبت به صحبت های فرد مقابل علاقه مند می باشید.

۵ – نقاط اشتراک را پیدا کنید

حتی اگر با فرد مقابل خود اختلاف نظر دارید، سعی کنید نقاط اشتراک را پیدا کرده تا به فردی دوست داشتنی تبدیل شوید. هیچ کس دوست ندارد وقت خود را برای کسی بگذارد که نه تنها از نظر فکری با وی فاصله ی بسیاری دارد، بلکه نسبت به عقاید او احترام قائل نیست. این نقطه ی اشتراک می تواند هر چیزی باشد، مانند شهر محل تولد یا متولد چه ماهی بودن؛ و این گونه شما رابطه تان را با فرد مقابل به مرحله ی جدیدی وارد می کنید.

۶ – یکی از راه های جذاب به نظر رسیدن توجه به بدن دیگران است

حرکات بدن فرد مقابل خود را تکرار کنید، این رفتار یعنی شما و طرفتان به توافق رسیده اید و با یکدیگر هم نظر و هم عقیده می باشید. این نکته هم چنین می تواند به تستی برای طرف رو به روی شما تبدیل شود و به شما ثابت کند که آیا او قابل اعتماد است یا خیر. اگر هر کاری که شما کردید فرد مورد نظر نیز انجام داد، یعنی شما با وی هم نظر هستید. افرادی که در کار تجارت فعال هستند می توانند از این راهکار استفاده کنند و نتایج فوق العاده ای بگیرند.

تکنیک هانسل گرتل

۷ – تکنیک هانسل و گرتل چیست؟

یکی از اشتباهات بزرگ ما آن است که در هنگام آشنایی با افراد جدید، مدام از خودمان حرف می زنیم و اطلاعات شخصی خود را در مقابل آن ها قرار می دهیم. چنین رفتاری می تواند حوصله ی فرد مقابل ما را سر ببرد. به جای چنین کاری مثل داستان هانسل و گرتل کم کم اطلاعات خود را برای دوست جدیدتان فاش نمایید. به این ترتیب آن ها را کنجکاو خواهید کرد تا نسبت به شما بیشتر بدانند و این راهکار مهمی است که در جذاب به نظر رسیدن تا حد زیادی می تواند تاثیرگذار باشد.

موقعیت هایی نیز وجود دارند که دوست دارید خیلی زود در دل دیگران جا باز کنید. در چنین حالاتی استفاده از جملاتی مثل «به نظر می رسد که ۲۵ تا ۳۰ ساله باشی» تایید یا مخالفت فرد مقابل را به دنبال خواهد داشت و این خود شروعی برای یک بحث تازه می باشد.

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم امیدواریم این ۷ تکنیک برای جذاب به نظر رسیدن هرچه بیشتر شما مفید واقع شده باشد. لطفا ما را با نظرات و انتقادات سازنده خود راهنمایی کنید.

1 نظر
  1. فرشاد می گوید

    عالی بود
    عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.