چگونه یک کسب و کار جدید راه اندازی کنیم – قسمت دوم

شرایط مورد نیاز برای تبدیل شدن به کارآفرین موفق

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در قسمت قبلی این مقاله در مورد چگونگی پایه ریزی یک کسب و کار جدید توضیح دادیم، اکنون قصد داریم در مورد راهکارهای مدیریتی خوب برای پیشبرد کسب و کار جدید و رسیدن به درآمد دلخواه بیشتر صحبت کنیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

دوستان عزیز این مقاله برای کسانی که در استخدام دیگران هستند ولی همیشه رویای ایجاد کسب و کار مختص خودشان را در سر دارند و همچنین کارآفرینانی که در حال بررسی تجارت و بازار رقابت هستند بسیار مناسب است که مورد مطالعه قرار بگیرد. پس اگر شما هم جزو این دسته هستید به دقت به این سوالات پاسخ دهید.

پادکست راه اندازی کسب و کار جدید

آیا برای شروع یک کسب و کار موفق آماده هستید؟

آیا آماده دریافت پاداش ها و منفعت هایی که یک کسب و کار موفق برایتان به همراه خواد داشت هستید؟

آیا آمادگی این را دارید که تصمیم بگیرید چطور، چه وقت و کجا کار کنید؟

آیا آمادگی بهره مند شدن از منفعت های درآمد نامحدود هستید؟

آیا آمادگی دارید از خلاقیتتان استفاده کنید؟

راه اندازی کسب و کار جدید

چه کسانی در کارآفرینی موفق می شوند؟

تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده است و تقریبا ۵۰ درصد از مردم جهان کارآفرین هستند و یا در آرزوی تبدیل شدن به کارآفرین به سر می برند. یکی از دلایلی که اغلب مردم تمایل دارند یک کارآفرین باشند این است که گزینه های بسیار زیادی برای آن ها وجود دارد که با انجام هر کدام از آن ها می توانند یک کارآفرین باشند. معمولا وقتی با افرادی که به کارآفرینی روی آورده اند ملاقات می کنید، دسته های مختلفی را می توانید مشاهده کنید این که تعدادی از آنان از ایده های بکر و خلاق و جدید بهره مند هستند و در تجارت از آن ها استفاده می کنند و برخی دیگر با داشتن تمامی این ویژگی ها باز هم نمی دانند چگونه باید آن را عملی کنند.

شما به راحتی می توانید درک کنید که حتی مدیران ارشدی که وارد بازار تجارت می شوند نیز تصور درستی از کارآفرینی ندارد. آن ها تصور درستی از این که کارهای معمولی و ابتدایی در چه زمانی باید صرف شود ندارند از همین رو پس از مدتی با حجم زیادی از کار مواجه می شوند که باید آن را اجرایی کنند در صورتی که قبلا در جایگاه مدیریت حاضر به انجام آن نبودند. برخی دیگر از آن ها در مورد زمانی که باید برای بازاریابی و فروش صرف کنند سردرگم هستند، با این وجود حتی اگر در تجارت بی تجربه باشید، با انجام این کارها می توانید به موفقیت دست پیدا کنید:

۱- یاد گرفتن این که چطور در کسب و کارتان به موفقیت برسید، زمان و کوشش کافی صرف کنید.

۲- ببینید که چه عاملی در درونتان وجود دارد که ممکن است شما را از دستیابی به موفقیت باز دارد.

تقریبا همه ی ما در زمان تحصیل به مسائل بهداشتی و فردی اهمیت بسیاری می دادیم و اعتقاد داشتیم که باید همواره سالم و جوان بمانیم. اما تعداد کمی از آن ها برای تغییر عادت های نادرستی که باعث بیماری یا فرسودگی جسمی شان می شد اقدام عملی صورت می دادند. برای یک کارآفرین هم ممکن است حالت مشابهی ایجاد شود. یعنی شما بدانید که چه کاری باید انجام دهید. اما در انجام آن تنبلی کنید.

اگر بخواهیم آن را واضح تر برای شما توضیح دهیم باید بگویم تقریبا کسانی می توانند در تجارت به موفقیت برسند که اهل عمل باشند و در کارهای خود جدیت به خرج دهند. آن ها منتظر فرصت نمی مانند بلکه خودشان هستند که فرصت های جدید خلق می کنند و اگر بخواهند از کارآفرینان موفق الگوبرداری کنند، مطمئنا می توانند آن را به روش دیگری به موفقیت برسانند.

شاید با خود فکر کنید که انجام این کارها آسان است اما باید بدانید که اگر می خواهید مشکل خود را با یک راهکار ساده حل کنید و در راه خود به موفقیت برسید نمی توانید پیشرفت کنید؛ زیرا هر کاری سختی های مخصوص به خود را دارد و باید تمامی آن ها را بپذیرید.

راه اندازی کسب و کار جدید

یک تغییر کامل

در این قسمت مقاله برای یک تست آماده کرده ایم که با انجام آن می توانید خود را بسنجید که آیا توانایی لازم برای موفقیت در کسب و کار جدید که موردنظرتان است را دارید یا خیر. هیچ دلیلی برای عدم موفقیت شما وجود ندارد. اگر زمان و کوشش کافی برای برداشتن صحیح گام های خود در راه کارآفرینی صرف کنید، شما هم می توانید موفق شوید و از لذت و آزادی کارآفرینی و کسب و کار جدید خود بهره مند شوید.

آیا آماده هستید؟

بخش اول: در هر یک موارد زیر باید خودتان را مورد ارزیابی قرار دهید و در مقابل آن ها عدد گزینه موردنظرتان را بنویسید. امتیازها به این ترتیب است: عالی ۴ ، خوب ۳ ، متوسط ۲ ، ضعیف ۱

۱- توانایی تمرکز بر روی کارها و امور مربوطه

۲- قدرت تصمیم گیری

۳- تمایل به پذیرش ریسک و خطرپذیری

۴- توانایی شروع و انجام کارها با اتکا به خود

۵- انضباط شخصی

۶- تمایل به انجام کارها به شکلی متفاوت با آنچه که همه مردم انجام می دهند.

۷- توانایی بیان نیازها

۸- توانایی استفاده صحیح از پول و نقدینگی

۹- مجموع امتیازهای بخش اول

بخش دوم: حال پاسخ دهید مواردی که در ادامه ذکر می شود تا چه اندازه در مورد شما صدق می کند؟ امتیازها در این بخش به این ترتیب است: اغلب ۳، بعضی وقت ها ۲، به ندرت یا هرگز ۱٫

۱- از زندگی خود راضی هستم

۲- به این باور رسیده ام که با توجه به شرایط فعلی به اندازه کافی پول و درآمد دارم

۳- به مردم اعتماد دارم

۴- باعث شده ام تا دیگران به من احترام بگذارند

۵- مورد تایید مردم هستم

۶- از همراهی با مردم لذت می برم

۷- همسو بودن بقیه با خود را دوست دارم

۸- این امکان برای من وجود دارد که در صورت نیاز از دیگران پول درخواست کنم

۹- آشنا شدن با آدم های جدید را دوست دارم

۱۰- باعث احترام مردم به خود شده ام

۱۱- در مذاکره مهارت دارم

۱۲-ایمان دارم که می توانم از خودم پشتیبانی کنم

۱۳- در صورت بروز مشکل، می دانم باید از چه کسی کمک بگیرم

۱۴- امتحان کردن کارهای جدید را دوست دارم

۱۵- صورت حساب ها به موقع پرداخت می شود

۱۶- مجموع امتیازهای بخش دوم

بخش سوم: این موارد تا چه اندازه بر روی شما صدق می کند؟ امتیازها: اغلب ۳، بعضی وقت ها ۲، به ندرت یا هرگز ۱٫

۱- از اینکه مردم به من کمک می کنند احساس خوبی دارم

۲- به زندگی امیدوار هستم

۳- آدم هایی که در زندگی ام حضور دارند را دوست دارم

۴- زمانی را در روز به خودم اختصاص می دهم

۵- غذای مفید و مغذی بدنم را تامین می کنم

۶- ورزش می کنم

۷- خوشحال و سپاسگذار خداوند هستم

۸- انعطاف پذیری بالایی در جسم و روح خود دارم

۹- از لباس هایم لذت می برم

۱۰- سفر کردن به جاهای مختلف با مردم را دوست دارم

۱۱- چیزهایی که دوست دارم را میخرم

۱۲- تعادل بسیار خوبی بین دسته چک و حساب جاری ام برقرار شده است

۱۳-مجموع امتیازهای بخش سوم

۱۴-مجموع امتیازهای بخش دوم و سوم

نتیجه امتیازها

بخش اول
در صورتی که امتیاز شما بین ۲۴ تا ۳۲ باشد، به این معنی است که شما یک کارآفرین موفق خواهید شد در صورتی که بتوانید کار خود را شروع کنید. در واقع تنها باید در یک فرصت مناسب کسب و کار جدید خودتان را ایجاد کرده و کارتان را شروع کنید.
اگر امتیاز شما بین ۱۴ تا ۲۳ باشد، بیانگر این است که شما در بعضی موارد نقاط ضعف دارید و باید برای از بین بردن آن ها وقت بگذارید تا شانس موفقیتتان افزایش پیدا کند.

امتیاز بین ۸ تا ۱۶ به این معنی است که اگر بخواهید احساسات خود را با کار مخلوط کنید، باید بدانید که کسب و کار سختی را برای خود در پیش گرفته اید اما اگر انگیزه کافی داشته باشید می توانید در این راه موفق شوید.

نتیجه امتیازهای بخش دوم و سوم

امتیاز بین ۷۲ تا ۸۳ به این معنی است که شما در بهترین حالت برای ایجاد یک کسب و کار جدید قرار دارید. در واقع در صورتی که در بخش اول هم توانسته اید امتیاز خوبی را کسب کنید، می توانید اطمینان داشته باشید که در صورت انتخاب روشی صحیح در این راه موفق خواهید شد.

امتیاز بین ۵۵ تا ۷۱ در واقع به شما می گوید در رده متوسط ها قرار دارید و اگر می خواهید پیشرفتی در شما حاصل شود، ابتدا باید اعتماد به نفس و روابط خود را با دیگران بهبوبد دهید تا بتوانید شانس بیشتری برای موفقیت به دست آورید.
امتیاز بین ۴۱ تا ۵۴ به شما می گوید که شما برای موفقیت در کسب و کار خود از شانس بسیار کمی برخوردار هستید؛ اما اگر بتوانید بر روی اعتماد به نفس خود کار کرده و آن افزایش دهید می توانید این شرایط را بهبود ببخشید. متخصصین در این راه می توانند به شما کمک کنند.

امتیاز بین ۲۷ تا ۴۰ به شما می گوید که وضعیت خیلی بدی ندارید، اما کمک گرفتن از دیگران می تواند به شما در این راه کمک کند و شانس موفقیتتان را در تجارت افزایش دهد.

به طور کلی هدف خود از تجارت را باید بر مبنای کمک به دیگران بگذارید تا بتوانید در کارشان موفق شوید. توجه اصلی ما بر پول نیست بلکه در جلب رضایت کاری می باشد. در واقع اگر شما بتوانید از کارتان رضایت داشته باشید مطمئنا می توانید آن را به جایی برسانید که نیاز مالی شما را نیز برطرف کند.
نکته مهمتری که وجود دارد این است که برای داشتن یک کسب و کار موفق نیاز است که ارتباطات قوی با دیگران داشته باشید تا بتوانند شما را حمایت کنند و به رضایت شغلی دست پیدا کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.