درمان سنتی انسداد روده با روش های خانگی

روش های درمان سنتی انسداد روده با داروهای گیاهی

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم قبلا در مورد انسداد روده، علائم، نشانه ها و چگونگی تشخیص آن به طور مفصل صحبت کردیم. اکنون در این مقاله قصد داریم به روش های درمان سنتی انسداد روده از دیدگاه طب سنتی و گیاهی بپردازیم. به شما اطمینان می دهیم این راهکارهای درمان سنتی انسداد روده نه تنها بدون عوارض بوده و هیچ وقت چندانی از شما نمی گیرند، بلکه در جلوگیری از انسداد روده نیز بسیار موثر و کارساز هستند، پس در ادامه با ما همراه باشید.

پادکست درمان سنتی انسداد روده با روش های خانگی

نوشیدن آب

محققان و کارشناسان طب آب را درمان و پبشگیری کننده از تعدادی از بیماری ها می دانند. نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در طول روز، فعالیت روده شما را طبیعی نگه می دارد. رعایت و عمل به این نکته، برای کسانی که مشکلات روده ای مثل یبوست یا نفخ شکم دارند نیز مهم است.

رژیم غذایی سالم

غلات کامل، میوه ها و سبزیجات تازه و پرخاصیت به عنوان درمان سنتی انسداد روده استفاده می شوند. سعی کنید از مصرف گوشت قرمز و مواد غذایی فرآوری شده اجتناب کنید تا مشکلات روده ای شما حل شوند.

تمیز کردن روده

انجام این کار موجب جلوگیری از انسداد روده، پیچ خوردگی و بیماری های مربوط به دستگاه گوارش خواهد شد. بنابراین هر چند وقت یک بار آن را انجام دهید.

ورزش کردن

ورزش

تحرک و فعالیت روزانه، باعث می شود دستگاه گوارش نیز حرکت کند. ورزش روزانه باعث گردش بهتر خون در بدن شده و این کار موجب از بین رفتن بسیاری از مشکلات مثل پیچ خوردگی روده می شود. بنابراین یکی از روش های درمان سنتی انسداد روده همین ورزش کردن و تحرک می باشد.

استفاده از آلوی خشک

کسانى که روده هاى تنبلى دارند اگر قبل از صرف ناهار و شام، ۱۰ تا ۱۲ عدد آلوى سیاه خشک را مصرف نمایند و شاهد نتایج شگفت انگیز آن خواهند بود. طرز مصرف آن به شکل زیر است:

قبل از خوردن شام، ۱۰ تا ۱۲ آلوچه خشک را جدا کرده و گوشه اى از آن را با کارد شکاف بدهید و یک ساعت در آب بخیسانید. سپس آب به دست آمده را، یک تا سه ساعت بجوشانید و سه بار آب آن را با آب گرم عوض کنید و آن را تا گرم است در آغاز وعده اصلی غذایی مصرف کنید.

مصرف روغن زیتون

مصرف یک قاشق سوپ خورى روغن زیتون در اول صبح، علاوه بر این که هیچ گونه دل دردى به وجود نمى آورد، مجارى روده ها را چرب می کند. و به غذا اجازه می دهد راه خود را در روده آرام طی کند، بنابراین استفاده از این روغن برای کسانی که به دنبال درمان سنتی انسداد روده هستند توصیه می شود.

چند روش خانگی برای درمان سنتی انسداد روده

از غذاهایى که گاز تولید مى کنند استفاده نکنید. مثلاً از خوردن پیاز و لوبیا یا غذاهاى چرب و سنگین که هضم آن ها سخت تر است خودداری کنید. سعی کنید بیشتر میوه و سبزیجات مصرف کنید. زیرا براى دستگاه گوارش بسیار مفید هستند، به دلیل حجیم بودن، باعث تحریک بهتر و هضم مناسب در روده می شوند. براى پاکسازی روده از میکروب ها، می توانید آویشن و کاکوتى را به همراه ماست و دوغ بخورید.

بادیان و انیسون نیز از جمله سبزی هایی هستند که در ضد عفونى کردن روده ها کمک بزرگى مى کنند. سیر و پیاز و تره هم در عمل ضد عفونى کردن روده ها مؤثر هستند. خوردن ناردان، خاکشیر، شکر سرخ و حتی سیر و پیاز و تنقیه با ریشه ی گل خطمى، داروهاى مناسبی برای زدودن تعفن از روده محسوب می شوند.

پرتقال می تواند باد شکم را دفع و دستگاه گوارشی را نرم کند. گیاه کلم نیز عملکرد و فعالیت روده ها را تقویت کرده و موجب پاکسازی میکروب ها و ضدعفونی می شود. مصرف کلم، آهک، گوگرد و املاح پتاسیمی را وارد بدن کرده و روده ها را ضد عفونى می کند. سپس به خاطر طبیعت سلولزى خود، باعث انقباض بهتر می شود.

ورم روده بزرگ به خاطر انسداد روده ها ایجاد می شود. پس براى بهبود شرایط بیماری و درمان گیاهی انسداد روده ها، پرتقال و مرکبات را می توان بهترین و طبیعى ترین دارو دانست. البته باید از رژیم پرتقال استفاده و به جاى غذاهاى دیگر، موز مصرف کرد.
براى ورم روده یا کولیت باید هر ساعت یک لیوان آب انگور میل کرد و فرداى آن روز هر یک ساعت یک بار، مقداری آب لیمو خورد. البته به اندازه آب نصف یا یک لیمو کفایت می کند. این فرآیند باید در هر روز از ۱۲ الی ۱۴ ساعت ادامه یابد و شب ها نیز غذایی خورده نشود.

در درمان عفونت هاى روده اى و حتى زخم مجارى روده ها از هویج کمک مى گیرند. تنقیه با آب نیم گرم چغندر، برای رفع ورم روده گرفتگى سودمند است.طبق تحقیقاتی مشخص شده است که شاهى آبى داراى مقادیر مناسبی از آنتى بیوتیک طبیعی است و می تواند فوق العاده موثر باشد. به طوری که اگر کسى زخم هایی کوچک در روده داشته باشد با مصرف ۲۰ گرم شاهى آبى به صورت روزانه، به سرعت درمان خواهد شد. بنابراین دیگر نیازی به پنى سیلین که برای موارد خیلى وخیم و سخت استفاده می شود، نخواهد بود.

جعفری نیز روده ها را ضد عفونى می کند. براى رهایی از شر گاز روده، ۱۵ گرم تخم رازیانه را در یک لیتر آب جوشانده و به همراه هر غذا یک فنجان آن را مصرف کنید. جوشاندن پوست تازه پرتقال یا نارنج و مصرف آن، می تواند روده ها را پاکسازی و ضدعفونی کند.

همچنین می توانید تعدادی سیب را با پوست قطعه قطعه کرده به مدت ۱۵ دقیقه در ۱ لیتر آب بجوشانید. پس از افزودن مقداری گیاه شیرین، از آن استفاده کرده و خواص درمانی اش را تجربه کنید. ترنجبین در بیماری های مربوط به روده به مقدار ١٠ تا ٧٠ گرم، مصرف می شود.

۳ قاشق سوپ خورى تخم کتان در یک لیتر آب بجوشانید و براى درمان ورم روده کوچک مصرف کنید.برگ بو اجازه ایجاد عفونت به روده ها را نمی دهد و مقدار مصرف آن ۴ گرم در یک لیوان آب جوش است.
جوشانده زغال اخته فرنگى، به مقدار یک مشت در نصف یک لیتر آب به همراه مقداری شکر، برای درمان سنتی انسداد روده بسیار موثر و کارساز است. برای استفاده از آن، جوشانده را روزانه به اندازه ۴ تا ۶ فنجان میل کنید.

100%
نظرسنجی
  • لطفا به مطلب بالا امتیاز دهید بدهید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.