۸ مورد از بارزترین رازهای موفقیت جک ما مدیر عامل شرکت علی بابا

با رازهای موفقیت جک ما رئیس شرکت علی بابا و یک میلیاردر خودساخته آشنا شوید

این که یک فرد بخواهد دارایی با ارزش خالص بیش از ۲۰ میلیارد دلار را فقط از طریق اخلاق کاری و تعهد به دست آورد، بسیار طول می کشد. «جک ما» فردی است که این کار را انجام داده است. او بنیانگذار و مدیر عامل شرکت «علی بابا» می باشد که یکی از بزرگ ترین پورتال های تجارت الکترونیک در جهان است، به همین سبب جک ما یکی از ثروتمندترین مردان جهان محسوب می شود. چیزی که در مورد او جالب است، این است که به هیچ وجه گذشته ی او، مانع دستیابی به موفقیتش در آینده نشد.

رازهای موفقیت جک ما برای همه افراد مشتاق به راه اندازی کسب و کار الهام بخش است، از همین رو در این مقاله قصد داریم برای شما دوستان عزیز سایت آگاه باشیم به ۸ مورد از کلیدی ترین و مهم ترین رازهای موفقیت جک ما، این میلیاردر خودساخته اشاره نماییم. لطفا در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

۱ – یکی از رازهای موفقیت جک ما این است که برای نگرش خود ارزش زیادی قائل است

هنگامی که جک ما در مورد بزرگ ترین اشتباهی که مرتکب شده است صحبت می کند، زمانی را توصیف می کند که برای راه اندازی کسب و کار خود به دنبال بهترین مدیران و کارمندان می گشته و سعی داشته است کسانی را که خارج از تیمش قرار داشتند را استخدام کند. او می گوید هرکس که در زمینه ای تخصصی تحصیل کرده باشد و مهارت های انجام کاری را داشته باشد، می تواند استخدام شود. مهم نگرش و اشتیاق افراد برای کار و رسیدن به موفقیت است.

رازهای موفقیت جک ما

۲ – او افراد تیمش را با یک هدف واحد متحد می کرد

ما باید بدانیم که متقاعد کردن و یکپارچه کردن کارمندان، شریک تجاری و سرمایه گذاران هر چقدر هم که کاری سخت و دشوار باشد، نباید آن را نادیده بگیریم. پذیرش تغییر رویکرد شما کلید دیگری برای موفقیتی عظیم است. شما باید افراد یک شرکت را بر اساس یک هدف واحد با یکدیگر متحد کنید. یکی دیگر از رازهای موفقیت جک ما این است که از نظر او چشم انداز مهمتر از رهبر است.

۳ – دوراندیش باشید

سومین مورد از رازهای موفقیت جک ما این است که او به شدت معتقد است که یک رهبر خوب باید دوراندیش باشد. او باید سعی کند یک قدم جلوتر از رقبای خود باشد و تصمیم گیری های آنان را پیش بینی کند. داشتن مهارت های تفکر خلاق و شهود آگاهانه از ویژگی های رهبران کسب و کارهای بزرگ است.

۴ – افراد با مهارت های برتر را استخدام کنید

وقتی که در مورد رازهای موفقیت جک ما سوال پرسیده شد که از نظر او وجه تمایز رهبر و کارمند چیست، او در پاسخ گفت: کارمند شما باید مهارت های فنی عالی تری نسبت به شما داشته باشد. اگر این گونه نباشد به این معنی است که فردی اشتباه را استخدام کرده اید. تمرکز بر مهارت های کارکنان و استخدام افراد بر این اساس یک ستون مهم برای هر شرکت بزرگ می باشد.

۵ – استوار و محکم باشید

پنجمین مورد از رازهای موفقیت جک ما می گوید که رهبران علاوه بر دور اندیش بودن و داشتن چشم اندازی روشن، باید همواره استوار باشند. دانستن آنچه می خواهید به دست آورید و تلاش برای تحقق آن نه تنها شما را در مسیر موفقیت قرار می دهد، بلکه به افراد اطراف شما الهام می بخشد که برای این هدف مشترک سخت کار کنند. شما برای تحقق پیدا کردن اهداف خود، باید نهایت تلاش خود را بکنید.

۶ – شکست به منزله عدم موفقیت نیست

به گفته جک ما «رها کردن، بزرگ ترین شکست است». اگر کاری را شروع کردید حتی اگر به موفقیت نرسیدید، آن را تا آخر ادامه دهید. همه رهبران بزرگ معتقد هستند که هر چه موانع بیشتری بر سر راه شما قرار داشته باشد، میزان یادگیری تان افزایش می یابد. بنابراین همین اشتباهات شما کلید موفقیت تان هستند.

رازهای موفقیت جک ما

۷ – زندگی را دوست داشته باشید

هفتمین مورد از رازهای موفقیت جک ما به این سخن او اشاره دارد که می گوید: «من همیشه می گویم که ما به دنیا آمده ایم تا از زندگی خود لذت ببریم، نه این که فقط کار کنیم. ما اینجا هستیم تا چیزها را برای یکدیگر بهتر کنیم. اگر تمام زندگی خود را صرف کار کنید، مطمئنا از آن پشیمان خواهید شد». این افکار و عقاید در زندگی جک ما جریان داشت. زندگی کردن به معنی لذت بردن است. اگر تنها به دست آوردن پول و ثروت هدف شماست، باید ذهنیت خود را تغییر دهید.

۸ – با دیگران دشمنی نداشته باشید

یکی از جنبه های منحصر به فردی که فلسفه کسب و کار و رازهای موفقیت جک ما را تشکیل می دهد، ایده رقابت دوستانه است. او رقبای خود را به عنوان دشمنان خود نمی بیند، بلکه آن ها را دوستانی می بیند که می تواند از آن ها یاد بگیرد و برای به چالش کشیدن توانایی های خود از آن ها استفاده کند.

واضح است که فلسفه جک ما برای موفقیت در یک دنیای سریع در حال توسعه ساخته شده است. همه ما می توانیم یک یا دو نکته از این موارد را در خود تقویت نماییم تا به قله های رفیع موفقیت دست پیدا کنیم.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.