رسیدن به موفقیت به روش اما واتسون

۱۲ درسی که از اما واتسون می توان برای رسیدن به موفقیت یاد گرفت

اما واتسون یکی از چهره های جوان و مشهور هالیوود است که از دانشگاه Ivy League فارغ التحصیل شده است. او با شخصیت منحصربه فرد و جذاب خود توانست هالیوود را تغییر دهد و از ۹ سالگی در کانون توجه قرار گیرد. اما واتسون به الگویی برای دختران جوان تبدیل شده و تصویر جدیدی را برای جمعیت عمومی ایجاد کرده است.

او در سطوح مختلف موفق بوده و ویژگی های بسیاری دارد که به راستی برای رسیدن به موفقیت ارزش تقلید کردن دارند. به همین منظور در این مقاله ۱۲ درس برای رسیدن به موفقیت را فرا خواهید گرفت که افراد زیادی از اما واتسون یاد گرفته اند. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

پادکست رسیدن به موفقیت به روش اما واتسون

۱ – مصالحه نکنید و کوتاه نیایید

اما واتسون در مورد نقش فیلم های خود بسیار دقیق و تعیین کننده است و زمانی که می توانست تقریبا به هر جایی برود تصمیم گرفت به دانشگاه Ivy League در ایالات متحده آمریکا برود. اما واتسون تحقیقات لازم را برای رفتن به دانشگاهی خاص انجام داد و ما هم باید این کار را انجام دهیم.

موفقیت، وقوع پیوسته فرصت ها نیست. باید درک عمیقی درباره شناخت فردی خود و هدفی که می خواهید به آنجا برسید، پیدا کنید. موفقیت، انتخاب دقیق، انجام تحقیق و تصمیم گیری های آگاهانه پیرامون اتفاق ها است.

۲ – متعهد باشید

اما واتسون ثابت کرده است که تعهد، کلید موفقیت است. تنها پس از ۸ آزمون طولانی بود که او فهمید برنده نقش Hermione شده است. از نظر او تعهد، کلید موفقیت است. بیشتر داستان های موفقیت، حتی اگر به نظر برسد که یک شبه به وقع پیوسته اند، اما این گونه نیستند. بنابراین شما هم برای رسیدن به موفقیت باید به هر کار یا تلاشی تعهد داشته باشید.

۳ – اول از همه، خود را دوست بدارید

اما واتسون در مورد خود گفته بود: «من دندان های عالی ای نداشته و به اندازه کافی خوش اندام نیستم. اما می خواهم فردی باشم که احساس خوبی به بدن خود داشته و می توان گفت عاشق بدن خود بوده و نیازی به تغییر آن نمی بیند.»

به یاد داشته باشید که خودتان، بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت دارید. نحوه تفکر شما درباره خودتان مستقیما بر روی جنبه های دیگر زندگی تان تاثیر می گذارد. رسیدن به موفقیت فقط ثروت و زرق و برق بیرونی نیست؛ بلکه این است که از نظر درونی و فکری احساس خوشبختی کنید.

۴ – فروتن باشید

اما واتسون هرگز اجازه نداد که نقش رویایی او به عنوان Hermione Granger، او را مغرور کند. رسیدن به موفقیت، مانند هر چیز دیگری در زندگی، می تواند به همان سرعت که به دست آمده، از دست برود. فروتن ماندن، بدون توجه به این که شرایط چگونه بهبود می یابد، به شما اجازه می دهد که سطح خود را حفظ کرده و از آنچه از طریق سخت کوشی و تعهد بدان دسته یافته اید، قدردانی کنید.

شوخ طبع باشید

۵ – شوخ طبع باشید

اما واتسون در این مورد گفته است: «دیدن من در یک نقش خشن، غیرقابل باور بود! به نحوی که با انجام این کار، تا چند ماه، حتی کودکان نوپا نیز در سراسر کشور از من عصبی خواهند بود!» صرف نظر از هر چیزی، شوخ طبعی می تواند مسیر را برای رسیدن به موفقیت شما هموار کند. در مسیر رسیدن به موفقیت معمولا پیچ و خم های بسیاری، همراه با دست اندازها و موانعی وجود دارد. اگر قادر باشید در هر موقعیتی، شوخ طبعانه رفتار کنید، راحت تر می توانید به سمت هدف خود حرکت کنید.

۶ – اما واتسون معتقد است که باید قابل احترام باشید

اما واتسون همواره مورد احترام خود و دیگران بود. هر دو این احترام ها در تمامی امور، چه حرفه ای و چه شخصی، لازم هستند. احترام، به شما توانایی می دهد از قبیل باز کردن درهایی که از وجود آن ها اطلاع نداشتید و برقراری روابطی که می توانند از مزایای زیادی برخوردار باشند.

۷ – حقیقت خود را دنبال کنید

یکی دیگر از گفته های اما واتسون این است: «تبدیل شدن به «شما» بسیار سخت بوده و خود یک فرایند پیچیده محسوب می شود. اغلب جالب نیست که فرد سعی کند شبیه دیگران شود.»

هیچ چیز بدتر از این نیست که خود را به شکلی که دیگران از شما انتظار دارند، در بیاورید. انجام این عمل به تدریج از شما فردی تلخ و شکننده می سازد. هدف نهایی که برای آن خلق شده اید را کشف و سپس برای رسیدن به موفقیت تلاش کنید. هرگز به دیگری و حتی اکثریت اجازه ندهید که برایتان تصمیم بگیرند. قلب خود را دنبال کنید.

۸ – کمال خود را حفظ کنید

اما واتسون معتقد است که اگر آنچه دیگران به عشق تظاهر می کنند را نمی پسندید، خود را احمق فرض نکنید. در دنیایی که واقعیت شرم آور تلویزیون و بازیگران جوان، به سختی اجازه داشتن شخصیتی آزاد را می دهد، حفظ کمال خود یعنی تلاش برای بی نقص بودن تنها یک ضرورت نیست، بلکه شما را از سایرین متمایز خواهد کرد. یک قطب نمای قوی اخلاقی به شما کمک می کند که در مسیر حرکت کنید.

اهل عمل باشید

۹ – اهل عمل باشید

اما واتسون یک ماشین Prius دارد. دلیل او برای داشتن این نوع ماشین این است که سازگار با محیط زیست و شخصیت اوست، اما Prius نیز یک انتخاب کاربردی است.

انتخاب های کاربردی به شما کمک خواهند کرد تا طول عمر تلاش هایتان را تضمین کنید. مهم نیست که در چه موقعیتی، رسیدن به موفقیت شما را فرا می گیرد، به یاد داشته باشید که انتخاب هایی انجام دهید تا بتوانید آینده را حفظ کنید.

۱۰ – هرگز کسانی که به شما کمک کرده اند را فراموش نکنید

اما واتسون می گوید: «من اگر ۱۰۰ ساله شده و به کمک واکر راه بروم، باز هم به آن نقشی که در فیلم های هری پاتر داشته ام، افتخار می کنم.» به ندرت می توانید به تنهایی موفقیت کسب کنید. بسیار مهم است که افرادی که شما را در رسیدن به آنجا یاری رسانده اند را به یاد داشته باشید. فرقی ندارد شرکای تجاری باشند یا اعضای خانواده یا عوامل دیگر؛ از تمامی کسانی که به شما برای دستیابی به هدفتان یاری رسانده اند یا پلت فرمی برای رشد به شما ارائه داده اند، سپاسگزار باشید.

۱۱ – استانداردهایی را تنظیم کنید

دلیل اصلی موفقیت اما واتسون این است که او یک نمونه خاص است هیچ کس شبیه او نیست. بنابراین مهم است که از دیگران یاد گرفته، استانداردهایی برای رسیدن به پیروزی، برای خود تنظیم کنید. تلاش های خود درباره آنچه فکر می کنید مهم است را، بدون توجه به آنچه در اطراف شما رخ می دهد، مدل سازی کنید. افراد موفق اغلب افرادی هستند که راه خود را هموار کرده و برای خود اهدافی برای دستیابی، قرار می دهند.

۱۲ – ترس را از خود دور کنید

اما واتسون می گوید: «من احتمالا بارها در معرض لغزش بوده ام. اما نمی خواهم ترس از شکست، من را از انجام آن چه واقعا به آن علاقه مند هستم، باز دارد.» اگر به ترس اجازه دهید، می تواند هر تلاشی را بدون توجه به این که چگونه رخ می دهد، نابود کند. تمایل به پشت سر گذاشتن ترس، انجام اشتباهات ضروری و شروع به تلاش کردن، در مسیر موفقیت مهم هستند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.