نکات مهمی که در مورد راه اندازی کسب و کار نوپا نمی دانید

ضرورت اشتیاق در راه اندازی کسب و کار نوپا

اولین مرحله ای که برای رسیدن به موفقیت و ایجاد یک کسب و کار نوپا نیاز است اشتیاق می باشد. تقریبا هیچ کسی را نمی توانید پیدا کنید که بدون تلاش به موفقیت رسیده باشد. مانند توماس ادیسون که هزاران آزمایش انجام داد، استیو جابز موسس اپل و تمامی کسانی که در این برهه یک کارآفرین موفق بودند. آن ها تلاش های فراوانی انجام داده اند و بیشتر از هرکسی در زندگی شان دچار شکست شده اند، اما هرگز دلسرد نشدند چون با تمام وجود به موفقیت خود ایمان داشتند.

پادکست کسب و کار نوپا

باید بدانید که اگر رسیدن به موفقیت در یک کسب و کار نوپا کار آسانی بود، تعداد ثروتمندان مطمئنا بیشتر از تعدادی بود که امروزه شاهد آن هستیم. در واقع موفقیت در کسب و کار نوپا نیازمند اشتیاق است! این که شما در برنامه ریزی خود فرصت ها و نظم را داشته باشید. اگر تاکنون شانس خود را برای کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار نوپا امتحان نکرده اید، اما شور و اشتیاق کافی برای ایجاد آن را دارید، فرصت خوبی است تا با مطالعه کتاب ها و فایل های صوتی مرتبط همچنین داستان های فراوانی که در رابطه با افراد کارآفرین و موفق وجود دارد کار خود را از صفر شروع کنید. هر چند در ابتدا نمی توانید پول زیادی به دست آورید، اما پس از مدتی مطمئن باشید که می توانید درآمد بسیار خوبی از آن کسب نمایید.

برای این که بتوانید در کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار نوپا موفق باشید و به هدفتان برسید، باید فداکاری کنید و اشتیاق کافی داشته باشید. این اشتیاق می تواند به سمت شغل خاصی و یا فقط اشتیاق به کنترل امور مالی زندگی تان باشد. اما اگر اشتیاق لازم در وجود شما وجود داشته باشد، می توانید اطمینان داشته باشید که در کسب و کار نوپای خود موفق خواهید شد.

راه اندازی کسب و کار نوپا

آیا برای راه اندازی یک کسب و کار نوپا اشتیاق دارید؟!

اگر جزو افرادی هستید که از شغل خوب و یکنواختی بهره مند می باشید اما تحمل این شغل برایتان غیرممکن است، باید بدانید که شما کارتان از کسانی که بیکار بوده و هیچ شغلی برای ادامه زندگی ندارد سخت تر است. در واقع کسانی که شغلی دارند و از یک منبع درآمد ماهیانه برای تامین ایده آل های زندگی خود بهره مند هستند، باید وقت و انرژی بیشتری برای رسیدن به موفقیت نسبت به کسانی که شغل و درآمدی ندارند در این راه بگذارند.

دقت داشته باشید این مسئله به این خاطر است، کسانی که شغل و درآمدی ندارند شاید با کسب درآمد و داشتن حقوق فعلی شما راضی شوند، ولی شما دیگر با درآمد فعلی خود راضی نبوده و در نتیجه برای رسیدن به درآمد بیشتر باید تلاش بیشتری انجام دهید. بنابراین مسئله اصلی این است که شما چقدر برای ایجاد کسب و کار نوپا خود مشتاق هستید و چقد حاضرید برای این کار، وقت و انرژی صرف کنید.

همچنین مسئله دیگری که وجود دارد این است که موفقیت از دیدگاه شما چه معنایی دارد؟ آیا موفقیت از دیدگاه شما داشتن درآمد یک میلیارد تومانی است؟ یا همین قدر که نیازهای اولیه شما برطرف می شود خودتان را موفق می دانید؟

اما کریستوفر مورلی یک تعریف ویژه از موفقیت دارد: «فقط یک موفقیت وجود دارد و آن هم به معنای زندگی کردن به شیوه خودتان است.» مطمئنا با افراد زیادی مواجه شده اید که فقط به دنبال امرار معاش خود هستند و همواره در همین مسیر حرکت می کنند. این افراد چیزهای زیادی را در زندگی خود از دست می دهند و همواره دچار ضرر مالی نیز می شوند. اما نسبت به این حالت احساس خوبی داشته و از زندگی خود راضی هستند. آن ها خود را این گونه موفق می دانند. با توجه به این مسئله می توانیم به این نتیجه برسیم که موفقیت فقط با معیار ثروت و مادیات ارزیابی نمی شود.

موفقیت یک احساس است!

فکر کردن به لحظه ای که در کسب و کار نوپا خود به موفقیت رسیده اید می تواند بی نهایت لذت بخش باشد. تاکنون فکر کرده اید که در آن لحظه چکار باید کنید؟ آیا قبول دارید که موفقیت را باید با احساستان درک کنید؟ این احساس همان چیزی است که برای موفقیت در تجارت و یک کسب و کار نوپا به آن نیاز دارید.

تجربه موفقیت در زندگی در همه انسان های بالغ رخ داده است به نوعی مانند زمانی است که راه رفتن و یا حرف زدن را آموخته اید. آموختن برای شما آسان نبوده اما بعد از این که توانستید آن را انجام دهید اشتیاقی وصف ناپذیر وجود شما را فرا گرفته، این که بعد از موفقیت بارها مورد تشویق قرار گرفتید و شما را به سمت جلو هدایت کرده است تا به هدف بزرگتری برسید. مطمئنا در این راه بارها زمین خورده، احساس آزردگی کرده اید اما هرگز از تلاش ناامید نشده اید.

مطمئن باشید برای ایجاد یک کسب و کار نوپا در صورتی که اشتیاق لازم را داشته باشید و این اشتیاق بتواند به انگیزه تبدیل شود می تواند شما را به سمت هدفی که دارید هدایت کند. تنها کاری که باید انجام دهید جستجو در درون خود برای یافتن روزنه و نشانی از اشتیاق یادگیری کارهای جدید می باشد. مطمئنا در این راه بارها به زمین می خورید و بارها آزرده خواهید شد اما اگر پشتکار لازم را داشته باشید می توانید به موفقیت لازم برسید.

مطمئنا در همه ی ما یک اشتیاق نهان وجود دارد تنها کاری که شما در ابتدا باید انجام دهید این است که بتوانید اشتیاق و انگیزه خود را فعال کنید تا به هدف مورد نظرتان برسید. همچنین اصول اولیه ایجاد یک کسب و کار نوپا، مطمئن و موفق را بیاموزید.

ریشه موفقیت در درون شماست

باید بدانید آنچه در زندگی رخ می دهد انعکاسی از درون شماست. کسب و کاری که می خواهید راه اندازی کنید و یا قبلا راه اندازی کرده اید عاملی جدا از شما نمی باشد، زیرا شما با توجه به ایده ها و فعالیت های ذهنی که دارید توانسته اید آن ها را بسازید.
امروزه افراد افسرده و آزرده بسیاری را در جامعه مشاهده می کنید که از اوضاع اقتصادی و حتی وضعیت آب و هوا گله دارند این افراد قربانی رویدادهای زندگی یا ترفندهای دیگران شده و همین مسئله آن ها را نسبت به همه چیز بدبین کرده است. اما برعکس شخصی مثبت اندیش با کمک تصویر مثبتی که از ذهن خود دارد، می تواند از زندگی لذت ببرد و اتفاقات نامطلوب و موانع را با کمک تجارت خود از میان بردارد و به دست فراموشی بسپارد. به نظر شما کدام یک از این دو نفر می تواند در تجارت موفق باشد؟
همان طور که در ابتدا گفتیم ایجاد یک کسب و کار نوپا و موفق به شما و درون شما بستگی دارد، این که دید شما به زندگی و آینده و همچنین نقاط ضعف و قوت شما چگونه است.

مزیت دیگری که نگاه کردن به کسب و کار نوپا از نقطه دیگر برای شما پدید می آورد، این است که می توانید کنترل بیشتری بر روی جهت گیری کارتان داشته باشید. کسانی که از تفکر منفی برخوردار هستند، همیشه قربانی باقی می مانند. زیرا این طرز تفکر باعث شکست در آن ها می شود و کنترل امور زندگی خود را از دست می دهند.

اما در اصل باید بدانید که هیچ قربانی وجود ندارد تمامی اتفاقاتی که در زندگی و کسب و کار رخ می دهد را خودمان ایجاد کرده ایم. همین مسئله باعث می شود تا نتوانیم واقعیت را بپذیریم زیرا به معنای پذیرفتن مسئولیت زندگی می باشد.
همیشه گفته می شود برای این که بتوانید در تجارت موفق شوید باید مسئولیت زندگی خود و تمام رویدادهای آن را بر عهده بگیرید، حتی اگر یک حالت نامطلوب و باب میل شما نباشد. به جای پرسیدن این سوال که چرا این اتفاق برای من رخ داده است باید از خود بپرسید که من چه اشتباهی انجام داده ام که شرایط به درستی پیش نمی رود و چگونه می توانم از تکرار آن جلوگیری کنم.

اگر بخواهیم این مسئله را به عنوان کردن یک مثال مطرح کنیم، باید تصور کنید که برای پیدا کردن کسی که کالاهای مورد نیازتان را برایتان فراهم کند دچار مشکل شده اید. در واقع او با هر بار آوردن سفارشاتتان مقداری خسارت به شما وارد می کند. همین مسئله یک اتفاق مهمی است که می توانید از خود بپرسید که چه اشتباهی انجام داده اید که شرایط به درستی پیش نمی رود؟ سعی کنید مشکلتان را ریشه یابی کنید، در رابطه با کسی که کالای مورد نیاز شما را تهیه می کند به اندازه کافی تحقیق کنید و یا در انتخاب خود تجدید نظر نمایید.

راه اندازی کسب و کار نوپا

برای راه انداختن یک کسب و کار نوپا اول اشتیاق ایجاد کنید

اولین گام برای ایجاد یک کسب و کار نوپا و موفق ایجاد اشتیاق برای کنترل شرایط زندگی است. این که اشتیاق ایجاد شده تا چه اندازه می تواند قوی باشد و بتواند زمان و انرژی کافی برای رسیدن به هدفتان را در شما ایجاد کند نقش بسیار مهمی در موفقیت شما خواهد داشت.

اگر می خواهید یک کسب و کار ساده ایجاد کنید باید بدانید که کار ساده نیست و خودتان باید این فرصت را فراهم آورید و رفتارتان را تغییر دهید. اگر از منابع مالی زیادی برخوردار نیستید و همچنین اشتیاق لازم برای شروع کار را ندارید باید بدانید که پس از شروع فعالیت به زودی تسلیم مشکلات خواهید شد و کارتان را رها خواهید کرد. در واقع کارآفرینان، اشتیاق را به عنوان یک جرقه مهم می شناسند که باید به یک شعله فروزان تبدیل شود. اگر این جرقه در شما تبدیل به شعله نشود بهتر است وارد دنیای تجارت که برای آن آماده نیستید نشوید.

«ماری آن رابرتز» در منزلش کار گل آرایی و دسته بندی گل را انجام می دهد. او قبل از این کار را شروع کند علاقه زیادی به انجام آن نداشت اما مشتاق شروع یک کسب و کار بود. کاری که هر روز در آن در حال پیشرفت می باشد. در صورتی که مطمئن هستید که دوست دارید کسب و کار نوپا خودتان را داشته باشید، به این معنی است که آمادگی لازم در شما ایجاد شده و می توانید کار خود را شروع کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.