۸ دروغی که برخی از حامیان قانون جذب به شما می گویند

با دیدگاه های غلط حامیان قانون جذب آشنا شوید

شاید جالب باشد که بدانید قانون جذب یکی از مفاهیمی است که همواره مدافعان و مخالفان بسیار زیادی دارد و همین مسئله باعث می شود که جنجال های بسیاری بر اثر آن به وجود بیاید. این قانون همواره عنوان می کند که اگر دائما به چیزی فکر کنید، می توانید آن را از طریق کائنات دریافت نمایید و به موفقیت یا عدم موفقیت برسید. بسیاری از حامیان قانون جذب بر این عقیده اند «چیزهایی که شبیه هم هستند، همواره همدیگر را جذب می کنند».

این مسئله به این معنی است که افکار مثبت همواره با نتایجی مثبت و افکار منفی همواره نتایج منفی را با خود به دنبال دارد. اما تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که آیا واقعا قانون جذب حقیقت دارد؟! دوستان عزیز سایت آگاه باشیم، در این مقاله در نظر داریم ۸ حقیقتی که بسیاری از روانشناس ها به آن معتقد هستند و باعث به چالش کشیده شدن باورهایتان می شود را به شما عزیزان معرفی کنیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

فیزیک

۱ – قانون جذب شبه علمی متافیزیکی است

حامیان قانون جذب بر این باورند که این قانون بر پایه نظرات علمی بنا شده است. اما جالب است که بدانید در خوشبینانه ترین حالت می توان آن را جزو شبه علمی متافیزیکی دانست، که بر پایه فرضیات غلط، بی اساس و اغلب ناقص بنا شده است. شاید جالب باشد که بدانید فهرست های بسیار طولانی و غلطی در این قانون گنجانده شده است که بیان آن در این مطلب از حوصله شما خارج است. اما جالب است که چند مورد از مطالبی که به ظاهر علمی می باشد را با شما در میان بگذاریم:

• الکترون ها دارای بار مثبت می باشند.

• در فیزیک همواره شبیه ها به سمت یکدیگر جذب می شوند.

• تفکر می تواند باعث سوختن ماده مغز شود.

• تنها اِتِر رسانای نور و فکر می باشد.

• در ارتفاعات بالا، اکسیژن بیشتر و هوای بهتری برای نفس کشیدن وجود دارد.

۲- در قانون جذب به اقدام و عمل احتیاجی نیست

قانون جذب اذعان دارد تنها زمانی می توانید به افکار خود جامه عمل بپوشانید که به طور واقعی باور داشته باشید که به آن هدف دست پیدا کرده اید. استر هیکس که از تعلیم دهندگان این علم می باشد، همواره عنوان می کند «شما به این دنیا نیامده اید که چیزی را با عمل به دست آورید». همه ما به این مسئله باور داریم برای این که بتوانیم به خواسته ها و اهدافمان دست پیدا کنیم، باید اقدام و عمل را در پیش بگیریم. اما حامیان قانون جذب کاملا خلاف این مسئله فکر می کنند و فرضیات آن ها کاملا متناقض است.

۳- قانون جذب هیچ هدف اصولی و عمیقی ندارد

به دست آوردن پول و ثروت از جمله مواردی است که افراد برای رسیدن به آن تلاش می کنند. اما در قانون جذب، این کائنات است که اهداف زندگی را برای افراد معلوم می کند. این گونه افراد اهداف خود را با توجه به خواسته های شان انتخاب می کنند نه ارزش هایشان! و همین علت است که چون اهداف اصولی و عمیقی در دستور کار آنان قرار ندارد، انگیزه ای نیز برای رسیدن به آن اهداف و موفقیت در دسترس نیست.

۴- در قانون جذب برای رسیدن به خواسته ها، به برنامه ریزی احتیاجی ندارید

اگر این مسئله را قبول داشته باشید که برای رسیدن به اهدافی که در زندگی تعیین کرده اید به گونه ای رفتار کنید که گویی به آن دست پیدا کرده اید، دیگر هیچ نیازی به برنامه ریزی نخواهید داشت. به عقیده حامیان قانون جذب هنگامی که شما برای اهداف و برنامه ای که در زندگی دارید برنامه ریزی می کنید، به این معنی است که به هدف خود ایمان ندارید و در نتیجه نمی توانید به آن دست پیدا کنید.

حامیان قانون جذب بر این عقیده هستند که شک یک احساس منفی بوده و باعث می شود که احساسات منفی بسیار زیادی به سمت شما حرکت کنند و در نتیجه شما را از رسیدن به هدف باز دارند. طی تحقیقاتی که صورت گرفته محققان به این نتیجه رسیده اند که این تفکر تنها می تواند رضایت کوتاه مدت را با خود به همراه داشته باشد، اما نمی تواند نقشی در افزایش انگیزه و شانس دست یابی به اهداف و موفقیت را ایفا کند.

۵ – در قانون جذب برنامه ریزی زمانی برای دستیابی به هدف معنا و مفهومی ندارد

حامیان قانون جذب می گویند که نباید برای رسیدن به هدفمان برنامه ریزی زمانی داشته باشیم. به واسطه همین عقیده هیچ نیازی به زمان بندی و یا تعیین موعد رسیدن به هدف نیست. در واقع این قانون می گوید که برای کائنات هیچ نیازی به زمان نیست تا خواسته هایتان را برآورده سازد. اما طی مطالعات مختلفی که صورت گرفته در اختیار داشتن یک جدول زمانی برای رسیدن به اهداف از مهمترین مسائل و نکاتی است که برای رسیدن به موفقیت باید به آن دقت نمایید.

رسیدن به هدف

۶ – در قانون جذب دست یابی به هدف هیچ چالشی ندارد

حامیان قانون جذب، چالش ها را جزو افکار منفی می دانند و همواره بر این عقیده هستند که باید از آن دوری کرد. اگر شما بر این باور باشید که به هدفتان دست پیدا کرده اید، دیگر هیچ نیازی به چالش نخواهید داشت. اما نکته ای که در این رابطه وجود دارد، این است که چالش ها و برنامه ریزی هایی که برای اهداف در نظر گرفته می شود، این امکان را به وجود می آورد تا نکات جدیدی در زندگی بیاموزید و مسیر موفقیت با لذت بیشتری طی شود. در صورتی که این قانون هیچ جایی را برای شناسایی چالش ها در نظر نمی گیرد.

۷- در قانون جذب جایی برای همدلی وجود ندارد

حامیان قانون جذب بر این عقیده هستند که شرکت در فعالیت هایی که با همدلی همراه است، می تواند بار منفی به دنبال داشته باشد. والاس واتلز که از بنیان گذاران قانون جذب می باشد، همواره می گوید: «هیچ گاه از فقر حرف نزنید و حتی در رابطه با آن کنکاش نکنید زیرا این کارها باعث می شود که فلاکتی به سراغ شما بیاید که از بین بردن آن بسیار سخت و دشوار است» از همین رو اگر به قانون جذب باور دارید باید خود را از شغل هایی که منفعتی به دیگران میرساند دور کنید. اما نکته جالب اینجاست که طی تحقیقاتی که صورت گرفته شرکت در اینگونه فعالیت ها آن هم به صورت داوطلبانه برای هر دو طرف، منفعت بسیار زیادی را به همراه دارد.

۸- در قانون جذب باید از حمایت برحذر بود

قانون جذب همواره می گوید که شما همان چیزی را به سمت خود می کشانید که فکرتان را به خود مشغول کرده است. از رو حامیان قانون جذب می گویند، باید از شرکت و همکاری در حمایت از بیماران جسمی و ذهنی پرهیز کنید. در صورتی که مطالعات نشان می دهد این گروه ها دید افراد را به جامعه و محیط اطراف باز کرده و منفعت بسیار زیادی را با خود به دنبال دارد. این در حالی است که حامیان قانون جذب همواره در این موارد هشدار می دهند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.