راهکارهایی برای تسخیر قلب دیگران

احساسات خود را مدیریت کنید

احساسات جزو مواردی هستند که بیشترین تاثیر را بر روی افراد دارد. بنابراین شما می توانید از این گزینه بالاترین سود را به نفع خود داشته باشید. در شرایطی که احساسات منفی، تاثیر ناخوشایندی روی شما می گذارند، می توانید به کمک کنترل و مدیریت درست از شر آن خلاص شده و شرایط موجود را تغییر دهید.

برای مثال، اگر در حال حرکت هستید، می توانید نشسته و مجدد بلند شوید. در شرایطی که نشسته اید، بلند شده و مقداری پیاده روی نمایید. بهتر است همان گونه که مطابق میل تان است، رفتار نمایید. شما می توانید با داشتن روحیه ای مثبت و سرشار از شادی با اطرافیان خود، بر آن ها تاثیر مثبت بگذارید. در نهایت، برای آن که بتوانید فردی شاد باشید، می توانید رفتاری شادمانه داشته باشید، با مسائل و مشکلات برخوردی منطقی و عاقلانه داشته و احساسات خود را کنترل و مدیریت نمایید. این کار قدم اول جهت جذب افراد و تسخیر قلب آن ها می باشد.

راهکارهایی برای تسخیر قلب دیگران

از هرگونه انتقاد، عیب جویی و محکوم کردن دیگران دوری کنید

هر زمان و مکان و هر وضعیتی بالاخره می تواند شرایط انتقاد کردن و داشتن موضعی منفی را برای شما فراهم نماید، اما باید این را بدانید که داشتن منطق و صبوری فراوان بیانگر میزان شخصیت و مقدار فروتنی شما می باشد.

گاهی ممکن است برای شما مقدور نباشد تا از هرسه مورد دوری نمایید، اما متاسفانه در بیشتر موارد ما روابط خود با دیگران را با انتقاد، عیب جویی و محکوم کردن آن ها شروع کرده و با همان روش ادامه می دهیم.

در میان دیگران صحبت کرده و خودی نشان دهید

یکی از بهترین راه ها برای آن که بتوانید قلب همسر و یا دوستانتان را تسخیر کنید، صحبت کردن در مورد مسائلی است که برای آن ها حائز اهمیت می باشد. سعی کنید صحبت کردن در مورد زندگی خودتان را کم تر کرده و در عوض بیشتر به صحبت های طرف مقابلتان گوش فرا دهید. اگر متوجه شدید که طرفین شما حرف های نامطلوبی می زنند و به صحبت های شما کم توجهی کرده و به آن ها گوش نمی دهند، می توانید اقدام به ترک محیط نمایید.

مباحثی وجود دارند که بیشتر مردم به آن توجه فراوانی دارند. از جمله: موفقیت های زندگی مانند موفقیت در زندگی زناشویی، موفقیت در زمینه ی تحصیل، موفقیت های کاری و شغلی، علایق و سرگرمی های شخصی، اوقات فراغت، برنامه های آینده و … یکی از روش های مفید جهت همراهی احساسات طرف مقابل این است که در زمان صحبت کردن وی، خوب به او گوش دهید و با تائید او صحبت هایش را کامل کنید، به شیوه ای که طرف مقابلتان متوجه شود شما در همان لحظه و در بهترین زمان به سخنان او با دقت گوش می دهید.

تسخیر قلب دیگران

به اطرافیان خود توجه بیشتری نشان دهید

بسیاری از افراد برای آن که توسط دیگران دوست داشته شوند، سعی می کنند در آن ها نفوذ نمایند. اما خوب است بدانید که این روش اصلا موثر نمی باشد. دلیل جذابیت این روش این است که باعث می شود بیشتر و بیشتر نسبت به خودتان حس رضایت درونی داشته باشید، لذا با توجه به آن که قانون روابط متقابل بین مردم بسیار قوی است، دوست داشتن دیگران ممکن است تاثیرات بیشتری داشته باشد.در واقع همان گونه که خودتان با مردم رفتار می کنید، رفتاری متقابل را نیز از آن ها دریافت می کنید.

آنان زمانی شما را دوست خواهند داشت، که شما هم آن ها را دوست بدارید. برای آن که بتوانید در روند تسخیر قلب دیگران، موفق عمل کنید، باید همواره در تلاش باشید عشقی خالصانه و صادقانه به آن ها تقدیم نمایید. برای انتقال این گونه علاقه ها، می توانید از زبان بدن و تن صدایتان بهره ی فراوانی ببرید. از مواردی که می تواند زمینه ساز تسخیر دیگران باشد می توان به حس هم دردی با آن ها در زمان های خوشحالی و یا ناراحتی و مشکلات، ایجاد رابطه ای همراه با صمیمیت با آن ها و توجه و ابراز علاقه به آن ها اشاره نمود.

همواره سعی کنید پیش قدم باشید

شما می توانید در جهت تسخیر قلب دیگران قبل از آن که به این نکته توجه کنید که مردم چه تصوری در مورد شما دارند، خودتان پیش قدم شوید. به دنبال کارهایی باشید که همواره افراد شما را تحسین به خاطر آن ها تحسین می کنند. در واقع اگر تنها به نظرات مردم در مورد خودتان توجه داشته باشید، در ذهنتان مردم تنها به یک غول خیالی تبدیل می شوند. چرا که تصور شما این خواهد بود که در مقابل هرکاری از دید مردم محکوم خواهید بود!

این در حالی است که بسیاری از مردم بیشتر وقت خود را برای مسائل و مشکلات زندگیشان صرف می کنند و آن چنان که شما تصور می کنید بر روی زندگی شما تمرکز ندارند. ممکن است این وضعیت به نوعی باعث ناامیدی شود، اما باعث خواهد شد تا شما به اطمینان خاطر رسیده و بتوانید راحت تر موانع زندگی خود را از بین ببرید. شما می توانید برای آن که اعتماد به نفستان را جهت انجام کارها بیشتر نمایید، افکار نادرست خود را کنار گذاشته و به خودتان بیشتر از قبل اهمیت دهید. لذا تلاش کنید احساسات منفی را از خود دور نموده و احساسات مثبت خود را تقویت نمایید و بدین صورت ارتباط هایتان با افراد مختلف، بهتر شده و موفقیت های بیشتری کسب می کنید و در اجتماع نیز هر روز بیشتر پیشرفت خواهید کرد.

دل هایتان را با دادن هدیه، به یکدیگر نزدیک نمایید

می توان گفت هدیه دادن به عنوان اکسیری جادویی است که در جهت رفع بیشتر مشکلات، حتی مشکلات زندگی خانوادگی، بسیار موثر واقع می شود. شما می توانید در بسیاری از مشکلات و ناهمواری هایی که در زندگی پیش می آید، با دادن هدیه ای بسیار کوچک و ناچیز، جلوی بسیاری از ناراحتی ها، دل آزردگی ها و سوءتفاهم ها را بگیرید. علاوه بر این، هدیه می تواند دل ها را به یک دیگر نزدیک کرده و شما از لحاظ عقاید نیز به هم نزدیک تر کند. بنابراین هدیه دادن زمینه ساز تسخیر قلب اطرافیان می باشد.

در واقع تمامی افرادی که با آن ها رابطه ای داریم، پیوسته گمشده ی خود را در این دنیا جست و جو می کنند. حتی خود ما نیز همواره به دنبال افرادی هستیم که در کنار آنان لحظات بهتری را سپری کنیم. در واقع به هر اندازه ای که ما انسان ها بیشتر خود را شناخته و بر خود تسلط داشته باشیم می توانیم ارتباط هایی عمیق تر شکل دهیم، به صورتی که اگر بتوانیم در چند ارتباط اولیه با طرف مقابل، او را به خوبی بشناسیم، به راحتی می توانیم از بروز سوءتفاهم و ناراحتی و تنش در روابط خود جلوگیری نماییم.

100%
نظرسنجی
  • لطفا به مطلب بالا امتیاز دهید بدهید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.