راهکارهای موثر برای همواره جذاب و دلربا بودن

چگونه جذاب و دلربا باشیم ؟

اگر بخواهیم برای جذابیت تعریفی بنویسیم می توان به طور ساده گفت به این معنی است که افراد را به سمت خود جذب نمایید. شما می توانید این ویژگی را به مرور زمان در خود ایجاد نمایید البته می توان گفت با توجه به این که بعضی از افراد در زمان تولد نیز مقداری جذابیت دارند، تنها بخشی از جذابیت اکتسابی بوده و با تلاش و تمرین به دست خواهد آمد.
دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم به تمرین هایی جهت جذاب تر شدن بپردازیم. با ما همراه باشید.

پادکست راهکارهای موثر برای همواره جذاب و دلربا بودن

اصلاح نحوه ی ایستادن

چنانچه شما دارای شرایط بدنی مناسبی هستید، می توان گفت اعتماد به نفس بالایی نیز دارید، در صورتی که ممکن است در درونتان حس اعتماد به نفس فراوان وجود نداشته باشد. سعی کنید در زمان راه رفتن قدم های ثابتی برداشته و کمرتان کاملا صاف باشد. همواره تلاش کنید شانه هایتان به سمت عقب باشد. در روزهای اول برای عادت کردن به چنین شرایطی ممکن است مقداری عجیب به نظر بیایید اما پس از مدتی به راحتی به آن عادت خواهید کرد.

رها کردن ماهیچه های صورت

برای آن که صورت شما طبیعی بوده و به دل بنشیند، ماهیچه های صورت خود را رها کنید. با این کار شما می توانید عدم داشتن حس ترس خود را به همه نشان دهید.

برقراری ارتباط

در ارتباط اولیه با افراد، سعی کنید با چشم هایتان با او ارتباط برقرار کرده، با لبخندی بر روی لب هایتان و تکان دادن همزمان سر برای تایید او، احساس مثبت درون خود را به او منتقل نمایید. مراقب باشید در این کار زیاده روی نکرده و از بابت عکس العمل طرف مقابلتان نگرانی نداشته باشید.

بیشتر بدانیم : ۵ دلیل جذابیت عکاسان

عدم فراموشی اسم افراد مختلف

به خاطر سپردن نام افرادی که برای اولین بار است آن ها را می بینید بسیار مهم است. این در حالی است که بسیاری از افراد اسم ها را سریع فراموش می کنند. برای آن که بتوانید نام افراد مختلف را در ذهنتان نگه دارید زمانی که اسمشان را می گویند چندین بار آن را در ذهنتان تکرار نمایید و سپس نام خود را به آن ها بگویید.

سعی کنید زمانی که از آن ها جدا شدید نیز چندین بار اسمشان را در ذهن خود مجدد تکرار نمایید تا بتوانید آن را ملکه ذهن خود کنید. به تعداد دفعاتی که اسم افراد را در ذهنتان تکرار می کنید شانس خود را برای به خاطر سپردن آن بالاتر می برید و این امر روابط شما را بیشتر از قبل تقویت می کند.

جایگزینی عادت تکریم افراد به جای غیبت

ممکن است شما در جمعی باشید که در آن تمام افراد به نوعی در حال غیبت کردن باشند، شما سعی کنید نکات مثبت افراد را بیان نمایید.

برای آن که به فردی جذاب برای افراد دیگر تبدیل شده و حس اعتماد آنان را جلب نمایید، ویژگی هایی در آنان که مورد قبول شما می باشد را بیان کنید.

 با این کار می توانید نشان دهید که فردی مثبت هستید و هیچ طرز فکر بدی نسبت به هیچ شخص خاصی ندارید.

در هنگام تعریف کردن از فرد مقابل کاملا صادق باشید

شما با این کار به راحتی می توانید عزت نفس افراد را افزایش دهید. مواردی را که دوست دارید انتخاب نموده و همواره به آن اشاره نمایید. همواره برای بیان کارها و یا رفتارهای مورد پسندتان راهی پیدا کنید و به آن ها اشاره نمایید. اگر در انجام این کار زمان را تلف کنید ممکن است دیگران فکر کنند کار شما به نوعی ریاکاری است. چنانچه این توانایی را دارید تا به کمک تشویق های خود باعث پیشرفت دیگران شوید، هرگز از آن خودداری نکنید.

جذاب و دلربا بودن

چند نکته در مورد جذاب بودن

– پیوسته خونسردی خود را حفظ نمایید. زمانی که قصدتان تنها خوشحال کردن دیگران است، نباید برایتان مهم باشد که دیگران در مورد شما چه فکری می کنند و واکنش آن ها ممکن است چه چیزی باشد. زمانی که تفکر شما این گونه باشد، این تفکر بر روی ظاهرتان تاثیر می گذارد و اطرافیان خواهند فهمید قصد شما تنها راضی کردن اطرافیانتان است. همواره این نکته را به خاطر بسپارید، اطرافیانتان نمی توانند تمام وقت به شما فکر کنند، آن ها هم مسلما اکثر مواقع به دغدغه هایشان و برنامه های کاری خود فکر می کنند.

– به همان اندازه ای که در تحسین و تشویق دیگران خلاقیت به خرج می دهید بیشتر می توانید اطرافیان را به سمت خود جذب کنید. برای داشتن تعریف ها و تحسین هایی درست بهتر است لحنی قاطع و در عین حال احساسی داشته باشید. می توانید قبل از آن که شخصی را مورد تحسین خود قرار دهید، از قبل بعضی از جملات را در ذهن خود آماده نمایید؛ اما اگر می خواهید فردی جذاب به نظر برسید بهتر است در لحظه برای بیان جملات همان لحظه، خلاقیت به خرج دهید. زمانی که بتوانید همواره در بیان جملات خود خلاقیت به خرج دهید دیگر نگران نیستید که جملاتتان تکراری شود.

– برای آن که بدون شک فردی جذاب به نظر برسید، همدردی و همدلی با افراد را فراموش نکنید. بهتر است موارد ناراحت کننده و خوشحال کننده ی طرف مقابلتان را بدانید و با شناخت کامل، انتخابی درست داشته باشید.

– با افراد بحث و دعوایی نداشته باشید. شما هیچ گاه نمی توانید صد در صد افراد را به سمت خود جذب کنید. تمام کلماتی که در صحبت های خود استفاده می کنید باید مورد تایید تمامی افراد باشد. قبل از آن که تصمیم بگیرید وارد یک بحث شوید، با خودتان بگویید: «نظر من در این لحظه و برای این موضوع چه اندازه اهمیت دارد؟!» اگر حس می کنید ابراز نظر شما اهمیت خاصی ندارد می توانید آن را به زمان دیگری موکول نمایید.

– گاهی دیگران نمی توانند تفاوتی بین جذاب بودن و داشتن غرور متکبرانه قائل شوند، اما باید این را بدانید که بین این دو مقوله تفاوت های فراوانی وجود دارند. جذاب بودن باعث تایید دیگران شده و رضایت آن ها را برمی انگیزد اما در مقابل تکبر تنها باعث رضایت فردی خواهد شد. اگر یک شخص جذابیت داشته باشد می تواند تمامی افراد را به سمت خود جذب نماید اما اگر تکبر داشته باشد تنها افرادی به سمت او جذب خواهند شد که در وجود خود حس ناامنی دارند.

100%
نظرسنجی
  • لطفا به مطلب بالا امتیاز دهید بدهید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.