۴ نکته که باید برای برقراری رابطه صمیمانه با همسرتان بدانید

چگونه رابطه صمیمانه با همسرمان را حفظ کنیم ؟

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم برخورداری و حفظ رابطه صمیمانه با همسر در طول زندگی مشترک یکی از هدف های اصلی اغلب زوج ها می باشد. از این رو در این مقاله قصد داریم به چند نکته کلیدی برای برقراری رابطه صمیمانه با همسرتان بپردازیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

پادکست رابطه صمیمانه

۱ – همسر شما از فرزندانتان مهم تر است

مطمئن باشید این قانون یکی از دلنشین ترین قانون ها برای مردم برای برقراری رابطه صمیمانه با همسر محسوب می شود. این قانون به نفع شما می باشد و نمی توان آن را نادیده گرفت. اگر فرزند کوچکی دارید، اولویت قرار دادن آن ها هیچ ایرادی ندارد به خصوص اگر جزو افرادی هستید که بیشتر وقت خود را با فرزندانتان سپری می کنید مسلما هرچه آن ها بزرگتر می شوند، نیازشان هم به شما بیشتر می شود و شما عادت کرده اید که آن ها را بر همسرتان مقدم بشمارید.

اما پس از مدتی ناگهان می بینید که آن ها در حال ترک خانه هستند، حال برای شما چه باقی می ماند؟ همسری که به مدت ۲۰ سال هیچ توجهی به او نداشته اید و یا اصلا در مرکز توجهتان نبوده است. این مسئله واقعا ناراحت کننده است. شاید با خود فکر کنید که منظور این است که به فرزندان خود اهمیت ندهید، کاملا فکر اشتباهی دارید. منظور این است که در زمان کودکی همراه آن ها باشید و همچنین منظور این نیست که زمان بیشتری را به همسر خود اختصاص دهید زیرا این کار امکان پذیر نیست.

در واقع شما وقتی مسئولیت فرزندانتان را بر عهده دارید باز هم باید همسرتان را در کانون توجه قرار دهید تا با او رابطه صمیمانه داشته باشید. زیرا همواره باید این مسئله را به خاطر داشته باشید که بودن فرزندان در خانه هرچند طولانی اما موقتی می باشد، اما همسرتان همواره در کنار شما بوده و شما را همراهی می کند.

شاید بسیاری از خانم ها از این قانون خوششان نیاید اما باید بدانید که این قانون تنها به بایدها و نبایدها اشاره نمی کند، بلکه حقایقی را در رابطه با بهترین و قوی ترین احساسات بین شما و برقراری رابطه صمیمانه با همسرتان را بازگو می کند که باید به آن ها اهمیت دهید تا بعد از رفتن بچه ها بتوانید رابطه ای شاد و ماندگار داشته باشید. همچنین نکته ای دیگر در رابطه با این قانون وجود دارد و آن این است که فرزندانتان هم نیاز دارند تا همسرتان را در اولویت قرار دهید. زیرا آن ها هنگامی که حس کنند باعث جدایی بین والدین خود شده اند چگونه می توانند با خیالی آسوده خانه را ترک کنند؟

معمولا این مسئله بین فرزندان کوچکتر مسئله ساز می شود. آن ها می دانند در صورتی که بمانند کنار گذاشته می شوند و اگر خانه را ترک کنند احساس تقصیر خواهند کرد. اگر والدین بگویند «چگونه می توانم بدون تو سر کنم؟» شاید اوضاع را بدتر کند چون آنها اولین کسانی هستند که بازیگر این قانون خواهند بود. این مسئله که فرزندان می خواهند زندگی مستقلی برای خود داشته باشند غیرقابل کتمان است، زیرا میل به کسب تجربه جدید در زندگی هر انسانی وجود دارد و مطمئنا این مسئله در فرزندان تان می تواند مهم تر از شما باشد. همانند همسرتان که روزی شما برایش مهم تر از والدینش بوده اید.

اگر این احساس یک طرفه باشد می تواند مشکلاتی را برای آن ها به همراه داشته باشد. از همین رو اگر می خواهید فرزندانتان به جستجوی شریک زندگی خود بروند و شخصی را در کنار خود پیدا کنند، نیاز است که شما نیز شخصی را در کنار خود داشته و رابطه صمیمانه ای با همسرتان داشته باشید؛ چون همسرتان می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. این بدان معنا نیست که برای همسرتان نسبت به فرزندانتان وقت بیشتری صرف کنید، چون اغلب این کار غیرممکن است.

رابطه صمیمانه

۲ – برای داشتن رابطه صمیمانه فرصت های عاشقانه بیافرینید

مطمئنا وقتی بچه وارد زندگی شما می شود درگیری های زیادی نیز با خود به همراه دارد، اما درست در همین لحظات است که این قانون اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند و موجب ایجاد رابطه صمیمانه بین شما و هسرتان خواهد شد. این که شما هر چند در زمان کم اما به هرحال بتوانید ماجراهای عاشقانه ای را با همسر خود به وجود آورید. اگر رابطه ها و فرصت های عاشقانه را به دلیل فرزندان تان محدود کنید، نمی توانید این انتظار را داشته باشید که عشق و شور و اشتیاق در زندگی شما ماندگار باشد.

آتشی که بین شما و همسرتان در رابطه زناشویی ایجاد شده، شما نیز بخشی از هیزم آن هستید از همین رو باید برای روشن ماندن آن تلاش کنید. خریدن دسته گل، شام های رمانتیک در رستوران های باشکوه دو نفره می تواند از ابتکاراتی باشد که با عمل کردن به آن این اتش بین شما شعله ورتر شده و زندگی بهتری را نیز برای شما پدید آورد. اگر توانسته باشید همسرتان را به خوبی بشناسید، مطمئنا راه های بهتری برای خوشحال کردن او پیدا خواهید کرد.

اگر این امکان برای شما فراهم باشد که بدون فرزندان به بیرون بروید، چرا پیاده روی را انتخاب نمی کنید؟ مطمئنا یک پیاده روی دو نفره و یا پیک نیک دو نفره می تواند حال و هوای شما را عوض کند، صحبت کردن با هم بدون هیچ دغدغه ای حال و هوای قبل از به دنیا آمدن بچه را برایتان فراهم می آورد و به شما یادآور می شود که هنوز همان آدم های گذشته با همان خصوصیات هستید و تنها کمی به مسئولیت های شما افزوده شده است.

همچنین باید بدانید که فرصت های عاشقانه در رابطه زناشویی تنها در خارج از خانه مهیا نمی شود، بلکه در خانه نیز می توانید روش های متعددی را مورد استفاده قرار دهید. از ساده ترین این فرصت ها گرفتن دست های یکدیگر و زمزمه های عاشقانه است که واقعا در ساختن رابطه صمیمانه نقش مهمی دارد. علاوه بر آن شام خوردن بر روی بالکن و غذا پختن به همراه یکدیگر از فرصت های بسیار خوبی است که می توانید در کنار یکدیگر برای هم پدید آورید.

برای داشتن یک رابطه صمیمانه با همسرتان از پیشنهاداتی که ارائه دادیم نهایت استفاده را کنید همچنین به خاطر داشته باشید که حداقل یکبار در هفته برنامه رمانتیک برای خود ترتیب دهید. چه سی ثانیه طول بکشد و چه یک روز کامل. تاکنون همسرتان را به قدر کافی شناخته اید، پس باید بدانید چگونه توجه او را جلب کنید.

۳ – برای زندگی با یکدیگر شور و هیجان داشته باشید

کمی به دوستان تان فکر کنید، آن هایی که به تازگی ازدواج کرده اند و یا آن هایی که مدت هاست در یک رابطه صمیمانه و عاشقانه با هم هستند. آیا هیچ کدام از آن ها هنوز همان شور و اشتیاق اوایل آشنایی را دارند؟ مطمئن باشید تعداد کمی از زوج ها هستند که همانند اوایل رابطه خود می باشند. به خصوص زمانی که بچه وارد زندگی آن ها می شود تقریبا می توان گفت که همدیگر را فراموش می کنند.

دقت داشته باشید این مسئله اصلا مناسب و کافی نمی باشد. اگر شما با همسر خود چنین رفتاری داشته باشید چه چیزی نصیب شما خواهد شد؟ پس آن همه شور و اشتیاق کجا رفت؟ آن عشق فنا ناپذیر و دلباختگی به پایان رسید؟ اگر تمایل دارید یک رابطه ابدی برای خود دست و پا کنید برای یک نکته اهمیت بسیار زیادی قائل شوید و آن این است که احساس خود را حفظ کنید و اگر نیاز باشد دوباره آن را کشف کنید.

چیزی که از آن صحبت می کنیم رابطه ی جنسی نیست هر چند در جایگاه مناسب می تواند ایده آل باشد، اما اکنون در رابطه با شور و اشتیاق صحبت می کنیم، این که در اوایل زندگی و یا دوستی چگونه با اشتیاق با همسرتان صحبت می کردید و سعی می کردید در قالب یک شراکت تمام کارها را با هم همراه شوید. اما ممکن است از خود بپرسید چگونه این کارها را انجام دهید؟ چگونه می توان دوباره به آن رابطه ی پر شوق و پر حرارت برگشت؟

باید به شما بگوییم که نباید این تصور را داشته باشید که برای همیشه مال او هستید، او را از دست بدهید و یا بودنش برای شما عادی شود. مهم ترین هدف شما در زندگی رضایت خاطر و خوشحالی اوست. از همین رو باید او را در بالاترین نقطه از اولویت خود قرار دهید و زندگی خود را وقف او کنید. اگر تمایل دارید چنین کاری انجام دهید، باید به طور مرتب از خود بپرسید که چرا عاشق او هستید و چرا بودن با او باعث خوشحالی شما می شود.

شما باید از هر فرصتی استفاده کنید تا برای خود یک فرصت ایجاد کنید و همسرتان را مرکز توجه زندگی خود قرار دهید و او را تشویق کنید تا ویژگی ها و شخصیت اولین روز ملاقتتان را در خاطره خود تقویت کنید. وقتی در رابطه با او صحبت می کنید، باید اجازه دهید تا آهنگ صدای شما نشان دهنده عشقی که نسبت به او دارید باشد. بنابراین برای داشتن رابطه صمیمانه با همسرتان، او را در بالاترین نقطه ی اولویت تان قرار دهید و زندگی خود را وقف او کنید.

بدپیله و غرغرو نباشید

۴ – بدپیله و غرغرو نباشید

تحقیقات ثابت کرده اند هنگامی که برای انجام کاری به کسی غر می زنید آن شخص نمی تواند به اندازه ی زمانی که به او غر نمی زنید مفید باشد. در واقع باید بدانید که غر زدن و عیب جویی یک رفتار بسیار بی فایده بوده و اگر همسر شما کار اشتباهی را انجام نمی دهد، به این دلیل است که او عاشق شماست نه این که به خاطر غر زدن های شما آن را ترک کرده است. باید بدانید که غر زدن هیچ چیزی به جز از بین رفتن رابطه صمیمانه تان به همراه ندارد و هیچ کمکی به شما نمی کند.

پیدا کردن روش های مناسب اگر چه مفید است، اما مقداری زمان نیاز دارد، از همین رو شما باید کمتر به او پیله کنید، مطمئن باشید که او در وقت خودش کارها را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد. از همین رو بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که خود را با زمانبندی های او مطابقت دهید و یا این که منتظر بمانید و با او یک صحبت مفصل داشته باشید و از او بپرسید که به چه دلیل کارهایش را به موقع انجام نمی دهد.

البته دقت داشته باشید هنگامی که می خواهید در این رابطه صحبت کنید، نباید از لحن متهم گونه استفاده کنید. چون این هم نوعی دیگر از غر زدن محسوب می شود. از همین رو داشتن لطافت و آرامش می تواند کار را پیش ببرد. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود آن ها نتوانند کار خود را به خوبی انجام دهند، شاید خسته اند و هر دلیل دیگری! حتی شاید نیاز باشد شما مقداری خلاقیت به خرج دهید و آرام آرام آن ها را سمت انجام کارها و داشتن مسئولیت سوق دهید.

اگر همسرتان آدم تنبلی باشد اصلا نمی تواند دلیل خوبی برای قبول نکردن مسئولیت های خود داشته باشد، به عنوان مثال اگر قبل از وارد شدن به خانه کفش هایش را در نیاورد و یا لامپ های سوخته را عوض نکند باید به مشکل او به صورت ریشه ای رسیدگی کنید. اگر از انجام برخی کارها متنفر است، می توانید با یک جابجایی شما مسئولیت همسرتان را بر عهده بگیرید و مسئولیت دیگری را به او واگذار کنید.

و در نهایت باید بگوییم که اگر عاشق یک فرد تنبل شده اید، باید بپذیرید که مسئولیت انجام بیشتر کارها بر عهده شما می باشد. این بهایی است که شما برای پذیرفتن این شخص در زندگی تان باید پرداخت کنید. یعنی اگر ویژگی هایی دارد که این خلاء را پر می کند، پس می توانید مطمئن باشید که ماندن در کنار این شخص ارزش دارد. بنابراین اگر همسر شما آدم تنبلی نباشد، حتما دلیل قانع کننده ای برای انجام ندادن برخی کارها خواهد داشت به دلایل او توجه کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.