درمان گیاهی بیماری های قلبی و عروقی از دیدگاه طب سنتی

روش های درمان گیاهی بیماری های قلبی و عروقی با طب سنتی

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در مقاله ی قبل در مورد بیماری های قلبی و عروقی و چگونگی درمان آن از طریق طب سنتی اشاره کردیم. در این مقاله می خواهیم سایر روش های درمان گیاهی بیماری های قلبی و عروقی را برای شما عزیزان شرح دهیم. لطفا در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

پادکست درمان گیاهی بیماری های قلبی و عروقی

۱ – قلبی سالم با زردچوبه

دانشمندان معتقدند زردچوبه در بهبود و درمان گیاهی بیماری های قلبی و عروقی مانند تصلب شرایین، گرفتگی رگ ها، انسداد عروق و ترومبو امبولی تأثیر دارد. زردچوبه از دیدگاه طب سنتی در سلامت بدن بسیار تأثیر دارد. سلامت دستگاه قلب و عروق با مصرف این ادویه تضمین می شود. زردچوبه همچنین به سیستم ایمنی بدن کمک می کند. در زردچوبه ماده کورکومین وجود دارد، این ماده در حفظ سلامت قلب نقش دارد، این ماده از انسداد رگ های خون و آسیب های ناشی از آن پیشگیری می کند.

افراط در مصرف زردچوبه هیچ منعی ندارد. لازم است افراد خام گیاهخوار که از این ماده در غذاهای پخته شده بهره نمی برند، نیز به روش هایی آن را مصرف کنند. به علت خواص زیاد این ماده عده ای زردچوبه را در کپسول ریخته و به صورت قرص مصرف می کنند.

۲ – استفاده از خشکبار

مصرف خشکبار شده در پیشگیری و درمان گیاهی بیماری های قلبی و عروقی بسیار مؤثر است. استفاده از خشکبار به دلیل وجود ویتامین ها، اسیدهای چرب غیراشباع و مواد مغذی دیگر در سلامت بدن نقش به سزایی دارد. انواع خشکبار ویتامین های مورد نیاز بدن را تأمین می کند و با وجود امگا ۳ به بهبود عملکرد قلب کمک می کند.

انواع آجیل مانند فندق، گردو و بادام دارای اسیدهای چرب امگا ۳ است. این اسیدهای چرب مفید به عملکرد سیستم قلب و عروق کمک کرده و در درمان بیماری های مانند تصلب شرایین و انسداد عروق نقش دارد. بادام زمینی نیز جزو خشکبار مفید است. این نوع از آجیل دارای اسیدهای چرب مفید و پروتئین است و مصرف آن باعث درمان بیماری های قلب می شود.

روغن زیتون

۳ – درمان طبیعی بیماری قلب با روغن زیتون

روغن زیتون در بهبود عملکرد ارگان ها و سیستم های بدن مؤثر است. این روغن مفید و گیاهی به بهبود عملکرد سیستم گوارش کمک می کند. همچنین روغن زیتون در تنظیم سیستم عروق بدن مؤثر است. این روغن طبیعی، برای درمان گیاهی بیماری های قلبی و عروقی بسیار مفید است و در تصلب شرایین، انسداد عروق و ترومبو امبولی و درمان آن نقش دارد. روغن زیتون به علت وجود اسیدهای چرب غیراشباع از اکسید شدن جلوگیری می کند؛ بنابراین استفاده از آن موجب پیشگیری از رسوب کلسترول و چربی بد خون در رگ ها می شود.

۴ – گوجه فرنگی؛ درمان گیاهی بیماری های قلبی و عروقی

گوجه فرنگی غنی از آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان ها به تقویت سیستم ایمنی و بهبود عملکرد سایر سیستم های بدن کمک می کنند. برای بهبود سلامت بدن و درمان بسیاری از بیماری ها مصرف گوجه فرنگی توصیه می شود. در طب سنتی نیز برای درمان گیاهی بیماری های قلبی و عروقی مصرف روزانه گوجه پیشنهاد شده است.

گوجه غنی از آنتی اکسیدان لیکوپن است. تحقیقات نشان داده است که لیکوپن از رسوب چربی های مضر در رگ های خونی جلوگیری می کند. یکی از مهم ترین تهدیدها در سلامت سیستم عروقی بدن بروز پلاک در رگ خونی است. گوجه باعث کاهش این تهدید می شود.

۵ – درمان بیماری های قلبی با تجویز آب انار و آی پرتقال در طب سنتی

مصرف روزانه آب پرتقال در فرهنگ های مختلف رواج دارد. استفاده از آب پرتقال به خاطر میزان بالای ویتامین ث و آنتی اکسیدان ها طرفدار دارد. جالب است بدانید که آب انار آنتی اکسیدان بیشتری به نسبت آب پرتقال دارد؛ بنابراین مصرف آب انار که در ایران در دسترس است برای سلامتی مفیدتر خواهد بود. آنتی اکسیدان های آب انار ضد سرطان بوده و مانع رسوب چربی های اشباع و مضر در رگ های خونی می شود. نوشیدنی خوش طعم آب انار در پیشگیری و درمان گیاهی بیماری های قلبی و عروقی مؤثر است. همچنین تحقیقات نشان داده است آب انار در درمان بیماری تصلب شرایین نقش به سزایی دارد.

ترکیبات طبیعی مؤثر در درمان بیماری انسداد عروق

مصرف مواد طبیعی و گیاهان دارویی در سلامت بدن نقش دارند. وجود این مواد که ۱۰ مورد از آن را با یکدیگر مرور کردیم در رژیم غذایی منجر به پیشگیری از بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلب و عروق می شود؛ اما نحوه استفاده، ترکیب و میزان این مواد نیز اهمیت دارد. با ترکیب صحیح این مواد و سایر مواد طبیعی و دارویی معجون های درمانی تهیه کنید و سلامت قلب و عروق خود را تضمین کنید. در زیر چند ترکیب سلامتی را بخوانید.

ترکیب سیر و لیمو

۶ – ترکیب شگفت انگیز سیر و لیمو

از ترکیب سیر تازه و لیموی ترش معجونی ساخته می شود که در درمان گیاهی بیماری های قلبی و عروقی مورد استفاده قرار می گیرد. سیر و لیمو هر دو حاوی ویتامین ها و مواد ضدعفونی کننده اند. این ترکیب به طور معجزه آسایی رگ ها را پاک کرده و از رسوب چربی های غیر اشباع جلوگیری می کند. با مصرف این معجون احساس جوانی، شادابی و سرزندگی خواهید کرد. این معجون در درمان گیاهی بیماری های قلبی و عروقی نقش به سزایی دارد.

دستورالعمل معجون سیر لیمو

در دستورالعمل تهیه این معجون در طب سنتی چنین نوشته شده است. از ترکیب ۳۰ حبه متوسط سیر با ۵ لیموی درشت یا همان لیموی شیرازی معجون به دست می آید.

روش تهیه این معجون نیز به این صورت است: ۵ لیموی کامل با پوست به همراه ۳۰ حبه سیر پوست کنده شده و کاملاً له شده را ترکیب کرده و با میکسر مخلوط کنید. یک لیتر آب به مخلوط اضافه کرده و آن را روی گاز بگذارید. به محض آن که یک بار جوش بخورد ترکیب معجون درمانی شما حاضر است. برای جلوگیری از تلخ شدن معجون هسته های لیمو را جدا کنید. این معجون را از صافی گذرانده و مایع به دست آمده را در یخچال نگاه داری کنید.

روش مصرف معجون سیر لیمو

در طول سه هفته این معجون را مصرف کنید. هر روز به اندازه نصف استکان از این معجون بخورید. بهترین زمان مصرف معجون قبل یا بعد از غذای اصلی در روز است. به هیچ وجه مصرف معجون را بیش از ۳ هفته ادامه ندهید و در صورت نیاز پس از ۸ روز استراحت مصرف دوباره آن در دوره ۳ هفته ای را شروع کنید.

۷ – درمان گیاهی بیماری های قلبی و عروقی با عسل درمانی

عسل دارای خواص درمانی بسیاری است. این ماده مغذی و سرشار از مواد مفید که به سختی تولید می شود عصاره سلامت و جوانی است. مصرف روزانه تنها ۳۰ گرم عسل در روز به مدت ۳ ماه ولی به طور مداوم به تنظیم و تعادل و پاک سازی ارگان های بدن می انجامد. عسل به بهبود و درمان گیاهی بیماری های قلبی و عروقی کمک می کند.

مصرف روزانه عسل در تقویت عملکرد قلب مؤثر است. این ماده طبیعی از رسوب پلاک چربی در رگ های خونی جلوگیری می کند. این ماده طبیعی علاوه بر تأثیر در سیستم قلب و عروق در درمان بیماری های معده، در بهبود بیماری های گوارشی و در درمان بیماری های مزمنی مانند سرطان تأثیرگذار است. عسل خواص درمانی شگفت آوری دارد و برای درمان عفونت نیز به کار می رود.

۸ – دمنوش گل گاوزبان معجزه درمان بیماری های قلبی

گل گاوزبان گیاهی دارویی است که در ایجاد آرامش مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه که دارای خواص دارویی است و در تولید داروها نیز از آن استفاده می شود، در درمان گیاهی بیماری های قلبی و عروقی نیز مؤثر است. گل گاوزبان به صورت دم کرده مورد استفاده قرار می گیرد. در طب سنتی دمنوش گل گاوزبان به همراه بادرنجبویه برای درمان بیماری های قلب و عروق توصیه می شود.

دمنوش گل گاو زبان

روش تهیه دمنوش گل گاوزبان

۱۵ گرم گل گاوزبان به همراه حدود ۱ لیتر آب و ۱۵ گرم بادرنجبویه به صورت کامل جوشیده شود. سپس مایع حاصل را از صافی گذرانده و به همراه عرق بیدمشک و گلاب در لیوانی بریزید. می توان از زعفران و عسل نیز برای طعم و رنگ دادن به این دم نوش استفاده کرد. این دمنوش را تا ۳ بار در روز استفاده کنید.

در طب سنتی مصرف گل گاوزبان به صورت مداوم توصیه نمی شود. اگر به صورت روزانه از گل گاوزبان استفاده کنید پس از یک هفته وقفه ای در مصرف آن ایجاد کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.