۸ نکته کلیدی برای دستیابی به موفقیت در زندگی از نظر مشهورترین افراد دنیا

مشهورترین افراد دنیا برای دستیابی به موفقیت در زندگی چه دیدگاه هایی دارند؟!

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در این مقاله قصد داریم به ۸ مورد از مهم ترین دیدگاه های افراد موفق برای دستیابی به موفقیت در زندگی اشاره کنیم. برای آشنایی با این دیدگاه ها در ادامه با ما همراه باشید.

۱ – برای دستیابی به موفقیت در زندگی یک فرد فعال باشید

از «لئوناردو داوینچی»، نابغه عصر رنسانس نقل شده است که:

«من برای یک زمان طولانی افرادی که به موفقیت دست پیدا کرده بودند را بررسی کردم و به این نتیجه رسیدم که آن ها افرادی فعال هستند و خودشان به دنبال اتفاقات می روند. آن ها منتظر نمی مانند که ببینند چه پیش می آید.»

این نکته اگرچه صدها سال پیش بیان شده است، اما در حال حاضر نیز بسیار ارزشمند است. این مسئله در واقع معنای واقعی دستیابی به موفقیت در زندگی است. درباره آن فکر کنید و فردی مثل ویلیام شکسپیر را تصور کنید. وقتی که به دورانی که او در آن می زیسته فکر کنیم، متوجه خواهیم شد که او در زمان خود یک فرد فعال و جریان ساز بوده است. هنگامی که ما در مورد دوران رنسانس ایتالیا صحبت می کنیم، منظورمان افرادی مانند «میکل آنژ» و «لئوناردو داوینچی» است.

حال به دوران امروز بیاندیشید؛ افرادی مانند «بیل گیتس» و «استیو جابز». اگر کارها و فعالیت های آن ها نبود مطمئنا شیوه زندگی ما بسیار متفاوت می بود. شما احتمالا این مقاله را توسط دستگاهی که شرکت یا موسساتی که تحت تاثیر فعالیت ها آن ها به وجود آمده است، مطالعه می کنید. این ها افراد فعالی بوده اند که برای انجام کارها روش های متفاوتی را ابداع نموده اند. اگر آن ها این گونه نبودند به راحتی در حاشیه قرار می گرفتند. ولی آن ها جهان را تحت تاثیر خودشان قرار دادند.

آیا شما هم می توانید این کارها را انجام دهید؟ هیچ گاه از این که کارهای متفاوتی انجام دهید نهراسید. برای انجام هر کاری به دنبال راه های بهتری باشید. اگر شکست خوردید، دوباره تلاش نمایید.

والت دیزنی

۲ – برای دستیابی به موفقیت در زندگی توانایی ها و ظرفیت های خود را باور کنید

«والت دیزنی»، بنیانگذار شرکت والت دیزنی می گوید:

«اگر می توانی تصورش کنی، پس می توانی انجامش بدهی.»

موفقیت چیزی است که شما انجام دادنش را تصور می کنید. شما ممکن است با افرادی برخورد کنید که نسبت به توانایی های شما شک و تردید داشته باشند. شما نباید مانند این افراد باشید، زیرا اعتماد به نفس خود را از دست می دهید و از رسیدن به رویاهایتان باز می مانید. رویاهای خود را دنبال کنید.

۳ – برای دستیابی به موفقیت در زندگی از معرفی ایده های جدید نترسید

از «مارک تواین»، نویسنده مشهور نقل شده است که:

«کسی که ایده جدیدی دارد، تا زمان تحققش نباید آن را رها کند.»

این یک حقیقت تاسف بار است کسانی که جسورترین ایده ها را دارند اغلب نادیده گرفته می شوند. اکثر ما از سنین کودکی آموخته ایم که همه کارها را باید به شکل متداول و رایجشان انجام دهیم. این می تواند یک مشکل بزرگ برای ما محسوب شود. شما باید سعی کنید متفاوت فکر کنید و کارها را به شیوه ای متفاوت انجام دهید.

اگر ایده جدیدی دارید، آن را جدی بگیرید، زیرا این ایده است که شما را از سایرین متمایز می کند. همین ایده به ظاهر عجیب و غریب ممکن است، در آینده کلید دستیابی به موفقیت در زندگی شما شود.

۴ – از درگیری ها اجتناب کنید

از تئودور روزولت، بیست و ششمین رئیس جمهور آمریکا نقل شده است که:

«مهم ترین عنصر تکاملی در فرمول دستیابی به موفقیت در زندگی این است که بدانید چطور با مردم ارتباط برقرار کنید.»

بهترین رهبران و با نفوذترین افراد (مثل تئودور روزولت که یکی از بهترین رهبران و با نفوذترین افراد است) با مردم بی رحمانه رفتار نمی کنند؛ آن ها نسبت به کسانی که اطرافشان بودند دوستانه رفتار می کردند. مردم آن ها را دوست داشتند و از کارهایشان حمایت می کردند.

این کلید رهبری خوب است. منطقی است اگر کسی شما را دوست دارد، می خواهد به شما کمک کنند؛ اگر شما از او کاری بخواهید، او با خوشحالی از شما پیروی می کند. اما اگر کسی شما را دوست نداشته باشد، از کمک کردن به شما سر باز می زند. علاوه بر این بهترین ایده این است که روابط خوبی با سایرین داشته باشید. شما باید طوری رفتار نمایید که همواره افراد حامی و دوستان شما باشند. به این ترتیب هم شما به مردم کمک می کنید و هم آن ها شما را یاری می کنند.

آبراهام لینکلن

۵ – برای دستیابی به موفقیت در زندگی ناامید و دلسرد نشوید

«آبراهام لینکلن»، شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا می گوید:

«اجازه ندهید هیچ چیزی آرامش شما را بر هم بزند، در نهایت شما موفق خواهید بود.»

همه ما به نوعی درباره خودمان تردید داریم و این یک واقعیت تاسف بار درباره بشر است. اگر دیگران نیز درباره ما تردید پیدا کنند، اوضاع خیلی بدتر خواهد شد. وقتی که شک و تردید شما را محاصره می کند، ناامید شدن و رها کردن ممکن است، بهترین کار به نظر برسد. به شک و تردید توجه نکنید. اگر دلسرد شده اید، آن را نادیده بگیرید. اگر شما تردید داشته باشید، خود را ناتوان تصور می کنید. مهم این است که به شک و تردیدها توجه نکنید.

۶ – همیشه ذهنیت و نگرشی مثبت داشته باشید

«توماس جفرسون»، سومین رئیس جمهور آمریکا می گوید:

«کسی نگرش ذهنی مناسبی داشته باشد، هیچ چیز نمی تواند مانع موفقیتش شود؛ همچنین به کسی که ذهنیتی منفی دارد، هیچ کس نمی تواند کمک کند.»

مانند نمونه قبلی، این مورد نیز می گوید شما برای دستیابی به موفقیت در زندگی، باید به توانایی های خود اعتماد داشته باشید. این تنها راه پرورش اندیشه درست است. افکار مثبت را جایگزین افکار منفی نمایید. شما باید به مشکلات نه به عنوان موانعی که شما را متوقف کند، بلکه صرفا به عنوان وظایفی که باید انجام دهید، بنگرید.

اگر شما افکار مثبت را در خود تقویت نمایید، شک و تردید مردم بر شما تاثیر نمی گذارد و حتی بزرگترین موانع نیز به نظرتان مشکلاتی جزئی می آیند. اما اگر افکاری اشتباه را در خود پرورش دهید، به راحتی از مسیرتان منحرف خواهید شد.

۷ – برای دستیابی به موفقیت در زندگی سخت تلاش کنید

«جی سی پنی»، موسس شرکت «جی سی پنی» می گوید:

«تا زمانی که شما سخت کار نکنید و از تمام ظرفیت های خود استفاده نکنید، به موقعیت های بالاتر دست پیدا نخواهید کرد.»

شما ممکن است بارها این جمله را شنیده باشید: «موفقیت ۱% به ایده خوب و ۹۹% به تلاش بستگی دارد.» این مسئله بارها به شیوه های گوناگونی بیان شده است؛ موفقیت در زندگی حاصل کار است. شما تا زمانی که برای تحقق اهدافتان تمام تلاش خود را نکنید، موفق نخواهید شد.

استیو جابز

۸ – برای دنبال کردن ایده هایتان به اندازه کافی شجاع باشید

«استیو جابز»، یکی از بنیانگذاران شرکت اپل می گوید:

«شجاعت پیروی از افکار خود را داشته باشید. آن ها شما را به کسی که می خواهید تبدیل خواهند کرد.» در یونان باستان، گروهی از دانشمندان در «دلفی» زندگی می کردند. هر کسی که به مشاوره نیاز داشت و یا می خواست از آینده اش آگاه شود به آن ها مراجعه می کرد. از فقیرترین افراد گرفته تا پادشاهان نیز پیش آن ها می رفتند. در بالای معابد آن ها یک جمله نوشته شده بود: «خودت را بشناس.»

اگر به شدت به چیزی اعتقاد دارید و یا به آن علاقمند هستید، آن را دنبال کنید. اگر این کار را انجام دهید مطمئنا در مسیر موفقیت حرکت خواهید کرد.

نکته پایانی

آنچه ممکن است شما از این مقاله متوجه شوید این است که بسیاری از نکات بیان شده مشابه یکدیگر هستند. اکثر آن ها در واقع بر تقویت ذهن تاکید دارند. این مقاله به وضوح نشان می دهد که کلید دستیابی به موفقیت در زندگی در ذهن شما قرار دارد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.