در رابطه عاشقانه خود واقعی تان باشید

نشان دادن شخصیت واقعی در رابطه عاشقانه

آیا علاقه دارید هر بار فردی که با او رابطه عاشقانه دارید را می بینید، با شخصیتی جدید رو به رو شوید که برای ازدواج اصلا از آن شناخت ندارید؟! آیا جزو آن دسته از افرادی هستید که قبل ازدواج تلاش می کنند خود را به گونه ای نشان دهند تا رابطه عاشقانه خود را با طرف مقابلشان تقویت نمایند؟! در واقع شما می توانید تبدیل به فردی بسیار پیچیده شوید و یا کسی که همواره قدرتمند یا ساکت است، یا تبدیل به فردی با شخصیتی عجیب و مرموز شوید.

این شخصیت ها ممکن است قبل ازدواج به شما کمک کند تا از خجالت کشیدن در موقعیت هایی که شوخی های نا به جایی در زمان های نامناسب صورت می گیرد، پیشگیری کنید و یا حتی به شما کمک می کند تا در زمان بروز مشکلات بتوانید بدون احساسات شدید، با آن ها مقابله نمایید.

پادکست در رابطه عاشقانه خود واقعی تان باشید

اما در واقع مسئله به این سادگی نیست، چرا که در این صورت تنها می توانید شرایط را برای مدت زمان کوتاهی مثل یک یا دو روز و یا نهایتا یک یا دو ماه تحت کنترل خود درآورید، اما این که بخواهید با این روش مشکلات خود را در طول رابطه عاشقانه با طرف مقابلتان، پس از ازدواج برای همیشه حل نمایید مسیر سختی را در پیش خواهید گرفت. تصور کنید که شما با فردی ازدواج کرده اید و قرار است پنجاه سال با او زندگی کنید، آیا امکان دارد تمام این سال ها تظاهر به شوخ طبعی یا مرموزی کنید؟! مسلما هیچ گاه امکان ندارد شخصی در یک رابطه برای مدت طولانی خود واقعی اش را پنهان کند.

آیا تصمیم گرفته اید پس از ازدواج تمام طول عمرتان شرمنده ی شخصیتی باشید که خودتان برای خود ایجاد کرده اید و در پشت آن پنهان شده اید؟! فکر کنید چقدر سخت است که به دلیل ترس از دست دادن طرف مقابل در رابطه عاشقانه تان دیگر نتوانید شخصیت واقعی خود را به کسی نشان دهید. حال فرض کنید طرف مقابلتان پس از مدتی برای مثال پس از چند ماه به واقعیت وجودی شما پی ببرد و بداند شخصیت اصلی شما چه بوده است، در آن شرایط است که رابطه عاشقانه شما نابود شده و از درون فرو می ریزید.
در واقع طرف مقابلتان هیچ گاه بابت فهمیدن این مسئله خوشحال نخواهد شد. در مقابل هم اگر همین وضعیت برای شما اتفاق می افتاد و پس از مدتی متوجه می شدید تاکنون با شخصیتی دروغین زندگی کرده اید، مسلما عصبانی و ناراحت خواهید شد.

رابطه عاشقانه

چرا باید شخصیت واقعی مان را در رابطه عاشقانه بروز دهیم؟!

در واقع بحث اصلی این نیست که هیچ گاه اجازه ندهید تغییری در شما به وجود بیاید، بلکه منظور ما این است که تنها تلاش کنید تا این ویژگی را در خود اصلاح نمایید. اصلاح و درست کردن رفتار برای تمامی انسان ها برقرار است و این کار فقط به دورانی که وارد رابطه عاشقانه ای شده اید، اختصاص ندارد. لذا تا جایی که می توانید تلاش کنید انسانی منظم و مرتب باشید و کمتر به مسائل منفی فکر کنید؛ چرا که تغییر رفتار در این حالت بهترین راه حل برای شما می باشد. اما همواره توجه کنید که نمی توانید ویژگی های بنیادین شخصیتی خود را تغییر دهید و اگر خود را در این مسئله اجبار کنید مشکلاتی برای شما و رابطه عاشقانه تان به وجود خواهد آمد.

بنابراین همواره تلاش کنید خود واقعی تان باشید حتی اگر ترس دارید که این مسئله باعث تمام شدن رابطه عاشقانه تان شود، چرا که اگر این اتفاق بیفتد به این معنی است که طرف مقابل شما شخص مناسبی برای ازدواج با شما نبوده است. همچنین افراد متفاوتند و ممکن است طرف مقابل شما علاقه ای به افراد پیچیده نداشته باشد، از افراد شوخ طبع خوشش نیاید و … پس بدون در نظر گرفتن این موارد خود واقعی تان را بروز دهید.

چون اگر سعی کنید خود را آن گونه نشان دهید که در واقعیت نیستید باعث می شوید شخصی به سمت شما جذب شود که متعلق به شما نمی باشد و این در حالی است که ممکن است شخصی در این دنیا به دنبال فردی با ویژگی های واقعی شما باشد، به گونه ی که نقطه ضعف های شما را نبیند و تمام آن ها را جزو ویژگی های فردی شخصیت شما بداند و البته واقعیت امر هم همین می باشد.

تمام کردن رابطه عاشقانه قبل از تلاش برای کنار آمدن با طرف مقابل

در واقع همه ی افراد در زندگی تجربه شکست و خرد شدن به خاطر اتمام رابطه عاشقانه خود را دارند و نمی توان از این مسئله دوری کرد؛ اما گاهی برخی افراد وضعیت بدتری نسبت به بقیه دارند. در واقع سختی ها و مشکلات در زندگی هستند که ویژگی های شخصیتی انسان ها را نشان می دهند، در نتیجه در دراز مدت بسیار بد نخواهند بود. اما افراد در زمان کوتاه و قبل از رخنه کردن ترس بر وجود آدم، نیازمند درمان و رهایی از آن وضعیت می باشند.

اگر شما وارد رابطه عاشقانه ای شده اید که در آن روح شما اذیت می شود، بهتر است در قدم اول این مشکل را برطرف کنید نه این که به دنبال شریک دیگری بگردید! چرا که با این کار هیچ گاه نمی توانید شخصیت واقعی خود را بروز دهید و هم چنین نمی توانید به صورت کامل بر طرف مقابلتان تمرکز نمایید.

در این شرایط اگر در رابطه عاشقانه ی جدیدتان کار اشتباهی انجام دهید بیشتر از دفعات قبلی آسیب می بینید؛ و اگر طرف مقابلتان را برای این بخواهید تا با او رابطه عاشقانه ای داشته باشید به این دلیل که شما هنوز به یک نتیجه کلی با خود نرسیده اید هم خود و هم طرف مقابل را اذیت می کنید.

برای مثال زنی را در نظر بگیرید که پس از تمام شدن رابطه عاشقانه اش از لحاظ روحی وضعیت بسیار بدی دارد و پس از مدتی به مردی حامی، با شخصیت و مطابق میل و خواسته اش، علاقه مند می گردد. آن مرد برای مدت زمان زیادی از او مراقبت می کند به گونه ای که تبدیل به زنی قدرتمند می شود و دقیقا همین مسئله رابطه عاشقانه آن ها را تخریب خواهد کرد! چرا که آن زن دیگر همان شخصی نیست که آن مرد همیشه می خواست. در واقع آن مرد بر خلاف تعداد زیادی از مردها به دنبال زنی می گشته که نیازمند مراقبت از جانب همسر خود باشد.

دقیقا در همین مرحله رابطه عاشقانه بسیار خطرناک می شود، چرا که حتی اگر شما شریکی ایده آل باشید طرف رابطه شما شخصیت کنونی شما را دوست دارد نه شخصیت واقعی و بدون پردازشتان را. البته به طور قطعی نمی توان گفت تمامی روابط این چنینی دوام نمی آورند بلکه تعداد آن ها بسیار کم می باشد.

پس بهتر است به فکر خودتان باشید، تا زمانی که از نظر روحی و درونی درمان نشده اید خود را پنهان نمایید و از حضور دوستان و خانواده نهایت لذت را ببرید و تا قبل از درمان کامل، رابطه عاشقانه ی جدیدی را شروع نکنید. همچنین قبل از شروع یک رابطه عاشقانه مراقب باشید تا شخص مقابل، اگر از گذشته زخمی داشته است کامل درمان شده باشد، چرا که در این صورت هر دو طرف زمان شکل گیری رابطه عاشقانه خود واقعی شان هستند و رابطه خود را همان گونه که دوست دارند ادامه داشته باشد، شروع می کنند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.