درمان گیاهی بیماری های قلب و عروق به روش خانگی

۵ راه ساده درمان گیاهی بیماری های قلب و عروق

بیماری های قلبی انواع مختلفی دارد. از بیماری های بی خطری مانند تپش قلب و افتادگی دریچه قلب تا بیماری گرفتگی رگ ها، تصلب شرایین، انسداد عروق و ترومبو امبولی. در تشخیص و درمان بیماری های قلب پزشکان روش های مختلفی را پیشنهاد می دهند. ولی طب سنتی نیز به عنوان مکملی برای درمان بیماری قلب و عروق روش های طبیعی و گیاهی را توصیه می کند.

در بسیاری از موارد روش های درمان گیاهی و درمان خانگی بسیار مؤثرتر از درمان های شیمیایی هستند؛ و در ضمن این درمان های سنتی عوارض داروهای شیمیایی را ندارد و به علت طبیعی بودن مواد مورد استفاده، کمترین خطر را برای بدن دارند.

پادکست درمان گیاهی بیماری های قلب و عروق

در طب سنتی برای درمان بیماری های قلبی روش های خوراکی و گیاهی استفاده می شود. برخی گیاهان، ریشه ها و میوه ها در درمان بیماری های قلبی مؤثر هستند. علاوه بر استفاده خوراکی از این مواد غذایی روش های دیگری نیز وجود دارد. دمنوش ها نیز نوعی دیگر از درمان گیاهی بیماری قلب و عروق است. برای درمان تصلب شرایین، انسداد عروق، ترومبو امبولی و هر نوع بیمای قلبی دیگری می توان از عسل درمانی هم استفاده کرد. روش دیگری که در طب سنتی برای درمان گیاهی بیماری های قلب و عروق پیشنهاد داده می شود استفاده از شربت ها می باشد.

بیماری قلبی تصلب شرایین

بیماری تصلب شرایین تنها گرفتگی رگ های قلب نیست. این بیماری مشکلات عدیده ای برای بیمار به وجود می آورد. تصلب شرایین سیستم ایمنی بدن را درگیر می کند. این بیماری قلبی و عروقی در بخش های مختلف بدن تأثیر گذاشته و مشکلاتی مانند فشار خون بالا و ابتلا به بیماری های قلبی را به وجود می آورد.

گرفتگی رگ ها از مراحل پیشرفته بیماری است. تغذیه سالم یکی از روش های پیشگیری از ابتلا به تصلب شرایین است. برای جلوگیری از بیماری تصلب شرایین از میوه هایی مانند سیب و سبزیجاتی مانند اسفناج به وفور استفاده کنید. در برنامه غذایی خود میوه ها، میوه های خشک، سبزیجات و دانه های مغذی را قرار داده و رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید.

۵ ماده خوراکی مؤثر در درمان بیماری های قلب و عروق

مواد طبیعی و گیاهی برای درمان های خانگی و سنتی پیشنهاد می شوند، زیرا عوارض داروهای شیمیایی را ندارند. همچنین تحقیقات مختلف نیز درمان بیماری های قلب و عروق را با استفاده از مواد خوراکی طبیعی ثابت کرده است. بسیاری از مواد خوراکی مؤثر در این درمان ها در دسترس هستند و استفاده روزانه از آن ها اختلالی در زندگی و رژیم غذایی شما ایجاد نخواهد کرد. در اینجا به ۱۰ مورد از این مواد اشاره می کنیم.

۱ – درمان گیاهی بیماری های قلب و عروق با سیر

سیر ماده ای بسیار مؤثر و درمانگر است. از این ماده در بسیاری از داروها استفاده می شود. خواص درمانی سیر در طب و تحقیقات دانشگاهی اثبات شده است. از سیر برای درمان و تکمیل درمان های میکروب کش استفاده می شود. این ماده برای پاک سازی بدن نیز مورد استفاده قرارگرفته و در پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی نیز مؤثر است. سیر دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان ها بر رادیکال های آزاد و اثرات منفی آن تأثیر دارند و با این اثرات مقابله می کنند.

سیر بر چربی و کلسترول خون نیز تأثیرگذار بوده و منجر به کاهش کلسترول خون می شود. در هر نوع پاک سازی نام سیر اولین مورد است و در پاک سازی رگ ها نیز این قاعده وجود دارد. در پاک سازی رگ ها از سیر استفاده کنید دستورالعمل های متعددی برای این کار وجود دارد که یکی از تأثیرگذارترین آن ها ترکیب سیر و لیمو ترش است. دوستان عزیز سایت آگاه باشیم دستور این ترکیب در همین مقاله ارائه شده است. با استفاده از سیر جریان خون در رگ ها به طور صحیح انجام شده و فشار خون بیش از حد کاهش می یابد.

جو دو سر

۲ – جو دوسر درمان خانگی بیماری قلب و عروق

جو دو سر خواص فراوانی دارد و در استفاده از آن در درمان گیاهی بیماری های قلب و عروق توصیه می شود. اگر جو سر را به عنوان صبحانه و در آغاز روز مصرف کنید خواص آن بیشتر جذب بدن خواهد شد. جو دو سر بر روی سیستم گوارش بدن نیز تأثیرگذار است. تحریک دستگاه گوارشی بدن منجر به پاک سازی و دفع سموم می شود. مصرف جو دوسر به خصوص در وعده صبحانه به تحریک سیستم گوارش کمک می کند.

جو دوسر به کاهش چربی های غیر مفید بدن نیز کمک می کند. برای درمان گیاهی بیماری های قلب و عروق مانند بیماری تصلب شرایین و انسداد عروق نیز درمان مناسبی است؛ زیرا مصرف آن منجر به کاهش چربی می شود. گنجاندن جو دو سر در رژیم غذایی عامل پیشگیرانه ای در ابتلا به بیماری های قلب و عروق می شود. این ماده مفید چربی های انباشته شده در جداره های رگ های خونی بدن را پاک کرده و عامل پاک سازی کننده ای محسوب می شود.

سیب

۳ – چرا سیب میوه ای بهشتی است؟

تحقیقاتی که دانشمندان در دانشگاه کالیفرنیا انجام داده اند، نتیجه جالبی در پی داشته است. نتیجه تحقیق های این دانشگاه در مورد سیب وجود فلاونوئیدها و پکتین را نشان داد. در این تحقیقات مشخص شد که ماده ای به نام پکتین در سیب وجود دارد که به کاهش چربی های غیر مفید در بدن کمک می کند. چربی و کلسترول بالا عامل اصلی در ابتلا به بیماری های قلب و عروق مانند تصلب شرایین، انسداد عروق و ترومبو امبولی است. با کاهش چربی بدن، امکان ابتلا به این بیماری ها نیز کاهش پیدا می کند.

فلاونوئیدها نیز که در سیب وجود دارد در درمان گیاهی بیماری های قلب و عروقی بسیار مفید بوده و حتی امکان ابتلا به این بیماری ها را کاهش می دهد. در صورت مصرف فلاونوئید که به ترکیبات مغذی گفته می شود تا ۵۰ درصد کمتر مبتلا به بیماری های قلب مانند تصلب شرایین و انسداد عروق خواهید شد.

۴ – با مصرف ماهی از بیماری قلبی دور شوید

یکی از مهم ترین مواد مورد نیاز بدن برای مقابله با بیماری ها، میکروب ها و عفونت ها اسیدهای چرب مفید است. همه ی چربی ها مضر نیستند و حذف چربی های مفید از رژیم غذایی، سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند. یکی از مهم ترین و مفیدترین چربی مفید اسیدهای چرب امگا ۳ هستند. چربی خوب یا چربی مفید برای بهبود عملکرد ارگان های مختلف بدن مانند قلب و عروق کاربرد دارد. امگا ۳ که در کشور ما بیشتر به صورت قرص مصرف می شود در مواد طبیعی مانند ماهی نیز وجود دارد.

وجود امگا ۳ در رژیم غذایی از گرفتگی رگ های خونی نیز پیشگیری می کند. امگا ۳ در ماهی های مختلفی وجود دارد ولی میزان آن در برخی ماهی ها بیشتر است. ساردین یکی از ماهی هایی است که میزان زیادی امگا ۳ دارد. ماهی معروف به خال خالی و ماهی تن نیز دارای درصد بالایی امگا ۳ هستند. ماهی آزاد یکی دیگر از ماهی هایی است که میزان بالایی از اسیدهای چرب امگا ۳ را دارا می باشد، که برای درمان گیاهی بیماری های قلب و عروق کارساز است.

اسفناج

۵ – درمان خانگی بیماری قلب با اسفناج

اسفناج دارای ویتامین های زیادی است و یکی از سبزیجات مفید و پر خاصیت به شمار می رود. مصرف اسفناج به صورت پخته یا خام در سلامت بدن تأثیر دارد. ویتامین ها در بهبود کارکرد دستگاه عروق و اندام هایی مانند قلب تأثیر دارد. استفاده از اسفناج در سالاد و مصرف روزانه آن ویتامین ث و آ مورد نیاز بدن را تأمین می کند. این سبزی در دسترس و خوش طعم و ارزان قیمت سرشار از ویتامین های A و C است.

همچنین این ماده مقادیری آهن در خود دارد. مقدار بالای فیبر این ماده غذایی به تحریک دستگاه گوارش نیز کمک می کند. با مصرف اسفناج به صورت سالاد، آش و غذاهای ساده ای مانند نرگسی بخش اعظمی از ویتامین های مورد نیاز بدن را جذب خواهید کرد. اسفناج از اکسایش کلسترول جلوگیری می کند و مانع از ابتلا به بیماری های قلب مانند تصلب شرایین، انسداد عروق و ترومبو امبولی می شود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.