راز رسیدن به موفقیت در زندگی

نقطه شروع تمام دستاوردها و موفقیت های زندگی

نقطه ی شروع تمام دستاوردها و موفقیت در زندگی در زندگی هدفی مشخص و یک نگرش مثبت برای هدف ها می باشد. همیشه از خودتان بپرسید که چه هدف هایی در زندگی دارید و می خواهید به کجا برسید. خیلی از افراد از زندگی خود راضی نیستند و همیشه نسبت به آن اعتراض دارند که چرا وضعیت بهتری در زندگی ندارند. بهترین کار در چنین مواقعی این است که برای خودتان هدف ها و برنامه های مشخصی تعیین کنید و برای رسیدن به آن ها تلاش کنید. زمانی که چنین کاری را انجام دادید متوجه خواهید شد که از صبر و مشقت هایی که به وجود می آید لذت خواهید برد و این منفعت ها عموما به سود خودتان تمام می شود.

پادکست راز رسیدن به موفقیت در زندگی

منفعت های برنامه ریزی و تعیین هدف

فعال سازی ذهنتان برای رسیدن به هدف – اولین سود و منفعتی که به شما می رسد این است که ذهن نیمه فعال شما که در حال استراحت است و تلاش زیادی نمی کند، به حالت کاملا هوشیار و آماده تبدیل می شود و می تواند برای کارها تلاش کند. زمانی که شما به چیزی باور کنید، آن را به دست می آورید؛ زیرا ذهنتان تحت تاثیر آن باور قرار می گیرد و شما را برای رسیدن به آن یاری می کند. در حقیقت ذهن شما تلاش می کند که شما را به هدف و مقصد دلخواهتان برساند. مثلا اگر به داشتن خانه ای خوب و زیبا باور داشته باشید، ذهنتان آن را باور می کند و کمک می کند که شما کم کم به آن برسید و راه های رسیدن به آن را طی کنید. به همین دلیل است که باید همیشه باورهای درست و محکمی داشته باشید تا بتوانید از زندگی خود لذت ببرید و آینده ای مجلل برای خودتان بسازید.

گوش دادن به ندای درونی – زمانی که شما چیزی را می خواهید، ندایی از درونتان پیدا می شود که شما را به آن می رساند و به تمام عقل و روحتان دستور می دهد که به همان مسیر بروند. آن ندا شما را در مسیر مستقیم قرار می دهد و ذهنتان را دست به کار می کند. فردی تازه از زندان آزاد شده بود و هیچ هدفی نداشت او تلاش می کرد که دوباره دزدی کند. آن فرد برای خودش باورهایی را ایجاد کرده بود و بعد از مدتی متوجه شد که ذهن او در حال رسیدن به آن هدف ها بوده و در مسیر درستی قرار گرفته است. او از دزدی دوری کرد و اجازه داد که در همان مسیر به سمت جلو برود. پس از مدتی به خانه ای کوچک رسید و توانست کاری برای خودش دست و پا کند. دوستان عزیز، آن ندا در همه ی انسان ها وجود دارد، اما تنها انسان هایی شنوای آن هستند که هوشیار باشند و برای خودشان مسیر درستی مشخص کرده باشند.

لذت بخش تر شدن کارها – زمانی که به ندا و باورهای درونی خود رسیدید، تمام کارها و تلاش ها برای شما لذت بخش می شود. تا قبل از این نمی دانستید که چرا تلاش می کنید و هدفی برای خود نداشتید به همین دلیل هر کاری را که انجام می دادید برایتان عاری از لذت بود و هیچ حس خوشایندی برایتان در زندگی ایجاد نمی کرد، اما حال توانسته اید که لذت واقعی خودتان را پیدا کنید.

زمانی که باورهایتان را پیدا می کنید، برای آن برنامه ریزی می کنید و سرمایه و زمانتان را تقسیم بندی می کنید، درباره ی هدف ها و خواسته های خود مطالعه و تحقیق می کنید و هر روز برای رسیدن به موفقیت و خواسته های خود مشتاق تر می شوید. حتی ممکن است که در این راه با تجربه ها و هدف های جدیدی آشنا شوید و آن ها را هم تحت تاثیر خود قرار داده و در برنامه های خود جای بدهید.

آگاهانه تر در زندگی تان عمل خواهید کرد – شاید تا قبل از داشتن هدف و باور، به کارهای زندگی واقف نبودید و نمی دانستید که چه چیزی برای شما مفید است و چه چیزی به شما ضرر می رساند، اما پس از داشتن هدف به همه ی کارهای زندگی خود آگاه می شوید و می دانید که چه کارهایی را باید قبول کنید و از چه کارهایی باید دوری نمایید. در چنین موقعی با موقعیت های مناسب و بهره بردن از آن ها آشنا می شوید و تمام تلاشتان را به کار می بندید که از کارها بهره مند شوید.

راز رسیدن به موفقیت در زندگی

موفقیت ذاتا در وجود شما است

شما در ابتدا باید به خودتان ایمان داشته باشید و بدانید که موفقیت درون شما هم وجود دارد. هیچکدام از افراد معروف بدون تلاش به موفقیت نرسیده اند، بلکه برای رویاهای خود تلاش زیادی کرده اند. از شرایط موجود و وضعیت اطرافتان استفاده کنید و خودتان را به رویاهای خود نزدیک کنید.

زمانی می توانید با عزت زندگی کنید و از مرگ ترسی نداشته باشید که لذت دنیا را برده باشید اما اگر هیچ موقع خودتان را یک انسان موفق یا توانمند ندانید، هرگز هم به رویاهای خود نخواهید رسید. بسیاری از انسان های معروف در ابتدا هیچ چیزی نداشتند و از محیط اطرافشان بهره می گرفتند. آن ها برای رسیدن به موفقیت برنامه های زیادی را مشخص کردند و در خیلی از آن ها هم شکست خوردند؛ اما هرگز ناامید نشدند، زیرا در درون خود به موفق بودنشان باور داشتند و آن قدر تلاش کردند تا به هدف موردنظر خود دست یافتند. حال اگر شما هم می خواهید مانند آن ها باشید، دست های خود را آماده کنید و به سوی موفقیت بروید زیرا آن در نزدیکی شما است.

100%
نظرسنجی
  • لطفا به مطلب بالا امتیاز دهید بدهید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.