نکاتی که مردها در مورد روابط جنسی به شما نمی گویند

اشتباهاتی که در روابط جنسی با مردان متوجه آن نیستید

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم قبل از پرداختن به موضوع اصلی مقاله که شامل بررسی دیدگاه مردان نسبت به روابط جنسی می شود، نظر خود را نسبت به هر یک از مواردی که در ادامه ذکر می کنیم، بیان کنید. مشخص کنید که به کدام یک از آن ها پاسخ درست و به کدام یک جواب نادرست می دهید:

۱ – مردان به زنانی علاقه مند هستند که در رختخواب بسیار مرموز و اسرارآمیز باشند.

۲ – زنانی که به روابط جنسی و معاشقه علاقه زیادی نشان می دهند، معمولا از جذابیت بالایی نزد مردان برخوردار نیستند.

۳ – خندیدن و بازیگوشی زنان در رختخواب، باعث عذاب مردان می شود.

۴ – زنان در مقایسه به مردان اهمیت بیشتری به بهداشت شخصی خود می دهند.

۵ – نعوظ مرد، به این معنی است که او تحریک شده و آماده اجرای عمل جنسی است.

۶ – یکی از اصلی ترین دلایلی که مردان در زمان برقرای روابط جنسی نسبت به زنان کمتر صحبت می کنند، این است که از بیان احساسات خود هراس دارند.

۷ – بهترین زمان برای صحبت با همسرتان، در مورد روابط جنسی رختخواب است.

اگر نسبت به یکی از جملات زیر نظرات مشابهی دارید، باید بدانید که به هیچ وجه از دانش کافی نسبت به روابط جنسی بهره مند نمی باشید، و در مورد روابط جنسی دیدگاه های اشتباهی دارید. زیرا تمامی جملاتی که در بالا به آن اشاره کردیم، نادرست هستند.

روابط جنسی

مردان زمانی که در بیان احساسات خود ناتوان هستند، آن را با روابط جنسی نشان می دهند

آیا تاکنون در روابط زناشویی خود با این مسئله روبرو شده اید که همسرتان به شما نزدیک می شود، اما هیچ عشق و محبتی را از خود بروز نمی دهد و در عوض خشن و تنش آلود رفتار می کند؟ دقت کنید هنگامی که با چنین صحنه ای روبرو می شوید، باید با همسرتان صحبت کنید. اما نکته اینجاست که در آن لحظه او به هیچ چیز دیگری جز عمل جنسی فکر نمی کند و هیچ علاقه ای نیز نشان نمی دهد.

او به این باور می رسد که حق با شماست و این که حتما مشکلی در این زمینه به وجود آمده است. شما فکر می کنید که مردتان دوست ندارد عشق بازی کند و حتی روابط جنسی را هم نمی خواهد. بلکه تنها چیزی که می خواهد از شدت احساسات و تنشی که تجربه می کند خلاص شود. اما در واقع موضوع به این صورت است که اکثر مردان زمانی که احساسات و عواطف بسیار زیادی را در خود احساس می کنند، بهترین راهی که برای خروج از این تنش به ذهنشان خطور می کند، استفاده از روابط جنسی می باشد.

شاید نگران پروژه ای در محل کارش باشد و یا مکالمه ای تلفنی او را به هم ریخته باشد و هر مشکل دیگری که احساساتی نظیر ترس، عجز، ناتوانی و رنجش را در او به وجود آورد. همین مسئله باعث می شود که نامزد و یا همسر شما از بیان احساسات خود غافل شود و ناگهان به روابط جنسی میل شدیدی نشان دهد. به طور کلی مردان در اکثر مواقع انرژی جسمانی خود را به عنوان یک خروجی امن، برای تخلیه و ابراز احساسات سرکوب شده خود به کار می گیرند.

زن ها احساس نیاز به روابط جنسی را کاملا متفاوت بیان می کنند

این حالت برای بسیاری از زنان قابل درک نمی باشد، زیرا زنان به گونه ای کاملا متفاوت احساس نیاز به روابط جنسی را بیان می کنند. آن ها زمانی که از لحاظ احساسی و عاطفی به امنیت کامل نرسند، نمی توانند از احساساتی که یک رابطه جنسی برای آن ها به همراه می آورد لذت ببرند.

اما نکته اینجاست که زنان باید این مسئله را درک کنند که مردان از قوای جنسی برای نشان دادن احساساتی که قادر به بیان آن نیستند استفاده می کنند. در واقع برای بسیاری از مردان این شاید تنها احساسی باشد که مجاز به حس کردن آن می باشند. البته این الگو در مردان با مشکلاتی همراه خواهد بود:

• مردان در حین عمل جنسی، دچار تخلیه جسمانی می شوند، اما تنش احساسی که از درون تجربه می کنند، لزوما حل و فصل نشده است.

• این امکان وجود دارد که از همسرتان به این خاطر که از بدن شما تنها به عنوان وسیله ای برای تخلیه تنش ها، یاس ها و سرخوردگی ها استفاده می کند عصبانی و منزجر شوید.

روابط جنسی

چه راه حل هایی وجود دارد؟!

راه حل اول این است که با همسرتان در رابطه با الگوهایی که در پیش گرفته صحبت کنید. البته باید بدانید که این صحبت نباید در رختخواب صورت گیرد. شما باید به او بگویید: من به این مسئله آگاه هستم که از مسئله ای ناراحتی و تنها برای رهایی از تنش به سراغ من آمده ای. شما باید به او بفهمانید که از روابط جنسی خودتان لذت می برید و می خواهید این روابط را از همینی که هست بهتر کنید.

برای راه حل دوم، هر زمان که این احتمال را می دهید نزدیک شدن جسمانی همسرتان به شما تنها به دلیل سرپوشی برای بیان احساسات و عواطف سرکوب کننده یا انکار شده اش می باشد. سعی کنید با فراهم کردن محیطی امن کاری کنید تا او احساساتش را با شما در میان بگذارد. فرض کنید به یک باره میل جنسی دارد و شما حدس می زنید که تنها به دنبال تخلیه ای سریع است. در حالی که واقعیت آن است که عامل دیگری او را رنج می دهد.

دقت کنید هیچ گاه نباید به او بگویید که «به من دست نزن من میدانم که از موضوعی ناراحت هستید و تا زمانی که آن مسئله را با من در میان نگذاری، اجازه نزدیک شدن به من را نداری!» شما باید به او بگویید که «عزیزم خیلی دوست دارم که قبل از اقدام هر عملی کمی در کنار هم دراز بکشیم و مرا بغل کنی تا این گونه احساس نزدیکی بیشتری بین ما ایجاد شود». سپس احساساتی که احتمال می دهید همسرتان در آن لحظه تجربه می کند را به عنوان دعوتی از او برای بیان احساسات و عواطفش پیش بکشید و بگویید.

*عزیزم مطمئنا هفته پر کار و خسته کننده ای را پشت سر گذاشته ای، این گونه نیست؟ می خواهم بدانی از داشتنت احساس غرور و افتخار می کنم و ازت ممنونم که آن پروژه اضافی را هم قبول کردی گرچه می دانم که خیلی برایت مشکل بوده است. دقت کنید شما به راحتی می توانید با تمرینات مناسب در روابط خود، احساس امنیت را به وجود آورید؛ تا او بتواند راحت تر با شما ارتباط و تماس برقرار کند. همچنین شما به راحتی می توانید منطقه امن را به روش هایی که در زیر به آن اشاره می کنیم برای او خلق کنید:

• احساسات او را درک کنید

• به او بفهمانید که او را به خاطر آسیب پذیر بودنش محکوم نمی کنید و هرگز او را ضعیف خطاب نکنید.

• زمانی که توانستید محیطی امن را برای همسرتان فراهم کنید، صمیمیت میان خودتان را افزایش دهید و روابط جنسی متعاقب این حالت بسیار پرشور و حرارت و ارضا کننده تر خواهد بود.

زمانی که مردان را در زمان میل جنسی پس می زنید، آن ها از لحاظ عاطفی احساس طرد شدن خواهند کرد

زمانی احساس می کنید که همسرتان با لمس و بوسیدن شما سعی دارد، به شما بفهماند که نیاز جنسی دارد. اما شما هیچ تمایلی به انجام این کار ندارید در این شرایط باید چه کار کنید؟

شما می توانید با ناراحتی واکنش هایی را از خود نشان دهید تا او متوجه شود که حوصله ندارید.

می توانید با بهانه هایی مانند خستگی و بهانه تراشی او را متوجه سازید.

یا این که به طور واضح به او بگویید که اصلا تمایلی ندارید.

**نکته مهم این است که هیچ کدام از راه های ارائه شده صحیح نیست. زیرا روابط جنسی یکی از اصلی ترین و اساسی ترین راه های بخشش و عشق ورزیدن برای مردان محسوب می شود. مردان به هنگام عشق ورزی احساس می کنند که موردی بخشیده اند. هم می خواهند وجود خودشان را ابراز کنند و هم این که از لحاظ جسمانی و هم روحی ارتباط نزدیکی با همسر خود برقرار نمایند.

نکته ی دیگری که زنان باید به آن توجه داشته باشند این است، زمانی که همسرتان به شما نزدیک می شود به این معنی نیست که او قصد معاشقه دارد. در بسیاری از مواقع مردان می خواهند که به شما بگویند «لطفا مرا بپذیر و دوست داشته باش» حتی این امکان وجود دارد که همسرتان از قصد پنهانی که دارد، هیچ گونه اطلاعی نداشته باشد.

چنانچه این مطلب را قبول ندارید، می توانید یکبار او را پس بزنید تا متوجه شوید که چه عکس العملی از خود نشان می دهد. مشاهده می کنید که رفتار شما برای او به این معنی بوده که شما کل موجودیت و یا شخصیت او را دفع کرده اید. اما باید بدانید که انجام این کار به کرات باعث می شود که جاذبه جنسی اش را نسبت به شما از دست بدهد و به دنبال روابط جنسی در جاهایی نامناسب و حتی خارج از چهارچوب رابطه زناشویی تان برود، تا از این طریق از شما انتقام بگیرد.

در این قسمت منظور این نیست که هر زمان که همسرتان میل جنسی دارد، باید به او پاسخی مثبت بدهید. توصیه این است که شما بدون آسیب زدن به مردان سعی کنید، به گونه ای دیگر پذیرای او باشید. به او بگویید که خسته اید، اما دوست دارید که او را در آغوش بگیرید و کمی صحبت کنید. و یا این که دوست دارید با او همبستر شوید؛ اما به دلیل احساس تنش بسیار زیادی که درون شماست، نمی توانید آن طور که دوست دارید به او عشق بورزید.

واقعیت این است که هرگاه همسرتان به سمت شما می آید و تقاضای عشق ورزی می کند، تنها دو چیز را از شما تقاضا کرده است: «عشق» و «محبت». شما این کار را می توانید با بغل کردن و گفتن این که چقدر دوستش دارید به او نشان دهید. هنگامی که به تقاضای رابطه جنسی او «نه» می گویید، در واقع به او می گویید که دوستش ندارید و یا تمایلی به عشق ورزیدن به او ندارید. اما هنگامی که با لطافت به او پاسخ می دهید، او امیدوار می ماند و می داند که شاید با اندکی نوازش به آن چیزی که می خواهد دست پیدا کند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.