دعا کردن برای همسر – بخش دوم

برای همسرتان دعا کنید تا موفق شود

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در بخش اول این مقاله با قدرت و نیاز به دعا کردن برای همسر و حفظ روابط زناشویی در زندگی مشترک آشنا شدید. آگاهی پیدا کردید که دعا می تواند شما را از بدبختی ها و مشکلات زیادی نجات دهد، همچنین قادر است شما را به مسیر درستی هدایت کند. حال در این مطلب قصد داریم شما را با شش مورد دیگر که با دعا مرتبط هستند آشنا کنیم. البته موارد زیادی در زندگی وجود دارند که به دعا نیاز دارند اما مابقی آن ها را باید خودتان با فکر و تلاش و کسب تجربه در زندگی به دست آورید و از آن ها مراقبت کنید.

پادکست دعا کردن برای همسر بخش دوم

اول: گذشته

در برابر مفهوم گذشته دو نوع انسان وجود دارد. نوع اول کسانی هستند که همیشه می خواهند از گذشته خود فرار کنند و نمی توانند آن را فراموش کنند. آن ها سعی دارند گذشته خود را از یاد ببرند اما بیشتر به آن اهمیت می دهند و بیشتر در برابر آن اندوهگین و ناراحت می شوند.

نوع دوم افرادی هستند که با گذشته خود کنار آمده اند و می دانند که تقدیرشان همین بوده و سعی می کنند که آینده خود را بسازند و آن را شکوفاتر کنند. شاید همسر شما از نوع اول باشد و نتواند از گذشته اش بیرون بیاید. شما باید سعی کنید که خاطرات جدیدی برای او خلق کنید تا بتواند از گذشته اش دور شود و همچنین برای او دعا کنید که اتفاق بدی برایش رخ ندهد. دعای شما می تواند همسرتان را از گذشته اش دورتر کند.

دوم: والدین

والدین طرفین نقش مهمی در ازدواج و تشکیل خانواده زن و مرد دارند. پدر و مادرها همیشه سعی می کنند رسم و رسوماتی که خودشان در جوانی داشتند را به فرزندانشان آموزش بدهند و انتظار دارند که فرزندانشان هم در ازدواجشان چنین رسومی را رعایت کنند. حال ممکن است برخی از رفتارها یا رسوم یکی از خانواده ها به ضرر رابطه ی زناشویی شما باشد. در چنین حالتی تنها کاری که می توانید پس از صحبت با والدین خود انجام دهید، دعا کردن است. دعا باعث می شود که خانواده شما منطقی تر فکر کنند و دست از برخی رسوم ها بکشند و از انجام آن ها منصرف شوند.

دعا کردن برای همسر

سوم: تصویری که از خود دارید

هرکسی نسبت به خود انتظارات و باورهایی دارد. برای مثال ممکن است شما از خودتان انتظار به دست آوردن مدارج علمی معتبر داشته باشید و این چیز بدی نیست؛ یا ممکن است همسرتان از خودش انتظار مستقل شدن و کار کردن داشته باشد. زمانی این تصویر و خودبینی بد می شود که شما تصویر بدی از خودتان داشته باشید و فرض کنید که هیچ چیزی نمی شوید. آن موقع است که شما باید برای همسرتان و خودتان دعا کنید و از خداوند بخواهید که تصویر خودبینی شما را بهتر کند. دعا می تواند بهترین توانمندی های شما را به خودتان نشان دهد تا بتوانید آن ها را به دست آورید.

چهارم: نگرش

به یکی از مهم ترین قواعد دعا برخوردید. نگرش مسئله ای است که نقش کلیدی و تعیین کننده ای در هر رابطه دارد. نگرش شما مشخص می کند که قرار است به چه راهی بروید و چه برخوردی قرار است با همسرتان داشته باشید. در حقیقت نگرش همان طرز تفکر درباره ی خود و دنیای پیرامون است که محیط و اخلاق ها را برای شما معنا می کند.

حال فرض کنید که همسر شما همیشه نگرشی منفی دارد و نمی تواند هیچ چیز خوب و مثبتی را در خانه و روابط زناشویی تان ببیند. آن موقع شما باید دست به کار شوید و تلاش کنید که نگرش همسرتان را تغییر دهید. می توانید با هدیه دادن کتاب های مثبت شروع کنید و هرشب قبل از خواب برای بهبود نگرش و باور همسرتان دعا کنید. همین دعاهای شبانه باعث می شوند که نگرش همسرتان بهبود پیدا کند.

پنجم: کلمات

کلمات نقش اصلی تمام گفتگوها و صحبت ها را در خانه بر عهده دارند. کلمات مشخص می کنند که شما چه منظوری را قرار است به همسرتان برسانید یا موضوع صحبتتان چیست. حال فرض کنید که شما یا همسرتان همیشه از کلمات اشتباهی برای صحبت کردن استفاده می کنید. مثلا نمی توانید به خوبی منظورتان را برسانید یا به کلمات ناپسند عادت کرده اید. دعا کردن باعث می شود که کم کم خودتان و همسرتان کلمات رکیک و زشت را فراموش کنید، به الفاظ مناسبی روی بیاورید و روابط زناشویی تان بهتر شود.

شش: روابط دوستانه

جالب است بدانید که بسیاری از دعواها در روابط زناشویی از همین روابط دوستانه شروع می شود. مرد همیشه با روابطی که زن با دوستانش دارد مشکل دارد و زن هم چنین مشکلی را با مرد دارد. مرد نمی تواند در بیرون از خانه و هنگام حضور در کنار دوستانش آرامش داشته باشد چون همیشه از برخورد همسرش ترس دارد و زن هم دقیقا چنین حسی در برابر مرد دارد و در نهایت نسبت به همدیگر بی اعتماد و سرد می شوند.

برای حل این مشکلات در روابط زناشویی مرد باید همیشه سعی کند دوستانی را انتخاب کند که همسرش آن ها را دیده و پسندیده است و در برابر مرد هم باید چنین عملی از سوی زن صورت بگیرد. برای این که بتوانید در دوستی ها مشکلی نداشته باشید برای روابط دوستانه ی خود دعا کنید و از خداوند بخواهید که دوستان مناسبی سر راه شما قرار دهد.

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم اکنون با شش مورد دیگر در مورد دعا کردن برای همسر آشنا شدید. این نکته را به یاد داشته باشید که تنها خودتان هستید که می توانید به راحتی در مورد چنین قضایایی فکر کنید و تصمیم گیری کنید. کسی نمی تواند به جای شما تصمیم بگیرد و تصمیم گیری برای یک رابطه کاری و شخصی نیاز زیادی به درایت خود فرد دارد. پس فراموش نکنید که دعا کردن آن چنان قدرتمند است که می تواند روابطه زناشویی شما را از تمام مشکلات نجات دهد و آن را به سمت خوشبختی و سعادت هدایت کند.

100%
نظرسنجی
  • لطفا به مطلب بالا امتیاز دهید بدهید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.