هشدار؛ پیش از برقراری رابطه جنسی قبل ازدواج این مقاله را بخوانید

همه چیز در مورد درست یا غلط بودن برقراری رابطه جنسی قبل ازدواج

آیا تاکنون با این احساس روبه رو شده اید که عاشق مردی هستید و بدون او نمی توانید روزهای خود را سپری کنید، اما پس از برقراری رابطه جنسی قبل ازدواج متوجه می شوید که این احساس عشق نبوده و تنها از روی هوس نشات گرفته است.

در واقع این احساس زمانی به وجود می آید که افراد قبل از این که یک رابطه صمیمانه احساسی و عاطفی با طرف مقابل خود برقرار کرده باشند، به سراغ برقراری رابطه جنسی قبل ازدواج می روند. این اتفاق یکی از مخرب ترین اشتباهاتی است که در زنان در روابط خود با مردان مرتکب می شوند و در اکثر مواقع مشکلات بسیار زیادی را به وجود می آورد.

آیا می توانیم برای برقراری رابطه جنسی قبل ازدواج به طرف مقابل اعتماد کنیم؟

قبل از این که به لحاظ جنسی با کسی صمیمی شوید اندکی صبر کنید تا در ابتدا از لحاظ عاطفی با او صمیمی شوید، منظور از این که شما رابطه جنسی قبل ازدواج را با طرف مقابل ایجاد کرده اید، به این معنا نیست که شما در تعداد دفعات کمی طرف مقابل را ملاقات کرده اید، بلکه منظور این است برقراری رابطه جنسی یک تصمیم بزرگ محسوب می شود، از همین رو باید آن را براساس نزدیکی و صمیمیت واقعی احساسی، عاطفی و فقط پس از رسیدن به تفاهم کامل اتخاذ کرد نه براساس گذشت مدت زمان مشخص.

این که شما به مرد زندگی خود عشق می ورزید و صمیمیت جنسی به وجود آورده اید، در واقع یکی از نیرومند ترین و تاثیرگذارترین تجربه های انسانی را بین خودتان تشکیل داده اید و با اطمینان می توان گفت که صمیمیت جنسی در بهترین شکل آن نه فقط پیوند فیزیکی و جسمانی یا به عبارتی پیوند جنسی در انسان، که پیوند و یگانگی قلب ها و روح های آن دو نفر است. هنگامی که به مرد زندگی خود عشق ورزی می کنید هم با فرم و قالب او در می آمیزید، هم بدن خود را به روی دریافت انرژی ها، ارتعاشات، امواج و ماهیت ذاتی و جوهره ی واقع او باز می کنید.

البته توجه به این که شما با چه کسی اوقات خود را سپری می کنید، می تواند تاثیرات مثبت و سازنده و یا منفی و مخربی بر روی شما داشته باشد. مطمئنا این مسئله می تواند یک توضیح بسیار قانع کننده و بسیار مناسب برای افرادی باشد که وقتی با کسی که احساس می کردید او را عاشقانه دوست دارید به ناگهان احساس سردی و بی علاقگی می کنید، حتی وقتی که از برقراری رابطه جنسی قبل ازدواج لذت برده باشید، باز هم امکان دارد این احساس به وجود آمده باشد. زیرا هوس فروکش کرده و شما توانسته اید ماهیت و شخصیت واقعی فرد را ببینید مطمئنا فوری حالتان به هم می خورد.

پزشکان به این اتفاق کوری جنسی می گویند. این که شما کسی را می بینید و از او بسیار خوشتان می آید سپس نمی توانید میان جاذبه های جنسی و تفاهم و عشق واقعی تفاوت هایی را قائل شوید، گویی که جاذبه جنسی نسبت به این فرد چشم شما را بر روی حقایق بسته است، از همین رو خودتان را متقاعد می کنید که این همان مرد رویاهای شما می باشد، اما چیزی که در واقعیت وجود دارد این است که شما تنها به رابطه جنسی فکر می کنید و تنها آن را می خواهید، و ناگهان بعد از برقراری رابطه جنسی قبل ازدواج او را همان گونه که واقعا هست می بینید و حالتان بد می شود.

این قانون به شما کمک می کند تا از خود در برابر کوری جنسی محافظت کنید و انرژی های نامناسب و منفی مردی که دوستش ندارید را به درون خود راه ندهید و درگیر یک رابطه مخرب و نامناسب نشوید. و به جای آن تمرکز خود را بر روی توسعه و عمیق تر ساختن صمیمیت احساسی-عاطفی میان خود و او کنید. در واقع این مسئله شباهت بسیار زیادی به ریختن «پی» ساختمان قبل از آن که دیوارها و ستون بنا ساخته شود دارد. شما برای این که بتوانید «پی» یک ازدواج موفق را بریزید، باید در ابتدا رابطه ای ماندگار و صمیمی را به دور از هرگونه رابطه جنسی قبل ازدواج پایه گذاری کنید. مطمئن باشید که این مسئله بدون تعهد روحی-عاطفی و تفاهم هرگز برای موفقیت یک ازدواج کافی نخواهد بود.

قانونی که برای داشتن یک رابطه موفق همواره باید به آن دقت داشته باشید این است که، همواره رابطه جنسی قبل ازدواج را به تعویق بیندازید و خویشتن دار باشید. دقت داشته باشید زمانی می توانید به سراغ رابطه جنسی بروید که بی هیچ شک و تردید و یا ابهامی به این نتیجه رسیده اید که می توانید یک پیوند عاطفی میان خودتان برقرار کنید و به تفاهم کامل رسیده اید. در واقع وقتی طرفین قبول کرده اند که همواره با تعهدهایی نسبت به یکدیگر روبه رو هستند و مراحل اجتماعی یا قانونی را به خوبی گذرانده اند و پس از رسیدن به آن زمان، بسیار مصنوعی، غیر طبیعی یا حتی احمقانه است که عشق ورزی نکنند.

در مورد برقراری رابطه جنسی قبل ازدواج توصیه هایی نیز وجود دارد که با رعایت کردن آن ها می توان نتایج بهتر را دریافت کرد:

صمیمی رابطه جنسی

چه زمانی می توان به این نتیجه رسید که از لحاظ جنسی صمیمی شده اید؟

در واقع شما باید بدانید زمانی می توانید با کسی از لحاظ جنسی صمیمی شوید که به لحاظ فکری-عقلانی نیز با او صمیمی شده باشید. یعنی شما باید دو برابر زمانی که وقت خود را به خوش گذرانی و بیرون رفتن و میهمانی رفتن با او سپری می کنید باید به گفتگو، آموختن و صحبت کردن در رابطه با افکار، عقاید و… بپردازید. شما باید به این باور برسید که در رابطه با هر مطلبی می توانید با طرف مقابل خود صحبت کنید و مدت هاست که این کار را نیز انجام می دهید و به حل و فصل مسائل خود می پردازید. در واقع آن گونه نیست که به پاک کردن صورت مسئله بپردازید، بلکه با روشی کاملا منطقی، کانال ها و روش های ارتباطی شفاف و روشنی را بین خود ایجاد می کنید و رابطه خود را توسعه می دهید. شما باید افکار و تفکرات خود را بشناسید و در صورتی که از آن خوشتان آمد می توانید آن رابطه را ادامه دهید.

بارها به این مسئله تاکید کرده ایم که قبل از این که از رابطه جنسی قبل ازدواج را تجربه کنید، باید از لحاظ روحی-معنوی صمیمی شده باشید، در واقع شما باید پیوند عاطفی قدرتمندی بین خودتان به وجود آورید به گونه ای که این احساس را به هیچ صورت با فرد دیگری احساس نکرده باشید. شما باید هویت واقعی، درونیات و مکنونات قلبی آن شخص را دوست داشته باشید و به آن عشق بورزید، می بایست نه فقط ظاهر، قیافه یا هیکل او را که موجودیت درونی و ذاتی یا به اصطلاح خویشتن واقعی اش را نیز دوست داشته باشید.

شما همواره باید در رابطه با مسائل جنسی از جمله روش های جلوگیری از حاملگی، پیشگیری از انتقال بیماری های مقاربتی و آمیزشی، ایدز و… صحبت کنید و به توافق دو طرفه ای برسید. شما همواره باید در رابطه با گذشته او و همچنین تاریخچه جنسی اش اطلاعات لازم را داشته باشید. باید در رابطه با روش های جلوگیری صحبت کنید، از این که تا چه اندازه احتمال حاملگی در شما وجود دارد مطالب زیادی را بین خودتان به اشتراک بگذارید.

همان طور که می دانید هر کدام از ما انسان ها ارزش های اخلاقی و اعتقادات ویژه ای برای خود داریم که می تواند بر روی تصمیم های مهم زندگی مان تاثیرات ویژه ای بگذارد. در واقع شاید اعتقادات شما این گونه باشد که برقراری هرگونه رابطه جنسی قبل ازدواج ممنوع است و یا در برخی موارد نیاز است که به هم نزدیک باشید. هیچ گاه نمی توان گفت که کدام عقیده درست است، در واقع این مسئله ای است که ریشه در تفکرات افراد دارد. زیرا یک رابطه جنسی تنها یک رابطه جنسی باقی نخواهد ماند و پس از مدتی تبدیل به عشق ورزی خواهد شد. از همین رو برای این که بتوانید مردی با احساساتی عاری از هرگونه هوس داشته باشید، بهترین راه این است که به دور از برقراری رابطه جنسی قبل ازدواج او را بشناسید.

رابطه جنسی قبل ازدواج

هرگز خود را به مانند یک شئ یا کالای جنسی پایین نیاورید

مطمئنا اکثر زنان در رابطه با موضوعی که در ادامه به آن میپردازیم آگاهی کامل دارند، اما هرگز جرات ندارند تا در رابطه با آن صحبت کنند و یا حتی این مسئله را به خودشان اعتراف کنند. زیرا این مسئله و این شیوه از زندگی برای زنان، وحشتناک ساده است که از جنسیت خود همانند یک ابزار برای گول زدن و جذب مردان استفاده کنند. این کار حتی نیاز به استفاده از هوش یا ذکاوت سرشار یا خلاقیت و ذوق و قریحه خاصی ندارد، کافی است لباس نامناسبی بپوشید و بین مردان بروید، مطمئنا توجه بسیاری از آن ها به سمت شما جلب خواهد شد.

در این قانون گفته می شود که هرگز نباید برای این که مردی را به سمت خود جذب کنید خود را مانند یک کالا و یا شئ جنسی پایین بیاورید. هرگز نباید از صمیمیت خود برای گول زدن مردان استفاده کنید، مگر این که در نظر داشته باشید او را همانند یک شئ جنسی ببیند. نکته ی مهم دیگری که وجود دارد این است که اگر در نظر دارید شما را همانند یک کالای جنسی ببینند، نباید انتظار داشته باشید که با چیزی بیشتر از یک کالای جنسی با شما رفتار کنند.

برای این که مانند یک کالای جنسی رفتار نکنید می توانید از موارد زیر کمک بگیرید

هرگز به مردان چشمک نزنید و نگاه های معنی دار نکنید.

خیلی نزدیک مردها نایستید و وارد فضای شخصی و حریم آن ها نشوید.

در صورتی که با خوردن مشروب زیاد مست می شوید، مشروب نخورید و رفتار سبک سرانه از خود بروز ندهید.

به صورت وسوسه آمیز حرف نزنید، این مسئله میتواند در شهوتی شدن مردان تاثیرگذار باشد.

حرف های معنی دار، اشاره ها و کنایه های جنسی به کار نبرید.

دقت داشته باشید منظور نیست که در هیچ صورتی نمی توانید از رفتارهای زیر استفاده کنید، شما در اکثر مواقع برای جذابیت دادن به رابطه عاشقانه و زناشویی خود می توانید از این رفتارها بهره بگیرید. اما هرگز نباید در یک ملاقات رسمی با کسی که برای اولین بار او را ملاقات می کنید، چنین رفتارهایی داشته باشید؛ مطمئنا او تصور دیگری از شما در ذهن خود به ثبت می رساند که ماندگار خواهد شد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.