روش های درمان گیاهی سنگ کلیه در طب سنتی

آشنایی با چند روش درمان گیاهی سنگ کلیه

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در این مقاله قصد داریم به روش های درمان گیاهی سنگ کلیه با طب سنتی اشاره کنیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

پادکست درمان گیاهی سنگ کلیه در طب سنتی

سرکه سیب

این سرکه خواص مفیدی برای درمان گیاهی سنگ کلیه دارد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

مصرف سرکه سیب باعث قلیایی شدن خون و ادرار می شود که برای بهبود وضعیت گوارشی و دفع سنگ مناسب است. اسید سیتریک این سرکه، باعث نرم شدن سنگ های کلیوی و کمک به حل شدن آن ها می شود. در واقع یک پاک کننده ی داخلی بسیار خوب است که با پالودن کلیه ها، آن ها را از شر سنگ های کلیوی، رها می سازد.

این ماده دارای ترکیبات فسفری و استیک است که باعث حل شدن کریستال ها و حتی کوچک شدن اندازه سنگ ها کمک می کند. بدین ترتیب سنگ به آسانی وارد مجرای ادرار شده و از آن عبور می کند. علاوه بر این، در کاهش درد نیز موثر است.

ترکیب سرکه سیب و عسل

ابتدا ۲ قاشق چای خوری از عسل خام را با ۱ قاشق چای خوری سرکه سیب ترکیب کنید. می توانید چند بار در روز از آن استفاده کرده و به مرور شاهد اثرات مثبت آن بر عملکرد کلیه باشید. روش دیگری نیز برای درمان گیاهی سنگ کلیه وجود دارد که می توانید برای بهبود هر روز آن را مصرف کنید. برای این کار لازم است مقدار کمی عسل را به ۱ قاشق چای خوری سرکه ی سیب و یک فنجان آب خنک اضافه کنید.

سرکه ی سیب و آب

در این روش، ۲ قاشق غذاخوری سرکه ی سیب را به ۶ الی ۸ اونس آب اضافه کرده و آن را قبل از وعده های غذایی بنوشید. این ترکیب برای پاکسازی و حل شدن سنگ های کلیه مفید است. پس از خلاص شدن از شر سنگ ها هم بهتر است استفاده از این ترکیب را هفته ای ۱ یا ۲ بار ادامه دهید، تا سنگ های کلیوی جدید تشکیل نشوند. همچنین می توانید سرکه سیب را وارد رژیم غذایی خود کرده و در سالاد یا به همراه وعده های غذا مصرف کنید.

سرکه سیب

سرکه سیب رقیق شده

۵ قاشق غذاخوری آب را به ۱ قاشق غذاخوری سرکه ی سیب اضافه کرده و آن ها را به خوبی ترکیب کنید. این مخلوط قادر است به دفع سنگ کلیه از بدن شما کمک کند و برای تاثیر سریع تر می توانید آن را چندین بار در طول روز استفاده کنید.

ضماد سرکه سیب

مقدار برابر از آب و سرکه ی سیب را تهیه کرده و آن را در یک ظرف یا ماهیتابه قرار دهید و سپس کمی حرارت دهید تا ترکیب گرم شود. یک پارچه تمیز یا حوله را در حالی که ترکیب هنوز گرم است در آن قرار داده و آب اضافه آن را به وسیله فشار دادن خالی کنید. این پارچه را روی محل دردناک قرار دهید و تا زمانی که سرد نشده آن را برندارید. بهتر است برای نتیجه گیری، ۲ بار در طول روز این عمل را تکرار کنید.

سرکه ی سیب به همراه مقداری روغن نارگیل

۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل و ۲ غذاخوری سرکه ی سیب را تهیه کنید. در ادامه این مواد را به ۴۵۰ گرم آب ولرم اضافه نمایید. توصیه می شود که هر روز آن را بنوشید. هنگام استفاده از این روش درمانی، به نکات زیر توجه کافی داشته باشید:
باید از قرص یا کپسول سرکه ی سیب استفاده کنید. اما می توانید از سرکه ی سیب دارای مادر سرکه هم استفاده کنید. همیشه سرکه سیب ارگانیک، خام، و غیرپاستوریزه را در اولویت قرار دهید که حاوی مادر سرکه است. در صورتی که به بیماری نقرس مبتلا هستید، استفاده از سرکه سیب می تواند باعث تشکیل کریستال های اسید اوریک و سرانجام بروز مشکلاتی همانند درد و التهاب شود.

اگر از مشکلات زمینه ای رنج می برید، از این روش استفاده نکنید. همچنین اکیداً توصیه می شود که پیش از مصرف روزانه سرکه ی سیب با یک پزشک متخصص صحبت و مشورت کنید. از مصرف سرکه سیب به طور مستقیم برهیزید، چرا که ممکن است باعث مشکلات معده و سوزش گلو شود. حتماً پس از مصرف سرکه سیب باید مقدار زیادی آب بنوشید زیرا ممکن است مینای دندان را کاهش دهد و گلو را بسوزاند. در این شرایط برای حفظ آب بدن، باید مقدار زیادی مایعات، از جمله آب میوه ها و … بنوشید.

سرکه سیب به علاوه جوش شیرین

۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب را با نصف قاشق چای خوری جوش شیرین ترکیب کنید. خاصیت قلیایی جوش شیرین باعث می شود که مقدار اسید در بدن کم شده و محیط به سمت قلیایی شدن برود. بنابراین شرایط اسیدی مناسب برای تشکیل سنگ کلیه وجود نخواهد داشت. برای استفاده ابتدا اجازه دهید ترکیب کف کند و مصرف آن سه بار در روز برای رفع مشکل سنگ کلیه توصیه می شود.

سرکه سیب به همراه عسل و آب گرم

۱ قاشق چای خوری عسل را به ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب بیفزایید. مواد را در یک فنجان آب گرم مخلوط کرده و ۱ الی ۲ با در روز بنوشید.

آب لیمو

آب لیمو

لیمو یک درمان گیاهی سنگ کلیه است که به عنوان یک درمان خانگی بسیار محبوب شناخته می شود و می تواند به دلیل داشتن خواصی که در ادامه ذکر می کنیم، برای پیشگیری از تشکیل سنگ های کلیه استفاده شود:

اسید سیتریک موجود در لیمو قادر است، جلوی ایجاد تشکیل سنگ های کلسیم را بگیرد. و آن را تجزیه کند. اسید سیتریک موجود در لیمو با کلسیم موجود در ادرارتان ترکیب می شود و مقدار کلسیم در دسترس برای تشکیل سنگ های اسید اوریک و اگزالات کلسیم را کم می کند. یکی از اثرات لیمو این است که سنگ های کلیه را حل می کند و موجب می شود همراه با ادرار از کلیه به مثانه منتقل شوند.

در صورت مصرف لیمو، ادرار فرد خاصیت اسیدی کمتری خواهد داشت که مانع از تشکیل سنگ های اسید اوریک و اگزالات کلسیم می شود. لیمو همچنین اثرات ضدعفونی کننده دارد که باعث می شود کلیه های شما در برابر رشد سریع باکتری ها مقاومت کنند.

آب لیمو با آب ریحان و سبزه گندم

سبزه گندم یکی از مواد بسیار مفید در درمان مشکلات کلیوی و به ویژه سنگ کلیه است. آب سبزه گندم مملو از مواد معدنی و ویتامین ها شامل پتاسیم، منیزیم، آمینو اسید، آهن، ویتامین ب و کلروفیل است.

نحوه مصرف این گونه است که ۱ قاشق چای خوری آب لیمو را به ۱ قاشق چایخوری آب ریحان و یک لیوان آب سبزه گندم اضافه کنید. در مرحله بعد، این ترکیب را به خوبی مخلوط کرده و بنوشید. توصیه می شود که برای سرعت بخشیدن به بهبودی و درمان گیاهی سنگ کلیه، ۲ الی ۳ بار در روز این کار را تکرار کنید.

آب لیمو

برای تهیه یک ترکیب موثر برای درمان گیاهی سنگ کلیه، چند لیموی تازه را آبگیری کنید تا ۱۱۵ گرم آب لیمو به دست آید. سپس دو لیتر آب و مقداری شکر به آن اضافه کنید و هم بزنید تا به خوبی حل شود. توصیه می شود که ۲ بار در روز و در دو نوبت صبح و عصر این مواد را بنوشید.

شما می توانید در وعده های غذایی خود، از لیموی تازه استفاده کنید. برای مثال بهتر است که به خوراکی هایی مانند ماهی، گوشت، چاشنی های سالاد و سایر غذاهای سرخ کردنی مقداری آب لیمو بیفزایید.

لیموناد

از ترکیب نصف لیوان آب لیمو با ۷ فنجان آب استفاده کنید و اگر خواستید، مقداری شکر هم به آن بیفزایید. باید به طور مداوم این ترکیب را میل کنید تا سنگ های کلیه شما کامل دفع شوند و بعد از آن برای جلوگیری از تشکیل سنگ های کلیه جدید، هر از گاهی از آن استفاده کنید. در این مورد، لیموناد باعث می شود تا سنگ ها از مثانه بگذرند و به راحتی از طریق ادرار خارج شوند.

آب به اضافه لیمو

نصف یا سه چهارم لیوان آب لیمو را به حدود ۹۰۰ گرم آب اضافه کنید و یک مخلوط بسازید. آن را روزانه مصرف کنید تا سریع تر با خروج سنگ ها، از شر بیماری راحت شوید.

آب لیمو و روغن زیتون

ترکیب آب لیمو و روغن زیتون یکی از بهترین راه های درمان گیاهی سنگ کلیه است. به این خاطر که روغن زیتون مجراهای باریکی متصل از مثانه به کلیه ها را می پوشاند و این چنین است که دفع سنگ راحت تر می شود. می توانید این ترکیب را طبق راهنمایی زیر مصرف کنید:

مواد مورد نیاز و نحوه مصرف، ۴ قاشق غذاخوری آب لیموی تازه و ۴ قاشق غذاخوری روغن زیتون می باشد. برای شروع، آب لیموی تازه را با روغن زیتون ترکیب کنید و آن را بنوشید. پس از این کار، لازم است مقدار زیادی آب مصرف کنید. این عمل را روزانه ۲ الی ۳ بار تکرار کنید. اگر سنگ های کلیه با یک بار درمان خارج شوند لازم نیست آن را ادامه دهید.

توجه کنید که این روش می تواند برای عبور سنگ های کلیه کوچک کاملا مناسب باشد؛ اما اگر از وجود سنگ های کلیوی درشت رنج می برید، حتما قبل از استفاده با پزشک مشورت کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.