۱۰ مورد از جالب ترین و کارآمدترین رازهای موفقیت

۱۰ مورد از رازهای موفقیت که شما را به اوج ثروت و موفقیت می رساند

اگر شما در حال حاضر یک کارآفرین، سرمایه گذار و یا مالک کسب و کار هستید، رسیدن به موفقیت و کارایی بالا برایتان ممکن است یک چالش باشد. پس برای رسیدن به بلندای موفقیت و دستیابی به اهداف خود، باید رازهای موفقیت را بدانید. هنگامی که شما در مسیر موفقیت قرار می گیرید، برای رشد بیشتر باید انگیزه خود را بالا نگه دارید، توانایی ها و مهارت های خود را افزایش دهید و رازهای موفقیت را کشف کنید.

افزایش بهره وری شما باید مثل افرادی مانند «ایلان ماسک» و «ریچارد برانسون» شگفت انگیز باشد. به همین منظور در این مقاله قصد داریم برای شما دوستان عزیز سایت آگاه باشیم، ۱۰ مورد از کارآمدترین رازهای موفقیت را بیان کنیم. شما با کمک این موارد می توانید رازهای موفقیت خود را کشف کرده و قدم در راه موفقیت بگذارید.

۱ – برای مشخص و روشن کردن اهداف خود به احساساتان توجه کنید

وضوح و شفافیت اهداف یک مولفه ضروری برای تولید مثبت است. سایمون سینک، مشاور پیشگام بازاریابی، سخنران و بهترین مدیر فروش «استارت وای» توضیح می دهد که باید در تصمیم گیری های خود به احساستان توجه کنید و از آن به عنوان یک عنصر کلیدی و پایدار الهام بگیرید. هنگامی که شما با اهداف خود ارتباط عاطفی دارید، در جستجوی ابزارهایی برای رسیدن به آن ها بهتر عمل خواهید کرد.

اهداف روزانه

۲ – بازخوانی روزانه اهداف یکی از رازهای موفقیت است

هر روز صبح قبل از این که روزتان را شروع کنید، اهداف خود را بررسی کنید. فکر کنید و از خودتان بپرسید: «صرف نظر از این که روزهای من چالش برانگیز هستند یا خیر، آیا هنوز می توانم رابطه ای عاطفی با این اهداف داشته باشم؟»

سپس در اهداف خود تجدید نظر نمایید و با هیجان برای تحقق آن ها تلاش کنید. اگر این احساس را داشته باشید، پس از آن، بهره وری شما بیشتر خواهد بود. اگر شما اهداف خود را دوست نداشته باشید، هر چقدر هم که سرمایه گذاری کنید، بازدهی ذهنی و عاطفی لازم را دریافت نمی کنید.

۳ – استفاده از تجسم فکری برای تحقق سریعتر اهداف

توماس ادیسون مفهوم جهان نور را پیش بینی کرد و در نهایت ایده تصوراتش را به واقعیت تبدیل نمود. تحقیقات زیادی نشان داده است، زمانی که شما اهداف خود را تصور می کنید به دلیل تحریک حواس انسان، عملکرد فیزیکی تان به شدت بهبود پیدا می کند.

MRIهایی که عملکرد مغز را ما را نشان می دهند، تفاوت بین واقعیات و تصورات را نمی دانند. این مورد یکی از رازهای موفقیت است که به ما کمک می کند، تا بتوانیم با استفاده از تکنیک های تجسم، کارایی و کیفیت کارمان را افزایش دهیم. مثلا اگر شما برای نهار خود یک غذا را تصور کنید، مطمئنا به سمت خوردن آن غذا کشیده می شوید و به طور مستقیم برای تحقق آن تلاش می کنید.

۴ – روزانه اهداف خود را اولویت بندی کنید

در پر فروش ترین کتاب «گری کالر» و «جای پاپسان» به نام «وان تینگ» آمده است که: «آیا کاری که من انجام دادم یا می خواهم انجام دهم مهم ترین کار من است؟ کار ضروری تر از آن وجود ندارد؟» در صورت انجام این کار فعالیت های شما متمرکزتر می شود و اهداف تان راحت تر محقق می شوند.

در این صورت شما زمان و انرژی کمتری مصرف می کنید؛ ولی در عوض به اهداف بیشتری دست پیدا می کنید. بنابراین لازم است که اولویت بندی اهداف روزانه را یکی از رازهای موفقیت بدانیم و به آن عمل کنیم.

۵ – یک لیست روزانه برای خود تهیه کنید نه یک فهرست کاری!

مشغول بودن لزوما به این معنی نیست که شما مولد هستید. گاهی اوقات داشتن لیست کارهای طولانی ممکن است کاملا غیر انگیزاننده باشد. «تونی شوارتز»، مدیر عامل پروژه انرژی، هر روز خود را با یک کار کلیدی شروع می کرد. تکمیل آن کار و یا پیشرفت در آن شما را به سوی دستیابی به اهداف هدایت می کند.

در صورتی که اولین کار خود را در روز کامل انجام دهید، به مرحله دوم و سوم می روید. با این حال، اگر هنوز یک کار را انجام ندهید، روز بعد را با تکمیل آن شروع کنید. هنگامی که شما کاری را تمام کردید، فعالیت بعدی را آغاز کنید.

صبح ها روز از خواب بیدار شوید

۶ – صبح ها زود از خواب بیدار شوید

همه ما توانایی لازم برای یک پیاده روی ۵ کیلومتری در ساعت ۵ صبح را نداریم؛ اما تحقیقات نشان می دهد صبح بهترین زمان برای برنامه ریزی و شروع یک روز مولد است. ذهن در این ساعات در آماده ترین حالت خود قرار دارد. یکی از رازهای موفقیت این است که قبل از هر چیز دیگری، وقت خود را برای بررسی اهداف خود، اولویت بندی فعالیت های کلیدی، ورزش و تغذیه بدن خود اختصاص دهید.

افراد موفق چند ساعت اول روز را به پروژه های مرتبط با اولویت های اصلی خود اختصاص می دهند و جلسات و قرار ملاقات های خود را به تاخیر می اندازند. اگر شما از فعالیت های ابتدایی خود رضایت داشته باشید، کارایی تان در طول روز بالا نگه داشته می شود، حتی اگر میزان انرژی تان کاهش پیدا کند.

۷ – با توجه به میزان فعالیت تان تغذیه مناسبی داشته باشید

بدن شما مانند یک ماشین است، بنابراین برای انجام کارهایتان نیاز به سوخت دارید. «مایکل فلپس»، دارنده مدال طلای المپیک، برخی از کربوهیدرات ها را نمی خورد و هنگامی که برای مسابقات تمرین می کرد، رژیم غذایی خاصی را رعایت می نمود. شما ممکن است یک ورزشکار حرفه ای و یا یک نخبه نباشید، ولی باید برای افزایش توانایی بدنتان، غذاهای سالم و ارگانیک مصرف نمایید.

۸ – با ذهن خود مانند یک دارایی با ارزش رفتار کنید

هنرمندان برتر معتقدند که ذهنیت و سلامت روانی یکی از رازهای موفقیت و پایه ای است که بهره وری آن ها را تعیین می کند. آن ها به شدت از خود محافظت می کنند، تا انرژی های منفی به ذهن شان وارد نشود. شما باید برای افزایش کارایی و بهره وری خود، ذهن تان را با انرژی های مثبت غنی سازی کنید.

افرادی که اهداف بزرگ دارند، باید ذهنی قدرتمند داشته باشند، تا بتوانند از فرصت هایشان نهایت استفاده را ببرند. بنابراین یکی از رازهای موفقیت این است که شما باید ذهن خود را توسعه دهید، تا بتوانید با چالش های پیش رویتان مواجه شوید.

۹ – با افراد مولد و موفق در ارتباط باشید

افرادی که کمتر صحبت می کنند و بیشتر کار می کنند را شناسایی کنید و با آن ها در ارتباط باشید. حتی اگر این افراد شکست بخورند و اشتباهات بیشتری انجام دهند، اما هنوز هم پیشرفت می کنند، شما باید بتوانید با کمک آن ها به اهداف خود برسید.

این مسئله فراتر از خواندن کتاب، مقاله و مطالعه است. شما باید به فردی اجتماعی تبدیل شوید و از تجربیات دیگران استفاده کنید. شما می توانید از نرم افزارهایی که شما را به افراد موفق متصل می کند، استفاده نمایید و به نتایج مورد نظرتان دست پیدا کنید. شما باید زمان بیشتری را با این گونه افراد سپری کنید. در اینجا نه تنها بهره وری بلکه میزان یادگیری شما نیز افزایش پیدا می کند. وقت گذراندن با افراد موفق یکی از کارآمدترین رازهای موفقیت است.

خواندن کتاب

۱۰ – برای رشد و توسعه خود، ذهن تان را به طور مناسب تغذیه کنید

افراد موفق به برقراری ارتباط با افراد موفق دیگر تمایل دارند. آن ها همواره به دنبال یادگیری مواردی جدید هستند. مهم این است که درک کنیم، هر کسی ادبیات مربوط به خودش را دارد ولی این بدین معنا نیست که محتوای کلامشان به شما ربطی ندارد. مواردی را که به حرفه شما مربوط می شود را انتخاب کنید و آن ها را یاد بگیرید. سپس موارد دیگر را رها کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.