بهترین راهکارها برای دستیابی به موفقیت

راهکارهایی برای دستیابی به موفقیت

داشتن مشکل همیشه در زندگی مفید است اما به شرط آن که با نگرش درستی با آن برخورد کرد. مشکل ها باعث می شوند که انسان به سوی تلاش و موفقیت حرکت کند، اما انسان باید بداند که تنها از طریق نگرش ذهنی مثبت می تواند به پیروزی و موفقیت در زندگی نزدیک شود. زمانی که شما نگرش ذهنی مثبتی داشته باشید می توانید تمام مشکلاتتان را به موفقیت ختم کنید و هر موفقیت شما را به هدفتان نزدیک تر می کند.

داشتن مشکل به دلیل تغییر موجودات در طبیعت است و این قانونی است که نمی توان آن را دور زد یا از آن سرپیچی کرد. حال بعضی افراد نگرش منفی را در پی می گیرند و در نهایت به باخت، ناراحتی و عدم موفقیت می رسند و بعضی هم از همان ابتدا سعی می کنند عاقلانه با مشکلشان رفتار کنند و با یک نگرش صحیح به موفقیت می رسند.

پادکست بهترین راهکارها برای دستیابی به موفقیت

چگونه می توان با نگرش ذهنی مثبت با مشکلی مواجه شد؟!

اگر از همان ابتدا نگرش ذهنی مثبتی برای خود داشته باشید، هنگامی که با مشکلی مواجه می شوید می توانید از فرمول زیر برای یافتن مسیر درست و موفقیت استفاده کنید:

– ابتدا از خداوند کمک بخواهید و به دنبال هدایت الهی باشید.

– فکر کنید و راه حل ها را بررسی کنید.

– مشکل را برای خودتان تحلیل کنید و بخش های آن را بررسی کنید.

– برای موفقیت و تقویت روحیه تان به خودتان بگویید که توانا هستید.

– از خود سوالاتی بپرسید که شما را به راه حل و موفقیت نزدیک تر می کند. مثلا از خود بپرسید که چگونه می توانید این بخش را برای خودتان حل کنید؟

– تحقیق کنید و به دنبال پاسخ سوال هایی که مطرح کرده اید باشید؛ تا بتوانید یک راه درست برای خودتان پیدا کنید و به موفقیت برسید.

بر اساس همین دسته می توان گفت که مشکلات انسان را می توان در دو دسته جای داد. ابتدا مشکلات شخصی انسان است که بر روی روحیه و عقل انسان تاثیر زیادی دارد و دومی هم مشکلات کاری انسان حساب می شود که آرامش و آسایش انسان را از بین می برد و او را از مسیر موفقیت دور می کند.

موفقیت - نگرش ذهنی مثبت

فردی که مشکلش را با نگرش ذهنی مثبت حل کرد و به موفقیت رسید

فردی در فقر کامل به دنیا آمد. او برای این که بتواند به خانواده اش از لحاظ مالی کمک کند، کفش های دیگران را واکس می زد. آن فرد در سن ۱۷ سالگی خانه را ترک کرد و به سمت راه آهن رفت. او از طریق همین کار توانست تمام کشور را ببیند اما همکاران او انسان های مناسبی برای دوستی نبودند. آن ها قمارباز بودند و آن شخص هم وارد چنین بازی هایی شده بود، و همیشه با سربازان و همکارانش درحال قمار بود و تمام آن چیزهایی که به دست می آورد را دوباره از دست می داد.

او در مکزیک از راه آهن جدا شد و وارد یک گروه خلافکاری شد. به گفته ی خودش بزرگترین اشتباه زندگی او این بود که وارد چنین دسته هایی شده بود چون بعد از چندین ماه به دلیل حمل مواد مخدر و اعتیاد دستگیر و برای اولین بار روانه ی زندان شد. او در زندان به خود قول داد که فرار کند و به دنبال راهی برای فرار کردن گشت.

او در ابتدا قصد داشت از زندان فرار کند اما باوری بر او الهام شد و عقیده اش را تغییر داد. او به جای فرار سعی کرد که کارهای مثبتی انجام دهد تا بتواند تبدیل به یکی از بهترین زندانی ها شود. او هر روز انجیل می خواند و تمام کسانی که قبلا به او توهین می کردند را بخشید یا از آن ها طلب بخشش کرد. او تمام کتاب های زندان را مرور کرده بود و به خوبی به نظافت زندان کمک می کرد. روزی متوجه شد که یکی از افرادی که در بخش نیروگاه برق زندان کار می کند قرار است آزاد شود. او به همین دلیل کتاب های الکتریسیته را مرور کرد و توانست جای او را در نیروگاه برق بگیرد و بعد از مدتی حدود صد نفر زیردست او کار می کردند و تبدیل به یکی از افراد مشهور آن بخش شده بود.

یکی از مسئولین آن بخش در حسابداری دچار مشکل شده بود آن فرد به آن مسئول کمک کرد و توانستند مشکلشان را حل کنند. آن مسئول گفت زمانی که آزاد شدی می توانی به شرکت بیایی و استخدام شوی. آن فرد بعد از پنج هفته آزاد شد و مستقیم به سمت آن شرکت برای استخدام رفت. او در ابتدا با حقوق بیست و پنج دلار کارگری می کرد، اما به دلیل باور و نگرش مثبتی که داشت در طی دو ماه توانست ناظر شود و یک سال طول کشید تا توانست مدیریت آن شرکت را به عهده بگیرد و به موفقیت بزرگی برسد.

او در سال های مدیریت خود توانست درآمد شرکت را چندین برابر کرده و شرکت را تبدیل به یکی از محبوب ترین شرکت های کشور کند که توانسته به موفقیت بزرگی برسد. مهم ترین کار او در شرکت این بود که حدود پانصد نفر زن و مرد با سابقه کیفری را استخدام کرد و به هرکدام از آن ها زندگی تازه ای بخشید. او به خوبی می دانست که تمام زندانی ها روزی می توانند نگرش خود را به سوی خوبی تغییر دهند و حق آنها است که فرصت دوباره ای به آنها داده شود و به همین دلیل هم سعی کرد که به آن ها به خوبی کمک کند تا آن ها هم طعم موفقیت را بچشند.

می توانید از نیروی جنسی در راه انسانی یا شیطانی استفاده کنید

نیروی جنسی هم یکی از قدرت هایی است که خداوند درون هر انسانی قرار داده است. در حقیقت نیروی جنسی هم مانند تمام اجزای دیگر بدن توانایی خاص خودش را دارد که می توان آن را در راه مثبت یا منفی استفاده کرد. نگرش مثبت یا منفی تاثیر مستقیمی بر روی نیروی جنسی هر انسانی دارد. زمانی که شما نگرش مثبتی برای خودتان داشته باشید می دانید که باید از راه درستی برای نیروی جنسی خود استفاده کنید تا آسیبی به خانواده تان وارد نشود؛ اما زمانی که نتوانید به درستی از نیروی جنسی خود استفاده کنید، ممکن است به اشخاصی مانند همسرتان لطمه ای جدی وارد شود.

نگرش ذهنی مثبت - موفقیت

هفت روش نیکی و پرهیزگاری

در فرهنگ های مختلف پرهیزگاری به معنای سلامت و تمرین برای اخلاق پاک و درست است. حال در این بخش هفت راه برای پرهیزگاری آمده است که می توانید از آن ها استفاده کنید تا به موفقیت برسید:

احتیاط – به این معنا است که بتوانید اصول و اخلاقتان را بر اساس باوری صحیح و آنچه عقلتان به آن باور دارد، تنظیم کنید و در کارهای سخت هم به آن ها باور داشته باشید و از آن ها استفاده کنید.

شهامت – به این معنا است که در شرایط سخت و دشوار بتوانید به خوبی شرایط جسمی و روحی خود را تحمل کنید و تسلیم نشوید. در حقیقت یعنی شما بر روی باوری مصمم باشید تا بتوانید تمام سختی ها را تحمل کنید و دیگر چیزی برای ترساندن شما وجود نداشته باشد.

اعتدال – در ساده ترین تعریف به معنای پرهیز از زیاده روی می باشد. باید بتوانید در هر کاری از خودتان تعادل نشان دهید و زیادی روی نداشته باشید، زیرا زیاده روی باعث می شود که حواس شما به جاهای دیگری پرت شود و ممکن است که از مسیرتان خارج شوید.

عدالت – یعنی با تمامی انسان ها برخوردی یکسان و محترمانه از خود نشان دهید. بعضی از افراد در مقابل انسان های ناتوان تر از خودشان رفتار بدی از خود نشان می دهند و به بالا دستی های خودشان احترام می گذارند که این کاملا اشتباه است. انسان باید در برابر تمامی انسان ها رفتاری محترمانه داشته باشد و بهترین رفتار خود را باید به خانواده اش نشان دهد.

ایمان – در معنای ساده اعتقاد به خداوند است. شخصی که به خداوند اعتماد داشته باشد می داند که خدا به او در هر کاری کمک می کند و زمانی که در مشکلی گرفتار می شود، احساس ناامیدی نمی کند؛ چون می داند که قرار است کمکی از سوی خداوند به او نازل شود.

امید – امید به معنای داشتن آرزو و انتظار است. زمانی که شما برای خودتان رویایی مطرح می کنید، به همراه آن انتظار می کشید و تلاش می کنید که رویای تان برآورده شود و به آن برسید. همچنین امید به معنای این است که باور دارید به همه چیز می توان رسید.

نیکوکاری – به همان معنای کمک کردن است. سعی کنید دیگران را مانند خواهر و برادر خودتان ببینید و اگر کمکی از شما بر می آید به هیچ عنوان آن کمک را دریغ نکنید زیرا همه ی شما بندگان خداوند هستید و قرار است با عشق و محبت در کنار همدیگر زندگی کنید.

چطور می توان از نیروی جنسی در جهت موفقیت برای کارهای خوب بهره برد؟

برای رسیدن به موفقیت سعی کنید تنها بر روی آن چیزهایی که واقعا اهمیت می دهید، تمرکز کنید و از چیزهایی که به فکر آن نیستید دوری کنید. تا زمانی که احساس جنسی شما در سطح نیمه هوشیار عقلتان قرار دارد، می تواند تحمل و صبر داشته باشد. مثلا دختر و پسری که با همدیگر قصد ازدواج دارند، هیچ موقع از لحاظ جنسی دچار فشار و مشکل نخواهند شد.

معمولا ازدواج هایی که در سنین پایین رخ می دهد کمتر دچار مشکلات جنسی، فشارهای روانی و عدم موفقیت خواهد شد. البته این دلیلی بر ازدواج زود نیست و ابتدای هر رابطه ای وجود عشق دو طرفه و محبت بین زن و مرد الزامی است. سعی کنید زندگی خود را متعادل کنید. یعنی در زمان های مشخص به چیزهایی که مهم هستند فکر کنید و افکارتان را دسته بندی کنید تا بتوانید تمرکز بهتری بر روی زندگی تان داشته باشید به موفقیت در آن نایل شوید.

ساعات کار یا تفریح خودتان را بالا ببرید و علاوه بر این سعی کنید با علاقه و عشق مشغول آن کار شوید. این کار باعث می شود که بدن شما تحرک و فعالیت بالایی داشته باشد و کمتر به مسائل جنسی علاقه نشان دهد یا درگیر آن ها شود.
سعی کنید در برنامه تان ورزش را جای دهید. ورزش باعث می شود که انرژی بدنی تان تخلیه شود و زمانی که در بدنتان انرژی کمی وجود دارد، میل کمی به نیروی جنسی از خود نشان می دهید. به همین دلیل است که همیشه ورزش را به دیگران پیشنهاد می دهند.
به دنبال محیطی باشید که مسیر را برای رسیدن به هدف و موفقیت برای شما آسان تر می کند.

سعی کنید این مطالب را برای خودتان یادداشت کنید و حتما بعضی از آن ها را در زندگی تان انجام دهید. هیچ کدام از مشکلات انسان به آن سختی و دشواری نیست که نتوان آن را حل کرد. تنها کافی است که کمی به آن فکر کنید و به دنبال راه حل های مختلف باشید. حتی اگر به صورت تنها هم نتوانستید مشکلی را حل کنید آن را با یک دوست مورد اعتماد یا یک مشاور در میان بگذارید تا بار سنگینی آن از روی دوش تان برداشته شود.

عقیده محکم و استوار

تنها یک عقیده محکم همراه با عمل لازم است تا به موفقیت برسید

یکی از محله های شیکاگو که امروزه بسیار معروف و محبوب است در سالهای قدیم دچار نابودی شده بود. تمام ساختمان های آن محله خالی شده بودند و خیابان های آن رو به نابودی رفته بودند. هیچ کس باور مثبتی به آن محله نداشت و همه این فاجعه را حکمت الهی و خواست خداوند می دانستند. مدیری با باور و نگرش ذهنی مثبت و ایمان به موفقیت در یکی از بیمه های عمر آن محله شروع به کار کرد. در ابتدای کار به او ساختمانی از همان محله ی خراب را داده بودند تا اداره کند. زمانی که او آن ساختمان را پذیرفت تنها ده درصد آن ساختمان پر شده بود و باقی خانه ها به دلیل ناتوانی در پرداخت اجاره خالی بود. او بعد از یک سال توانست تمام آن ساختمان را اجاره دهد و در کار خود به موفقیت برسد؛ کارهایی که انجام داد را به ترتیب بیان کرد:

– او ابتدا مستاجرهای مشتاق و افرادی که آینده نگر و دی پی موفقیت بودند را پیدا کرد.

– او سعی کرد حس آینده نگری و دسیابی به موفقیت آن افراد را تحریک کند و زیباترین دفاتر آن محله را به آن ها نشان داد.

– دفاتر آن ساختمان را به همان قیمت قبلی به مستاجران اجاره داد.

– او مسئولیت پرداخت اجاره فعلی آن ها را قبول کرد، البته طی یک قرارداد هم نوشت که آن ها باید در نهایت اجاره یک سال را پرداخت کنند.

– باید بدون پرداخت هزینه و دریافت هزینه ای، دکوراسیون دفاتر را مطابق میل مستاجران قرار می داد تا بتوانند به خوبی از آن محیط لذت ببرند.

او دلایل این کارها را در بیانیه ای نوشت و به بقیه نشان داد:

او بیان کرد که برای دستیابی به موفقیت باید عملکرد و فعالیت را در محله بالا می برد، تا دیگر افراد هم به چنین محله ای توجه کنند و به خرید و اجاره ی دفتر در این محله ترغیب شوند. همچنین او گفت که اگر سالی بدون درآمد طی شود مشکلی ندارد اما سالی که بدون عملکرد بگذرد تاثیرات بدی بر روی شرکت و محله دارد و نشان دهنده عدم موفقیت می باشد.

پرداخت اجاره ی آن دفترها به مدت یک سال ضرر زیادی نداشت؛ در عوض باعث می شد که رشد آن محله بالا برود و افراد بیشتری متقاضی اجاره دفتر در آن محله شوند. این قضیه به این معنا بود که در طی چند سال آن شرکت به رشد و روند صعودی خود می رسید.
زمانی که مستاجرها قصد داشتند تخلیه کنند، فرد می توانست دفتر بهتری در همان محله به آن ها پیشنهاد دهد و مستاجران با قبول کردن این پیشنهادها، سود خوبی را به شرکت می رساندند و موجب موفقیت روزافزون آن می شدند.

نتیجه ای که به دست آمده بود این بود که مستاجران از دفتری که داشتند کاملا راضی بودند و سال های بیشتری با پرداخت کامل اجاره توسط خودشان در همان محله ماندند و افراد زیادی با دیدن چنین شاهکاری، به سمت همان محله روی آوردند. تفاوت نگرش مثبت و منفی در این است که افرادی که نگرش مثبت دارند و در پی موفقیت هستند، مشکلات را دلیل خوبی برای رسیدن به هدف های بهتر می دانند و افرادی که از نگرش منفی پیروی می کنند، مشکلات را بهانه ای برای عدم موفقیت خود می دانند و به زندگی شان ادامه می دهند.

با درک درست پیشامدها به اهدافتان برسید و ثروتمند شوید

یکی از معاونین بانک بزرگی در کشور آمریکا، سعی کرد خدمات رایگان و مناسبی در اختیار مشتریانی که وام می گیرند قرار دهد. او به همه ی آنها کتابی را هدیه داد که نحوه ی کارکرد چرخه ی اقتصادی را توضیح می داد. بسیاری از آن افرادی که کتاب را خواندند، به موفقیت رسیدند و توانستند به درآمد مناسب یا ثروت بالایی دست یابند، به طوری که نوسانات اقتصادی باعث ناراحتی آن ها نمی شد. در آن کتاب آمده بود که چرخه های اقتصادی هم مانند انسان ها رشد می کند و روزی از بین می رود، اما چیزی که این وسط مهم است نحوه ی رشد و راه حل است که مردم باید متوجه ی این قضیه شوند تا بتوانند به خوبی تمام چرخه های اقتصادی را درک کنند و به موفقیت و ثروت دست پیدا کنند.

افکاری که باید در جهت موفقیت به حرکت در آیند

برای رسیدن به موفقیت سعی کنید همیشه احساساتتان را کنترل کنید و تصمیمات مهم زندگی تان را بر اساس عقل و منطق خود اتخاذ کنید. احساس بر اساس وضعیت فعلی شرایط عمل می کند اما منطق از ابتدا تا انتها را بررسی می کند و سپس به شما جواب می دهد که چه کاری را باید انجام دهید تا به موفقیت دست یابید.

عقیده ای که در آن عمل کردن وجود داشته باشد، به راحتی شما را به پیروزی و موفقیت می رساند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.