دستورالعمل هایی برای رسیدن به موفقیت – بخش اول

خلاصه نوشته: رموز موفقیت و توانایی استفاده از آن ها در پیشرفت هر فردی و رسیدن به اهداف او بسیار اهمیت دارد. موفقیت دارای مراحل مختلفی است که اگر به درستی طی شوند قطعا فرد به نتیجه دلخواه خود می رسد. بنابراین موفقیت علاوه بر مثبت نگری نیاز به تلاش و کوشش فراوان دارد.

دستورالعمل های نگرشی مثبت برای رسیدن به موفقیت – بخش اول

موفقیت و رسیدن به اهداف ورویاها یکی از آرزوهای بسیاری از افراد است اما باید توجه داشت که موفقیت تنها به یک عامل ندارد بلکه الگوریتمی است که باید به طور کامل اجرا گردد. تعریف موفقیت از دید افراد مختلف متفاوت است اما مهم ترین مسئله این است که چرا می خواهیم به موفقیت برسیم و برای رسیدن به آن چه برنامه هایی داریم. تعیین هدف کمک می کند که فرد برنامه ریزی دقیق تری برای رسیدن به موفقیت داشته باشد و زندگی خود را بر حول همان محور پیش ببرد.
نخستین و مهم ترین مرحله در موفقیت داشتن نگرش مثبت نسبت به تمامی مسائل سپس انتخاب روش های درست و عملی نمودن آن ها می باشد. در صورتی که فرد روش های مختلفی را برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت امتحان کند اما نگرش منفی در ذهن خود داشته باشد قطعا عملکرد او تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و نمی تواند به نتیجه دلخواه برسد. اشخاص موفق ضمن برنامه ریزی و اجرایی نمودن تکنیک های موفقیت در کارهای خود هرگز نا امید و خسته نمی شوند و پشتکار عالی دارند، زیرا در صورتی که فرد بهترین راهکارهای ممکن را انتخاب نماید اما پشتکار و تلاش لازم را نداشته باشد قطعا نمی تواند مسیر پر فراز و نشیب موفقیت را به طور کامل طی کند و به هدف نهایی خود برسد. تکنیک های متعددی برای رسیدن به موفقیت ارائه شده اند که هر فرد باید با توجه به اهداف و شرایط خود متناسب ترین تکنیک ها را انتخاب و اجرایی نماید.

زمانی می توانید در مسیر موفقیت قرار بگیرید که راه های آن را بدانید. در حقیقت راه هایی که شما را به هدف ها و رویاهایتان می رساند. دستورالعمل های زیادی برای موفقیت و برتری وجود دارد اما باید بدانید که هیچکدام از آن ها مهم تر و برتر از نگرش ذهنی مثبت نیستند. نگرش مثبت ناخودآگاه باعث می شود که راه های درست را بشناسید و تفکری صحیح نسبت به اطرافتان داشته باشید.

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم از بین دستورالعمل های فراوان زندگی، هفده تای آن ها جمع آوری کرده ایم و قصد داریم در این مقاله در مورد هرکدام از آن ها توضیحی کوتاه خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

پادکست دستورالعمل هایی برای رسیدن به موفقیت

دستورالعمل های مثبت اندیشی

نگرش ذهنی مثبت

در صدر هر دستورالعملی در زندگی باید نگرش مثبت وجود داشته باشد. نگرش مثبت تنها راهی است که انسان را به راه های درست زندگی راهنمایی می کند و خوشی و شادابی را برای انسان به ارمغان می آورد. نگرش مثبت در ناامیدترین انسان ها هم می تواند انگیزه ای برای زندگی ایجاد کند و انسان را از افسردگی و تنهایی دور می کند.

اگر نگرش مثبتی به زندگی تان ندارید سعی کنید کارهای کمک کننده ای انجام دهید. کمک به یک فقیر، کمک به یک حیوان هم می تواند چنین انگیزه ای را در انسان ایجاد کند.

هدف مشخص

به یک تیم فوتبال دقت کنید. یازده بازیکن در زمین می روند و همه ی آن ها تنها به یک چیز فکر می کنند و آن هم پیروزی است. در حقیقت این هدف مشترک آن ها است که باعث پیروزی و تمرکزشان در بازی می شود. حال اگر می خواهید تمرکز دقیق و برنامه ی مناسبی برای زندگیتان داشته باشید باید هدف های مشخصی را برای خودتان در زندگی انتخاب کنید. مثلا هدف فردی این است که مهندس آی تی شود.

حال او باید برای این هدف برنامه ای مشخص کند و آموزش های درستی ببیند. پس هدف مشخص باعث می شود که تمرکز و برنامه ریزی صحیح وارد زندگی انسان شود.

ثبات قدم

گاهی وقت ها انسان می خواهد راه های جدیدی را تجربه کند اما پشیمان می شود. یا راهی را می رود و مجددا از آن باز می گردد. مثلا شخصی به نقاشی علاقه پیدا می کند اما دو روز بعد کلاس ها را رها می کند. انسان برای این که به یک دانش صحیح و کامل برسد باید قدم های ثابتی در زندگی اش بردارد. مثلا اگر می خواهد در طراحی فرد موفقی باشد باید تمام کلاس ها و آموزش های مربوطه را طی کند و به عقب برنگردد. ثبات قدم یکی از مهم ترین عامل ها در رسیدن انسان به موفقیت و دانش است.

دستورالعمل هایی برای رسیدن به موفقیت

تفکر صحیح

تفکر صحیح مانع از این می شود که شما تصمیم های اشتباهی بگیرید. فرض کنید یک مشکلی در زندگی تان پیش آمده است و می خواهید جلوی آن را بگیرید. چه کار خواهید کرد؟! آن موقع است که تفکر صحیح به کمک شما می آید و از نابود شدن نجاتتان می دهد. تفکر صحیح به این معنا است که اولویتتان مسائل درون خانه و کارتان باشد نه زندگی بیرون تان. تفکر صحیح یعنی در هر شرایطی منطقی فکر کنید و با منطق جلو بروید.

انضباط شخصی

تحقیق ها نشان داده است افرادی که اتاق و خانه مرتبی دارند و به انضباط شخصی خود اهمیت می دهند، در زندگی هم موفق هستند. کسانی که همیشه اطرافشان شلوغ است و هیچ چیز مرتبی ندارند، با این کارشان نشان می دهند که ذهنشان درگیر است و ذهنی که درگیر باشد نمی تواند تصمیم های درستی بگیرد و انسان را از موفقیت دور می کند. گاهی نظافت باعث می شود که انسان به آرامش برسد و سبک تر شود.

ذهن کنترل شده

در هر کاری ذهنی که آمادگی بیشتری داشته باشد و ایده های درون آن کنترل شده باشد، کاربرد بیشتری دارد. ذهن خلاقیت ها و فعالیت های زیادی دارد که بعضی از آن ها برای موفقیت و زندگی انسان مفیدند و بعضی ها ضررهای زیادی را به فرد می رسانند. ذهن کنترل شده در واقع به این معنا است که ایده های صحیح با ایده های غلط دسته بندی شده باشند و فرد باید بداند که چه چیزی در ذهن او برای خودش مفید است و چه چیزی باعث اذیت شدن او می شود.

شخصیت مناسب

همه برای افرادی احترام قائل می شوند که متانت و معرفت زیادی داشته باشند. این معرفت از شخصیت مناسب گرفته می شود. شخصی که می داند چگونه با بقیه رفتار کند و احترام و ادب خودش را حفظ کند، شخصیت مناسب خودش را حفظ کرده است. کسی که شخصیت مناسبی دارد همیشه میان مردم معروف تر است و در شغل و کسب و کار خود از اعتماد و اعتبار بالایی نزد بقیه برخوردار است. شخصیت مناسب برگرفته از اعمال و رفتار فرد در جامعه است و میزان شهرت یک انسان به شخصیت مناسب او بستگی دارد.

خلاقیت شخصی

در مغز انسان ها یک IQ و یک EQ وجود دارد. EQ به معنای همان ذهن خلاق فرد است. خلاقیت شخصی هم از ذهن خلاق انسان بیرون می آید. خلاقیت شخصی یعنی این که انسان بداند چه چیزهای جالب و جدیدی می تواند خلق کند تا به موفقیت و درآمدی مناسب برسد.

فردی به عروسک ها علاقه ی زیادی داشت. او عروسک های عجیبی خلق کرد و با فروش آن ها توانست به درآمد بالایی برسد تا این که خودش یک شرکت ایجاد کرد. خلاقیت شخصی به انسان کمک می کند که در کارهایش تنوع به خرج دهد و تنها از یک روش استفاده نکند. سعی کنید با چیزهایی که در مقابل چشم تان وجود دارد وسایل عجیب و زیبایی خلق کنید.

ادامه دارد …

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.