دعا کردن برای همسر – بخش اول

برای همسرتان دعا کنید تا موفق شود

زنی مدت ها بود که سعی داشت شوهرش را تغییر دهد. او برای تغییر دادن شوهرش هر کاری کرده بود اما به هیچ نتیجه ای نرسیده بود. او بارها به شوهرش باج داد، او را تهدید کرد و تمام کارهای ممکن را انجام داد اما شوهرش نسبت به رفتارهای زن واکنشی از خود نشان نمی داد و کاملا بی اهمیت بود.

روزی زن از شدت خستگی بر روی زمین نشست و مشغول اعتراض به خداوند بود که چرا شوهرش هیچ تغییری نمی کند که ناگهان ندایی از دورنش گفت که باید دعا کند. زن ابتدا متوجه نشد صدا از کجا آمده و چیزی نشنید اما بار دیگر ندایی از درونش آمد که می گفت باید دعا کند. از آنجا که زن دیگر امیدی نداشت، آخرین راه حل را دعا کردن دانست و هر روز دعا می کرد.

در ابتدا هیچ تغییری در وضعیت خانه دیده نمی شد، اما بعد از حدود یک ماه رفتارهای زن درحال تغییر بود. او آرام تر شده بود و دیگر کمتر نسبت به شوهرش اعتراض می کرد. او هر شب دعا می کرد و هر روز نسبت به شوهرش آرام تر و مهربان تر می شد تا روزی که شوهرش متوجه تغییر رفتار زن شد و دست او را گرفت و او را به یک شام در بیرون از خانه دعوت کرد.

دعاهای زن باعث شده بود که مرد هم همزمان با او تغییر کند و رفتار بهتری با او داشته باشد. او تعجب زده شده بود که چگونه دعا توانسته است هم رفتار او و هم رفتار شوهرش را تغییر دهد و از آن روز به بعد همه چیز در زندگی شان بهتر و بهتر شد.

پادکست دعا کردن برای همسر

تاثیر دعا در زندگی

دعا کمک کننده ی همه ی انسان ها است و در هر شرایطی به کار انسان ها می آید. دعا باعث می شود که زن و مرد در رابطه به هم نزدیک تر باشند و انسان را از پوچی و گمراهی نجات می دهد. دعا کردن به انسان می فهماند که در زندگی هدفی دارد و باید آن را به خوبی انجام دهد. هر انسانی باید تلاش کند که برای ۱۰ مورد در زندگی اش همیشه دعا کند.

اول: خودتان

ابتدا باید از خودتان شروع کنید. باید همیشه دعا کنید که بهترین انسان و بهترین یار برای همسرتان باشید و هر کاری که می توانید برای همسرتان انجام دهید. شما باید سعی کنید با دعا کردن دیدگاه ها و باورهای منفی خودتان را از بین ببرید و از خودتان دور کنید. شما زمانی که سعی می کنید باورهای اشتباه و رفتارتان را تغییر دهید، همسرتان هم متوجه چنین چیزی می شود و او هم سعی می کند که خودش را تغییر دهد و رفتار بهتری در برابر شما داشته باشد. به همین دلیل است که همیشه باید برای پیشرفت و بهبود خودتان دعا کنید.

دعا کردن برای همسر

دوم: ازدواجتان

حال باید برای ازدواج و رابطه ای که با همسرتان دارید دعا کنید تا بتوانید به هدف های مشترک و باوری مشابه برسید. رابطه های زیادی به ویرانی کشیده شده اند و هیچ دلیلی پشت آنها هم وجود نداشته زیرا آن ها هدفی مشترک در زندگی شان نداشته اند. شما باید دعا کنید که ازدواجتان را مهم ترین مسئله ی زندگی تان قرار دهید و نیازهای همسرتان را مهم تر از نیازهای خودتان در زندگی بدانید. ازدواج چیزی است که نمی توان آن را دوباره به دست آورد و به همین دلیل باید بابت آن دعا کرد و شکرگذار خداوند بود.

سوم: امنیت

شما هم باید انسان های زیادی را دیده باشید که در سانحه های هوایی، زمینی و … جان خود را از دست داده اند و دیگر هیچ موقع نتوانسته اند به همسر خود نگاه کنند. هیچ انسانی نمی داند که در آینده چه چیزی در انتظارش است و همیشه از این بابت ترس دارد. شما باید از اینکه تا همین الان سالم و مخصوصا زنده هستید دعا کنید و از این بابت شکر کنید. دعا باعث می شود که شما به سلامت و ایمنی نزدیک تر باشید و خداوند سلامت شما را حفظ کند.

چهارم: سلامتی

انسان های زیادی برنامه ی غذایی مناسبی برای خود تهیه می کنند و همواره سعی می کنند با باشگاه رفتن و ورزش کردن، سلامت و اندام متناسب خودشان را حفظ کنند. برخی دیگر هم با دکتر رفتن و خوردن انواع ویتامین ها، به دنبال این هستند که خودشان را از بیماری ها دور نگه دارند و همیشه در سلامت زندگی کنند.

چیزی که باید بدانید این است که همه ی این کارها تا مدتی می توانند از بدن انسان محافظت کنند و پس از آن دیگر دعا کردن است که می تواند بدن را سالم نگه دارد. دعا باعث می شود که خداوند توجه مضاعفی به شما داشته باشد و بدنتان را از میکروب ها و بیماری ها دور نگاه دارد.

پنجم: استرس

فشارها و کارهای زندگی باعث می شوند که استرس زیادی به انسان وارد شود. استرس زندگی را مانند یک مسابقه می کند، به گونه ای که انگار در حال مسابقه با دیگران هستید. استرس به همراه خودش ناراحتی، افسردگی و بیماری های دیگری را به خانه می آورد و باعث ناراحتی همه می شود. سعی کنید همیشه برای همسرتان دعا کنید که درگیر استرس نشود و از کارها و فعالیت هایی که در زندگی اش انجام می دهد، رضایت کامل داشته باشد. علاوه بر همسرتان برای خودتان هم دعا کنید که به سمت کارهای استرس زا نروید.

ششم: وسوسه

هر انسانی در زندگی در برابر وسوسه هایی قرار گرفته است که بعضی از آنها به ضرر زندگی اش بوده اند و بعضی دیگر به ازدواجش آسیب می رساندند. حال عده ی زیادی اسیر این وسوسه ها می شوند و ناخودآگاه به زندگی شان ضربه می زنند و عده ای دیگر سعی می کنند به سختی از این وسوسه ها عبور کنند.

ممکن است همسرتان معتاد به مواد مخدر یا الکل بوده باشد و بخواهد آن ها را دوباره مصرف کند. این هم نوعی وسوسه است که شما با دعا کردن برای همسرتان سعی می کنید که او را در برابر چنین وسوسه هایی دور نگه دارید.

هفتم: کار

زوج های زیادی هستند که درگیر کارشان می شوند و دیگر نمی توانند به کارهای خانه دقت کنند و وقتی برای آن بگذارند. گاهی هم پیش می آید که این کار کردن یک طرفه است. مثلا مرد دوازده ساعت کار می کند و زمانی که به خانه می آید، فقط استراحت می کند و زمانی به همسرش اختصاص نمی دهد.

طرف دیگر قضیه هم تنبلی است که مرد یا زن دل به کار نمی دهد. هر دو قضیه برای رابطه و برای زندگی ضررهای زیادی دارند. برای همسرتان همیشه دعا کنید که در کارش متعادل باشد و بتواند وقت مناسبی هم برای کار و هم برای زندگی اش بگذارد.

هشتم: ترس ها

گاهی وقت ها مشکلات زندگی باعث می شوند که ترس هایی به وجود بیایند. برای مثال قسط های زیاد یا قبض ها، ترس عدم داشتن پول و ناتوانی در پرداخت آن را برای شما یا همسرتان به وجود می آورد. هر فردی در زندگی اش با ترس هایی دست و پنجه نرم می کند که سعی دارد در مقابل آن ها ایستادگی کند. حال در چنین شرایطی ممکن است همسرتان ترس هایی را در زندگی داشته باشد که با شما آن ها را در میان می گذارد.

در این شرایط ممکن است او را مسخره کنید یا اهمیتی به او ندهید که این کار کاملا اشتباهی است. شما باید دو کار انجام دهید. اولی این است که به حرف های همسرتان توجه کنید و او را متقاعد کنید که در برابر ترس هایش ایستادگی کند و دیگری هم این است که برای برطرف شدن ترس هایش دعا کنید. دعا می تواند همسرتان را از شر ترس ها خلاص کند و به او آرامش دهد.

نهم: رویاها

داشتن رویا به زندگی جان می دهد. در واقع رویاها دلیلی هستند که انسان زندگی می کند و به امید آن ها شاد است. رویا به انسان هدف می دهد و انسان را به سمت جلو می برد. حال انسانی را فرض کنید که رویایی ندارد و مشغول زندگی است. فردی که رویاهایش از بین برود به پوچی می رسد و دیگر دلیلی برای زندگی نمی بیند. احتمال دارد که همسر شما هم رویاهایش را از دست بدهد و افسرده شود. در این صورت شما باید سعی کنید که برای همسرتان رویاهای جدیدی خلق کنید و همیشه برای از بین نرفتن رویاهای همسرتان درحال دعا باشید.

دهم: ایمان

ایمان صرفا جنبه ی مذهبی ندارد. ایمان به معنای باور است. زمانی که شما به رویاهای خود ایمان دارید، تلاش بیشتری برای رسیدن به آن ها می کنید و با تمام وجود می خواهید که آن ها را به دست آورید. ایمان در تمام زندگی به شما کمک می کند که مسیرتان را فراموش نکنید و راهی را بروید که صحیح و مقدس است. همسر شما ممکن است فردی باشد که باور و ایمانی قوی در زندگی اش ندارد و مانند حزب باد هر لحظه تغییر عقیده می دهد. کاری که شما باید بکنید این است که به او باور و ایمان جدید بدهید و برای او دعا کنید که بتواند در زندگی اش ایمانی قوی و محکم به دست آورد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.